Petr Mrázek (CHI) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 57:66

Chicago se dostalo do útočného pásma a začalo kombinovat, puk byl nakonec sražen až mezi diváky.

59:00

Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:22

Chicago to zkouší v šesti, Islanders získali puk v obranném pásmu a zkusili vyhodit na bránu, nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.

57:40

Petr Mrázek přerušuje hru překrytím puku lapačkou.

55:39

Connor Bedard vystřelil z mezikruží, ale ani jeho střela se k domácímu brankáři nedostala, protože byla sražena mimo bránu.

54:37

54:15

Po zblokované střele od modré čáry domácí znovu vyhazují.

53:14

Isanders se daří vyhazovat z obranného pásma a nepouští tak Chicago k žádné větší šanci.

52:37

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Mike Reilly – 2 min., držení.

51:44

Chicago pocítilo tlak nad sebou díky nepříznivému skóre a jde to velmi poznat na změně stylu hry.

49:25

49:25 Simon HOLMSTRÖM - 2:1

49:25

Islanders právě vstřelili branku!
Islanders přidávají další branku v této třetině a jdou do vedení! Po nepřehledné situaci v brankovišti Petra Mrázka doputoval kotouč se štěstím přímo na holi SIMONA HOLMSTRÖMA, který pohotově dorazil puk mezi tři tyče.

48:35

Icing Chicaga.

47:59

Islanders vyhazují do útočného pásma a celá pětice jde prostřídat.

46:53

46:05

Jean-Gabriel Pageau se snažil přes teč hokejky Jarreda Tinordiho dostat puk do brány, kotouč se ale odrazil mimo bránu.

45:51

Islanders kombinují v útočném pásmu a drží Chicago sevřené ne mezikruží, chybí ale střelba.

44:53

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Ryan Donato – 2 min., podrážení.

44:21

Domácí se dostali do ofsajdové pozice.

42:49

Islanders rychle přejížděli přes střední pásmo, na modré čáře ale narazili na dobře postavenou obranu Chicaga.

41:33

41:33 Bo HORVAT - 1:1

41:33

Islanders vyrovnávají stav utkání! Po dlouhé kombinaci získal puk u zadního mantinelu Mathew Barzal, který nahrál do předbrankového prostoru na úplně osamoceného BO HORVATA, ten vymetl brankovou síť. Asistence: Barzal, Cizikas

40:40

Islanders kombinovali v útočném pásmu, následně se ale Chicago dokázalo osvobodit vyhozením z obranného pásma krojí tak cenné vteřiny z oslabení.

40:10

Philipp Kurashev – 2 min., držení.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Stav skóre se nijak nezměnil, stále pozorujeme velmi aktivní hokej, při kterém jsou šance na obou stranách. Uvidíme zdali třetí třetina rozhodne o vítězi.
Třetí třetina začne přibližně v 3:22.

40:00

39:30

Joey Anderson byl nachystaný na střelu z mezikruží, díky bránícímu hráči NY se rozhodnul nahrávat, přihrávka byla ale zblokována.

39:00

Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:15

Chicago se dostalo na malou chvíli před bránu Ilja Sorokina a dokázalo i vystřelit, tato šance nebyla nijak nebezpečná.

36:40

Islanders kombinují v útočném pásmu a ke střele se dostává od modré čáry Mike Reilly, jeho střela je vyražena betonem.

35:48

Mathew Barzal má další střelu na bránu Petra Mrázka, ten stále ve všem jistý.

35:19

Petr Mrázek vyhodil puk z obranného pásma, který se dostal až k druhému brankáři.

34:23

Icing New Yorku.

33:02

Alexandr Romanov vypálil další prudkou střelu od modré, která by skončila přesně v levém horním rohu, kdyby do střely nezasáhl hostující brankář.

32:03

Lukas Reichel prokličkoval mezi všema hráči v útočném pásmu a snažil se zakončit mezi brankářovy betony.

31:16

Chicago získalo puk v útočném pásmu a ihned střílí, Ilja Sorokin tuto třetinu zatím bez jediné chyby.

30:01

Slibná šance Islanders v útočném pásmu, když se puk dostal do brankoviště a Petr Mrázek jej neměl pod kontrolou, nakonec se puk nedostal za brankovou čáru.

29:07

Icing hostů.

28:49

Islanders jsou týmem, kterému se přeci jen podaří kombinovat v útočném pásmu.

28:19

Ani jeden z týmů teď nedokáže držet puk na delší chvíli, a tak se hra přesouvá ze strany na stranu.

27:03

Mathew Barzal se dostal do skvělého úniku, ve kterém mu ale na poslední chvíli zamezil Kevin Korchinski.

26:00

Islanders znovu drží dlouhý tlak nad Chicagem a Simon Holmström se dostává do velmi dobré pozice před bránou, odkud následně pálí. Skvělým zákrokem Petr Mrázek stále drží nulové konto.

24:26

Lukas Reichel se skoro dostal do brejkové situace, neudržel ale rovnováhu a díky tomu nedokázal zakončit.

23:03

Islanders kombinovali v útočném pásmu, chyběla ale následná střela.

22:07

21:20

Jaycob Megna zaváží puk do útočného pásma, tam ale puk ztrácí a hra se znovu otáčí.

20:51

Islanders jej dokázali získat v tomto souboji a míří kupředu.

20:13

Chicago rozjíždí útok z vlastního pásma a puk končí na zadním mantinelu.

20:01

První třetina je za námi. V první polovině si jasně vedli lépe domácí, kteří Chicago nepustili prvních pět minut do středního pásma, na střely stále vedou Islanders 12:8. Následně přišel ale útok Chicaga, kteří dokázali srovnat tempo utkání. Viděli jsme spoustu skvělých hitů, bitku a první gól, o který se postaral svou střelou Jason Dickinson. Chicago tak vede po první třetině 0:1.
Druhá třetina začne přibližně v 2:31.

20:00

19:53

Puk drží Chicago ve vlastním obranném pásmu, a proto už tuto třetinu více neuvidíme.

19:27

Nepovedená přihrávka Chicaga ve středním pásmu způsobuje jeden z posledních útoků Islanders v této třetině.

19:00

Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:30

Současné vyloučení:
Matt Martin – 5 min., bitka.

Jarred Tinordi – 5 min., bitka.

18:30

Ihned po vhazování se do sebe pustili Matt Martin a Jarred Tinordi. Tento pěstní souboj vyhrál domácí hráč.

18:28

Philipp Kurashev se rychle dostal do útočného pásma a vystřelil z pravého kruhu, jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

17:39

Puk je v držení u pravého mantinelu útočného pásma Islanders, nakonec v tomto souboji vítězí domácí a pokračují ve svém tlaku.

16:34

Zmatky v obranném pásmu Chicaga přinesli domácím spoustu šancí, a to jak střel, tak i dorážek. Petr Mrázek zatím bezchybný.

15:53

NY Islanders měli krátký tlak v útočném pásmu, kterým ale donutili Chicago vyhodit za cenu zakázaného uvolnění a hra proto zůstává před bránou Petra Mrázka.

14:37

Naopak teď Islanders se nedaří najít cestu do středního pásma a tak má domácí brankář velmi mnoho práce.

14:12

12:59

Chicago nadále tlačí na domácí bránu a snaží se navýšit brankový náskok.

07:49

07:49 Jason DICKINSON - 0:1

07:49

Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago otevírá skóre utkání! Chyba Noaha Dobsona v útočném pásmu, po které získal puk Connor Bedard, ten skvěle nahrál přes mezikruží na osamoceného JASONA DICKINSONA, který svou střelou vymetl levý horní roh. Asistence: Bedard, Kurashev

07:08

06:33

Nepřehledná situace na brankovišti Chicaga, kdy se snažil dorážet puk do brány Kyle MacLean.

05:50

Skvělá aktivní hra Jaycoba Megna donutila vyjet Islanders z útočného pásma.

05:17

Chicago získává puk ve vlastním obranném pásmu a rozjíždí tak akci z nejvzdálenější pozice.

04:42

Vhazování po levici Sorokina vyhrávají domácí, kteří se ihned pouští do útoku.

04:36

Nick Foligno byl zatím posledním, kterému se podařilo vystřelit v útočném pásmu, jeho střela končí v lapačce Ilja Sorokina.

03:44

Přihrávka Connora Bedarda končí odražená u vlastní brány a New York tak prodlužuje pobyt v útočném pásmu.

03:22

První střela Chicaga končí odražená u zadního mantinelu.

02:43

Ryan Donato dostal tvrdý hit ve středním pásmu, čímž si Islanders získali puk pro sebe.

01:56

Hosté přejeli přes střední pásmo, kde ale puk ztrácí a dopředu jdou domácí.

01:31

Chicagu se stále nedaří vysvobodit z obranného pásma.

00:52

Islanders jsou stále v útočném pásmu a Brock Nelson se dostal ke slibné šanci po střele z pravého kruhu, hostující brankář chytá.

00:20

První akci zápasu rozjíždí domácí.

00:01

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
Trenér: Patrick Roy

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Kaiser, Tinordi – Kurashev, Dickinson (A), Bedard – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.
Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: Wes McCauley, Thomas John Luxmore – Kyle Flemington, Julien Fournier.
Preview zápasu

New York Islanders: Islanders se nacházejí na desátém místě tabulky Východní konference se sedmdesáti devíti body. Z posledních pěti zápasů dokázali vyhrát tři, nicméně tomu předcházela série šesti porážek. Prohráli proti týmům Tampa Bay Lightning (4:1), New Jersey Devils (0:4) a Detroit Red Wings (6:3). Naopak týmy, které Islanders překonali, zahrnují Philadelphia Flyers (3:4 po prodloužení), Florida Panthers (2:3) a Winnipeg Jets (6:3). Na soupisce New Yorku není zastoupen žádný Čech ani Slovák. Nejproduktivnějším hráčem je Mathew Barzal s bilancí 23+52.

Chicago Blackhawks: Chicago se pohybuje na patnáctém místě tabulky Západní konference s čtyřiceti devíti body. Taktéž z posledních pěti duelů vyhráli tři, celkově jsou ale výsledky Chicaga mnohem horší než Islanders. Posledními týmy, které dokázalo Chicago přehrát byly Philadelphia Flyers (1:5), Calgary Flames (3:1) a San Jose Sharks (4:5 po prodloužení). Týmy, které porazili Blackhawks byly Ottawa Senators (2:0), Anaheim Ducks (4:0) a Los Angeles Kings (6:2). V Chicagu najdeme české zastoupení, a to brankáře Petra Mrázka s úspěšností zákroků 90,62 %. Nejproduktivnějším hráčem je Connor Bedard s bilancí 21+36.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly pouze jednou, kdy zápas dopadl lépe pro Chicago těsným výsledkem 4:3 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:1

Góly a asistencie: 42. Horvat (Barzal, Cizikas), 50. Holmström – 8. Dickinson (Bedard, Kurashev)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin – Holmström.
Tréner: Patrick Roy

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, Kaiser, Tinordi – Kurashev, Dickinson (A), Bedard – T. Raddysh, T. Johnson, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Athanasiou, Reichel – Donato, Entwistle, Slaggert.
Tréner: Luke Richardson

Rozhodca: Wes McCauley, Thomas John Luxmore – Kyle Flemington, Julien Fournier