13.07.2024, 17:00 • hala Triadica, Sofie (BUL) • Semifinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.34 14.6 3.43

Nejvíce bodů: Paurová 19, Kadlecová 10, Brožová, Hynková a Čechová 9 – Olsemová 17, Stotijnová 16, Douwstraová 14, Vennemaová 13, Molinaová 11.

Nejvíce asistencí: Brožová a Hynková 3 – Vennemaová 5, Stotijnová 4.

Nejvíce doskoků: Čechová 15 – Olsemová 11. (18:53:44)
České košíkářky se do finále mistrovství Evropy úrovně B neprobojovaly. Po pěti vítězných zápasech překvapivě nestačily na Nizozemsko, když na začátku druhého poločasu vedly 50:34, ale pak se naprosto sesypaly, soupeřky nastřílely 22 bodů v řadě a Češkám už se nepodařilo manko dotáhnout. Nakonec o 14 bodů prohrávají a budou hrát pouze o bronz.

Konec zápasu. (71:85)

39:37

39:37 Keona DOUWSTRAOVÁ - 71:85

39:37

Skóre patrně uzavírá trojkou po rychlé výměně míče s Vennemaovou Keona Douwstraová. (71:85)

39:23

Na dvoubodovou střelu si vyskočila přes natažené paže soupeřek Vydrová. (71:82)

39:06

Douwstraová dává bod z trestného hodu. (69:82)

38:48

Je rozhodnuto, z výskoku přes hlavu skóruje Jaleesa Molinaová. (69:81)

38:32

Jenže oranžovým trvalo jen sedm vteřin, než dostaly míč zpod vlastního koše do toho českého zásluhou Molinaové. (69:79)

38:25

Hynková využívá oba trestné hody. (69:77)

37:56

Velichová snižuje poté, co soupeřkám vypíchla míč Hynková. (67:77)

37:23

37:23 Phoenix STOTIJNOVÁ - 65:77

37:23

Stotijnová dává nádhernou trojku z dálky a český postup do finále už je jen v oblasti teorie. (65:77)

37:08

Znovu první hod do koše a druhý mimo v podání Paurové. (65:74)

36:57

Oddechový čas si vyžádal nizozemský trenér Sengers. (64:74)

36:36

Rovněž Paurová trestá faul De Vriesové pouze prvním hodem. (64:74)

36:28

Hynková uspěla prvním trestným hodem, druhý odražený míč sbírají Nizozemky, ale rychlý brejk nezakončují přesně. (63:74)

36:00

Brožová zleva trefuje pouze obroučku, čas se povážlivě krátí. (62:74)

35:08

Vennemaová proměňuje jen první trestný hod, míč doskočila Paurová. (62:74)

34:44

Nesoustředěnou českou obranou opět snadno pronikla Douwstraová. (62:73)

34:35

34:35 Luisa VYDROVÁ - 62:71

34:35

Trojkový pokus Paurové doskočila pod košem úspěšně Vydrová. (62:71)

34:20

Douwstraová dává oba trestné hody, manko narostlo na dvouciferný rozdíl. (60:71)

33:55

Čechová nedala ani jeden trestný hod, tyto zahozené šance budou naše hráčky mrzet. (60:69)

33:43

Sérii nepřesností utnula jen napůl z trestných hodů Vennemaová. (60:69)

32:48

Dominika Paurová v plné rychlosti zavěsila hezky přes hlavu. (60:68)

32:36

32:36 Jasmijn OLSEMOVÁ - 58:65

32:36

A vzápětí Jasmijn Olsemová opět trefuje přes hlavu přesně. Navíc byla při zakončení faulovaná a využívá i trestný hod. (58:68)

32:12

I tentokrát soupeřky okamžitě odpovídají úspěšným zakončením Olsemové z otočky po narážečce s Vennemaovou. (58:65)

31:58

Po doskoku Čechové zavěsila zblízka Paurová. (58:63)

31:29

Ihned po rozehrání naopak skóruje Molinaová. (56:63)

31:17

Pěknou sólovou akcí do oblouku se blýskla Kadlecová a snižuje. (56:61)

30:43

Tři české střely za sebou se odrážejí od obroučky, ještě že naše hráčky dobře doskakují a stále drží míč. (54:61)

30:14

Hned z první akce zavěsila pěkně přes hlavu Stotijnová. (54:61)

29:40

Poslední slovo v této čtvrtině měla samostatnou akcí zprava pod koš brněnská rozehrávačka Hynková, jenže celkově ji naše hráčky prohrály 6:25. (54:59)

29:25

Stotijnová ovšem odpovídá čistou trojkou. (52:59)

29:06

8 minut a 39 vteřin čistého času nedaly české basketbalistky koš. Období hrůzy ukončila až za dva body Ema Čechová. (52:56)

28:46

Další oddechový čas pro Česko. (50:56)

28:46

Jaleesa Molinaová po nepřesné střele Paurové předvedla, jak se má mířit, a Češky dostávají neskutečnou nakládačku. (50:56)

28:00

Douwstraová ji mohla ještě natáhnout, jenže zahazuje oba trestné hody. (50:54)

27:47

Rozehrávaly však opět oranjes a Jasmijn Olsenová pod košem dorazila. Nizozemská šňůra čítá rovných 20 bodů! (50:54)

27:40

Olsemová proměňuje jen druhý trestný hod. (50:52)

27:40

Anna Brožová je vykázána ze hřiště pro nesportovní zákrok, když zápasnicky sejmula pod košem po nepřesné střele Olsemovou. (50:51)

26:54

To je neuvěřitelné, Češky jako by úplně zapomněly hrát, nevychází jim střelba, obrana, přihrávky, a z dalšího rychlého kontru opět Douwstraová otáčí skóre, přestože ještě před pár minutami Nizozemsko prohrávalo o 16 bodů! (50:51)

26:22

26:22 Keona DOUWSTRAOVÁ - 50:49

26:22

Po dalším českém nepřesném zakončení proměňuje brejk Keona Douwstraová. (50:49)

25:59

Stotijnová zakončila přesnou střelou samostatnou akci a Nizozemky jsou na dostřel. (50:47)

24:55

Nově příchozí Petlanová vystihla výborně nizozemskou průnikovou přihrávku. (50:45)

24:34

Začíná to být nepříjemné, Nizozemky jsou v laufu, i když Vennemaová opět uspěla jen jedním trestným hodem, z náskoku 16 bodů je pouhých pět. Češky navíc už mají vyčerpané fauly v této čtvrtině. (50:45)

24:26

Aktivní obranou Nizozemky zabránily našim hráčkám v časové lhůtě vystřelit a mají míč. (50:44)

24:00

Olsemová využila jen jeden trestný hod za faul při doskoku. (50:44)

23:26

Střela Oslemové se točila po vnitřní části obroučky, ale nakonec míč vyletěl překvapivě ven a zachytila ho Vydrová. (50:43)

23:07

Po nepřesné přihrávce Velichové naštěstí pro Češky netrefila koš Vennemaová. (50:43)

22:33

Česká reprezentance si vybírá po nezdařeném úseku hry oddechový čas. (50:43)

22:31

Iris Vennemaová natahuje nejdelší nizozemskou šňůru v zápase již na devět bodů. (50:43)

22:18

Stotijnová po srážce s Paurovou dopadla bolestivě na dlaň, ale měla by být schopná v zápase pokračovat. (50:41)

22:01

Jasmijn Olsemová byla úspěšná z obou hodů z šestky. (50:41)

21:33

Až druhý trestný hod využívá Molinaová. (50:39)

21:03

Českou ztrátu trestá dalším brejkem jedna na jednu o desku Jaleesa Molinaová. (50:38)

20:47

20:47 Phoenix STOTIJNOVÁ - 50:36

20:47

Pěknou střelou za dva body snižuje Phoenix Stotijnová. (50:36)

20:27

Paurová sebrala soupeřkám míč na půlící čáře a samostatný kontr dotáhla ke dvěma bodům. (50:34)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (48:34)
Druhý poločas začne přibližně v 17:59.
Češky mají blíže k šesté výhře na turnaji druhé výkonnostní skupiny ME a tedy i do finále. V poločase vedou o 14 bodů, střelecky se zatím nejvíce daří Paurové s 11 a Kadlecové s 10 body.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (48:34)

19:44

Kroky jsou naopak pískány Vennemaové, která se snažila protáhnou zleva pod koš. (48:34)

19:26

Několik pokusů o zakončení pod košem českým hráčkám nevyšlo a nakonec se Hynková provinila prorážením. (48:34)

18:53

Anna Brožová proměňuje oba trestné hody, Nizozemky mají již pět faulů v této čtvrtině proti jedinému českému. (48:34)

18:20

Oddechový čas si vyžádala česká lavička. (46:34)

17:57

Z dálky trefuje čistě koš také Stotijnová a snižuje. (46:34)

17:28

Trojkou se blýskla Kadlecová a zaokrouhlila svůj střelecký účet. (46:31)

16:52

Oddechový čas pro Nizozemsko. (43:31)

16:52

16:52 Dominika PAUROVÁ - 43:31

16:52

Ovšem také Češky bleskově odpovídají průnikem Paurové do rozhozené obrany. Po skvělém vysunutí Brožové zakončila snadno o desku. (43:31)

16:44

Hned po rozehrání střílí přes hlavu čistý koš Olsemová. (41:31)

16:33

Pod košem se prosadila Čechová. (41:29)

15:38

Vzápětí byla jen napůl úspěšná Phoenix Stotijnová a odražený míč od obroučky doskočila v obraně Paurová. (39:29)

15:27

Oba trestné hody proměnila Hynková. (39:28)

14:49

Vzápětí po rozehrávce střílí přesně Nikki Kleyhorstová. (37:28)

14:34

Paurová sebrala soupeřkám míč a nikým nerušena zahrála snadný dvojtakt. (37:26)

14:20

14:20 Isa HOOIVELDOVÁ - 35:26

14:20

Holanďanky zachytily poskakující míč o les rukou, ke střele zleva si poodstoupila Hooiveldová a jen těsný přešlap jí sebral při čisté střele trojku. (35:26)

13:50

Parádní čistou trojku zaznamenala opět Velichová. (35:24)

13:25

Kadlecové ani dorážející Vydrové se pod košem nepodařilo uklidit míč do potřebného místa. (32:24)

12:59

Oddechový čas pro české družstvo. (32:24)

12:59

Teď se koše rychle sypou, rychlý brejk završila Isa Hooiveldová. (32:24)

12:35

Keona Douwstraová neuspěla z trojky, ale došla si pro míč a dorazila zblízka. (32:22)

12:19

Rychlou akci završila košem Valentýna Kadlecová. (32:20)

11:53

V koši skončily oba trestné hody Dominici Hynkové. (30:20)

11:25

11:25 Ilsa DE VRIESOVÁ - 28:20

11:25

Ilse De Vriesová dotáhla pod košem z otočky pěknou samostatnou akci do zformované obrany. (28:20)

10:23

Pod košem se po výborném prostrčení Kadlecové zleva prosazuje Vydrová. (28:18)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (26:18)

10:00

První čtvrtina skončila. (26:18)

9:36

Vennemaová proměnila první trestný hod, při druhém pokusu se poprvé v zápase netrefila. (26:18)

9:07

Pod košem se zorientovala Ilse De Vriesová a po více než třech minutách Nizozemky skórují ze hry. (26:17)

8:25

Oddechový čas pro Nizozemsko. (26:15)

8:25

Vedeme o 11 bodů, střelu Velichové doskočila pod košem úspěšně Čechová. (26:15)

7:50

7:50 Charlotta VELICHOVÁ - 24:15

7:50

Naopak na druhé straně se přihlásila o míč Velichová a po zpětné přihrávce Vydrové střílí pěknou trojku. (24:15)

7:30

Vennemaová trefuje z dálky pouze obroučku. (21:15)

7:14

Druhá ze zámořských posil Luisa Vydrová dává jen bod z trestných hodů. (21:15)

7:07

Vennemaová nezaváhala dvěma hody z šestky. (20:15)

6:46

Nizozemky neuspěly dvěma trojkovými pokusy v rychlém sledu. (20:13)

6:18

Čechová tentokrát zvládla jen první trestný hod. Naše hráčky ovšem zůstanou u míče. (20:13)

6:01

Velmi podobnou akci předvedla na opačné straně Olsemová. (19:13)

5:45

Další rychlý průnik zakončuje Dominika Paurová, jedna ze dvou hráček působících v USA. (19:11)

5:29

Čechová skvěle vyhmátla nizozemskou střelu a z rychlého protiútoku sází trojku Anna Brožová. (17:11)

5:05

Holanďanky vyčerpaly své fauly a tak dva trestné hody využívá Paurová. (14:11)

5:00

Jasmijn Olsenová dostává střelou z výskoku oranžové opět na nejtěsnější rozdíl. (12:11)

4:08

Kadlecová se trefuje přes hlavu za dva body. (12:9)

3:39

Okamžitě ji ovšem napodobila nejlepší nizozemská střelkyně na turnaji Vennemaová. (10:9)

3:21

3:21 Valentýna KADLECOVÁ - 10:6

3:21

Čistou trojkou se po zpětné přihrávce Čechové blýskla Valentýna Kadlecová. (10:6)

3:02

Ilse De Vriesová dotáhla samostatný průnik pěknou střelou z otočky o desku. (7:6)

2:43

Na druhé straně trestné hody proměňuje Iris Vennemaová. (7:4)

2:17

Faulovaná Anna Brožová se těžko sbírala ze země, naštěstí se pád obešel bez následků a dvěma trestnými hody navyšuje český náskok. (7:2)

1:24

Po přihrávce Hynkové střílí přesně Ema Čechová. (5:2)

0:56

Naopak nepovedenou střelu zachytila pod košem Dominika Paurová a sama proměňuje protiútok, navíc ještě uspěla z následného trestného hodu. (3:2)

0:19

Po nezdařeném útoku Češek otevírá skóre z kontru snadnou trefou za dva body Isa Hooiveldová. (0:2)

0:01

Utkání právě začalo. (0:0)
V Sofii znějí státní hymny, Nizozemky v oranžovém se drží v zástupu pravou ruku za srdce a levačkou ramena spoluhráčky před sebou. Po nich přišla řada na Češky, které zvolily stejné gesto. Naše děvčata budou hrát v bílých dresech a pouze v osmi.

Česko: Paurová, Brožová, Velichová, Petlanová, Hynková, Vydrová, Čechová, Kadlecová
Trenér: Krämer

Nizozemsko: Warmerhovenová, Stotijnová, Douwstraová, Hooiveldová, Bastiaansenová, Molinaová, Vennemaová, Olsemová, Kleyhorstová, De Vriesová
Trenér: Sengers

Rozhodčí: Nazimek (POL), Simonavičius (LTU), Tsakirakiová (GRE).
České basketbalistky na mistrovství Evropy druhé výkonnostní úrovně ovládly základní skupinu po vítězstvích nad Irskem, Švýcarskem a Slovenskem. V nadstavbě si poradily také s Islandem a Ukrajinou a zajistily si postup do semifinále.
V něm vyzvou výběr Nizozemska, který hrál jedinou tříčlennou základní skupinu a má tedy odehráno o zápas méně. Nizozemky porazily Velkou Británii, Rumunsko a Chorvatsko a jedinou porážku zaznamenaly v derby s Belgií. Jejich oporou je Iris Vennemaová, čtvrtá nejlepší střelkyně turnaje s průměrem 17 bodů na zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

71:85

Česká republika: Paurová 19, Kadlecová 10, Brožová 9, Hynková 9, Čechová 9, Velichová 8, Vydrová 7, Petlanová
Tréner: Krämer

Holandsko: Olsemová 17, Stotijnová 16, Douwstraová 14, Vennemaová 13, Molinaová 11, Hooiveldová 6, De Vriesová 6, Kleyhorstová 2, Warmerhovenová
Tréner: Sengers

Rozhodca: Nazimek (POL), Simonavičius (LTU), Tsakirakiová (GRE)