po s.n. (0:1) (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)

17.03.2024, 00:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Matěj Kourek cz

Tipsport: 2.98 4.01 2.18

Děkuji za sledování onlajnu a přeji vám dobrou noc. (03:17:12)
Utkání je u konce. Přestože zápas začal v poklidném tempu, nakonec měl velmi dramatický závěr. Toronto sice odskočilo do třígólového vedení, ale Carolina se dokázala vrátit do zápasu. Ve třetí části navýšil skóre český forvard David Kämpf a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem poté se dvěma brankami v závěru utkání předvedl Sebastian Aho a do té doby neviditelný muž poslal zápas do prodloužení. V něm Toronto nevyužilo dvouminutovou přesilovku a šlo se do nájezdů. Tuto loterii nakonec vyhráli hosté díky jedinému úspěšnému nájezdu Jakea Guentzela. Carolina tak potvrdila svou formu a podruhé v letošní sezoně Javorové listy porazila.
Statistika
Střely na bránu: 40 – 40 | Přesilová hra: 0/4 – 2/5 | Trestné minuty: 10 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (Toronto) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 65:00
Pjotr Kočetkov (Carolina) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 61:25

Česká a slovenská stopa
David Kämpf (Toronto) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 16:57
Martin Nečas (Carolina) – 0+0, +1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:08

Tři hvězdy utkání
1. Jake Guentzel (Carolina) 0+2
2. Sebastian Aho (Carolina) 2+1
3. John Tavares (Toronto) 1+1

Jake GUENTZEL - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Carolina Hurricanes.
Autorem vítězné branky je JAKE GUENTZEL.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení, ve kterém byli aktivnější Maple Leafs, nerozhodlo, a tak následují nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

Morgan Rielly se pokoušel nadvakrát překonat Kočetkova, ale ani on nebyl úspěšný.

64:14

Toronto sice v přesilovce tlačilo, ale rozhodující gól nevstřelilo.

4:5

Góly a asistencie: 25. Tavares (Brodie), 27. W. Nylander (Rielly), 33. N. Robertson (Tavares, Liljegren), 43. Kämpf (Rielly) – 34. Martinook (Burns, Fast), 40. Jarvis (Guentzel, S. Aho II), 59. S. Aho II (Guentzel, Orlov), 60. S. Aho II (Burns, Je. Kuzněcov), rozh. náj. Guentzel