06.04.2024, 04:00 • Mullet Arena, Tempe • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka) cz

Střely na bránu: 32 – 24 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Karel Vejmelka (ARI) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 60:00
Logan Thompson (VGK) – 25 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,6 %, odchytal 59:54

Tři hvězdy utkání
1. Michael Carcone (ARI) 2+0
2. Alex Kerfoot (ARI) 1+1
3. Nick Bjugstad (ARI) 1+0 (07:02:10)
Vegas vedlo po dvou třetinách 4:1 a vše vypadalo pro hosty růžově. Pak ale přišla třetí třetina a totální selhání favorizovaného celku. Arizona napřed vyrovnala na 4:4 třemi góly v rozmezí 67 sekund mezi 49. a 50. minutou. Vegas pak sice poslal zpět do vedení Martinez, ale gól byl kvůli ofsajdu odvolán a skóre zůstalo vyrovnané. Pak následovala další silná pasáž Arizony, která v rozmězí 61 sekund v 55. a 56. minutě dvěma góly strhla vedení na svou stranu a pomyslnou tečku přidal v 58. minutě do prázdné brány Logan Cooley. Vegas tak nečekaně padlo 4:7 a nepovedlo se mu vzdálit v Pacifické divizi od nepříjemně dorážejícího Los Angeles.

59:38

Vegas vyhazuje přes všechny čáry.

59:26

Ještě se bude vylučovat poté, co Durzi vypálil na Thompsona z pravého kruhu a hra byla přerušena. O'Brien trefil Kolesara bez puku, nicméně Kolesar se po něm ohnal hokejkou a jde pykat za sekání.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny, která se pro Vegas proměnila v noční můru.

58:34

Amadio se nedokázal prosadit přes bránícího Valimakiho. Vejmelka posléze skočil po odraženém puku a přerušil dění na hřišti.

57:52

Hned po buly vypálil Hanifin a Vejmelka zákrokem přerušuje hru. Komerční pauza.

57:47

Icing Arizony.

57:25

57:25 Logan COOLEY - 7:4

57:25

Arizona právě vstřelila branku!
LOGAN COOLEY vypálil z vlastní modré čáry, trefil prázdnou bránu a přidává sedmý gól na konto Coyotes. Asistence: Lawson Crouse, Dylan Guenther.

57:15

Vegas odvolává brankáře!

55:48

55:48 Josh BROWN - 6:4

55:48

Tak tohle se po druhé třetině vůbec nečekalo. Pátý gól Arizony ve třetí třetině! JOSH BROWN vypálil od modré čáry a Thompsonovi propadl puk za záda. Domácí vedou 6:4. Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.

55:17

54:47

54:47 Michael CARCONE - 5:4

54:47

Tomu se říká dokonalý obrat ve skóre! Čtvrtý gól Arizony ve třetí třetině. MICHAEL CARCONE měl nyní i obrovské štěstí, když jeho střelu tečoval bránící Whitecloud, od něhož se puk odrazil pod horní tyč. Thompson se snažil reflexivně zareagovat, ale nedokázal to. Asistence: Alex Kerfoot, Travis Dermott.

54:10

Čas ubíhal a nakonec se Arizoně povedlo vyhodit puk do středního pásma.

53:50

Vegas drží puk v útočném pásmu už více než minutu, nedaří se ale dostat puk od mantinelu do střelecké pozice.

53:01

Útočné akce obou týmů skončily stejně – zblokovanými střelami. Na jedné straně se neprosadil domácí Kesselring, na straně druhé McNabb.

52:00

Icing Arizony. Vhazovat se bude před Vejmelkou.

51:42

Gól neplatí kvůli těsnému ofsajdu a čas se vrací o šest sekund zpět.

51:48

A nebo možná ne. Arizona si bere challenge kvůli ofsajdu.

51:48

Alec Martinez dostal nalito do pravého kruhu, odkud ránou z první překonal Karla Vejmelku, jenže akci předcházelo těsné postavení mimo hru.

51:44

51:30

Celkově Arizona dobře brání toto oslabení. Znovu totiž posílá puk mimo své pásmo.

50:35

Hanifin vyslal tvrdou střelu od modré čáry. Puk proletěl bez teče až k Vejmelkovi, jenž ji vyráží mimo brankoviště.

49:44

Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Juuso Välimäki – 2 min., sekání.

49:44

Eichel byl při průniku před brankoviště faulován, kvůli čemuž nebyla jeho střela na Vejmelku příliš důrazná. Vegas si po komerční pauze zahraje přesilovku.

49:26

49:26 Michael CARCONE - 4:4

49:26

Jenže oddechový čas není Vegas nic platné! Po deseti sekundách od vhazování ve středovém kruhu se trefil z ostrého úhlu na levém křídle MICHAEL CARCONE! A je vyrovnáno! Asistence: Liam O'Brien.

49:16

Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.

49:16

49:16 Nick BJUGSTAD - 3:4

49:16

A o necelou minutu později se domácím daří vsítit také kontaktní gól! Znovu přitom šlo o rychlý přechod středního pásma, který tentokrát skončil nahrávkou do mezikruží, odkud NICK BJUGSTAD trefil pravý horní růžek! Asistence: Clayton Keller, Nick Schmaltz.

48:19

48:19 Josh DOAN - 2:4

48:19

Usazení v útoku ovšem domácí nepotřebují. Předvedli velmi povedený přechod středního pásma a jejich akce končí gólem! JOSH DOAN úspěšně dorazil puk do sítě po předchozím zákroku Thompsona proti McBainovi. Asistence: Jack McBain, Matias Maccelli.

47:28

Domácí se nyní snaží trochu rozpohybovat tempo. Usadit se v útočném pásmu se jim ale přesto nedaří.

45:50

Až nyní je hra přerušena. Postaral se o to Thompson, jenž zastavil nahození Browna a neriskoval rozehrávku.

44:46

Štěstí pokoušel také Martinez od modré čáry, ale puk neprocpal až na branku domácích.

44:20

Stále se hraje bez přerušení. Nic na tom nezměnila ani střela Marchessaulta z ostrého úhlu na pravé straně. Vejmelka kotouč vyrazil mimo brankoviště.

43:03

Guenther zkoušel vypálit z okraje pravého kruhu, ale trefil jen protihráče před sebou. Branku Thompsona tak vůbec neohrozil.

42:30

V úvodu třetí třetiny se hraje dlouhý úsek bez přerušení. Oba celky se střídají u kotouče.

41:36

Marchessault se odhodlal ke střele už od modré čáry, Vejmelka měl na puk po celou dobu dobrý výhled a střelu vyráží.

40:52

Domácí se natlačili na začátku třetí třetiny do útočného pásma. Bjugstad a Schmaltz byli napřed zblokováni obranou, pak se k další střele dostal Schmaltz a tentokrát už zasahoval Thompson.

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:06.
Arizona sice otevřela skóre zápasu, ale pak převzali iniciativu hráči Vegas. Čtyřmi góly zcela otočili průběh střetnutí a po dvou třetinách mají vítězství z ledu soupeře skutečně na dosah.

40:00

39:42

Stejně tak si Thompson poradil s Guentherovou střelou z pravého kruhu, ani tu nepustil za svá záda.

39:09

Carcone podržel při útočném výpadu puk, nechal projet ležícího protihráče, jenž se snažil vykrýt prostor a blokovat střelu, a až posléze vypálil. Thompson však maskou kotouč vyrazil. Hra pokračuje bez přerušení.

38:08

38:08 Chandler STEPHENSON - 1:4

38:08

Vegas právě vstřelilo branku!
CHANDLER STEPHENSON ve středním pásmu nabral rychlost, povedlo se mu obejít bránícího protihráče a skrz pravý kruh se natlačil před branku, přičemž bekhendovou střelou do protipohybu trefil Vejmelku do boku, od něhož se puk odrazil do sítě. Asistence: Paul Cotter, Zach Whitecloud.

37:27

Hra se zase přesunula do pásma Coyotes, Vejmelka zastavuje ránu z nápřahu od Haguea a přerušuje dění na hřišti.

37:10

Bjugstad z levého kruhu sice branku Vegas trefil, ale zase jej vychytal Thompson, který puk odrazil mimo brankoviště.

36:40

Theodore se pokusil po dvou asistencích také zapsat mezi střelce, z pravého kruhu ale branku Arizony netrefil.

35:55

Kotouč vyletěl ve středním pásmu na střídačku Coyotes. Komerční pauza.

34:49

Vejmelka teď s vydatnou porcí štěstí vytěsnil střelu Brissona mimo tři tyče, puk proskákal brankovištěm k zadnímu mantinelu.

34:42

Icing Arizony krátce po buly ve středovém kruhu.

34:37

34:37 Anthony MANTHA - 1:3

34:37

Rychlý protiútok hostů končí dalším gólem! ANTHONY MANTHA si narazil s Williamem Karlssonem a z pravého kruhu překonal přesouvajícího se Vejmelku. Asistence: William Karlsson, Pavel Dorofejev.

34:25

Schmaltz se dostal ke dvěma rychlým střelám. Napřed z mezikruží trefil Thompsona, načež z pravého kruhu přestřelil.

32:49

Kerfoot se dostal ke střele z levého kruhu, ale taktéž byl zblokovaný Whitecloudem, jenž nyní výborně brání své pásmo.

32:20

Zaútočila si po delší době také Arizona. McBain byl ovšem pouze zblokovaný. Ve druhé třetině se v podstatě otočil obrázek hry, zatímco úvodní dvacetiminutovku vyhrála Arizona na střely 14-3, tentokrát je poměr střel 3-11.

31:43

Komerční přestávka. Rytíři se dopustili postavení mimo hru.

31:08

31:08 William KARLSSON - 1:2

31:08

Hosté se vrátili do útočného pásma a WILLIAMOVI KARLSSONOVI se povedlo z mezikruží vypálit k pravé tyči. Vejmelka podruhé v utkání kapituluje a Vegas otáčí skóre zápasu. Asistence: Brendan Brisson, Shea Theodore.

30:31

29:33

Po buly se povedlo domácím vyhodit přes všechny čáry.

29:26

Tentokrát už Marchessault procpal svou střelu až na branku Arizony. Vejmelka zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

28:43

Marchessault zatím nemá v koncovce moc štěstí. Další z jeho střel byla pouze zblokována.

28:31

Vegas bude hrát přesilovoui hru. Kerfoot putuje na trestnou lavici za hákování.

27:45

Cooleyho nahození ze středního pásma raději Thompson podržel u sebe a přerušil hru.

27:39

27:39 Jack EICHEL - 1:1

27:39

Příliš dlouho se ovšem Arizona z vedení neradovala. JACK EICHEL zaujal postavení před brankovištěm a úspěšně dorazil McNabbovu střelu za záda Vejmelky. Asistence: Brayden McNabb, Shea Theodore.

26:17

26:17 Alexander KERFOOT - 1:0

26:17

Kesselring nahodil puk do útočného pásma a Thompson trochu podcenil situaci. ALEX KERFOOT se totiž dostal u levého mantinelu ke kotouči a okamžitou střelou překvapil brankáře Vegas. Asistence: Michael Kesselring.

26:03

Vegas ujel puk do středního pásma a je odpískán ofsajd. Komerční pauza.

25:59

Dorofejev dostal přihrávku na pravou stranu brankoviště, Vejmelku ale přizvednutou střelou směrem ke vzdálenější tyči nedokázal překonat.

25:18

Hanifin si sjel s pukem do levého kruhu, Vejmelka jeho střelu po ledě zkrotil na betonech a hru přerušuje.

24:01

Postavení mimo hru zastavuje útočnou akci Arizony.

23:04

Vhazuje se ve středovém kruhu, kotouč skončil mezi střídačkami.

22:51

21:55

Eichel z levého kruhu orazítkoval připravený beton Karla Vejmelky. Arizona posléze vyhazuje puk do bezpečí.

21:31

Po další zblokované střele se Arizoně povedlo vyhodit puk přes všechny čáry do bezpečí.

21:10

Marchessault dostal nalito mezi kruhy, jeho střela z první se ale otřela o bránícího protihráče a končí na zadním mantinelu.

20:51

Josh Brown – 2 min., sekání.

20:48

Barbašev se dostal ke dvěma střelám, obě ale mířily vedle branky. Vejmelka při druhé střele soupeře dosáhl na puk lapačkou a přerušuje hru.

20:15

Hned po buly se dostal ke střele z nápřahu Hague. Vejmelka tentokrát kotouč vyráží.

20:11

Eichel střelou z levého kruhu nutí Vejmelku k přerušení hry na začátku druhé třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:03.
Arizona měla v první třetině jasnou střeleckou převahu, byla pohyblivější a celkově aktivnější. Vegas může děkovat Loganovi Thompsonovi, že je skóre stále vyrovnané 0:0, pokryl totiž všech 14 střel soupeře. Na druhé straně Karel Vejmelka čelil nakonec pouze třem pokusům.

20:00

19:53

19:41

Eichel se blýsknul obranným zákrokem. Zblokoval střelu Maccelliho a puk odrazil až do ochranné sítě.

19:15

Tentokrát se Vegas povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

19:01

Vegas vyhazovalo puk ze svého pásma, ale trefilo jen vlastní střídačku. Takže se bude vhazovat před Thompsonem.

18:40

Durzi vyslal na Thompsona ránu z nápřahu. Brankář Rytířů připisuje čtrnáctý zákrok a přerušuje hru.

18:05

Domácí musí hledat cestičku zpět do útočného pásma.

17:53

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Jonathan Marchessault – 2 min., nedovolené bránění.

17:53

Arizona se nasáčkovala do útočného pásma a Crouse s Cooleym dokázali ohrozit Thompsona. Byť se Vegas ubránilo, tak jen za cenu faulu. Arizona si zahraje přesilovku.

17:00

Domácí O'Brien se uvolnil ke střele z vnitřní hrany pravého kruhu, nicméně minul pravou tyč.

16:05

Vegas má zatím velké problémy při přechodu středního pásma. A když už se hostům povede projít do útoku, tak většina akcí i tak končí ztrátou puku.

15:10

McNabb zaujal pozici před vlastním brankovištěm a zastavil nohou střelu Maccelliho z mezikruží. Thompson tentokrát zasahovat nemusel.

14:46

Kesselringovu střelu se povedlo sice dorážet Crousemu, ale ten minul prostor u levé tyče. Vegas posléze odehrálo puk do bezpečí, ale hra je přerušena, jelikož kotouč skončil na hostující střídačce. Další komerční brejk.

14:20

Teprve čtvrtý zákrok si připisuje na druhé straně Karel Vejmelka, který zastavil nahození Eichela. Hra pokračuje.

13:36

Jedovatou střelu Carconeho z levého kruhu se Thompsonovi povedlo ramenem vytěsnit k zadnímu hrazení. Jednalo se už o devátou střelu Arizony v první třetině.

13:17

Hra je přerušena ve středním pásmu kvůli postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.

12:09

Další střela krátce po buly. Tentokrát od pravého mantinelu pálil Durzi a Thompson znovu přerušuje hru.

12:03

Thompson zdárně vyrazil Kellerovu ránu z nápřahu až do ochranné sítě.

11:55

Kotouč ve středním pásmu skončil mezi střídačkami. Následuje reklamní přestávka. Arizona je zatím aktivnější v útočném pásmu, vede na střely 6-2.

10:21

Na druhé straně se McBain procpal ke střele z levého kruhu. Po zákroku Thompsona se Vegas opět dopustilo zakázaného uvolnění.

09:44

Rytíři se ubránili dalšímu pokusu o nápor ze strany domácích a vyrazili do rychlého protiútoku. Marchessault byl z okraje pravého kruhu zblokovaný.

09:03

Icing hostujícího týmu.

08:42

Arizona se snaží držet iniciativu a je nyní trochu pohyblivější. Keller však také narazil na Thompsona.

07:40

Hraje se delší úsek bez přerušení. Domácí se snažili v útočném pásmu vymyslet rychlou kombinací střeleckou pozici, ale Carcone i Doan byli zblokováni.

05:58

Vegas se dopustilo zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Thompsonem.

05:04

Schmaltz zkusil štěstí kousek za modrou čárou, Thompson si s jeho střelou poradil. Hra pokračuje.

04:46

Vegas bylo usazeno v útočném pásmu, střelecké pokusy hostů však byli zdárně blokovány obranou. Nakonec se puk odrazil k Vejmelkovi, jenž hru přerušil.

03:57

Kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou Vegas. Vhazuje se v pravém kruhu.

03:47

První zákrok v utkání si připsal také brankář Thompson, jenž se nenechal překvapit střelou Doana z okraje pravého kruhu.

03:26

Kotouč skončil mezi střídačkami, vhazuje se v pásmu Arizony.

03:22

Vejmelka si připsal první dva zákroky v utkání. Úspěšně vyrazil střely Whiteclouda i Kolesara, v obou případech z mezikruží.

02:41

02:22

Cooley se málem dostal do úniku, nicméně Hanifin mu zkřížil cestu a povedlo se mu útok Arizony zastavit.

01:51

Domácí znovu dostali puk mimo své pásmo. Vegas zatím nevystřelilo na branku.

01:18

Dermott vyhodil kotouč přes všechny čáry po ztrátě Amadia.

00:41

Rychlá přesilovka pro Vegas. Dvě minuty za podražení obdržel Durzi.

00:01

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller, Bjugstad, Schmaltz – Crouse, L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.
Trenér: André Tourigny

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson, Mantha – Brisson, Howden, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Dunning, Furlatt – Suchánek, Mahon.
Vegas, které vyhrálo šest z posledních sedmi zápasů, už je jen kousíček od zajištění postupu do play-off. V něm se s největší pravděpodobností utká s Edmontonem, pokud se tedy udrží na třetím nebo druhém místě Pacifické divize (případný pád na pozici divoké karty by znamenal zcela jiného soka pro úvodní kolo). O pojištění své pozice před Los Angeles budou Rytíři hrát proti Arizoně, která naopak znovu bude v bojích o Stanley Cup scházet.

Od chvíle, co mají Coyotes jistotu, že do play-off neprojdou, začali zase hrát solidnější hokej. Přestože v posledních dvou kláních prohráli, tak bilanci od poloviny března mají vyrovnanou 5-5, což neznačí vůbec špatnou formu.

V dosavadním průběhu sezony se oba celky utkaly dvakrát. V listopadu na ledě Vegas vyhrála Arizona 2:0, v únoru na ledě Arizony pak Vegas 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

7:4

Góly a asistencie: 27. Kerfoot (Kesselring), 49. Doan (McBain, Maccelli), 50. Bjugstad (Keller, Schmaltz), 50. Carcone (O'Brien), 55. Carcone (Kerfoot, Dermott), 56. J. Brown (Keller, Schmaltz), 58. L. Cooley (Crouse, Guenther) – 28. Eichel (McNabb, Theodore), 32. W. Karlsson (Brisson, Theodore), 35. Mantha (W. Karlsson, Dorofejev), 39. Stephenson (Cotter, Whitecloud)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Välimäki, Kesselring, Dermott, J. Brown – Keller (A), Bjugstad, Schmaltz (A) – Crouse (A), L. Cooley, Guenther – O'Brien, Kerfoot, Carcone – Maccelli, McBain, Doan.
Tréner: André Tourigny

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Martinez (A), Whitecloud – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Brisson, Howden, Kolesar.
Tréner: Bruce Cassidy

Rozhodca: Dunning, Furlatt – Suchánek, Mahon