ME do 20 rokov - muži

Česká republika – Belgicko

68:78

koniec (19:17, 29:36, 56:57)

18.07.2024, 15:30 • Polsat Plus Arena, Gdyně (POL) • Štvrťfinále • Filip Hulín cz

Tipsport: 2.9 13.6 1.47

Z tohoto zápasu je to vše a u dalších basketbalových přenosů na shledanou. (17:27:34)
Statistiky zápasu:
Nejlepší střelec: Jakub Nečas 20 – Glenn Temmerman 20
Střelba za dva body: 9/23 – 14/28
Střelba za tři body: 14/46 – 11/30
Trestné hody: 8/11 – 17/26
Ztráty: 10 – 13
Je konec! Čeští mladíci si na juniorském evropském šampionátu o medaile nezahrají. Rozhodla o tom hlavně poslední čtvrtina, kterou Belgie opanovala a v semifinále si zahraje s vítězem souboje Polsko – Slovinsko. Na Čechy čeká ve skupině o 5.-8. místo poražený z tohoto souboje.

Konec zápasu. (68:78)

39:41

Po Nečasově neúspěšné trojce fauloval Zvolánek. Missia-Dio se z šestek nemýlil. (68:78)

39:30

Raedschelders proměnil jeden trestný hod. (68:76)

39:30

Stráněl chtěl zasmečovat, což se mu vůbec nepovedlo. Následně byl faulován Raedschelders. (68:75)

38:59

Belgický hráč se z trestných hodů nemýlil. (68:75)

38:59

Svobodův faul posílá na čáru trestného hodu Grymonpreze. Pro českého hráče jde navíc o pátý faul. (68:73)

38:58

Bubeníkova trojka se vykroutila z obroučky, avšak na útočném doskoku byl připravený Svoboda, který poslal míč do koše. Oddechový čas pro Belgii. (68:73)

38:07

Stráněl se prosazuje po obrátce z bezprostřední blízkosti. (66:73)

37:32

Missia-Dio trefil trojku z rohu a s českými šancemi to nevypadá dobře. (64:73)

35:36

Míč doputoval až na trojku k Temmermanovi, který nezaváhal. Oddechový čas pro Česko. (64:70)

35:17

Šimon Svoboda se z čáry trestného hodu nemýlil. (64:67)

34:07

Meeusen trefuje další trojku Belgie. (62:67)

33:07

Jakub Nečas na druhé straně trefuje svou pátou trojku v zápase. (62:64)

32:50

Missia-Dio proměnil dva trestné hody. (59:64)

32:50

Missia-Dio byl faulován při střele za tři body a míří na čáru trestných hodů. Ještě před tím timeout Česka. (59:62)

32:23

Zvolánek na druhé straně odpovídá neméně těžkou střelou za tři body. (59:62)

32:00

Meeusen trefil těžkou trojku přes obránce a rozdíl je šest bodů. (56:62)

31:24

Nečas se blýskl pěkným blokem a Češi mají míč. (56:59)

30:12

Tshienda-Baloji se prosmýkl kolem obránce a po dvojtaktu zavěsil. (56:59)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (56:57)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (56:57)

29:59

Polet sice neproměnil ani jeden trestný hod, ale k doskoku se dostal Grymonprez, který se sirénou poslal míč do koše. (56:57)

29:38

Petr Šťovíček byl aktivní na útočném doskoku, vynutil si faul a trefil jeden trestný hod. (56:55)

28:53

Grymonprez byl faulován při střelbě a proměnil jeden trestný hod. (55:55)

28:53

Na druhé straně však odpovídá taktéž za tři body Jakub Nečas. (55:54)

28:16

Za tři body se prosazuje i Temmerman. (52:54)

27:44

Raedschelders zůstal osamocen v rohu hřiště a trefil trojku. (52:51)

26:53

Další dva body Jakuba Nečase znamenají vedení o čtyři body a Belgie si bere oddechový čas. (52:48)

26:24

Fantastická střelba českého týmu ve třetí čtvrtině pokračuje! Jakub Nečas to znovu zvedl za tři body a opět byl přesný. (50:48)

25:56

Češi znovu vedou. Svoboda z bezprostřední blízkosti poslal míč do koše. (47:46)

25:29

Na druhé straně rychle odpovídá Temmerman. (45:46)

25:12

Další trojka Česka! Bubeník se trefil z rohu. (45:44)

24:39

Po pěkné individuální akci se z dvojtaktu prosazuje Polet. (42:44)

24:05

Nejlepší hráč Česka na tomto mistroství Jakub Nečas se prosadil za tři body a skóre je vyrovnané. (42:42)

23:29

Slowiak se neohroženě vydal vstříc koši a byl faulován. Následně proměnil jednu šestku. (39:42)

22:52

Meeusen to po driblinku zvedl za tři body a nemýlil se. (38:42)

21:51

Češi trefují už třetí tříbodovou střelu v posledních dvou minutách. Tentokrát byl úspěšný Zvolánek a rozdíl je pouze bod! (38:39)

20:42

Češi jsou opět na dostřel čtyř bodů, když trojku potopil Slowiak. (35:39)

20:26

Na druhé straně dává Meeusen koš s faulem. Následný trestný hod proměnil. (32:39)

20:13

Svoboda hned v úvodu druhého poločasu trefuje trojku. (32:36)

Ztráty: 6 – 6
Po prvním poločase prohrává Česko s Belgií na juniorském evropském šampionátu 29:36. Po dobré první čtvrtině se Čechům přestalo dařit v útoku a Belgie se v závěru odpoutala na rozdíl sedmi bodů. Druhý poločas začne přibližně v 16:30.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (29:36)

19:01

Nathan Missia-Dio vystihl přihrávku a pěknou smečí poslal míč do koše. Stejný hráč se o pár chvil později trefil zpoza trojkového oblouku. (29:36)

18:14

Radovan Mrázek si svou aktivní hrou vykoledoval dva trestné hody, které oba proměnil a rozdíl je znovu pouze dvoubodový. (29:31)

18:08

Na druhé straně rychle odpovídá Grymonprez. (27:31)

17:51

Po dlouhé době spadla do koše česká trojka z ruky Nečase. (27:29)

17:25

Kobe Grymonprez se prosazuje po útočném doskoku. (24:29)

16:29

Mrázek to zvednul hned po výhozu z autu a z těžké pozice se trefil za dva body. (24:27)

15:44

Temmerman se z trestných hodů nemýlil. (22:27)

15:44

Glenn Temmerman bude házet dva trestné hody, ale ještě před tím si trenér Pivoda bere oddechový čas. (22:25)

14:29

Nečas si doskočil vlastní střelu a ze střední vzdálenosti poslal míč do koše. (22:25)

13:58

Češi mají po čtyřech minutách druhé čtvrtiny už pět týmových faulů. Temmerman trefil jeden trestný hod. (20:25)

13:12

Meeusen zůstal osamocený za trojkovým obloukem a přidává třetí trojku Belgie. (20:24)

12:51

Svoboda byl při smeči faulován a následně proměnil jeden trestný hod. (20:21)

12:09

Češi se nyní trápí na útočné polovině. Svoboda se pohnul ve cloně a je pískán útočný faul. (19:21)

11:37

Tentokrát už Missia-Dio nezaváhal a z bezprostřední blízkosti zakončil. (19:21)

10:52

Nathan Missia-Dio neproměnil ani jeden trestný hod. (19:19)

10:18

Glenn Temmerman zatím exceluje. Tentokrát zakončil individuální akci dvojtaktem. (19:19)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (19:17)

10:00

První čtvrtina skončila. (19:17)

09:58

Glenn Temmerman zůstal úplně sám v rohu hřiště a krátce před sirénou se trefuje za tři body. (19:17)

09:26

Temmerman byl faulován a proměnil oba trestné hody. (19:14)

08:42

Šimon Svoboda trefuje druhou trojku v rychlém sledu a rozdíl je sedm bodů! (19:12)

07:53

Šťovíček skvěle odhadl trajektorii míče a po útočném doskoku byl zcela sám pod košem a bez problémů zakončil. Vzápětí trefil třetí trojku Česka Svoboda. (16:12)

06:48

Temmerman se pěkně prosmýkl kolem obránce a bez problému zakončil. Na druhé straně byl úplně sám pod košem Šťovíček a přidal dva body Česka. (11:12)

06:10

Jakub Nečas se prosazuje po individuální akci a navíc byl ještě faulován. Následující trestný hod proměnil a odchází střídat. (9:10)

05:47

Po další české ztrátě míče měl volnou cestu ke koši Ayuba Bryant Jr., který zasmečoval do koše. Trenér Lukáš Pivoda si vybírá první oddechový čas. (6:10)

03:27

Na druhé straně rychle odpovídá Polet. (6:8)

03:10

Adam Ivánek se na perimetru nerozpakoval a trefil svou druhou trojku v zápase. (6:6)

02:28

Po české ztrátě se míče zmocnil Nathan Missia-Dio, který byl faulován při zakončení a následně trefil jednu šestku. (3:6)

01:24

Adedayo Polet byl úplně sám v rohu hřiště a trefil první trojku Belgie. (3:5)

00:49

Na druhé straně odpovídá trojkou o desku Adam Ivánek. (3:2)

00:30

Ayuba Bryant Jr. byl faulován při střelbě a proměnil oba trestné hody. (0:2)

00:15

Belgie začala v zónové obraně a Nečas to hned zkusil za tři body, avšak neúspěšně. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy se spolu utkaly před měsícem a Belgie v přípravném zápase zvítězila 73:61.
Českým mladíkům se příliš nepovedla základní skupina a po prohrách s Izraelem, Německem a Itálií z toho bylo poslední místo a těžký soupeř do osmifinále. Češi ale předvedli fantastický výkon a překvapivě porazili Srbsko 72:67. Belgičané v základní skupině vyhráli dva zápasy a prohru zapsali pouze s favorizovanými Španěly a v osmifinále si poradili s Islandem 74:73.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

68:78

Česká republika: Bubeník, Rychtecký, Lukeš, Nečas, Svoboda, Ježek, Zvolánek, Slowiak, Mrázek, Šťovíček, Ivánek, Stráněl.
Tréner: Lukáš Pivoda

Belgicko: Van Eyck, Meeusen, Polet, Temmerman, Nouhi, Raedschelders, Bryant Jr., Tshienda-Baloji, Mbessang, Grymonprez, Bastiaenssen, Missia-Dio.
Tréner: Jean-Marc Jaumin

Rozhodca: Poursanidis (GRE), Maciulis (LTU), Tomasson (ISL)