koniec (0:2)

09.07.2024, 18:00 • Kufstein Arena, Kufstein • Matěj Skula cz

Tipsport: 1.85 3.83 3.53

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (20:04:06)
Je konec! Plzeňská Viktoria si v přípravě před novou sezonou připisuje první prohru, a to když nestačila na Karabach a podlehla mu 1:2.
První poločas nabídl docela vyrovnanou hru, kde ale ázerbájdžánský celek dokázal využít své šance. Nejprve otevřel skóre v 22. minutě zblízka Leandro Andrade, který překonal brankáře Wiegeleho – 0:1. Asi kolem čtyřicáté minuty měli hosté další příležitost, ale Juninhovi ve skluzu pár centimetrů k míči chybělo. Karabach to ale tolik mrzet nemuselo, neboť ve 44. minutě se po rohu k balonu dostal znovu Leandro Andrade a nádhernou ranou zpoza šestnáctky nedal šanci plzeňskému brankáři k zákroku – 0:2.
Vstup do druhé části hry vyšel lépe Plzni, která také stihla rychle snížit. O korekci skóre na 1:2 se zasloužil Christophe Kabongo, který nejprve udělal kličku brankáři Karabachu a poté z úhlu zakončil do odkryté branky. Tak do poloviny druhé půle poté ještě byla Viktoria lepším týmem, avšak šance Sojky či Kabonga brankou neskončily. V závěru utkání byl lepší hostující celek, ale gól už nevsítil a protože na druhé straně hlavičkoval Corey Séne vedle branky, skončilo utkání prohrou plzeňského celku 1:2.

90

90

Ricardinho se teď dostal k balonu úplně zadarmo, ale vzápětí jeho spoluhráči míč jen odevzdali.

90

Mosquerův centr sice našel hlavu Séneho, ten ale hlavičkuje mimo branku Karabachu.

89

Z prvního rohu Plzeň nezahrozila, ale bude mít další příležitost z druhé strany.

89

Centr ze středu pole skončil až za brankovou čarou, ale bylo to s tečí od obránce Karabachu, takže uvidíme roh.

89

Plzeň dobře napadala a ještě získala vhazování v blízkosti šestnáctky soupeře.

88

Po Slončíkově pasu centroval Ricardinho, ale jeho pobídka byla velmi nepovedená a končí v zámezí.

87

Další dobrý výběh brankáře Tvrdoně, který byl znovu včas z branky a pomohl obraně Viktorky.

86

Jhon Mosquera sice dokázal prodloužit těžký balon za sebe, tam však byli jen hráči Karabachu.

85

Bayramovův centr nadělal až nečekaně příliš problémů brankáři Plzně, který musel balon nadvakrát zkrotit.

84

Defenzivě Plzně teď výrazně vypomohl i brankář Tvrdoň, který včasným výběhem nenechal balon Juninhovi.

83

Aktivita Viktorie v posledních minutách výrazně opadla a je to hlavně Karabach, který hraje více na balonu.

82

Christophe Kabogno se provinil faulem proti Benziovi, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

80

Hráči Karabachu nedokázali odcentrovat z pravé strany, jejich snaha ale bude pokračovat autem.

79

Plzeňští fotbalisté teď míč jen odevzdali střídajícímu Silvovi, který se následně nechal faulovat Kabongem.

78

Nepřesným nákopem se teď prezentoval brankář Karabachu, rozehrává zase Plzeň.

77

Tom Slončík sice byl u míče později než stoper Medina, ale nová posila Plzně ze sestupujícího Zlína poté alespoň získala autové vhazování pro své barvy.

76

K Juninhově přihrávce za obranu se dral Vesovic, ale obrana Plzně dobře zasáhla.

75

Plzeňští fotbalisté teď předvedli velmi pohlednou kombinační akci, na jejímž konci si vyměnil balon Kabongo s Mosquerou. Následně pálil první jmenovaný, ale pouze nad branku.

74

A z následné akce chtěl zahrozit zase Juninho, ale míč si až příliš předkopl a ten tak skončil v zámezí.

73

Po přihrávce Zoubira centroval do pokutového území Plzně Vesovic, ale jeho nebezpečný nástřel jen proletěl celou šestnáctkou soupeře.

72

Milan Havel se v souboji s kapitánem Karabachu prezentoval faulem, který neušel hlavnímu rozhodčímu.

71

Občerstvení obou celků úspěšně za námi, rozehrává Viktoria.

70

Přestávka na pití, po ní bude od své branky rozehrávat gólman Tvrdoň.

69

Další akci vedl Brazilec Juninho, ale nakonec ani neudržel balon na hrací ploše.

69

Benziův centr sice mířil do vápna, ale našel jen hlavu připraveného Christopheho Kabonga.

68

Chvíli nato ale bude mít Karabach další šanci, a to po faulu od jednoho z domácích.

68

Po dlouhé době zahrozil i Karabach, celou akci chtěl zakončit dnes již dvougólový Leandro Andrade, ale trefil jen trojblok hráčů Viktorie.

67

Hezký nákop za obranu našel znovu Sojku, který zkusil své štěstí z voleje, ale vypálil jen vysoko nad branku.

66

Hlavní rozhodčí pustil hraniční souboj mezi Kabongem a Medinou, toho využil ke střele Sojka, který svým zakončením k vzdálenější tyči protáhl brankáře Buntiče.

65

Nepřesná rozehrávka brankáře Buntiče našla jen Červa, jehož následný centr se snažil usměrnit na branku Mosquera, ale neúspěšně.

64

Plzeň je ve druhém poločase aktivnějším týmem, Karabach se před Tvrdoňovu branku dostal snad jen jednou.

63

Slončíkův centr našel přesně hlavu Séneho, ten ale hlavičkuje nad branku Buntiče.

62

Hráči Karabachu předvedli v krátkém sledu několik hraničních zákroků, nakonec je odpískán až ten poslední na Sojku. Viktoria bude mít zajímavou standardku od postranní čáry.

61

Nákop na Bayramova byl až příliš vysoký a ázerbájdžánského obránce přeletěl, vhazovat bude český klub.

60

Viktoria se teď dobrým napadáním dostala k balonu na útočné polovině, avšak poté se provinil faulem Slončík a akce zase rychle skončila.

59

V 59. minutě dostává žlutou kartu Jhon Mosquera, který neubránil jednoho z hráčů Karabachu a následně jej stáhnul k zemi.

58

Hlavní rozhodčí teď nechal výhodu Karabachu, ten ji ale nedokázal využít a následně byl tvrdě atakován plzeňský Sojka, což neuteklo oku sudího.

57

Hosté zahráli roh nakrátko, poté se snažil prokličkovat do šance Jankovic, ale neprošel a následně stáhl k zemi Kopice.

56

Plzeňský obránce Séne raději odehrál míč před Zoubirem na rohový kop pro Karabach.

54

Hosté rozehrávají z vlastní obranné poloviny, Viktoria se teď nesnaží o tak aktivní presink.

53

Plzeň měla k dispozici altové vhazování, po kterém se snažil zakončit Corey Séne, ale míč až k brance Buntiče neprošel.

52

Kopicův nástřel se snažil usměrnit na branku Mosquera, ale v pádu balon netrefil.

52

Viktoria se teď pokusila o vysoký dresink, který sice nevyšel, ale vzápětí Karabach míč jen odevzdal.

51

Mosquera nedokázal nahrát přesně na Sojku, vhazovat bude zase ázerbájdžánský klub z města Agdam.

50

Domácí Séne obral o balon jednoho z útočníků Karabachu, za což si vysloužil pochvalu od trenérů.

49

49. Christophe KABONGO - 1:2

49

Plzeň právě vstřelila branku!
Ve 49. minutě Plzeň snižuje na 1:2. Autorem branky je CHRISTOPHE KABONGO, který dostal přihrávku ještě z vlastní obranné poloviny, využil chyby obránce, poté udělal kličku brankáři Buntičovi a následně zakončil z úhlu do zcela odkryté branky – 1:2.

49

Sojkův průnik zastavil až faulem obránce Bayramov.

48

Jeden z hráčů Viktorie Plzeň se snažil nachytat gólmana Buntiče v brance soupeře, to se mu však nepovedlo.

47

Hostující Bayramov nechal míč doletět až do zámezí, Karabach vhazoval, ale rychle o balon přišel.

46

Úvodní výkop do druhé půle provedli hráči Karabachu, kteří se hned prezentovali nákopem, ten ale nebyl přesný.

46

Plzeň podle očekávání vyměnila skoro celou jedenáctku.
Zatímco hráči Karabachu už jsou připraveni na start druhého poločasu, na fotbalisty z Plzně se zatím čeká.
Po prvním poločase je stav přípravného utkání mezi Viktorií Plzeň a Karabachem příznivější pro fotbalisty z Ázerbájdžánu, kteří vedou 2:0.
První příležitost však měla Viktorka, přesněji Matěj Vydra, ale z úhlu trefil jen boční síť Buntičovy branky. Skóre se poprvé měnilo ve 22. minutě, když se po propadnutí plzeňské defenzivy a pasu Zoubira prosadil Leandro Andrade – 0:1. Hra poté byla celkem vyrovnaná, oba týmy se střídaly v držení balonu, ale větší šance měli přeci jen hosté. Ve 40. minutě sice ještě Juninho na balon nedosáhl, ale o čtyři minuty později se po rohovém kopu dostal ke střele Leandro Andrade a svou nádhernou ranou k vzdálenější tyči zvýšil vedení Karabachu na 2:0.

45

45

Plzeň se pokusila o rychlé snížení, ale akce po pravé straně se nebude řadit do kategorie úspěšných.

44

44. Leandro ANDRADE - 0:2

44

FK Karabach právě vstřelil branku!
A po rohu je to o dvě branky! Yassine Benzia kopl rohový kop až za hranici vápna na LEANDRA ANDRADEHO, který si míč zpracoval a následnou nádhernou ranou se trefil přesně k vzdálenější tyči – 0:2. S takovým zakončením nemohl brankář Wiegele dělat vůbec nic.

44

Jankovicův nástřel byl tečovaný, takže uvidíme další roh pro Karabach.

43

Václav Jemelka u postranní čáry nedovoleně atakoval Andradeho, hlavní rozhodčí tentokrát neměl na výběr. V soutěžním zápase by plzeňský obránce velmi pravděpodobně viděl kartu, dnes to ale sudí nechal být.

42

To už ale teď neplatí, neboť přenesení na Cadua nebylo přesné.

42

Karabach sice rohový kop ubránil, ale Viktorka zůstává v držení balonu.

41

Faul na Pavla Šulce, Plzeň poté rychle rozehrála a následný centr z pravé strany hledal Vašulína. Pobídka jej sice nenašla, ale český celek má k dispozici roh.

40

Hosté teď byli velmi blízko druhé brance, po hezké akci na levé straně hřiště hledal Bayramov svým nástřelem Juninha, tomu ale pár centimetrů k zasáhnutí balonu chybělo. Jinak by zakončoval do prázdné branky.

39

Před Andradem odehrál včas míč stoper Míka, Plzeň ale pod tlakem nerozehrála dobře.

38

Zatím jediný střelec utkání Andrade teď sice na chvíli přišel o balon, ale rychle jej vybojoval zpátky a nahrál Juninhovi, ten však nezakončil. Vzápětí navíc přerušuje akci Ázerbájdžánců ofsajd.

37

Bayramovovu přihrávku za sebe nepustil Jirka, hosté vhazovali, ale míč už dlouho u svých kopaček neudrželi.

36

Centr ze značky rohového kopu odvrátil stoper Dweh jen k Medinovi, jehož rána však nedonutila Wiegeleho k zákroku.

35

Benziův pokus o přihrávku do vápna byl sražen na rohový kop pro Karabach.

34

Plzeň dobře zakombinovala na levé straně, avšak následně se akce přes Kalvacha nedostala dále.

33

Daniel Vašulín se k balonu nedostal, poté se ještě snažil zatlačit do obranu Karabachu, která však svou situaci efektně vykombinovala.

32

Zajímavě rozjetou akci hostů zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

31

Krajní obránce Karabachu Vesovic se sice nechal obrat o balon Šulcem, ale poté vybojoval pro své barvy alespoň aut.

30

Přestávka na pití úspěšně za námi, po ní bude vhazovat v blízksti půlicí čáry jeden z hráčů Karabachu.

28

Hlavní rozhodčí dnešního duelu chvíli nato přerušuje hru a nařizuje všem hráčům přestávku na občerstvení.

27

Plzeň v průběhu 27. minuty rozehrává z vlastní branné poloviny.

26

Pavel Šulc vedl zajímavě rozjetý útok domácích, jenže poté míč jen odevzdal soupeři nepřesnou nahrávkou.

25

A poté ještě jedna šance, s tou si ale bez větších problémů poradil gólman Viktorie.

24

A Karabach měl vzápětí další příležitost, ale Zoubirovu střelu vyrazil brankář Wiegele a následnou dorážku odklidili obránci Plzně.

22

22. Leandro ANDRADE - 0:1

22

Hosté se ze své první větší šance dostávají do vedení! Po propadnutí plzeňské defenzivy ve středu hřiště mířil směrem na branku osamocený Zoubir, který poté na hranici vápna nahrál LEANDRU ANDRADEMU. Křídelník Karabachu měl následně lehkou práci a tváří v tvář brankáři Plzně nezaváhal – 0:1.

22

Hostům tentokrát nevyšlo přenesení hry, míč vrátí do hry Jemelka.

21

Zoubirův centr sice letěl do pokutového území, ale žádný z hráčů jej netečoval a míč skončil až za brankovou čarou.

20

Český stoper Plzně Míka si teď ve výskoku pomohl faulem, hlavní rozhodčí přerušuje hru.

19

Na centr ze značky rohového kopu nedoskočili Jemelka ani Míka, následně však pálil jeden z domácích, ale jen mimo branku.

18

K prudkému nástřelu od Erika Jirky se dral Vašulín, avšak jeden z obránců Karabachu stihl míč odehrát na roh.

18

Nepřesnost v rozehrávce azerbájdžánského týmu, rozehrávat může plzeňský kapitán Lukáš Kalvach.

17

Brankář Karabachu Buntič byl u balonu rychleji než Vydra a schoval hrací předmět do svých rukavic.

16

A vzápětí registrujeme zakončení i na druhé straně, ale kapitán Zoubir pálil nad Wiegeleho branku.

16

První větší šanci duelu měl plzeňský Matěj Vydra, který se v pokutovém území zbavil bránícího obránce a poté vystřelil, jenže trefil jen boční síť Buntičovy branky.

15

Pokus o centr z pravé strany končí jen v rukavicích brankáře Buntiče.

14

Z dalšího minisouboje mezi Andradem a Jemelkou tentokrát vyšel lépe křídelník Karabachu, jenže následnou nahrávku nedokázal zachytit na hřišti jeho spoluhráč.

13

Stoper Karabachu Medina był při rozehrávce napadán Šulcem, ale celou situaci zkušeně ustál.

12

Zákrok Jemelky na Andradeho u rozhodčího prošel, plzeňský fotbalista poté předal míč Panošovi, který ale trefil jen blokujícího obránce.

11

Jirka teď velmi dobře sklepnul míč pro Kalvacha, ten se ale se svou přihrávkou unáhlil a jen odevzdal míč hostům.

10

Svěřenci trenéra Koubka se s rozehrávkou dostali až k brankáři Wiegelemu, vzápětí ale přišel velmi nepřesný nákop a balon má zase Karabach.

9

První střelecké zakončení ze strany hostů, avšak Andrade branku Wiegeleho netrefil.

8

Český celek vybojoval altové vhazování v blízkosti rohového praporku soupeře, ale vzápětí nedokázal odcentrovat před Buntičovu branku Brazilec Cadu.

7

Akce Plzně nebyla úspěšná, avšak podobně dopadl na druhé straně i soupeř.

6

Jeden z hráčů Plzně se pokusil o průnik mezi dvěma hráči Karabachu, avšak byl čistým zákrokem zastaven.

5

Plzeňský stoper Dweh dobře ubránil Juninha a vzápětí se domácí pokusili o rychlý brejk, ten ale ovoce nepřinesl.

4

Kombinaci hostů přerušuje až zákrok brankáře Wiegeleho, který navíc byl nedovoleně atakován útočníkem Karabachu. Znovu je pískáno.

4

A další faul od Plzně ve středu hřiště, tenorktá se provinil Cadu.

3

Václav Jemelka to teď přehnal s agresivitou a po jeho nedovoleném zákroku musí přerušit hru hlavní rozhodčí.

3

Nepřesnost v rozehrávce Viktorky, poprvé může rozehrávat také soupeř z Ázerbájdžánu.

2

Po rohu málem balon propadl až k volnému Vašulínovi, obrana Karabachu ale nakonec dokázala nebezpečí odvrátit.

1

Hned v první minutě posílal do vápna z pravé strany centr Erik Jirka, ale jeho pobídka byla odvrácena na rohový kop.

1

Hlavní rozhodčí poprvé písknul do píšťalky, možnost úvodního dotyku s míčem měla Plzeň.

1

Hlavní rozhodčí právě přivedl hráče obou týmů na hrací plochu.

FC Viktoria Plzeň: Wiegele – Jemelka, Dweh, Míka, Cadu, Kalvach (C), Šulc, Panoš, Vydra, Jirka, Vašulín
Náhradníci: Tvrdoň – Havel, Červ, Séne, Kopic, Mosquera, Slončík, Sojka, Ricardinho, Kabongo
Trenér: Miroslav Koubek

FK Karabach: Buntic – Vesovic, Mustafazada, Medina, Bayramov, Romao, Jankovic, Benzia, Andrade, Zoubir (C), Juninho
Náhradníci: Ramazanov, Mammadzada – Hüseynov, Matheus Silva, Almeyda, Akhundzada, Qurbanli, Keyta
Trenér: Qurban Qurbanov.
FK Karabach
Tento celek z Ázerbájdžánu do přípravy teprve vstupuje. V úterý ale neodehraje jen zápas s Plzní – v dopoledních hodinách se také utká v německým Kaiserslauternem.
Uplynulou sezonu může ale vedení Karabachu považovat za velmi úspěšnou, kromě obhajoby titulu totiž Karabach i dlouho putoval Evropskou ligou. V základní skupině narazil na německý Bayer Leverkusen, švédský Häcken a norské Molde. Tento klub z města Agdam ve skupině nepředváděl vůbec špatné výkony a nestačil jen na favorizovaný Leverkusen. Z ostatních zápasů ale bodoval a nakonec dokázal proklouznout do vyřazovacích bojů z druhého místa. V šestnáctifinále svěřenci trenéra Qurbana Qurbanova narazili na portugalskou Bragu, kterou překvapivě také vyřadili – po úvodní výhře 4:2 sice prohráli 2:3, ale i to stačilo na postup do osmifinále. Tam došlo k opětovnému souboji s německým Bayerem Leverkusen. Karabach po remíze 2:2 v prvním utkání dokonce v druhém duelu vedl 2:0, avšak Leverkusen zvládl mocný obrat a díky dvěma pozdním gólům českého útočníka Patrika Schicka z nastavení nakonec postoupil právě německý celek, který poté dokráčel až do finále celé soutěže.
FC Viktoria Plzeň
Třetí nejlepší celek uplynulé sezony české nejvyšší fotbalové soutěže již odehrál čtyři přípravné duely.
V tom prvním přivítali svěřenci trenéra Miroslava Koubka nováčka ČFL Petřín Plzeň. A kvalitativní rozdíl byl vidět už od první minuty, neboť hned zkraje zápasu otevřel skóre útočník Daniel Vašulín, letní posila z Hradce Králové. Stejný hráč do poločasu zaznamenal ještě tři branky a protože dva góly přidal i talentovaný záložník Slončík, odcházela Plzeň do kabin s vedením 6:0. V druhém poločase navíc ještě navýšil náskok Viktorky Metsoko a Plzeň tak vyhrála vysoko 7:0.
I ve druhém přípravném zápase úřadovaly posily západočeského celku. Proti Banské Bystrici sice Viktoria prohrávala, ale vyrovnání obstaral Ruben Providence. Výsledek na stranu Plzně pak otočil dvacet minut před koncem duelu Corey Sené, posila z rakouského Lafnitzu. Viktoria vyhrála nad slovenským klubem 2:1.
Ve třetím přípravném utkání narazila Viktorka na partnerský klub SV Lafnitz. Plzeň byla v zápase jasně lepší a nakonec zvítězila vysoko 6:0, na kterém se největší měrou podílel hattrickem Christophe Kabongo. Po jednom gólu zapsali Matěj Vydra, James Bello a Jhon Mosquera.
Doposud poslední přípravné střetnutí přineslo asi nejkvalitnějšího oponenta, Plzeň totiž odehrála zápas s německým Karlsruhe, účastníkem druhé Bundesligy. Český celek se ale dostal do vedení, když se po chybě v rozehrávce soupeře prosadil Daniel Vašulín – 1:0. Oba týmy poté měly své šance, ale oba brankáři předvedli velmi dobrý výkon. V závěru utkání se ale povedlo navýšit vedení Plzně Christophemu Kabongovi, který po Slončíkově pasu zvýšil na konečných 2:0.
Příjemné úterý odpoledne. Příprava všech českých prvoligových klubů je v plném proudu, nejinak tomu je i u Viktorie Plzeň. Ta také odehraje necelé dva týdny před startem nejvyšší české soutěže předposlední přípravné utkání, ve kterém narazí na ázerbájdžánský Karabach. Utkání začíná v 18 hodin, a tak Vám přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.