Prípravný zápas

AC Sparta Praha – FC Salzburg

2:2

koniec (1:2)

13.07.2024, 16:00 • Koasastadion, St. Johann in Tirol • Tadeáš Zeman (@Tadeasze) cz

Tipsport: 2.87 3.79 2.12

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:8. Rohy: 3:4. (18:00:00)
Právě skončilo přípravné utkání mezi pražskou Spartou a Redbullem Salzburg. Oba celky se rozešly za remízového stavu 2:2. Vzhledem k utkání je tento výsledek spravedlivý. Rakouský tým byl lepší v první půli, kde si vypracoval několik šancí a po gólech Gloukha a Neneho šel do zaslouženého vedení, ale ve druhé půli byla nebezpečnější Sparta, která po gólu Olatunjiho stanovila konečný výsledek 2:2.

90+1

89

Victor Olatunji bojoval sám se dvěma protihráči u rohového praporku. Vybojoval míč a pokusil se o centr. Ten se mu ale vůbec nepovedl a skončil za brankou. Rozehrávat bude Hamzic.

88

Protiútok Salzburgu ukončila nepřesná přihrávka Diabateho. Rozehrává brankář Sparty.

86

Těžkou malou domu teď dostal Peter Vindahl, ale nepříjemnou situaci vyřešil odkopem až na lavičky obou týmů.

84

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Diakite, přichází Ratkov.

83

Nedovolený zákrok Davida Pavelky neunikl hlavnímu rozhodčímu. Následovat bude standardka zhruba čtyřicet metrů od sparťanské branky.

Sparta právě vstřelila branku!
Nakopávaný balón měl pod kontrolou jeden z obránců Salzburgu, ale VICTOR OLATUNJI ho doběhl, odstavil od míče a uklidil balón, nejspíš stehnem, kolem brankáře k pravé tyči. Bez asistence

79

Filip Panák si všiml, že brankář Hamzic je daleko od své branky a pokusil se ho překonat střelou ze své poloviny. Balón z jeho kopačky ale skončil pouze nad brankou.

77

Olatunjiho rána z hranice šestnáctky skončila pouze daleko vedle levé tyče.

76

Sparťané po centru Tomáše Wiesnera reklamovali ruku po zásahu jednoho z obránců Salzurgu, ale rozhodčí penaltu nepíská.

73

Rohový kop byl přetažený. Jaroslav Zelený nedoskočil, a na programu tak je odkop od branky Redbullu Salzburg.

71

Tomáš Wiesner unikal po levém křídle, ale byl zastaven obráncem soupeře. Následovat bude rohový kop pro Spartu.

69

Forson dostal míč na hranici vápna a pokusil se obstřelem na zadní tyč překonat Petera Vindahla. Dánský brankář ale opět vytáhl perfektní zákrok.

68

Tomáš Wiesner se dostal k míči uvnitř šestnáctky soupeře, ale na poslední chvíli zasáhla obrana Salzburgu.

67

Díky osobním soubojům se sparťané dostávají k autovému vhazování kousek od rohového praporku.

64

Znovu aktivní Victor Olatunji. Probojoval se s míčem do vápna a hledal lepší pozici. Nakonec se ale nedostal ani ke střele a obránci mu odkopli míč.

63

Victor Olatunji se na hřišti uvedl faulem. Šel do osobního souboje s jedním obráncem a ten odlétl až mezi lavičky.

61

ze hřiště odchází Krasniqi, přichází Olatunji,
ze hřiště odchází Ryneš, přichází Wiesner.

ze hřiště odchází Konate, přichází Diabate,
ze hřiště odchází Gloukh, přichází Lukič.

60

Chybná rozehrávka sparťanského brankáře. Konate se dostal do velkého úhlu a snažil se obstřelit Vindahla, ale trefil pouze boční síť.

59

Míč končí po nákopu až u Petera Vindahla, který rozjede kombinaci Sparty od svého vápna.

58

Domácí opět vytáhli svůj presink hodně vysoko, ale hráči Redbullu Salzburg se přes něj dokázali perfektně dostat.

56

Sparťané se na chvíli usadili na polovině soupeře. Zelený se pokusil přihrát na Ryneše, ale jeho přihrávka postrádala přesnost a končí pouze v autu.

55

Po několika minutách se hosté dostali k vápnu soupeře, ale je jim máván a pískán ofsajd. Rozehrávkou uvede míč do hry Peter Vindahl.

54

Už několik minut sledujeme stejný obrázek hry. Sparťané napadají a hráči Salzburgu si vyměňují míč na své polovině.

52

Dobrý presink hráčů Sparty donutil hosty ke zpětné přihrávce zpátky k brankáři.

51

Po faulu na jednoho hráčů Sparty bude následovat rozehrávka letenského celku na polovině hřiště. Druhá půle je zatím ve velmi volném tempu.

49

Salzbrug stále drží míč na své polovině. Jeho hráči se nikam nehrnou a pouze kontrolují hru.

48

Nepřesnost z kopačky Matrina Suchomela a míče se opět zmocnili hráči Salzburgu.

46

Celek z Letné vstoupil do druhé půle beze změn.

46

ze hřiště odchází Blank, přichází Piatkowski,
ze hřiště odchází Terzič, přichází Mellberg.

46

Je za námi první půle a v lepší pozici jdou do šaten hráči Salzburgu, kteří se dokázali dvakrát prosadit (Gloukh, Nene). I sparťané dokázali skórovat, když se krásně trefil Kryštof Daněk. První poločas rozhodně nenudil, k vidění bylo hodně šancí, což je určitě skvělou pozvánkou na druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 17.03.

45+1

45+1

Indrit Tuci se provinil ofsajdovým postavením, které neuniklo pomeznímu rozhodčímu. První půle se blíží ke konci.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Ryneš se uvolňoval na levé straně, ale byl ozdbrojen od míče. Následný souboj Zeleného se soupeřem nechal rozhodčí bez povšimnutí.

43

Ermal Krasniqi našel ve vápně úplně volného Kryštofa Daňka, který se rozhodl pro střelu, jenže svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

42

Hráči týmu z Rakouska drží delší časový interval balón na své polovině a nikam se neženou.

40

Na Rynešův centr si naskakovali jeho spoluhráči, ale ještě před nimi dokázal zasáhnout brankář Redbullu Salzburg.

39

David Pavelka zůstal ležet na hřišti a musí být ošetřen.

38

Individuální akcí se prezentoval David Pavelka, ale byl faulován. Rozhodčí pouze ponechal výhodu a z akce se nakonec nic zajímavého neudálo.

36

Matěj Ryneš se u postranní lajny trošku zamotal, soupeř mu vzal míč a následně si sparťanský bek musel pomoci faulem.

35

Oscar Gloukh se probojoval k míči na hranici šestnáctky a vystřelil po zemi k levé tyči. K jeho smůle ovšem trefil pouze brankovou konstrukci.

34

Hráči Sparty se snaží kombinovat, jenže vysoký presink Salzburgu jim neumožňuje přelézt polovinu hřiště. Skvělá práce rakouského celku.

32

Znovu se Indrit Tuci objevil za obranou soupeře, ale Jonas Krumrey skvěle přečetl nakopávaný balón a zažehnal nebezpečí.

31

Sparťané napadali rozehrávku svého soupeře a Blank se rozhodl pro nákop dopředu. K míči se ale nikdo nedostal a na programu je autové vhazování pro českého mistra.

29

Téměř minutu trvala pasáž, kdy si oba týmy několikrát vyměnily míč. Po několika nepřesnostech se snaží hráči Salzburgu kombinovat u půlící čáry.

27

Sparťané hned po rozehrávce přišli o balón, a ke kombinaci se tak dostali hráči Salzburgu.

25

25. DORGELES - 1:2

25

Salzburg právě vstřelil branku!
Znovu po pravé straně unikl NENE DORGELES. Dostal se až do vápna a obstřelem na zadní tyč překonal Petera Vindahla. S tímto křídelníkem má dnes Sparta zatím obrovské problémy. Asistence: Aleksa Terzić.

25

Nehrálo se více než dvě minuty, ale oba celky jsou zpátky na hřišti a i Kryštof Daněk vypadá, že bude schopen pokračovat ve hře.

22

Kryštof Daněk byl sestřelen míčem z malé blízkosti a bude potřebovat ošetření. Oba týmy využívají pauzy ke krátkému občerstvení.

21

Skvělý zákrok Petera Vindahla. Dorgeles Nene se objevil ve vápně úplně volný na penaltovém puntíku a pokusil se obstřelem na zadní tyč překonat sparťanského brankáře, který ale předvedl perfektní zákrok.

19

V krátkém sledu rozehrál celek z Rakouska dva rohové kopy, ale oba byly přetažené a nepřinesly žádné nebezpečí. Rozehrávat od branky bude Peter Vindahl.

18

Po rychlém brejku Redbullu Salzburg bude následovat rohový kop.

17

Nedovolený zákrok byl pískán jednomu z hráčů Salzburgu. Sparťané budou rozehrávat na své polovině.

15

15. DANĚK - 1:1

15

Tak tohle byl krásný fotbalový moment. Lukáš Sadílek dostal pas za obranu, ale nezakončoval a hledal ještě pod sebou KRYŠTOFA DAŇKA. Ten si dobrým prvním dotykem převzal míč a vystřelil nechytatelně do levé šibenice Krumreyovo branky. Asistence: Lukáš Sadílek

14

Suchomel se dostal z obtížné pozice a svým nákopem hledal Tuciho, který ale neustál souboj. Následovat bude autové vhazování pro Spartu.

12

Po perfektní individuální akci Ermala Krasniqiho se k zakončení na úrovní penalty probojoval Indrit Tuci, ale zhruba o metr netrefil branku.

11

Už to vypadalo, že se do samostatného úniku dostane Ermal Krasniqi, ale průnikovou přihrávku nakonec dokázal zachytit jeden z obránců Salzburgu.

10

Úvodní desetiminutovka je za námi. Můžeme sledovat územní převahu letenského celku, ale šance si vypracovali zatím pouze hosté.

7

7. GLUCH - 0:1

7

Nene Dorgeles dostal na levém křídle dobrou průnikovou přihrávku a zvolil přízemní centr do vápna. Na penaltě našel úplně volného OSCARA GLUCHA, který překonal Vindahla střelou k pravé tyči.

5

5. Do velké šance se dostal Terzič, ale trefil pouze břevno.

5

Hráči Salzburgu se dostali po špatné rozehrávce rohového kopu soupeře do rychlého brejku. Centr letěl z pravé strany na Terziče, který ale trefil břevno. To byla první velká šance zápasu.

4

Indrit Tuci byl osloven pasem za obranu a po pár osobních soubojích bude následovat roh pro Spartu. Rozehraje ho Matěj Ryneš.

3

Suchomel se snažil vybojovat balón na polovině soupeře, ale svým skluzem netrefil míč, ale pouze protihráče. Faul rozhodčímu neunikl a píská faul.

2

Poprvé se k míči dostal hráči celku z Rakouska, ale jejich rozehrávku postihla nepřesnost a vhazovat bude Sparta přibližně na polovině hřiště.

1

Zápas začal. Úvodní výkop obstaral celek z Letné, který nastupuje v rudočerné kombinaci. Redbull Salzburg nastupuje celý v bílém.

1

AC Sparta Praha: Vindahl – Uhrinčať, Panák (C), Zelený – Suchomel, Sadílek, Pavelka, Ryneš – Krasniqi, Tuci, Daněk
Náhradníci: Vorel, Surovčík, Hranoš, Olatunji, Mejdr, Pešek, Wiesner, Mokrovics, Večerka, Kukučka, Rus
Trenér: Lars Friis

FC Red Bull Salzburg: Krumrey – Dedič (C), Baidoo, Blank, Terzič – Gloukh, Diambou, Kjaergaard – Daghim, Konate, Nene
Náhradníci: Hamzic, Capaldo, Diabate, Diakite, Forson, Lukič, Mellberg, Paitkowski, Ratkov, Šimič, Wallner, Yeo
Trenér: Pepijn Lijnders.
Pražskou Spartu čeká v rámci letní přípravy čtvrté a poslední přípravné utkání. Po dvou úspěšných zápasech na Letné se svěřencům Larse Friise vůbec nepovedlo utkání s dánskými Brondby, a určitě tak budou chtít, hlavně co se se obranné hry týče, podat lepší výkon. S týmem už trénují i reprezentanti Veljko Birmančevič, Jan Kuchta, Martin Vitík a Qazim Laci.

Začátek Chance ligy je naplánován už na pátek 19.7. a celek z Letné vstoupí do sezóny s novým kapitánem. Tím se stal Filip Panák, který nahradil Ladislava Krejčího. Hráči Sparty odehrají své první soutěžní utkání již v pátek 19.7., kdy na domácí půdě přivítají Pardubice. Přestože do startu ligového ročníku zbývá jen necelý týden, tak se na Letné představila pouze jedna posila. V posledních dnech se ale spekuluje, že by měl Spartu posílit levý obránce Imanol Garcia de Albeniz.

Kádr Sparty pro soustředění v Německu:
Brankáři – Peter Vindahl, Jakub Surovčík, Vojtěch Vorel
Obránci – Filip Panák, Asger Sorensen, Jakub Uhrinčať, Dalibor Večerka, Ondřej Kukučka, Jaroslav Zelený, Matěj Ryneš, Martin Suchomel, Jan Mejdr, Tomáš Wiesner, Martin Vitík
Záložníci – Vojtěch Hranoš, Kryštof Daněk, Ermal Krasniqi, David Pavelka, Jakub Pešek, Roman Mokrovics, Daniel Rus, Markus Solbakken, Lukáš Sadílek, Kaan Kairinen, Veljko Birmančevič, Qazim Laci
Útočnící – Tomáš Schánělec, Victor Olatunji, Indrit Tuci, Jan Kuchta
Salzburg skončil minulou sezónu na druhém místě rakouské ligy o dva body za Sturmem Graz. V létě tak svěřence Pepijna Lijnderse čeká boj o ligu mistrů. Do předkol vstoupí ve třetím předkole a mají jistotu minimálně základní skupiny Evropské ligy.

Rakouská nejvyšší liga odstartuje 2.8. a tým Salzburgu začne na hřišti soupeře, kdy se utká s Grazer AK. První zápas v Red Bull aréně čeká fanoušky rakouského celku o týden později, kdy do Salzburgu zavítá BW Linz. První soutěžní zápas ale odehrají svěřenci Pepijna Lijnderse 26.7. v rámci poháru, a to proti druholigovému Dornbirnu.

Celek ze Salzburgu odehrál už dva přípravné zápasy (oba vítězné) a kromě pražské Sparty vyzve přes startem ligy a poháru ještě chorvatskou Rijeku a Sheffield Wednesday.
Dobré sobotní odpoledne, vítám Vás u online reportáže z přípravného zápasu mezi pražskou Spartou a rakouským Salzburgem. Zápas se odehraje na Koasastadion, který se nachází v St. Johann in Tirol, malém městě v okrese Kitzbühel.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.