Tenis

French Open - muži (antuka)

Jozef Kovalík – Holger Rune

0:3 5:7, 1:6, 6:7 (2)

01.06.2024, 19:00 • kurt Simonne-Mathieuovej, Paríž (FRA) • 3. kolo • Filip Kosnáč

Holger Rune bol pre Jozefa Kovalíka predsa len už príliš silný sústom, aj keď slovenský tenista opäť bojoval až do poslednej loptičky a bol celkom blízko, aby zápas ešte trochu predĺžil. Kovalík hral vyrovnanú partiu s Runem v prvom sete, ktorý však zahodil nezvládnutým gemom na podaní v závere, kde zahral hneď dve dvojchyby a stratil podanie čistou hrou. V druhom sete bol Rune jednoznačne lepší a v ňom hneď dvakrát zobral Kovalíkovi podanie. V treťom sete však Kovalík hral najlepší tenis a aj keď dvakrát stratil podanie, tak si ho hneď dokázal získať späť. Tretí set napokon Kovalík dotiahol až do tajbrejku a v ňom získal úvodný minibrejk, ale od tej chvíle prehal zvyšných šesť bodov a Rune tak nedopustil príliš veľkú drámu. Celkovo bol Rune predsa len na vyššom leveli ako Khachanov, proti ktorému Kovalík predviedol obrat, na ktorý môže spomínať možno aj do konca kariéry a aj vďaka nemu si dnes aspoň mohol zahrať s Runem v treťom kole na Roland Garros. V ňom sa však Kovalíkov životný turnaj a sen končí, keďže do osemfinále zaslúžene postupuje Rune a stretne sa v ňom vo veľmi zaujímavom zápase s nemeckým tenistom Alexandrom Zverevom. To je odo mňa z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera! (22:20:24)

Koniec zápasu

6:7

Holger Rune po returne prešiel na sieť, kde zápas zakončil víťazným bekhendovým volejom a zaslúžene postupuje do tretieho kola mužskej dvojhry na French Open po víťazstve nad Jozefom Kovalíkom v troch setoch 7:5, 6:1 a 7:6(2)!

2-6

V tejto chvíli má už Rune hneď štyri mečbaly po vyhodenom forhende Kovalíka!

2-5

Kovalík mal túto výmenu vynikajúco rozohranú, ale Rune predviedol perfektnú defenzívu a napokon bekhendové obhodenie slovenského tenistu bolo nepresné.

2-4

Kovalíkov forhend po čiare nepadol do kurtu a strany sa v tajbrejku menia za stavu 4:2 pre Runeho.

2-3

Rune dokonca zahral aj víťazný krížny bekhend a teraz má výhodu minibrejku dánsky tenista.

2-2

Ale Kovalík ho nedokázal na podaní potvrdiť, keďže tiež trafil bekhend do siete.

2-1

Predsa len však má Kovalík výhodu minibrejku, keď Runeho bekhend zastavila páska.

1-1

Kovalík sa dobre bránil, ale pokus zahrať rozhodujúci forhend po čiare bol nepresný.

1-0

Kovalík začína dôležitým priamym bodom.

6:6

Kovalíkov bekhend neprešiel cez sieť a tretí set sa tak rozhodne až v tajbrejku.

30-40

Rune na sieti nezaváhal a po úspešnom voleji má gembal.

30-30

Kovalík vyhnal Runeho šikovným úderom do šírky a ten už v ťažkej pozícii zahral forhend do siete.

15-30

Vzápätí však Rune zaznamenal ôsmu dvojchybu v zápase.

0-30

Priamy bod pre Runeho.

0-15

Rune po dobrom podaní trafil víťazný krížny forhend.

6:5

Koniec prestávky, podávať bude Holger Rune.

6:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5

Rune vyhodil forhend a Kovalík vedie 6:5 v treťom sete, takže má istotu tajbrejku.

A-40

Kovalík má výhodu po priamom bode.

40-40

Kovalík však zvládol náročnú situáciu útočnou hrou a vynútil si forhendovú chybu Runeho.

30-40

Kovalík zaznamenal šiestu dvojchybu v zápase a bude čeliť brejkbalu!

30-30

Kovalík zvládol aj náročnú dlhú výmenu, ktorá skončila nepresným krížnym forhendom Runeho.

15-30

Rune vrátil skrátenie Kovalíka, ale ten v dôležitej chvíli vytiahol vynikajúcu bekhendové obhodenie.

0-30

Vzápätí aj rýchlo vyhodený forhend a Kovalík to bude mať náročné na podaní.

0-15

Kovalíkov bekhend zastavila sieť.

5:5

Vzápätí Rune netrafil do kurtu krížny bekhend a Kovalík sa zatiaľ zachránil v zápase, keď si opäť zobral stratené podanie späť a vyrovnáva na 5:5 v treťom sete!

40-30

Rune sa dopustil druhej dvojchyby v tomto geme a daroval Kovalíkovi brejkbal na zachránenie sa v zápase!

30-30

Priamy bod pre Runeho a ďalší bod bude mimoriadne dôležitý.

30-15

Rune sa však pri tomto útoku nemýlil a na sieti zakončil víťazným forhendom.

30-0

Rune si pripisuje šiestu dvojchybu v zápase a Kovalík má veľkú šancu.

15-0

Rune začína podanie na víťazstvo len nepresným bekhendom.

4:5

4:5

4:5

Teraz to už Runemu vďaka útočnej hre vyšlo, keď si vynútil bekhendovú chybu Kovalíka a za stavu 5:4 v treťom sete pôjde podávať na víťazstvo!

40-A

Kovalík netrafil forhend po čiare do kurtu a Rune má už štvrtý brejkbal!

40-40

Kovalík zvládol aj túto situáciu, keď Runemu nevyšiel pokus o bekhendové obhodenie.

40-A

Je tu však tretí brejkbal pre Runeho, ktorý zahral víťazný forhend po čiare!

40-40

Kovalík stále žije a vďaka víťaznému forhendu presne do rohu zlikvidoval aj druhú možnosť Runeho.

40-A

Rune si vybojoval ďalší brejkbal víťazným forhendovým returnom, ktorým nachytal nabiehajúceho Kovalíka!

40-40

Kovalík zabral a odvracia ho priamym bodom.

30-40

Rune si útočným forhendom vynútil bekhendovú chybu Kovalíka a má brejkbal!

30-30

Rune predviedol pevnú defenzívu a Kovalíkov slajzovaný bekhend, po ktorom sa chcel vydať na sieť, bol príliš dlhý.

30-15

Kovalík si opäť pomohol priamym bodom.

15-15

V dlhšej výmene uspel Rune, keď Kovalíkov forhend bol dlhý.

15-0

Priamy bod pre Kovalíka.

4:4

Rune na sieti zvládol bekhendový volej a vyrovnáva na 4:4 v treťom sete.

30-40

Ďalší priamy bod pre Runeho, ktorý má gembal.

30-30

Rune sa dostal do tlaku a zakončil víťazným krížnym forhendom.

30-15

Rune si pomáha priamym bodom.

30-0

Parádny víťazný krížny bekhendový return zaskočil Runeho, ktorý sa vydal na sieť.

15-0

Kovalík začína na returne aktívnou hrou a Runeho slajzovaný bekhend skončil v sieti.

4:3

4:3

4:3

Rune pokazil forhend a Kovalík po čistej hre na podaní vedie 4:3 v treťom sete.

40-0

Priamy bod a šanca na čistú hru pre Kovalíka.

30-0

Víťazný krížny forhend v podaní Kovalíka.

15-0

Kovalík sa tiež vydal na sieť a zahral úspešný forhendový volej.

3:3

Rune zaútočil z forhendovej strany a na sieti sa mu podarilo zakončiť víťazným forhendovým volejom, po ktorom vyrovnáva na 3:3 v treťom sete.

30-40

Kovalíkovi sa však nevydaril bekhendový return pri druhom podaní Runeho, ktorý má gembal.

30-30

Kovalík si počkal na forhendovú chybu Runeho aj v tejto výmene a môže zabojovať o brejkbal.

15-30

15-15

Kovalík sa predsa len možno dostáva viac do zápasu a ďalšia výmena priniesla dlhý forhend Runeho.

0-15

Rune začína na podaní víťazným bekhendom po čiare.

3:2

3:2

3:2

Runeho bekhend zastavila sieť a Kovalík vedie 3:2 v treťom sete.

40-30

Kovalík však predviedol tiež aktívnu hru a vynútil si bekhendovú chybu Runeho.

30-30

Kovalík sa opäť musel brániť a napokon trafil bekhend do siete.

30-15

Runeho forhendový return bol nepresný.

15-15

Následne však Kovalík nevrátil cez sieť bekhendový return Runeho.

15-0

2:2

Konečne to Kovalík zlomil a na sieti zahral víťazný forhendový volej, po ktorom si berie stratené podanie späť a vyrovnáva na 2:2 v treťom sete!

A-40

Rune si však pripisuje piatu dvojchybu v zápase a daroval Kovalíkovi ďalší brejkbal!

40-40

Kovalík si zanadával po nevydarenom forhendovom returne a Rune dostáva gem na zhodu.

40-30

Kovalík zahodil veľkú príležitosť, keď ešte Rune s vypätím všetkých síl vrátil bekhendové obhodenie Kovalíka a ten následne vyhodil bekhend po čiare, ktorý mal byť víťazný.

40-15

Kovalík vydržal vo výmene a Rune napálil bekhend do siete, preto má slovenský tenista dva brejkbaly!

30-15

Kovalíkovi sa predsa len otvára šanca po dlhom bekhende Runeho.

15-15

Ale dobrá útočná hra Kovalíka slávila úspech, pretože výmenu zakončil smečom na sieti.

0-15

Kovalík potrebuje už niečo predviesť aj na returne, ale pokazil slajzovaný bekhend.

1:2

1:2

1:2

Lenže potom Kovalík rýchlo vyhodil forhend a Rune urobil dôležitý krok k postupu, pretože po brejku vedie 2:1 v treťom sete!

15-40

Kovalíkovi sa podarilo prvý odvrátiť priamym bodom.

0-40

Kovalíkovi sa nedarí a po vyhodenom bekhende má Rune hneď tri brejkbaly!

0-30

Navyše Rune zahral fantastické forhendové obhodenie z defenzívy.

0-15

Kovalíkov pokus o dropshot neprešiel na druhú stranu.

1:1

Kovalík síce vrátil Runeho skrátenie, ale následne už nezvládol forhendový volej a dánsky tenista vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

15-40

Rune doviedol útok do víťazného konca bekhendovým volejom na sieti.

15-30

Rune trafil eso von z kurtu, ktoré je preňho celkovo piate v zápase.

15-15

Presný tenis v podaní Kovalíka a Rune napokon namieril bekhend do siete.

0-15

Rune sa vydal na sieť, kde zvládol zakončiť až na tretíkrát forhendovým volejom.

1:0

Kovalík však predviedol parádny dropshot a ujíma sa vedenia 1:0 v treťom sete.

40-30

Rune trafil raketový víťazný forhend po čiare a ešte predlžuje gem.

40-15

Lenže Kovalík sa dopustil piatej dvojchyby v zápase.

40-0

Priamy bod pre Kovalíka, ktorý môže vstúpiť do tretieho setu čistou hrou na podaní.

30-0

Kovalík si dobre rozbehal Runeho a vynútil si jeho dlhý forhend.

15-0

Tretí set otvára Rune nevydareným slajzovaným bekhendom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

0:0

1:6

Kovalík síce vrátil skrátenie Runeho, ktorý však predviedol presný lob a druhý set vyhral jednoznačne 6:1!

30-40

Prvý z nich Rune zahodil príliš dlhým forhendom po dobrom returne Kovalíka.

15-40

Po priamom bode má Rune už dva setbaly!

15-30

Rune si však pripisuje štvrté eso v zápase.

15-15

Konečne sa pomýlil aj Rune, keď jeho forhend po čiare nepadol do kurtu.

0-15

Rune si útočným krížnym forhendom vynútil chybu Kovalíka.

1:5

Takisto ani forhendový volej Kovalíka neprešiel cez sieť a Rune získava ďalší brejk, po ktorom už pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:1!

30-40

Ale hrôzostrašná chyba Kovalíka na sieti, ktorý nezvládol smeč a daroval Runemu brejkbal!

30-30

Kovalíkov útočný krížny forhend sa už Runemu nepodarilo dobehnúť.

15-30

Vzápätí Kovalík zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a opäť sa dostáva do problémov na podaní.

15-15

Ďalšiu výmenu Kovalík zakončil len bekhendom do siete.

15-0

1:4

1:4

1:4

Kovalík napriek snahe nevrátil do kurtu krátky forhendový volej Runeho, ktorý odvrátil dva brejkbaly a vedie 4:1 v druhom sete.

40-A

Po dobrom podaní však Rune zakončil víťazným krížnym forhendom a má ďalšiu výhodu.

40-40

Ale Rune zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a je tu opäť zhoda.

40-A

Tretí priamy bod pre Runeho za sebou a dánsky tenista má výhodu.

40-40

Ani forhendový return Kovalíka nepadol do kurtu a Rune sa zatiaľ dostáva z najhoršieho.

40-30

Runemu sa podarilo prvý z nich odvrátiť priamym bodom.

40-15

Tentokrát Kovalík zahral na sieti víťazný slajzovaný bekhend opäť po nevydarenom dropshote Runeho a má dva brejkbaly!

30-15

Kovalík zvládol prečítať skrátenie Runeho a na sieti zahral presný bekhendový volej.

15-15

Rune odpovedá víťazným forhendom ihneď po podaní.

15-0

Rune na podaní začína len nepresným bekhendom.

1:3

Predsa len Kovalík už hru na podaní ukončil, keď si vynútil forhendovú chybu Runeho a znižuje na 1:3 v druhom sete.

40-30

Ani teraz to Kovalík vôbec nebude mať jednoduché, keďže sa mu nepodarilo vrátiť forhendový return Runeho.

40-15

Rune však opäť predviedol víťazný forhend po čiare.

40-0

Forhendový return Runeho zastavila sieť a Kovalík mieri za čistou hrou.

30-0

Následne priamy bod pre Kovalíka.

15-0

Kovalík sa snaží vrátiť do druhého setu a na podaní začína víťazným forhendom.

0:3

0:3

0:3

Kovalík nezvládol forhendový return a Rune po potvrdení brejku vedie už 3:0 v druhom sete.

15-40

Ďalší priamy bod a dva gembaly pre Runeho.

15-30

Vo výmenách je však Rune momentálne jasne lepší, čo potvrdil víťazným forhendom po čiare.

15-15

Ale Kovalíkovi môže pomôcť, že sa Rune dopustil štvrtej dvojchyby v zápase.

0-15

Priamy bod pre Runeho, ktorý sa vezie na víťaznej vlne.

0:2

Ani pokus o dropshot Kovalíkovi nevyšiel a Rune získava brejk v úvode druhého setu, po ktorom vedie 2:0!

40-A

Kovalík sa opäť vydal na sieť, lenže tentokrát forhendový volej trafil rámom rakety a Rune má druhý brejkbal!

40-40

Kovalík zvládol náročnú situáciu útočnou hrou, ktorú zakončil víťazným forhendom na sieti.

40-A

Rune zahral šikovne v defenzíve a Kovalík nezvládol prechod na sieť, keď pokazil forhendový volej a bude čeliť brejkbalu!

40-40

Rune vydržal v dlhej výmene a Kovalík napokon pokazil slajzovaný bekhend.

40-30

Kovalík nevrátil cez sieť dobrý forhendový return Runeho.

40-15

Rune však zaútočil z forhendovej strany a vynútil si bekhendovú chybu Kovalíka.

40-0

Priamy bod pre Kovalíka, ktorý tiež môže odpovedať čistou hrou na podaní.

30-0

Následne víťazný krížny forhend pre Kovalíka.

15-0

Konečne Kovalík pretrhol nepriaznivú sériu stratených bodov, keď predviedol dobrý lob a Rune nezvládol smeč.

0:1

Rune si pomohol priamym bodom a do druhého setu vstupuje čistou hrou na podaní.

0-40

Rune trafil víťazný forhend a má opäť šancu na čistú hru.

0-30

Kovalík bol v dobrej pozícii na sieti, ale Rune vrátil jeho smeč a následne slovenský tenista pokazil bekhendový volej.

0-15

Rune otvára druhý set na podaní priamym bodom.

0:0

0:0

5:7

Rune sa chytil šance a vynútil si bekhendovú chybu Kovalíka, takže vyrovnaný prvý set získal výsledkom 7:5!

0-40

Kovalík zaznamenal druhú dvojchybu za sebou a doslova daroval tri setbaly Runemu!

0-30

Druhá dvojchyba Kovalíka vo veľmi nevhodnej chvíli a znamená veľké problémy pri podaní na udržanie v prvom sete.

0-15

Rune prečítal skrátenie Kovalíka a na sieti zahral víťazný forhend.

5:6

5:6

5:6

Kovalík sa neubránil tvrdému forhendu Runeho, ktorý po čistej hre vedie 6:5 v prvom sete a má istotu tajbrejku.

0-40

Rune trafil vynikajúci víťazný krížny forhend a má šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Kovalík sa dostal do výmeny, ale jeho druhý forhend už bol veľmi nepresný.

5:5

Našťastie si Kovalík pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.

40-30

Kovalík prvú možnosť nevyužije, keďže si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.

40-15

Nasledujúca výmena priniesla nepresný krížny forhend Runeho, ktorý znamená dva gembaly pre Kovalíka.

30-15

Kovalík však zahral trochu zbrklo a zbytočne rýchlo vyhodil forhend.

30-0

Ďalší forhendový return Runeho zastavila sieť.

15-0

Kovalík začína priamym bodom podanie na udržanie v prvom sete.

4:5

4:5

4:5

Napokon však priamy bod pre Runeho, ktorý si opäť podržal podanie a vedie 5:4 v prvom sete.

30-40

Kovalík po vydarenom bekhendovom returne prešiel na sieť, kde na druhýkrát zahral úspešný bekhendový volej.

15-40

Následne po dobrom podaní Rune zakončil víťazným forhendom a má dva gembaly.

15-30

Rune zahral ďalší nechytateľný dropshot.

15-15

Rune odpovedá tiež aktívnou hrou a Kovalíkov dobiehaný forhend skončil v sieti.

15-0

Kovalík predviedol presvedčivý útok, ktorý na sieti dokončil víťazným forhendovým volejom.

4:4

Kovalík si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

A-40

Kovalík zakončil prechod na sieť úspešným bekhendovým volejom.

40-40

Opäť príliš dlhý forhend Kovalíka, ktorý dostáva gem na zhodu.

40-30

Prvý z nich Kovalík zahodil trafeným bekhendom do siete.

40-15

Nevydarený forhendový return Runeho a Kovalík má dva gembaly.

30-15

Rune mal dobrú pozíciu na sieti, ale pokazil jednoduchý forhendový volej.

15-15

Následne si však Kovalík pomohol priamym bodom.

0-15

Kovalík začína na podaní po dlhšej prestávke len dlhým forhendom.

3:4

3:4

Kovalík a Rune sa však už opäť rozohrávajú na kurte a zápas bude pokračovať po takmer hodinovej prestávke!

3:4

Lenže dážď neustal a organizátori sa predsa len rozhodli natiahnuť plachtu, takže naozaj nie je isté, či sa dnes ešte bude pokračovať v zápase!

3:4

V tejto chvíli však empajrová rozhodkyňa potvrdila prerušenie zápasu na dlhšie, keďže Kovalík a Rune už odchádzajú do útrob štadióna, ale kurt zatiaľ zostáva odkrytý a plachta sa nezaťahuje, tak snáď sa dočkáme o chvíľu pokračovania zápasu!

3:4

Kvôli dažďu nás čaká trochu dlhšia prestávka, ale hráči zatiaľ zostávajú na kurte, keďže by sa malo jednať len o krátku prehánku a organizátori sa zatiaľ snažia vysušiť kurt.

3:4

3:4

Kovalík ešte vrátil skrátenie Runeho, ktorý však už zahral víťazný forhend do otvorenej časti kurtu, po ktorom vedie 4:3 v prvom sete.

15-40

Následne však Rune zaznamenal druhú dvojchybu v zápase.

0-40

Rune trafil eso von z kurtu, ktoré je už preňho celkovo tretím v zápase.

0-30

V Paríži sa opäť rozpršalo, ale zatiaľ sa v hre pokračuje a Rune zahral úspešný dropshot.

0-15

Rune predviedol ukážkový prechod na sieť zakončený presným bekhendovým volejom.

3:3

Kovalík dokončil gem na podaní priamym bodom a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

A-40

Rune zahodil šancu na prvý brejkbal po nepresnom krížnom bekhende.

40-40

Kovalík vyhodil forhend a bude musieť ísť na podaní po prvýkrát cez zhodu.

40-30

V dlhšej výmene uspel Rune, ktorý vytiahol víťazný krížny bekhend.

40-15

Kovalík trafil eso na stred, ktoré je preňho prvým v zápase.

30-15

Rune bol vo výmene aktívnejší a vydal sa na sieť, následne bol Kovalíkov pokus o lob príliš dlhý.

30-0

Kovalík zahral dokonalý dropshot, za ktorým sa Rune ani nerozbehol.

15-0

Rune pomáha Kovalíkovi aj bekhendom trafeným do siete.

2:3

2:3

2:3

Kovalíkov krížny bekhend bol nepresný a Rune vedie 3:2 v prvom sete.

15-40

Škoda z pohľadu Kovalíka, keďže jeho bekhendový return nepustila na druhú stranu páska.

15-30

15-15

Tentokrát Runeho forhend skončil v sieti.

0-15

Rune doviedol forhendový útok do víťazného konca razantným smečom na sieti.

2:2

Kovalík si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

40-15

Ďalší nepresný Runeho forhend a Kovalík má dva gembaly.

30-15

Opäť Kovalík zaútočil forhendom ihneď po podaní a vypýtal si Runeho chybu.

15-15

Kovalík po dobrom podaní odpovedá víťazným forhendom k ľavej čiare.

0-15

Rune po prvýkrát predviedol svoju útočnú hru, ktorou si vynútil bekhendovú chybu Kovalíka.

1:2

1:2

1:2

Kovalík chcel byť v tejto výmene aktívny, ale bekhend poslal do siete a Rune s problémami udržal podanie a vedie 2:1 v prvom sete.

40-A

Rune však trafil druhé eso v zápase, opäť na stred a má výhodu.

40-40

Hneď druhý úder z forhendu Rune prestrelil a Kovalík dotiahol gem na zhodu.

30-40

Konečne sa Kovalík dostal do výmeny a Rune opäť len vyhodil forhend.

15-40

Ale šancu na čistú hru Rune zahodil prvou dvojchybou v zápase.

0-40

Do tretice priamy bod pre Runeho, ktorý tiež mieri za čistou hrou na podaní.

0-30

Bekhendový return Kovalíka bol tiež nepresný.

0-15

Kovalíkov forhendový return dopadol tesne za základnú čiaru.

1:1

Runeho forhend nadvihla páska do autu a Kovalík čistou hrou na podaní vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

40-0

Runemu vôbec nevyšiel forhendový return a Kovalík má šancu na čistú hru.

30-0

15-0

Rune opäť chybuje z forhendovej strany, keď úder poslal ďaleko za základnú čiaru.

0:1

Na záver úvodnej hry na podaní si Rune dovolil nádherný dropshot a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete.

30-40

Kovalíkov riskantný forhendový return nebol presný a Rune má gembal.

30-30

Rune však vytiahol prvé eso v zápase, ktoré trafil na stred.

30-15

Tentokrát Kovalík prečítal úmysel Runeho na sieti zahrať krátky úder a sám zakončil víťazným krížnym forhendom.

15-15

Kovalíkovi nevyšiel pokus o slajzovaný bekhend, ktorý zastavila sieť.

15-0

Kovalík odolal v úvodnej výmene, keď sa po väčšinu času musel brániť, ale odmenou mu bol dlhý forhend Runeho.

0:0

Kovalík a Rune sa už rozohrávajú na treťom najväčšom kurte v areáli Roland Garrros, ktorý nesie názov po bývalej francúzskej tenistke Simonne Methieuovej a na podaní zápas otvorí dánsky tenista.
Vitajte pri sledovaní zápasu tretieho kola mužskej dvojhry na French Open, v ktorom Jozef Kovalík vyzve dánskeho favorita Holgera Runeho. Kovalík si splnil svoj sen už postupom do druhého kola cez amerického súpera Girona, ale v ňom dokázal predviesť životný výkon, keď vyhral v päť setovej dráme a hlavne otočil nepriaznivý stav z 0:2 na sety proti ruskému tenistovi Khachanovovi, ktorý je na 18. mieste v rebríčku ATP. Dnes ho tak v treťom kole čaká ďalší veľký súper, keďže talentovaný 21-ročný Rune sa nachádza dokonca už na 13. mieste na svete. Rune v úvodnom kole nemal problém s britským tenistom Evansom, ale v druhom kole sa poriadne na postup natrápil, keď proti talianskemu súperovi Cobollimu stratil dvojsetové vedenie a o svojom víťazstve rozhodol až v supertajbrejku piateho setu. Kovalík by tak dnes nemusel byť bez šance, ak sa mu podarí zopakovať výkon najmä z druhej polovice zápasu proti Khachanovovi, kde bol jednoznačne lepším hráčom a podobnou hrou by rozhodne mohol narobiť poriadne problémy aj Runemu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.