16.03.2024, 17:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Tomáš Kuba cz

Statistika
Střely na bránu: 26 – 26 | Přesilová hra: 0/2 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
James Reimer (DET) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96.2 %, odchytal 59:32
Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88.0 %, odchytal 57:13. Poslední gól padl při hře bez brankáře.

Tři hvězdy utkání
1. Patrick Kane (DET) 1+0
2. Christian Fischer (DET) 1+0
3. Daniel Sprong (DET) 1+0 (20:20:49)
Red Wings oplatili Sabres porážku z posledního vzájemného utkání a ukončili také dlouhé čekání na vítězství, které trvalo od 28. února 2024. Díky trefám Fischera, Kane, Spronga a Raymonda si Detroit připisuje 3 body do tabulky a posouvá se na 8. místo před New York Islanders. Děkuji vám za sledování a přeji příjemný zbytek dne.

59:13

Šance Olofssona končí pouze v lapačce brankáře Red Wings Jamese Reimera.

58:53

58:53 Lucas RAYMOND - 4:1

58:53

Detroit právě vstřelil branku!
LUCAS RAYMOND ukázal svojí zručnost, prokličkoval mezi dva obránce Sabres a následně zakončil do odkryté branky.
Asistence: Michael Rasmussen a Andrew Copp.

58:16

Red Wings dostávají kotouč jen do středního pásma, kde si ho přebírají Sabres a opět spechají do útočné třetiny.

58:00

Greenwayovo nahození nedokázal Thompson tečovat a kotouč má ve své výstroji brankář James Reimer.

57:38

Nahození Thompsona bylo sraženo do ochranné sítě.

57:29

Melu v brankovišti Red Wings přerušuje až kotouč někde pod brankářem Reimerem.

57:21

Buffalo vyhrálo vhazování v útočném pásmu a začínají svojí kombinaci.

57:05

Oddechový čas pro tým Buffalo Sabres.

57:04

Luukkonen míří opět na střídačku!

56:48

Ofsajd zastavuje útočnou akci Buffala, hra se vrací do středního pásma a Luukkonen do branky Sabres.

56:28

Sabres to zkusí bez brankáře!

56:15

Velká šance pro Skinnera, která mířila na vzdálenější tyčku nepropadla za záda brankáře Reimera.

55:02

Compher opět jednoduše vyhazuje kotouč do středního pásma.

54:26

Greenway střelou z otočky naslepo pozval do útoku soupeře, ve kterým je velice aktivní Lucas Raymond.

53:52

53:52 Daniel SPRONG - 3:1

53:52

Nizozemský forward DANIEL SPRONG nachytal střelou na vyrážečku z levé strany hostujícího brankáře Luukkonena a posílá Red Wings do dvoubrankového vedení.
Asistence: Robby Fabbri.

52:48

Špatnou rozehrávku jednoho z obránců Sabres zachránil brankář Lukkonen, který parádně vychytal v šanci Fischera!

52:15

Thompson po přihrávce Tucha ztratil stabilitu a do útoku míří domácí tým.

51:00

Sabres zakotvují v útočné třetině a hledají skulinu v soupeřově obraně.

50:36

Olofssonovo nahození vyráží brankář Reimer mimo ledovou plochu. Následuje vhazování po jeho pravici.

50:11

Greenway výborně vypíchl kotouč Raymondovi a zabránil tak potencionálnímu protiútoku Red Wings.

49:05

Za nahozením do útočného pásma spěchal Compher, který souboj o kotouč prohrál a Sabres zakládají útočnou akci.

48:40

Gostisbehere nahodil kotouč lobem do středního pásma na Alexe DeBrincata, který ale přejel modrou čáru dřív než puk a tak se píská ofsajd.

47:31

Chybičku v rozehrávce mohl potrestat Alex Tuch, kterému kotouč odskočil od čepele a k zakončení ani přihrávce se nedostal.

47:01

Icing domácího týmu.

46:38

Greenway tvrdě dohrál u mantinelu Raymonda, vše je však podle hlavních arbitrů v pořádku a hra pokračuje dál.

44:58

Dahlin neposlal přesnou přihrávku na Skinnera a tak se Sabres sami vyhání z útočné třetiny.

44:36

Seider nešetřil Skinnera za brankou Reimera a na hraně pravidel ho dokázal obrat o kotouč.

44:14

Skákavý kotouč dokázal James Reimer přikrýt a zamezil tak potencionální hrozbě.

43:25

Byram tvrdou střelou z pravé strany přestřelil domácí branku.

42:50

Patrick Kane neprošel přes obránce Cliftona a dopředu tak vyráží hráči Sabres.

41:06

Ofsajd zastavuje Thompsona při přechodu do útočné třetiny.

40:16

Nepřesná rozehrávka Sabres nekončí jako zakázané uvolnění, protože byl kotouč tečován ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:26.
Ve druhé části Red Wings šlápli na plyn a to jim přineslo ovoce! Nejprve ve 26. minutě prostřelil Luukkonenovi betony Fischer na kterého navázal ve 38. minutě Patrick Kane a ten svojí střelou do šibenice poslal domácí do zaslouženého vedení.

40:00

39:48

Odskočený kotouč sbírá Seider a jednoduchým způsobem ho posílá do středního pásma.

39:13

Nepřesnou rozehrávkou se Red Wings vyhání z útočné třetiny a zpátky spěchá Gostisbehere.

38:37

Czarnikův pokus má ve své výstroji brankář Luukkonen.

37:40

37:40 Patrick KANE - 2:1

37:40

Red Wings totálně rozebrali obranu Sabres! Nejprve netrefil z dorážky prázdnou branku DeBrincat, který následně vybojoval kotouč a ten následně doputoval až k PATRICKU KANEOVI, který střelou do šibenice otáčí stav utkání!
Asistence: J. T. Compher a Shayne Gostisbehere.

37:04

Tvrdá jedovatá rána Greenwaye dokázal pod levou rukou pokrýt domácí brankář Reimer.

36:25

Fischerova akce končí pouze na betonech hostujícího brankáře. Útočník Red Wings měl kotouč na backhendu a nepodařilo se mu pořádně zakončit.

36:00

Thompson posunul kotouč na Dahlina, který pálil z první, ale domácího brankáře nenachytal.

35:16

Nahození na branku jednoho z hráčů Sabres rozehrává Reimer na obránce Maattu.

34:36

Ofsajd zastavuje Buffalo při přechodu do útočného pásma.

34:00

Šance Robinsona z pravé strany končí mimo branku Reimera.

33:36

Sabres díky dobrému forčekinku Red Wings nemohou založit útočnou akci a vyhazují pouze lobem do středního pásma.

31:59

31:40

Walman chyboval na modré čáře a kotouč zamířil až k Jamesu Reimerovi, který opět pomáhá s rozehrávkou.

31:29

Sabres opět vyhazují až k brance Reimera, který svým obráncům pomáhá s rozehrávkou.

30:59

Sabres brání velice obezřetně a domácím se nedaří udržet v útočném pásmu.

30:48

Krosček Greenwaye na Raymonda nebudou rozhodční trestat a hra pokračuje dál.

29:59

Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Rasmus Dahlin – 2 min., krosček.

29:59

Střelu Petryho od modré čáry se snažil dorazit DeBrincat, který byl při tom faulován a domácí si zahrají přesilovku.

28:59

Rychlý protiútok Sabres zakončil střelou z poza hráče Krebs.

28:05

Alex Tuch nahodil z úhlu kotouč na Reimera, který ho vyráží před sebe na hokejky svých obránců.

27:15

Oblouček na útočnou modrou protečoval Benson do útočné třetiny pouze na hokejky hráčů Red Wings a ti ihned otáčí hru.

26:05

Red Wings dál pokračují v silném tlaku v útočné třetině. Nejprve těsně minul levou tyčku DeBrincat a následný pokus Comphera pokryl hostující brankář Luukkonen.

25:35

25:35 Christian FISCHER - 1:1

25:35

Domácí srovnávají stav utkání! CHRISTIAN FISCHER vyjel z poza branky a v pádu poslal svojí backhandovou střelu mezi betony brankáře Luukkonena.
Asistence: Andrew Copp a Moritz Seider.

24:51

Raymond hledal na levé straně Comphera, ale jeho přihrávku vystihl jeden z obránců Sabres a kotouč zamířil mezi diváky.

24:32

Nepřesná rozehrávka hostujícího týmu znamená zakázané uvolnění a hra se vrací před Luukkonena.

23:52

Benson se marně snažil natáhnout pro dorážku po ráně Jokiharja od modré čáry.

23:26

Lapačka Luukkonena byla proti střele jednoho z hráčů Red Wings připravena. Vhazování po jeho pravé straně.

23:06

Rasmussen se snažil vyslat do útoku Velena, kterému kotouč sjel z hokejky a zamíril pouze do rohu hřiště.

22:55

Red Wings v plném počtu.

22:02

Byramova rána orazítkovala brankovou konstrukci domácí branky!

21:54

Sabres nepřesnou rozehrávkou poslali do protiútoku Velena jehož pokus vychytal brankář Luukkonen.

20:55

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Michael Rasmussen – 2 min., nedovolené bránění.

20:48

Moritz Seider tvrdě poslal k ledu Girgensonse a udržel tak ještě útočné pásmo pro svůj tým.

20:26

Chiarot se po přerušení hry pustil jako utržený ze řetězu do Greenwaye, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

20:26

Greenway se protlačil až mezi kruhy a poslal svižnou střelu, kterou si domácí brankář pohlídal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:30.
Utkání začalo ve velice rychlém tempu s akcemi na obou stranách. Bezbrankový stav trval až do 12. minuty, kdy využil přesilovou hru Sabres svižnou střelou mezi Reimerovi betony Thompson a poslal tak hostující celek do vedení.

20:00

19:26

Seiderovi se podařilo vyhodit kotouč až k brance Luukkonena. Zakázané uvolnění se nepíská, protože byl u kotouče jako první jeden z hráčů v červeném dresu.

18:30

Seider střelou z otočky nepřekvapil Luukkonena a ten vyrazil kotouč před sebe.

17:34

Veleno nepřesně rozehrál do hokejky jednoho z hráčů Sabres a ten poslal kotouč na Krebse, který mířil svojí střelu pouze do kožichu domácího brankáře.

17:05

Dahlinova dělovka z pravé strany končí na plexiskle za domácí brankou.

16:48

Zakázané uvolnění domácího týmu vrací oba aktéry před Reimerovu branku.

16:13

Rasmus Dahlin vystřelil od modré čáry, jeho střelu zblokovali domácí obránci a díky tomu dostali kotouč ze svého obranného pásma.

15:11

Sprongova střela vypadla Luukkonenovi z lapačky, ten se ale stihl rychle zorientovat a dotěrný Fabbri neměl šanci puk dorazit.

14:57

Red Wings backhandem nahodili kotouč do útočného pásma a spěchají na střídačku.

14:15

DeBrincatovi rána od modré čáry nesedla a skončila pouze v rohu kluziště, kde si kotouč přebírá Patrick Kane.

13:38

Alex Tuch nepřesně rozehrál do protipohybu spoluhráče a domácí vyráží do útočné třetiny.

12:07

Sprong to zkusil sám z ostrého úhlu, avšak jeho střela trefila pouze plexisklo za brankou Luukkonena.

11:22

11:22 Tage THOMPSON - 0:1

11:22

Buffalo právě vstřelilo branku!
Rychle využitá přesilová hra! Rasmus Dahlin přihrál na levou stranu TAGEMU THOMPSONOVI, který svižnou střelou našel místečko mezi betony domácího brankáře.
Asistence: Rasmus Dahlin a Alex Tuch.

11:06

Kane při nešikovném otočení kolem osy zasáhl soupeře a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

11:06

Patrick Kane – 2 min., podrážení.

10:33

Patrick Kane dostal přihrávku mezi dva obránce Sabres a jeho následná střela minula pouze o pár centimetrů břevno hostující branky.

09:58

Nepříjemná střela Tucha jen těsně minula levou tyčku Reimerovi brány.

09:48

Ofsajd hostujícího celku. Alex Tuch přejel do útočného pásma moc brzy a následuje vhazování ve středním pásmu.

09:26

Alex DeBrincat spěchal za nahozeným pukem do útočné třetiny, kde ho nedokázal vybojovat a do útoku vyráží hráči Buffala.

09:09

Sabres v plném počtu.

08:54

Ofsajd zastavuje Walmana v přechodu do útočného pásma.

08:15

Seiderovu ránu od modré čáry zblokoval jeden z hostujících obránců, který se poté dlouho sbíral z ledu.

07:48

Domácím se nedaří zakotvit v útočném pásmu a Sabres tak posílají kotouč přes všechny čáry.

07:09

Eric Robinson – 2 min., hákování.

06:48

Výhoda pro domácí Red Wings. Gostisbehere byl faulován!

06:11

Nahození Velena se snažil dorazit Raymond, který trefil pouze betony hostujícího brankáře Luukkonena.

05:26

Peterkova střela z mezikruží končí pouze v připravené lapačce domácího brankáře Reimera.

05:04

Chiarot se napřáhl od modré čáry a kotouč prosvištěl vedle levé tyče hostující brány.

04:40

Cozensova rána byla sražena do ochranné sítě za Jamesem Reimerem.

04:05

Perron nahoddil kotouč za hostující branku, kde si ho přebral brankář Sabres a posílá ho po plexiskle až k modré čáře.

03:10

Peterka orazítkoval tyčku a následně kotouč poskakoval v brankovišti Reimera, který ho na poslední chvíli zastavil svojí levou rukou.

02:36

Czarnik nejprve vystihl přihrávku Sabres a domácí se v přečíslení vydali na brankáře Luukkonena na jehož konci byl právě Czarnik, který nedokázal kotouč procedit za záda brankáře Buffala.

01:26

Seider nahodil kotouč do útočné třetiny, kde nebyl nikdo v červeném a puku se tak zmocňují Sabres.

00:49

Thompson při pokusu o střelu nechal kotouč za sebou a neohrozil tak domácí branku.

00:04

Úvodní vhazování vítězí domácí Red Wings a ihned se vrhají do útoku.

00:01

Domácí Red Wings nastoupí v červených dresech. Hostující Sabres nastoupí v dresech bílých. Utkání začne za několik minut.

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Gostisbehere, Seider, Petry, Chiarot (A), Määttä, Holl – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Perron (A) – Rasmussen, Fischer, Copp (A) – Fabbri, Sprong, Czarnik.
Trenér: Derek Lalonde

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Byram, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Clifton – Girgensons (A), Tuch (A), T. Thompson – Greenway, Cozens, Benson – Krebs, Peterka, J. Skinner – Robinson, Jost, V. Olofsson.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Hebert, South – O’Quinn, Nansen.