NHL

Florida Panthers – Boston Bruins

1:5

koniec (0:0, 1:3, 0:2) Stav série: 0:1

07.05.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Semifinále V. konferencie • Jan Prošek cz

Tipsport: 2.02 4.15 3.24

Díky povedené druhé třetině dokázal vyhrát Boston tento úvodní zápas druhého kola Východní konference na ledě Floridy 5:1. Jeremy Swayman podal velmi dobrý výkon. (05:20:31)

Pavel Zacha (BOS) – 0+2, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38
David Pastrňák (BOS) – 0+1, +2 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:03

Tři hvězdy utkání
1. Jeremy Swayman (BOS) 39 zákroků
2. Mason Lohrei (BOS) 0+2
3. Pavel Zacha (BOS) 0+2

59:27

Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Parker Wotherspoon – 2 min., vysoká hůl.

59:11

Sergej Bobrovskij si poradil se střelou od modré čáry, nebyl to špatný pokus.

59:00

Poslední minuta hry v tomto zápase.

58:38

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Evan Rodrigues – 2 min., sekání.

58:24

James van Riemsdyk vedl útočnou akci Bostonu, ale zakončit nedokázal.

58:06

Florida se usadila v útočném pásmu, Jeremy Swayman si snadno poradil se střelou od modré čáry.

57:00

V poklidném tempu se utkání dohrává, sledujeme klidnější pasáž hry.

56:38

56:38 Jake DEBRUSK - 1:5

56:38

Boston právě vstřelil branku!
Poměrně snadno dostal kotouč do prázdné branky soupeře JAKE DEBRUSK. Asistence: Brad Marchand.

55:51

Jeremy Swayman kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Hosté drží výrazný náskok.

55:32

Hampus Lindholm minul branku soupeře, je z toho pouze zakázané uvolnění.

55:20

Florida znovu bez brankáře.

55:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:30

Domácí hrají bez brankáře.

54:29

Špatná rozehrávka Bostonu vrací hru před jeho branku. Jeremy Swayman musí být pozorný.

53:18

Zacha vypracoval šanci pro Pastrňáka, který ještě hledal spoluhráče. Kombinace hostům nevyšla podle přestav.

52:19

Hostující celek hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od vlastní branky, mnoho šancí nyní k vidění není.

51:40

Sam Reinhart se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana si dokázala snadno poradit.

51:27

Zakázané uvolnění znamená, že se hra vrací před branku hostujícího celku.

50:50

Hra je nyní přerušena, domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu.

50:11

Evan Rodrigues to zkoušel individuálně, ale přes obranu hostů se do zakončení nedokázal dostat.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají hosté.

48:29

Z posledních pěti střel dokázali hosté vstřelit hned čtyři branky, což výrazně ovlivnilo celý tento duel.

48:29

Jeremy Swayman kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

48:09

Florida se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana Bruins je pozorná.

47:13

47:13 Justin BRAZEAU - 1:4

47:13

Florida se hodně zlobí, že sudí nepřerušili hru pro hru vysokou holí. Akce pokračovala dál a po rychlém přenesení hry dokázal blafák proměnit JUSTIN BRAZEAU. Asistence: James van Riemsdyk a Mason Lohrei.

46:07

Florida vede střelecky 34:22, ale na branky prohrává.

45:48

Hodně netradičně si nyní vyžádala střídačka Bruins oddechový čas. Podle všeho to bylo z důvodu, aby si klíčoví hráči odpočinuli před důležitou pasáží utkání.

45:48

Oddechový čas pro tým Boston Bruins.

45:47

Jeremy Swayman znovu kryje kotouč po nepřehledné situaci před jeho brankou.

45:13

Florida rozehrává od své branky, nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

44:41

Další šarvátka před brankou hostujícího celku. Florida se zatím marně snaží najít recept na rozhození obrany soupeře.

43:44

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Floridy. Hosté jsou nyní aktivnější a pokouší se navýšit náskok.

43:28

David Pastrňák se dostal do brejku, ale blafák nedotáhl, trefil jen beton brankáře.

43:09

Brankář hostů vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Důležitý moment.

42:17

Jeremy Swayman nyní dokázal své spoluhráče podržet, dobré čtení hry pro brankáře Bruins.

42:02

Carter Verhaeghe se dostal do zakončení, následně si připsal brankář Bruins dobré zákroky.

41:40

Přesilovku sice hraje domácí celek, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

41:21

Hampus Lindholm – 2 min., držení hole.

41:00

Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí hokejisté mají v jejím úvodu dvoubrankovou ztrátu na soupeře.

40:01

Čtyři branky nabídla druhá třetina, na jejímž konci vede hostující celek 3:1, Bruins dokázali otočit vývoj utkání.

40:00

39:39

39:39 Brandon CARLO - 1:3

39:39

Hostující celek navyšuje své vedení, schovanou střelou odrazil kotouč o horní tyč do brány BRANDON CARLO. Asistence: Charlie Coyle a Trent Frederic.

39:24

Domácí celek po icingu vybojoval další buly, ale do šance se už dostat nedokázal.

39:16

Vhazovat se bude po levé straně brankáře Bruins.

38:26

Carter Verhaeghe šikovně tečoval kotouč před brankou, ale puk míří těsně vedle tyče. Domácí akci nechybělo moc.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Bruins se pokouší hrát dál aktivně.

37:29

Brankář Bruins kryje kotouč, vhazovat se nyní bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

36:17

36:17 Mason LOHREI - 1:2

36:17

Během tří a půl minut otáčí hostující celek vývoj zápasu a dostává se do vedení, tvrdou ránou z kruhu poslal kotouč do horní části branky MASON LOHREI. Asistence: Parker Wotherspoon a Pavel Zacha.

35:56

Sledujeme už hru pět na pět.

35:16

Další vyhození hostujícího celku přes všechny čáry.

35:00

Charlie McAvoy se natáhl na puk a dokázal jej odehrát přes všechny čáry.

34:45

Brandon Montour minul branku tvrdou ránou od modré čáry.

34:27

Přesilovku hraje Florida, která si dokázali vypracovat šance v útočném pásmu.

33:53

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Morgan Geekie.

32:52

32:52 Morgan GEEKIE - 1:1

32:52

Máme vyrovnáno, po chybné rozehrávce domácího brankáře se hosté dostali do útočného pásma, a pak se po nepřehledné situaci před brankou dokázal prosadit MORGAN GEEKIE. Asistence: Pavel Zacha a David Pastrňák.

32:35

Bruins jsou nyní aktivnější, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

31:45

31:45 Matthew TKACHUK - 1:0

31:45

Florida právě vstřelila branku!
Čekání na úvodní branku končí, po chybě Bruins v obranném pásmu získal puk Barkov, který přenechal spoluhráči. Následně mohl zakončovat celkem snadno obranou neobsazený MATTHEW TKACHUK. Asistence: Aleksander Barkov.

31:31

Sergej Bobrovskij kryje kotouč, následovala potyčka před jeho brankou, komerční přestávka.

31:21

Sledujeme dramatický zápas, který nabízí celou řadu zajímavých momentů.

31:03

Sergej Bobrovskij byl v problémech, už byl překonaný, ale puk se od tyče odrazil do hry.

30:32

Parker Wotherspoon vybojoval kotouč na modré čáře, jeho spoluhráči mohli pokračovat v útočné hře, následně trefili tyčku.

30:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Čekáme stále na úvodní branku.

29:48

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Floridy.

29:22

Morgan Geekie to zkoušel individuálně, ale přes obranu soupeře se do výraznější šance propracovat nedokázal.

28:59

Jeremy Swayman si dokázal poradit s ránou od modré čáry, kotouč odehrál do rohu hrací plochy.

28:20

Hostující brankář rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

27:49

Brandon Montour autorem další domácí střely, kotouč míří vedle branky, nebyl to vůbec špatný pokus.

27:30

Carter Verhaeghe zkoušel něco vymyslet před brankou, trefil jen rameno brankáře.

27:24

Jeremy Swayman kryje kotouč po střele z pravé strany, buly před jeho brankou.

27:12

Zacha vedl útočnou akci Bruins, ale do výraznější šance se přes domácí obranu dostat nedokázal.

26:43

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

25:06

Jeremy Swayman kryje kotouč poté, co zakončoval domácí Matthew Tkachuk.

24:52

David Pastrňák se sice dostal do útočného pásma, ale jeho akci chyběla přesnější střela nebo přihrávka.

24:00

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

23:11

Mason Lohrei pálil jako obránce od modré čáry, brankář domácích byl pozorný a dokázal si poradit.

22:44

Carter Verhaeghe dostal kotouč do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu už nevyšel podle představ.

22:01

Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme rychlou pasáž hry v úvodu druhé třetiny.

21:50

Jeremy Swayman kryje kotouč poté, co zakončoval jeden z domácích hráčů.

21:33

Matthew Tkachuk zakončoval z dobré pozice, jeho pokus snadno kryje brankář.

21:12

David Pastrňák se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář snadno poradit.

18:48

Sergej Bobrovskij nic moc neviděl, navíc ztratil balanc, ale i tak zasáhl.

18:33

V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina tohoto zápasu.

17:47

Vladimir Tarasenko odehrál před soupeřem kotouč do bezpečí, dobře to nyní sehráli hráči Floridy.

17:02

David Pastrňák mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým si poradil brankář.

16:43

Aaron Ekblad se vrací do svého obranného pásma, odkud rozehrává na spoluhráče.

16:23

7:8, tak vypadá statistika střel na branku, nyní už je střelecky aktivnější hostující celek, ale zatím stále čekáme na nějakou výraznější příležitost, která by změnila skóre.

15:59

Komerční přestávka.

15:14

Charlie Coyle se sice dostal do šance, ale střelou z otočky trefil jen brankáře soupeře.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zatím stále platí bezbrankový stav.

13:54

Anton Lundell se sice dostal do útočného pásma, ale kotouč ho příliš neposlouchal. Zakončit nedokázal.

13:24

Střelecké příležitosti jsou k vidění na obou stranách, zatím ale čekáme na úvodní branku zápasu.

13:00

David Pastrňák měl obrovskou šanci, dostal se sám před brankáře, ale blafák nedotáhl. Sergej Bobrovskij se stává hrdinou okamžiku.

12:29

12:05

Bruins hrají oslabení velmi dobře, Oliver Ekman-Larsson rozehrává od své branky, domácí se nemohou dostat do pásma.

11:50

Hostující celek znovu poslal kotouč přes všechny čáry až k brance soupeře.

11:31

Pavel Zacha nabral kotouč na hokejku a dokázal celkem snadno vyhodit přes všechny čáry.

10:37

Přesilovku hraje domácí celek, který se ale nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

10:29

Patrick Brown – 2 min., držení.

10:14

Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou pasáž hry.

10:07

Jeremy Swayman kryje kotouč po střele od modré čáry, komerční přestávka.

10:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Florida je nyní aktivnější, hosté musí hrát dobře defenzivně.

08:35

Niko Mikkola hraje dnes velmi dobře, vedl další akci svého celku, ale ani tentokrát mu střele nesedla podle představ.

08:13

Sergej Bobrovskij rychle dokázal napravit svou drobnou chybu, když špatně odhadl odraz kotouče. Buly před jeho brankou.

08:00

Anton Lundell to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, ale David Pastrňák šikovně defenzivně zastavil soupeře.

07:36

Domácí brankář kryje další střelecký pokus soupeře, Charlie Coyle zkoušel tečovat puk před brankou.

07:17

Charlie Coyle měl velkou šanci, ale jeho rána z otočky nebyla dostatečně přesná.

06:33

Sergej Bobrovskij kryje kotouč, buly před jeho brankou. Komerční přestávka.

05:32

Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

04:56

Niko Mikkola si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, ale jeho pokus o zakončení nebyl vůbec povedený.

04:10

5:0, tak vypadá oficiální statistika střel na branku.
Vladimir Tarasenko pálil, jeho střelecký pokus dokázal zblokovat jeden ze soupeřů.

03:10

Sledujeme rychlou pasáž hry, oba kluby se pokouší hrát aktivně, nyní čekáme na nějakou výraznější příležitost.

02:29

Niko Mikkola se propracoval k zakončení z velké dálky, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

02:09

Špatná rozehrávka Bruins znamená zakázané uvolnění a vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

01:13

Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu. Oba kluby vstoupily do zápasu dobře.

00:41

Velkou šanci měli také domácí, ale brankář Bruins byl pozorný a dokázal si poradit.

00:23

Sergej Bobrovskij kryje kotouč poté, co z dobré pozice zakončoval David Pastrňák.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Stenlund, Tarasenko – Cousins, Lorentz, Okposo.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – H. Lindholm, McAvoy, Lohrei, Carlo, Forbort, P. Wotherspoon – Marchand, Coyle, DeBrusk – Zacha, Geekie, Pastrňák – J. van Riemsdyk, Frederic, Brazeau – Beecher, P. Brown, Maroon.
Zápas začne o něco později.
Jen těžko lze hledat favorita, oba kluby od sebe po základní části dělil pouhý bod. Vezmeme-li v potaz, že to tak bylo po odehrání 82 zápasů, jsou kluby extrémně vyrovnané.
V minulé sezóně se tyto dva týmy ve druhém kole Východní konference střetly také. Boston, který stanovil rekord v počtu bodů v základní části, vedl 3:1 na zápasy a měl postup na dosah. Jenže Florida dokázala sérii otočit a vyhrála 4:3 na zápasy. Z pohledu Bruins nyní nastal čas na odvetu. Nastupují proti sobě dva nejlepší kluby Atlantické divize.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

1:5

Góly a asistencie: 32. M. Tkachuk (Barkov) – 33. Geekie (Zacha, Pastrňák), 37. Lohrei (P. Wotherspoon, Zacha), 40. Carlo (Coyle, Frederic), 48. Brazeau (J. van Riemsdyk, Lohrei), 57. DeBrusk (Marchand)

Tréner: Paul Maurice

Tréner: Jim Montgomery

Rozhodca: Rooney, Skilliter – MacPherson, Tobias

Diváci: 19 275