4:2

koniec (1:2)

09.07.2024, 17:00 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • Filip Kosnáč

Tipsport: 1.1 9.0 15.7

Slavia Praha v prípravnom zápase vyhrala nad Podbrezovou v divokej šesťgólovej prestrelke 4:2, keď po prvom polčase prekvapivo prehrávala 1:2. V druhom polčase však český vicemajster zapol a gólmi Van Burena, Pecha a Botosa otočil výsledok vo svoj prospech. Podbrezová však mala viaceré príležitosti aj v druhom polčase, ale skórovať sa jej nepodarilo, a tak ju napriek prehre môže tešiť aspoň celkovo veľmi pozitívny výkon. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (18:52:29)

90

90

90. Yirajang (POD)

90

V poslednej minúte ešte obrovská príležitosť pre Podbrezovú aspoň na skorigovanie stavu, ale Mandous sa vyznamenal pri dvoch zakončeniach z blízkosti.

88

88. BOTOS - 4:2

88

Tím Slavia práve strelil gól! Zrejme je v tejto chvíli definitívne rozhodnuté o víťazstve Slavie, ktorá pridáva štvrtý gól v zápase po tom, čo Bajza len vyrazil Vorlického prízemnú strelu a GIANNIS BOTOS sa prezentoval úspešnou dorážkou!

87

Podbrezová však z neho nič nevyťažila a opäť musí začínať ďalšiu útočnú akciu až z vlastnej polovice.

86

Napokon z tejto situácie bol len nevydarený center, ale neistý Mandous loptu len nadvihol na rohový kop.

85

Predsa len je tu ešte dobrá príležitosť pre Podbrezovú, keď Vlček fauloval Kambiho a bude z toho priamy kop.

83

Opäť sa nám chvíľu nehralo, keďže ošetrovanie potreboval ďalší hráč Slavie striedajúci Diouf.

81

Podbrezová zahrávala štandartnú situáciu z pravej strany a bola z toho veľká šanca, ale Mandous vychytal hlavičku umiestnenú len do stredu brány.

80

Podbrezová už nemá veľa času a možno by mohla aj zariskovať v záverečných minútach, ak sa chce pokúsiť vybojovať vyrovnanie.

78

Už sa však hrá a teraz to horelo v pokutovom území Podbrezovej, ktorá však prežila nebezpečný útok Slavie a ten následne skončil len útočným faulom.

77

Dlhšie sa nehrá, keďže Prebsl potrebuje ošetrenie a možno už v dnešnom zápase dohral.

75

Veľmi škaredý faul Kambiho na Prebsla, ktorý zostal ležať na hracej ploche a hra je prerušená.

74

Podbrezová sa snaží držať viac loptu a byť aktívnejšia, keďže ešte stále môže bojovať o cennú remízu.

73

Už sa však v hre pokračuje a Juritka bol na vlastnej polovici nedovoleným spôsobom zastavený Vorlickým.

71

Aj v druhom polčase je hra prerušená kvôli prestávke na občerstvenie.

70

Ďalší pas do pokutového územia Podbrezovej a hlavičkové zakončenie, ktoré však už bolo v postavení mimo hry.

69

Zmrzlý si nabehol do pokutového územia a po prihrávke od Van Burena zakončoval z ľavej strany, ale jeho strelu z uhla dokázal vyraziť nohou Bajza na rohový kop.

68

Podbrezová stratila loptu po nepresnom nákope Bajzu a Slavia môže ísť opäť dopredu.

66

Podbrezová to už bude mať veľmi náročné, keďže svoje príležitosti nevyužila a Slavia otočila zápas vo svoj prospech dvomi gólmi v druhom polčase.

64

64. PECH - 3:2

64

Tím Slavia práve strelil gól! V tejto chvíli je už Slavia opäť vo vedení, keď roh bol rozohraný nakrátko, ale potom prišiel center na ľavú stranu pokutového územia, kde si loptu spracoval DOMINIK PECH a prekonal Bajzu prudkou prízemnou strelou k bližšej tyči!

63

Sanusi sa dopustil zbytočného faulu, ktorým daroval štandartnú situáciu Slavie a Van Buren hlavičkoval v stopercentnej šanci, ale Bajza reflexívnym zákrokom vyrazil na rohový kop.

61

61. Juritka (POD)

61

Ďalšia gólová príležitosť pre Podbrezovú, keď prišla rana spoza pokutového územia od Juritku, ale Mandousa v tejto chvíli zachránilo brvno.

60

Po šanciach na oboch stranách sa hra trochu upokojila a zatiaľ je stav stále vyrovnaný.

57

57. Yirajang (POD)

57

Na opačnej strane sa do príležitosti dostal striedajúci Yirajang, ale Mandous ho vychytal a vyrazil loptu na rohový kop.

56

Slavia predviedla krásnu kombináciu a úplne vyšachovala defenzívu Podbrezovej, takže do už len prázdnej brány zakončoval Van Buren, ale jeho druhý gól nebol uznaný pre ofsajd.

54

Podbrezová sa v tejto chvíli dostala na útočnú polovicu, kde môže zahrávať aspoň autové vhadzovanie.

53

Podbrezovej tak vôbec nevyšiel vstup do druhého polčasu, keď veľmi rýchlo stratila vedenie a opäť je momentum na strane Slavie.

52

52. van Buren (SLA) - 2:2

52

Tím Slavia práve strelil gól! A je vyrovnané, keď sa po rohovom kope presadil presnou hlavičkou MICK VAN BUREN!

50

Podbrezová môže konečne trochu upokojiť hru v druhom polčase, keďže má loptu v držaní.

49

Útok Slavie bol zastavený kvôli postaveniu mimo hry, v ktorom sa nachádzal striedajúci Trédl.

48

Zmeny v zostave sú zrejme na oboch stranách, tak je to priestor pre nových hráčov zviditeľniť sa.

47

47. van Buren (SLA)

47

Akcia striedajúcich hráčov na strane Slavie, keď Vorlický vysunul Van Burena, ktorého strelu pod brvno zneškodnil Bajza.

46

Podbrezová po prvom polčase prekvapivo vedie 2:1 nad Slaviou Praha v prípravnom zápase, keď skóre otvoril v úvode favorizovaný český klub zásluhou Wallema. V závere prvého polčasu však Podbrezová predviedla dokonalý obrat, ktorému dopomohol vlastný gól Chaloupka a následne sa presadil Juritka. Druhý polčas sa začne približne o 18:01.

45

45

45. Juritka (POD) - 1:2

45

Podbrezová dala gól! Tak je tu neuveriteľný a nečakaný obrat v závere prvého polčasu v podaní outsidera, keď si PETER JURITKA spracoval dlhý nákop od Bajzu, zbavil sa Chaloupka a prekonal Mandousa!

42

42. Chaloupek (POD) - 1:1

42

Podbrezová dala gól! Rýchly protiútok podaní Podbrezovej a center Smékala si nešťastným spôsobom zrazil do vlastnej siete vracajúci sa Chaloupek!

41

41. Fila (SLA)

41

Ideálny center Wallema do pokutového územia na nabiehajúceho Filu, ktorého volej však vyrazil na rohový kop skvelým zákrokom Bajza.

39

Sanusi napádal Tomiča a prinútil ho k veľmi riskantnej malej domov, ale Mandous skvelo zareagoval a odkopol loptu do bezpečia.

38

Zdá sa, že kapitán Podbrezovej je v poriadku a bude môcť v zápase pokračovať.

37

Pekný pokus o individuálny prienik od Faška na útočnej polovici, ktorý bol však zastavený.

36

Slavia otočila hru na pravú stranu, odkiaľ prišiel center do pokutového územia a nasledovalo len nevydarené hlavičkové zakončenie.

34

34.

34

Slavia mala rohový kop, z ktorého padol gól Filu po dorážke, ale nie je uznaný pre ofsajd.

32

Hra sa v týchto momentoch prelievala zo strany na stranu a videli sme po jednej strele na bránu na oboch stranách, ale Bajza a Mandous predviedli úspešné zákroky.

31

Slavia rozohrala len nakrátko a celkom rýchlo loptu stratila.

30

Podbrezová spôsobila faul na vlastnej polovici, preto Slavia bude rozohrávať štandartnú situácie.

29

Po krátkej pauze sa opäť môže pokračvať a Podbrezová kombinuje na vlastnej polovici.

27

Keďže v Rakúsku je tiež veľmi horúco, tak je tu prestávka na občerstvenie už za polovicou riadneho hracieho času v prvom polčase.

26

Sanusi mal priestor na ľavej strane pokutového územia Slavie, ale jeho center ľavačkou bol veľmi nepresný a letel vysoko nad bránu Mandousa.

25

Tentokrát sa nepodarilo spracovať dlhý nákop Bajzu, preto už môže hrať s loptou Slavia.

24

Opäť sa hra vrátila až k Bajzovi, ktorý sa snaží rozbehnúť ďalší útok Podbrezovej.

23

Opäť to pri útoku Podbrezovej vyzeralo trochu nebezpečne, keď loptu potiahol po ľavej strane Juritka, ale následne prišlo k spomaleniu celej akcie a nakoniec center z pravej strany skončil len v rukaviciach Mandousa.

22

Podbrezová sa snaží pripraviť si ďalšiu útočnú akciu, keď sa do rozohrávky zapája aj brankár Bajza.

21

Konečne sa Podbrezová dostala do blízkosti pokutového územia Slavie vďaka aktivite Sanusiho, ale nakoniec z toho bol len zblokovaný strelecký pokus.

20

Útočná akcia Slavie bola prerušená hvizdom hlavného rozhodcu, keďže zrejme nedovolený zákrok spôsobil Fila.

19

Slavia v tejto chvíli tiež predviedla len nepresnú rozohrávku a Podbrezová má aspoň k dispozícii autové vhadzovanie na vlastnej polovici.

18

Pri napádaní sa dopustil nedovoleného zákroku Prebsl, takže Podbrezová zatiaľ zostane pri lopte.

16

Veľmi nevyberavý zákrok Sanusiho v strede hracej plochy, ale nevidel zaňho žltú kartu.

15

Bajza už vybiehal pri dlhom pase, ale napokon sa píska útočný faul na strane Slavie.

14

Podbrezová odvrátil ďalší rohový kop Slavie do bezpečia, ale neskôr sa pískal faul na Konečného.

13

Podbrezová má veľké problémy s udržaním lopty na kopačkách po dlhší čas a opäť len veľmi rýchlo odovzdala loptu súperovi.

10

10. Fila (SLA)

10

Nedorozumenie pri rozohrávke Podbrezovej, preto bol do šance vysunutý Fila, ale mieril len vedľa pravej tyče Bajzovej brány.

9

Slavia pokračuje vo veľkom tlaku a podarilo sa jej získať ďalší rohový kop.

7

7. Wallem (SLA) - 1:0

7

Tím Slavia práve strelil gól! A je tu veľmi rýchly gól pre favorizovaný český klub, keď dlhý pas prešiel za defenzívu Podbrezovej na CONDRADA WALLEMA, ktorý sa už rútil sám do úniku a presnou strelou k pravej tyči prekonal Bajzu!

6

Dlhý nákop vpodaní brankára Bajzu nebol presný, preto Podbrezová veľmi rýchlo odovzdala loptu Slavie.

5

Slavia zahrávala prvý rohový kop v zápase, ale Podbrezovej sa podarilo ubrániť a následne sa pískal faul na Koštrnu.

4

Slavia pokračuje naďalej v dominantnom držaní lopty a opäť sa jej podarilo ískať autové vhadzovanie na útočnej polovici.

3

Nebezpečné dlhé autové vhadzovanie až do pokutového územia Podbrezovej a k nepresnému zakončeniu sa dostal Zmrzlý, ale nakoniec sa pískal ofsajd.

2

Slavia sa po prvýkrát dostala na útočnú polovicu a Tomič vybojoval autové vhadzovanie.

1

Úvodný výkop mala Podbrezová, ktorá sa však zatiaľ nevie dostať s loptou z vlastnej polovice.

1

Podbrezová len pred pár dňami informovala o prekvapivom konci hlavného trénera Romana Skuhravého, a tak pri dnešnom prípravnom zápase so Slaviou Praha, ktorý sa odohrá v rámci sústredenia v rakúskom Oeppingu, bude bez oficiálne vymenovaného nového hlavného trénera. Slavia Praha je dnes jasným favoritom, keďže v rámci prípravy už porazila rakúsky Rapid Viedeň či poľský Slask Wroclav a iba raz remizovala s Pardubicami. Podbrezová odohrala v rámci prípravy už päť zápasov, ale stretla sa so slabšími súpermi v porovnaní so Slaviou a prehrala iba s Petržalkou, pričom v poslednom zápase zdolala iný český klub Zbrojovku Brvno.

SK Slavia Praha: Mandous – Konečný, Chaloupek, Bořil, Tomič, Bužek, Prebsl, Zmrzlý, Jurečka, Fila, Wallem
Náhradníci: Kolář (B), Diouf, Van Buren, Vorlický, Trédl, Vlček, Halinský, Botos, Pech

FK Železiarne Podbrezová: Bajza – Oravec, Mielke, Smékal, Koštrna, Chyla, Faško, Talakov, Masaryk, Juritka, Sanusi
Náhradníci: Domaniský (B), Danko (B), Bajo, Depetris, Grešák, Markovič, Mrva, Yirajang, Kambi, Bajtoš.
Vzájemné zápasy

Jediný vzájemný duel sehrála Slavia s Podbrezovou před rokem také v rámci letní přípravy a z výhry 4:1 se radovali Pražané. Dvakrát se v zápase prosadil Lukáš Masopust, ve 2. půli přidali góly také Václav Jurečka s Matějem Juráskem. Výsledek z pohledu slovenského týmu alespoň korigoval v samém závěru Andy Masaryk.
FK Železiarne Podbrezová

Slovenský celek si zahrál loni v Niké lize skupinu o titul, kterou ale zakončil na posledním 6. místě a evropské poháry si tak v této sezoně nezahraje.
V průběhu letní přípravy navíc u týmu skončil na vlastní žádost dosavadní kouč Roman Skuhravý a Podbrezová tak nyní hledá nového trenéra.
V rámci přípravy sehrála Podbrezová doposud již pět zápasů, ve kterých má bilanci tří výher, jedné remízy a jedné prohry. Po čtyřech slovenských soupeřích se v posledním přípravném zápase postavila Podbrezové do cesty druholigová Zbrojovka Brno a byla z toho vysoká výhra 5:2. Po 1. poločase svítolo na světelné tabuli skóre 1:2, Podbrezová ale čtyřmi góly ve 2. půli průběh utkání otočila. Dvakrát se posadil také zkušený 35letý útočník David Alberto Depetris, který se do Porbrezové přesunul z Bánské Bystrice.
SK Slavia Praha

Aktuální vicemistr naší nejvyšší soutěže čeká v pořadí již čtvrtý přípravný zápas před nadcházející sezonou a svěřenci Jindřicha Trpišovského jsou v nich doposud neporaženi. Po úvodní remíze 1:1 s Pardubice přišly dvě výhry, nejprve 2:0 s polským vicemistrem Slask Wroclaw a v posledním vystoupení Pražané zdolali 3:0 rakouský Rapid Vídeň.
Gól už zapsala také nová posila Slavie, 23letý řecký záložník Giannis-Fivos Botos, který do Prahy přišel z druholigového nizozemského Helmondu. V přípravě se střelecky daří také Lukáši Vorlickému, který po zranění nastupoval loni za B-tým v ČFL. V posledních dvou duelech si připsal pokaždé jednu trefu.
K dispozici by měla být už také nová akvizice v sešívaném dresu, forvard Tomáš Chorý, který se do Slavie přesunul z Viktorie Plzeň.
Prodlouží fotbalisté Slavie svoji neporazitelnost také proti slovenskému soupeři?
Hezké úterní odpoledne všem příznivcům fotbalu! Na programu je přípravné utkání mezi SK Slavií Praha a FK Železiarne Podbrezová. Hrát se bude v rakouském Sportpark Oepping a výkop je naplánován na 17:00, tak se pohodlně usaďte a já Vás provedu tímto přenosem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Góly: 7. Wallem, 52. Buren, 64. Pech, 88. Botos – 42. Chaloupek (vla.), 45. Juritka