Tenis

Wimbledon - muži (tráva)

Carlos Alcaraz (3) – Tommy Paul (12)

3:1 5:7, 6:4, 6:2, 6:2

09.07.2024, 16:43 • Kurt č. 1, All England Club, Londýn (GBR) • Štvrťfinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.29 3.87

Obhájce wimbledonského titulu Carlos Alcaraz postupuje do semifinále, když připravil první letošní porážku na trávě vítězi z Queensu Tommymu Paulovi z USA.
Cestu k postupu neměl zrovna vydlážděnou, zejména první set byl pořádný maratón, postupem času ale Španěl nabýval čím dál větší převahy.
V úvodu spotřeboval Alcaraz na první proražené podání šest brejkbolů, sám však brejk hned odevzdal čistou hrou a ve zbytku prvního setu byl lepším hráčem Paul. Ten v neuvěřitelném šestém gemu přes devět shod promarnil 4 brejkboly, ale za stavu 6:5 už příležitost parádním prohozem využil.
Druhý set měl zrcadlově otočený průběh, rozjetý Paul šel do trháku, pak ale dvakrát ztratil podání a tím i celý set. Dál už měl zápas jednoznačný průběh, Paul častěji chyboval a už se nezmohl na vážnější odpor.
Alcaraz narazí v atraktivním semifinále na Rusa Daniila Medvěděva, který krátce před tím v pětisetové bitvě vyřadil světovou jedničku Sinnera. (19:59:50)
Statistiky 4. setu (zápasu):
Vítězné míče 10:3 (36:21)
Nevynucené chyby 4:11 (37:51)

Konec zápasu

3:1; 6:2 - Carlos Alcaraz

6:2

Tommy Paul zakončil zápas křížným bekhendem těsně vedle rohu kurtu. Alcaraz potvrzuje postup do semifinále čistou hrou!

40-0

Eso ven z kurtu přináší světové trojce tři mečboly.

30-0

Alcaraz zakroutil nabíhaný forhend po čáře a míček se otřel o základní lajnu polovinou objemu. Paulovi tak jestřábí oko nepomohlo.

15-0

Alcaraz si obíhá míčky na forhend, kdykoli se naskytne příležitost, což se stalo i teď, a pod ostrým úhlem hraný kros nemohl Američan zachytit.

5:2

2:1; 5:2 - Tommy Paul

5:2

Paulův forhend do rohu kurtu vrací Alcaraz za čáru, ale po přestávce může postup do semifinále stvrdit při vlastním podání.