1:6

koniec (0:3, 0:2, 1:1)

13.05.2024, 20:20 • Skupina B • Lissko (@Lissko11)

Tipsport: 9.84 7.18 1.24

Švédsko vyhráva dnešný zápas jednoznačne 6:1. Nemci dnes na severského súpera nemali. Zmohli sa len na jediný gól. Ja sa s vami lúčim a prajem ešte pekný večer. (22:42:41)

59:28

Švédi držia puk na hokejkách a chcú zápas dohrať v kľude.

58:47

Hedman si nakorčuloval pred bránu, kde dostal prihrávku od Burakowskeho. Jeho zakončenie vyrazil reflexívne Niederberger.

58:01

Začali posledné dve minúty tretej tretiny a aj celého zápasu.

57:09

Švédi to zahrali doslova biliardovo. Holmberg z tesnej blízkosti nedokázal dostať puk do brány.

56:14

Nemecko je v plnom počte.

56:00

Oloffson pálil z prvej. Jeho pokus však Niederbergera neohrozil.

55:13

Švédi veľmi dobre zakombinovali v útočnej tretine, ale zakončiť nedokázali. Nemci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

54:14

Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Müller – 2 min., hákovanie.

53:26

Peterka nabil Stachowiakovi, ktorý z prvej vypálil. Netrafil však bránu.

52:33

Zápas je už dlho rozhodnutý. Kempe pálil z pravého kruhu. Netrafil bránu Niederbergera.

51:08

Švédsko dalo gól! Švédi zapli a hráči Nemecka opäť nevedeli kam skôr skočiť. Erik Karlsson poslal parádnu krížnu prihrávku pred bránu, kde bol úplne voľný ISAC LUNDESTRÖM a ten strelou pomedzi nohy Niederbergera pridáva šiestý gól Švédska. Asistencie Erik Karlsson, Lukas Bengtsson.

50:24

Kempe sa snažil presadiť na ľavom kruhu, ale spoluhráči išli striedať. Jeho pokus nemal šancu na úspech.

49:07

Švédi sa už nikam neponáhľajú. Kontrolujú dianie na ľadovej ploche.

47:38

Nemecko dalo gól! Nemci znižujú stav dnešného zápasu. Švédi chybovali vo vlastnom pásme. K puku sa dostal pred Erssonom LEONHARD PFÖDERL a puk doslova prepálil za Erssona. Asistencie Yasin Ehliz, Marc Michaelis.

47:31

Peterka sa uvoľnil a vypálil z pravého kruhu. Jeho strelu schoval vo výstroji Ersson a prerušil hru.

47:06

Veľká šanca Nemecka! Stachowiak prihral do čistej šance Peterkovi, ktorý opäč pred Erssonon neuspel. Následuje reklamný brejk.

46:32

Nemci trochu zahrozili. Peterka pálil z otočky. Jeho pokus zablokoval Brodin. K zakončeniu sa dostal aj Kahun, ale jeho projektil bol veľmi nepresný.

45:23

Zetterlund hľadal prihrávkou zabudnutého Raymonda, ale ten si puk nedokázal spracovať. Icing Švédska.

44:36

Kempe si puk pripravil na strelu z osi ihriska, ale do strely mu vložil hokejku Wissmann.

44:01

Veľká šanca Nemecka! Wagner sa dostal až pred Erssona. Z tesnej blízkosti ho však prekonať nedokázal.

43:15

Švédi jasne kontrolujú dianie na ľadovej ploche a Nemcom nič nedovoľujú.

42:19

41:44

Švédi mali obrovský tlak. K puku sa však dostal Eder a puk vyhodil cez všetky čiary.

41:14

Karlsson hľadal prihrávkou pred bránou Kempeho, ktorý zakončil, ale Niederberger jeho pokus so šťastím vyrazil.

40:26

Hedman pálil od modrej čiary. Niederberger si pripísal svoj prvý zákrok.

40:19

Lukas Kälble – 2 min., hákovanie.

40:01

Striedanie v tíme Nemecko:
z ihriska odchádza Philipp Grubauer, prichádza Mathias Niederberger.

40:01

Švédsko vedie po druhej tretine jednoznačne 5:0. Nemci dnes zaostávajú a zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Uvidíme čo nám ponúkne tretia tretina.

40:00

39:01

Začala posledná minúta druhej tretiny.

38:43

Burakowsky sa natlačil pred Grubauera, ale zakončiť nedokázal. Následne puk vyhodil z tretiny Muller.

37:43

Yasin Ehliz – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

37:13

Peterka sa predieral do útočnej tretiny, ale Hedman ho telom odstavil. Švédi idú opäť do útoku.

36:32

Veľký tlak Švédska pokračuje! Grubauer teraz vyrazil strelu Karlssona. Následne pálil Raymond! Šiesty gól visí vo vzduchu.

35:11

Dahlin pálil a Grubauerovi puk vypadol. K dorážke sa dostával Kempe, ale pred ním puk odpálil Wagner.

34:27

Švédi si robia v útočnej tretine čo chcú. Nemci nevedia kam skôr skočiť.

33:46

Ugbekile bol vo veľmi dobrej šanci. Jeho strelu z osi ihriska chytá brankár Ersson.

32:58

32:03

Raymond pokazil prihrávku a do mini brejku vyštartoval Ehl. Zakončil, ale jeho pokus mu zblokoval vracajúci sa Hedman.

31:35

Kempe pálil z prvej z pravého kruhu. Jeho bombu schoval Grubauer v lapačke.

29:22

Švédsko dalo gól! Piaty gól Švédska je na svete! Brankár Grubauer odhadol veľmi zle odraz puku od zadného mantinelu. K puku sa dostal za bárnou Holmberg, ktorý okamžite našiel prihrávkou ANDRÉ BURAKOVSKEHO, ktorý dával gól v podstate do prázdnej brány. Asistencie Pontus Holmberg, Marcus Johansson.

28:50

Jonas Müller – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme Švédsko:
Joel Eriksson Ek – 2 min., hrubosť.

28:25

Aktuálny pomer streleckých pokusov 7:26.

27:22

Veľká šanca śvédskeho tímu. Zetterlund dostal výbornú prihrávku spoza brány. Puk poslal pomedzi betóny Grubauera. Nemecký brankár však puk za svoj chrbát nepustil.

26:55

Švédi dosiahli piaty gól, ale hlavný rozhodca ho neuznáva, kvôli kontaktu útočiacého hráča s Grubauerom.

26:35

Peterka sa dostal do úniku, ale opäť výborne zakročil Ersson.

25:33

Kastner sa dostal do dobrej šance. Jeho nepríjemnú strelou Ersson so šťastím vyrazil.

24:31

Švédsko dalo gól! Švédi pridávajú svoj štvrtý gól v zápase. Rasmus Dahlin pálil od modrej čiary a jeho pokus veľmi šikovne tečoval CARL GRUNDSTRÖM. Grubauer nemal šancu zasiahnúť. Asistencie Rasmus Dahlin, Linus Johansson.

24:26

Švédi pokračujú vo svojej aktivite. Majú veľký tlak.

23:17

Kempe bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd Švédska.

22:46

22:10

Dahlin pálil. Grubauer jeho pokus vyrazil. Následne puk vyhodil cez všetky čiary Ehl.

21:45

Dahlin ponúkol puk Oloffsonovi, ktorý dobre vypálil. Jeho strela tesne minula Grubauerovu bránu.

20:46

John Peterka – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

20:01

Švédsko vedie po prvej tretine jasne 3:0. Tre Kronor jasne dominujú a Nemci môžu byť radi, že prehrávajú len o tri góly. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:00

19:58

Švédsko dalo gól! Švédi dokázali využiť bleskovo presilovú hru a do kabín pôjdu s trojgólovým vedením. VICTOR OLOFSSON si prebral prihrávku od Rasmusa Dahlina a prudkou strelou prekonáva Grubauera. Asistencie Rasmus Dahlin, André Burakovsky.

19:48

John Peterka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

19:01

Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:44

Švédi zvierajú svojho súpera v útočnom pásme. Nemci nevedia kam skôr skočiť.

17:33

16:33

Peterska chcel prihrávkou pred bránou nájsť Kahuna, ale akciu hostí zastavil dobrým zákrokom Brodin.

15:54

Hráči Švédska kontrolujú dianie na ľadovej ploche.

14:52

Švédsko dalo gól! Veľmi pekná akcia Švédov slávi úspech. Tim Heed posunul v útočnom pásme puk na MARCUSA PETTERSSONA, ktorý napriahol od modrej čiary príklepom a vymietol pavučiny v bráne Grubauera. Asistencie Tim Heed, André Burakovsky.

14:37

Kempe vyslal propagačnú strelu na Grubauera. Švédi však zostávajú v útočnom pásme.

13:36

Hedman spravil obrovskú chybu pred Erssonom. Brankár Švédov však vykorčuloval a puk odpálil.

13:10

Nemci sa previnili zakázaným uvoľnením.

12:45

Prihrávku rukou nemeckého mužstva píska rozhodca. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

12:26

Lukas Reichel výborne vypálil z osi ihriska. Jeho strela však bola zablokovaná. Nemci teraz zatlačili súpera v pásme.

11:04

10:47

Peterka výborne schoval svoju strelu za Brodina. Ersson túto strelu vyrazil reflexívne betónom.

10:05

Kahun tečoval strelu Pfoderla. Ersson puk nevideli, ale zasahovať napokon nemusel.

09:27

Karlsson našiel veľmi dobrou prihrávkou Burakowskeho, ktorý z prvej vypálil. Jeho bombu Grubauer vyrazil betónom.

08:31

Stachowiak pálil z otočky, Jeho strela však nezapadla za chrbát Erssona. Švédi následne vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

07:12

Švédi sú zatiaľ jasne lepším mužstvom. Diktujú tempo zápasu.

06:33

05:56

Hedman pálil od modrej čiary. Úradovala Grubauerova lapačka.

05:44

Nemci zaváhali vo svojej tretine. K puku sa dostal Olofsson. Jeho pokus chytá Grubauer.

05:11

Kahun sa prebíjal do šance, ale stopku mu vystavil Hedman.

04:21

Dahlin pálil. Jeho strela bola zablokovaná. Následne zakončoval Johansson, ale ten netrafil bránu.

02:54

Švédsko dalo gól! Švédi idú do vedenia v dnešnom zápase! Frodén potiahol akciu a perfektnou prihrávkou našiel nabiehajúceho ERIKA KARLSSONA, ktorý veľmi dobrou strelou prekonáva Grubauera v bráne Nemecka. Asistencie Jesper Frödén.

02:31

Opäť pálil od modrej čiary Dahlin. Grubauer jeho pokus vyrazil betónom.

02:00

Burakowsky si výborne nakorčuloval a vypálil z osi ihriska. Grubauer si jeho pokus vychutbal a schoval ho v lapačke.

01:44

Dahlin pálil od modrej čiary. Grubauer však zasahovať nemusel.

01:07

Píska sa zakázané uvoľnenie Švédska.

00:30

Karlsson hodil puk na os, kde bol Kempe. Ten chcel zakončiť, ale zablokoval ho Wissmann.

00:01

Nemecko: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Wagner, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Ehl – Kahun (A), Reichel, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Eder, Tuomie – Fischbuch.
Tréner: Harold Kreis

Švédsko: Ersson (Wallstedt) – Karlsson (C), Hedman (A), Brodin, Dahlin, Pettersson, Heed, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Holmberg, M. Johansson, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Unger Sörum, L. Johansson, Frödén – Grundström.
Tréner: Sam Hallam

Rozhodca: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN).
Nemecko

Nemci odohrali na šampionáte zatiaľ dva zápasy. V prvom zápase zdolali našu reprezentáciu 6:4. V zápase mali podstatne menej streleckých pokusov, ale aj tak to stačilo na výhru. Návrat do reality im ukázali hráči USA. Američania zdolali Nemecko 6:1. Nemci dnes majú proti sebe mimoriadne náročného súpera zo Švédska.

Švédsko

Tre Kronor odohrali na MS v Ostrave zatiaľ dva zápasy. V prvom zápase odohrali s USA výborný zápas a vyhrali ho presvedčivo 5:2. V druhom zápase sa stretli s Poľskom. S bojovným tímom Poľska si poradili 5:1. Švédi sú dnes favoritom, ale musia to potvrdiť na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

1:6

Góly a asistencie: 48. Pföderl (Ehliz, Michaelis) – 3. Karlsson (Frödén), 15. Pettersson (Heed, Burakovsky), 20. Olofsson (Dahlin, Burakovsky), 25. Grundström (Dahlin, L. Johansson), 30. Burakovsky (Holmberg, M. Johansson), 52. Lundeström (Karlsson, Bengtsson)

Nemecko: Grubauer (41. Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Wagner, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Ehl – Kahun (A), Reichel, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Eder, Tuomie – Fischbuch.

Rozhodca: Hribik (CZE), Tscherrig (SUI) – Ondráček (CZE), Wyonzek (CAN)