Španielska LaLiga

FC Sevilla – FC Barcelona

1:2

koniec (1:1)

26.05.2024, 21:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • 38. kolo • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Tipsport: 4.61 4.47 2.25

Statistiky zápasu:
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 11:9. (23:17:17)
Sezónu LaLigy zakončil souboj Sevilly s Barcelonou, v němž byli úspěšnější hostující Katalánci.

Ty poslal v 15. minutě do vedení Robert Lewandowski, ovšem domácí po půlhodině duelu srovnali zásahem Júsufa en-Nesírího, jenž propálil gólmana soupeře mezi nohama. Do přestávky jsme ještě viděli řadu šancí na obou stranách včetně nastřelených brankových konstrukcí. Po změně stran pak byla Barca dlouho lepší a v 59. minutě zaznamenal nakonec vítěznou trefu Fermín López, který překvapil brankáře Nylanda ranou na bližší tyč. Andalusané začali zlobit až v závěrečných dvaceti minutách. Ránu Pedrosy ale vytáhl na roh ter Stegen, který si později poradil také se zakončením Díaze.

90+6

90+6

Na sebe to vzal Sergio Ramos. Domácí kapitán ale nebude hrdinou. Vypálil vysoko nad.

90+5

Pád Boubakaryho Soumarého na hranici pokutového území. Nohu do cesty mu vložil Gündoğan a je tu tedy ještě jedna šance domácího celku na vyrovnání... Hodně zajímavý přímý kop.

90+4

Alejo Véliz se přetahoval s Julesem Koundém. Nakonec ale obránce Barcelony zasáhl dlaní do obličeje a tak je pískáno proti domácím.

90+2

Faul na Lucase Ocampose a ještě tedy standardní situace pro Sevillu.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje Rozhodčí přidá pět minut!

90

Zdá se, že dnešní zápas je rozlučkou s klubem pro domácího útočníka Júsufa en-Nesírího. Ten odchází za standing ovation tribun a na střídačce si s každým podává ruku. To signalizuje dost pravděpodobný letní prodej.

90

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Alejo Véliz.

88

Z velké dálky to zkusil domácí mladík Manuel Bueno. Mířil vysoko nad.

87

Hosté se už zatáhli a snaží se spíše bránit výsledek. Sevilla to zkouší využít.

86

Ocampos podržel míč na pravé straně a snažil se najít rozběhnutého Juanlua Sáncheze. Ten balón dostihl až za brankovou čarou.

85

Domácí přeci jen touží po vyrovnání! Marcão posílal do šestnáctky oblouček, na který si nabíhal Júsuf en-Nesírí. Moc nescházelo a marocký útočník míč před ter Stegenem tečoval.

83

Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Héctor Fort.

83

V pokutovém území se ocitl na zemi Sergio Ramos, který ukazuje, že ho Vitor Roque. Rozhodčí vysvětluje, že to nebylo na penaltu dost.

82

Po nákopu z poloviny hřiště si našel míč střídající Mariano Díaz. Ten využil nedůrazu Cubarsího a z pravé strany to zkusil na bližší tyč. Ter Stegen vyráží na roh.

79

ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Manuel Bueno,
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Mariano Díaz,
ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Nemanja Gudelj.

1:2

Góly: 31. En-Nesyri (Soumaré) – 15. Lewandowski (Cancelo), 59. F. López (Gündoğan)

Karty:   36. Salas (SEV) – 49. Cancelo (BAR)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 11:9.

FC Sevilla: Nyland – Badé (79. Gudelj), S. Ramos (C), Salas (46. Marcão) – J. Sánchez, Soumaré, Agoumé (79. M. Bueno), Pedrosa – Ocampos, Lukebakio (79. M. Díaz) – En-Nesyri (90. Véliz).
Náhradníci: Dmitrović – Benavides, Idumbo, Mejbri, Hormigo, Jordán, Nianzou.

Tréner: Quique Sánchez Flores

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Cancelo (83. Fort) – Gündoğan, Christensen (46. Romeu), Pedri – Yamal (62. Félix), Lewandowski (62. F. Torres), F. López (75. Roque).
Náhradníci: I. Peña, Kochen – Raphinha, Roberto, Araújo.