Česko – Slovensko

2:3

koniec (1:1, 0:1, 1:1)

02.05.2024, 13:45 • Trio Areena Vantaa • Štvrťfinále • Ivan Harčár

Slovensko to dokázalo! Zverenci trénera Martina Dendisa sú v semifinále a bude sa hrať o medaily ako pred rokom! Česko vyradené z turnaja! Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (16:06:54)

58:56

Česko hrá power-play!

58:43

Česko oddychový čas!

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:10

Česko hrá s piatimi hráčmi.

55:54

Slušná slovenská pasáž. Pobežal hýril aktivitou, hneď na neho nadviazal aj Andreas Straka. Jakub Milota sa nenudil v bránke.

55:10

Vylúčenie v tíme Česko:
Martin Švec – 2 min., podrazenie.

54:10

Lenďák dodáva istotu svojmu tímu! Perfektným zákrokom zobral Čechom šancu na vyrovnanie! Tomáš Poletín odchádza s dlhým nosom!

53:27

Adam Beluško sa presadil výbornou kľučkou v defenzíve. Cítil šancu na úspech, preto výrazne podporil útok. Následne mu vystavil stopku Švec.

51:45

Milota chyboval pri rozohrávke českého tímu. Puku sme sa chopili zásluhou Svrčeka, ale súperov brankár svoju predošlú ľahkovážnosť napravil.

51:02

Česko dalo gól! Českí hokejisti trestajú. Fabuš zaspal v obrane, JAKUB FIBIGR využil voľný ľavý kruh. Jeho strela zápästím nedala šancu Lenďákovi. No uvidíme, čo z toho ešte bude. Asistencie: Tomáš Galvas a Adam Benák.

50:00

Slovensko vedie nad Českom 3:1. Štvrťfinálový duel vstúpil do záverečných desiatich minút základného hracieho času. Cesta do semifinále vyzerá nádejne.

49:41

Slováci ubránili vlastnú tretinu tromi hráčmi. Vytvorili blok Kosovi, ktorý nemal šancu presadiť sa.

48:42

Zakázané uvoľnenie českých reprezentantov. Zverenci trénera Čermáka sú nervózni, je to evidentné.

46:24

Tomík sa vybral do ofenzívnej roboty. Prichádzal do pásma z pravej strany, hneď prvá strela bola vystihnutá brániacim kapitánom Hlinským.

2:3

Góly a asistencie: 8. Titlbach (Zielinski, Benák), 52. Fibigr (Galvas, Benák) – 2. Tomík (Pobežal, Radivojevič), 35. Maruna (Šatan, Chovan), 43. Maruna

Česko: Milota (Vystrčil) – Fibigr (A), Zielinski, Mrtka, Galvas, Hlinský (C), Král, Švec – Kubiesa, Kos, Sikora (A) – Benák, Titlbach, Jecho – Daníček, Curran, Drančák – Poletín, Vaculík, Heš – Lisler.
Tréner: David Čermák.

Slovensko: Lenďák (Haronik) – Fabuš, Radivojevič, Húževka, Beluško (A), Kupec, Ličko, Kalman, Zubek – Pobežal (C), Tomík, Straka – Nemec, Pitka (A), Chrenko – Šatan, Svrček, Chovan – Liščinský, Vrtiel, Maruna.
Tréner: Martin Dendis.

Rozhodca: Oesterberg, Wuorenheimo – Bedard, Davidonis.