Tenis

WTA Washington (tvrdý povrch)

Marie Bouzková – Taylor Townsend (ALT)

2:0 7:5, 7:6 (8)

01.08.2024, 23:40 • John Harris Court, Washington (USA) • Osemfinále • Karel Jedlička cz

Tipsport: 1.76 2.13

87 minut trval jen samotný druhý set nesmírně vyrovnaného zápasu se šťastným koncem pro českou tenistku.

Marie Bouzková dokázala čelit ranám nejtěžší ženy světové špičky, v prvním setu si trpělivě počkala na příležitost do 11. gemu a získaný brejk následně potvrdila přes odvrácený brejkbol v poslední hře.

Do druhého setu nevstoupila Bouzková dobře, prohrávala 0:2, ale brejk si vzala rychle zpět a v nejdelší hře zápasu přes šest shod proměnila pátý brejkbol znovu na 6:5. Tentokrát však nedokázala doservírovat, podlehla třetímu brejkbolu nevyzpytatelně hrající soupeřky a druhý set musel rozhodnut tie-break. V něm Townsendová nevyužila čtyři setboly a nakonec uzavřela zápas dvojicí nevynucených chyb. Těch vyrobila v zápase neuvěřitelných 63.

Vítězka se v dalším kole utká s další Afroameričankou, teprve devatenáctiletou 131. hráškou světa Robin Montgomeryovou.
Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, dobrou noc! (02:04:18)

Konec zápasu

2:0; 7:6 - Marie Bouzková

7:6

Je hotovo! Townsendová poslední míček zápasu těsně přetáhla a po obrovském boji ve Washingtonu končí.

9-8

Útočící Townsendová ukázala znovu svou horší tvář, když vyšší míček napálila do deblového koridoru.

8-8

1:0; 6:6; 8-8 - Taylor Townsendová

8-8

Jenže Townsendová ho odvrací dělovým bekhendem do rohu kurtu hned po podání.

8-7

1:0; 6:6; 8-7 - Marie Bouzková

8-7

Po podání zametla Bouzková krátký míček, soupeřka ho vybírá jen do pásky a Češka má konečně mečbol!

7-7

Proti setbolu vypálila Marie Bouzková eso.

6-7

Townsendová prostřelila Češku do bekhendu a získává čtvrtý setbol.

6-6

1:0; 6:6; 6-6 - Marie Bouzková

6-6

To jsou neuvěřitelné zvraty! Townsendová vyhazuje čopovaný bekhend a ani setbol při podání nevyužila.

5-6

Druhý smazala přímo z podání.

4-6

První setbol odvrací Češka vítězným forhendem přesně na čáru.

3-6

Winner do růžku, pátý bod v řadě pro Townsendovou a tři setboly na její straně.

3-5

Přímý bod americké hráčky.

3-4

Townsendová propálila pasivní Bouzkovou bekhendem po čáře a výhoda je teď na její straně.

3-3

1:0; 6:6; 3-3 - Taylor Townsendová

3-3

Bouzková doběhla po soupeřčině returnu do růžku její nabíhaný volej, jenže prohoz poslala příliš daleko a ztrácí výhodu dvou míčků.

3-2

Townsendová zahnala Bouzkovou do rohu a její krátkou odpověď zatloukla od sítě.

3-1

Nevynucenou chybou z forhendu věnovala Townsendová další minibrejk.

2-1

Taylor Townsendová pálila k oběma lajnám, proti druhému forhendu po čáře byla Češka bez šance.

2-0

Přímý bod potvrzuje minibrejk.

1-0

Bouzková vyškrábla tak tak míček z rohu kurtu, načež jí soupeřka pomohla nevynucenou chybou.

6:6

Marie Bouzková nedokázala zápas dopodávat, po pasivní výměně se v záklonu vyhazuje do deblového koridoru a set míří po 68 minutách do tie-breaku.

40-A

Bouzková doběhla kraťas, jenže u sítě už byla proti připravené soupeřce bez šance.

40-40

Marie Bouzková vypálila nádherný vítězný forhend ven z kurtu.

40-A

Townsendová trestá slabší úder české hráčky a opět si úderem do jejího bekhendového rohu vynutila výhoz a brejkbol.

40-40

Rozehru od základních čar zakončila Američanka nepřesným úderem.

30-40

1:0; 6:5; 30-40 - Taylor Townsendová

30-40

Místo mečbolu máme brejkbol, Townsendová tentokrát odehrála dlouhou výměnu naprosto přesně a došla si k síti pro vítězný stopvolej.

30-30

Dvojchyba nepouští Češku k mečbolům.

30-15

Forhend Bouzkové po čáře vytahuje Američanka na dlouhou ruku do zámezí.

15-15

Townsendová opět útočila do rohu, jenže přitom odkryla stranu a Bouzková z tuhé defenzívy vystihla halfvolejem přesný prohoz.

0-15

Marie Bouzková podává na postup, ale úvodní míček ztrácí, když ji soupeřka po delší rozehře propálila křížem.

6:5

1:0; 6:5 - Marie Bouzková

6:5

Česká tenistka to dokázala! Maratónský gem šel přes šest shod, nakonec proměňuje Bouzková až pátý brejkbol, když si úderem do rohu kurtu vynutila chybu do sítě.

A-40

Skvělé údery střídá Townsendová s naprosto školáckými chybami, čopem do sítě poskytuje Bouzkové pátý brejkbol.

40-40

Nekonečná přetahovaná pokračuje, Townsendová po podání posílá špatně provedený forhend do sítě.

40-A

Taylor Townsendová rozhodla dlouhou rozehru vítězným bekhendem ven z kurtu.

40-40

Při čtvrtém brejkbolu Townsendová nezaváhala a útok dotáhla až do konce drtivou smečí.

A-40

Následuje však velmi laciná chyba americké tenistky do sítě a čtvrtý brejkbol.

40-40

1:0; 5:5; 40-40 - Taylor Townsendová

40-40

Shoda číslo 4. Townsendová si otevřela kurt podáním a zakončila vítězně do odkryté strany.

A-40

Úžasný prohoz po čáře zaskočil nabíhající Američanku a přináší třetí brejkbol.

40-40

Ani druhý brejkbol nevyšel, return Bouzkové zarazila páska.

A-40

1:0; 5:5; A-40 - Marie Bouzková

A-40

Druhý brejkbol po čopovaném bekhendu Townsendové, který se stočil do prostoru pro čtyřhru.

40-40

Marie Bouzková však protahuje gem vítězným returnem!

40-A

Přímým bodem otáčí domácí hráčka skóre.

40-40

Taylor Townsendová odvrací brejkbol esem na téčko!

40-30

Nesmírně důležitý brejkbol na 6:5! Rozběhaná Townsendová se pokusila o prohoz, míček však poslala do autu.

30-30

1:0; 5:5; 30-30 - Taylor Townsendová

30-30

Hned po podání vypálila Američanka levačkou vítězný forhend po čáře.

30-15

Townsendová snižuje přímým bodem.

30-0

Nečistě trefený forhend z dobré pozice posílá Townsendová do spodní části sítě.

15-0

Za stavu 5:5 ztratila v prvním setu Američanka podání čistou hrou, teď je podobný scénář ve čtvrtině po jejím naprosto ustřeleném forhendu.

5:5

1:0; 5:5 - Marie Bouzková

5:5

Marie Bouzková si soupeřku přitáhla kraťasem a poté zahrála bravurně vítězný prohoz křížem.

40-0

A znovu letí míček z returnu těsně za.

30-0

Townsendová returnuje nepřesně.

15-0

Výborný forhend do rohu kurtu vytahuje Townsendová v tísni těsně za čáru.

4:5

Také rychlá hra zakončená přímo z podání. Bouzková bude muset stejně jako v prvním setu podávat na udržení.

15-40

Umístěným úderem donutila Townsendová českou soupeřku k nepřesnosti.

15-30

Přímý bod pro Američanku.

15-15

1:0; 4:4; 15-15 - Marie Bouzková

15-15

Townsendová nenašla odpověď na ostře falšovaný čop české tenistky.

0-15

Bouzková returnuje do sítě.

4:4

Přímý bod a čistá hra pro rodačku z Prahy.

40-0

Do třetice útočila Townsendová a přestřeluje kurt.

30-0

Vyhozený míček americké tenistky, která opět zahazuje poměrně hratelnou pozici.

15-0

Townsendová si Češku rozběhala, jenže přímočarým úderem trefuje síť.

3:4

Třetí gembol již Taylor Townsendová přímo z podání využívá.

30-40

Po šesté dvojchybě zbývá poslední gembol.

15-40

Bouzková se dobře bránila a Townsendová zakončuje forhendem do sítě.

0-40

1:0; 3:3; 0-40 - Taylor Townsendová

0-40

Americká levačka zakončila do stejného místa forhendem a opět vítězně.

0-30

Hned po podání vyslala Američanka vítězný bekhend do růžku.

0-15

Přímý fiftýn Townsendové.

3:3

Další nevynucená chyba americké hráčky, jejíž forhend zastavuje páska.

40-15

1:0; 2:3; 40-15 - Marie Bouzková

40-15

Forhend Townsendové po čáře byl příliš dlouhý.

15-0

Po dlouhé běhavé výměně si Townsendová naběhla k síti, jenže poměrně lehký volej nepřehodila na druhou stranu.

2:3

Přímým bodem ukončuje Taylor Townsendová gem, v němž jí nakonec nevadily dvě dvojchyby.

30-40

Townsendová vytěžovala bekhend české tenistky, pak zahrála jednou do forhendu a následoval čop, který už Bouzková odvrací jen do sítě.

30-30

Na světě je „čtyřchyba“.

15-30

Čtvrtá dvojchyba Townsendové.

0-30

Zdrcující vítězný obouručný bekhend křížem vypálila Townsendová.

0-15

Přímý bod 78. hráčky světového žebříčku dvouhry.

2:2

Taylor Townsendová napálila síť a přes brejkbol se tak Bouzková dotahuje v setu na dva dva.

A-40

1:0; 1:2; A-40 - Marie Bouzková

A-40

Po podání ometla Bouzková forhendem čáru a přinutila soupeřku k výhozu.

40-40

V pravý čas přišlo vynikající podání na téčko.

30-40

Ani v této hře se Bouzková nevyhne brejkbolu kvůli svému forhendu do sítě.

30-30

Drtivý winner Townsendové po čáře roztleskal washingtonské obecenstvo.

30-15

Prudký return Townsendové letí křížem těsně mimo.

15-15

Marie Bouzková byla pod velkým tlakem, vytáhla ovšem úžasný forhendový prohoz, který dopadl křížem přesně na podélnou lajnu kolem překvapené soupeřky.

0-15

Dvojchyba není zrovna dobrý start do další hry.

1:2

1:0; 1:2 - Marie Bouzková

1:2

Marie Bouzková proměňuje třetí brejkbol a hned si bere zpět ztracené podání! Townsendová se pokusila o kraťas, míček se však stočil do deblového koridoru.

A-40

Další dlouhá výměna od základních čar končí forhendem americké tenistky do sítě.

40-40

Taylor Townsendová smázla druhý brejkbol přímo z podání.

A-40

Stejný průběh výměny, ovšem s opačným koncem. Tentokrát se v tísni vyhazuje Američanka.

40-40

Townsendová se ubránila silnému tlaku, dvakrát hrála hluboko za základní čarou jednoručné bekhendy za tělem, ale nakonec Bouzková napálila míček do jasného autu.

40-30

K brejkbolu se Češka dostává dvojchybou soupeřky!

30-30

Bouzková od sítě znovu nahrála soupeřce na lob, naštěstí pro ni skončil těsně za čarou.

15-30

Nabíhaný forhendový volej Bouzková skvěle vybrala, na další umístěný úder do opačné strany již nedosáhla.

15-15

Townsendová se jen směje vlastní chybě, kdy smečovala místo do úplně prázdného kurtu pouze do sítě.

0-15

Return Češka ještě zvládla, další úder již nikoli.

0:2

1:0; 0:2 - Taylor Townsendová

0:2

Maratonskou výměnu zakončila Bouzková bekhendem do deblového koridoru a po výborné koncovce prvního setu vstupuje do druhého ztrátou podání.

30-40

Druhé údery výměn jsou pro Marii Bouzkovou kritické, tentokrát až přílíš zakroutila forhend a poskytuje brejkbol soupeřce.

30-30

Bekhend české tenistky byl o pár centimetrů delší než hranice kurtu.

30-15

Obranný oblouček rozběhané Townsendové přistál mimo kurt.

15-15

Marie Bouzková zahnala soupeřku do rohu kurtu a její odpověď uklidila od sítě pod nechytatelně ostrým úhlem.

0-15

Po podání posílá Češka míček bekhendem do sítě.

0:1

1:0; 0:1 - Taylor Townsendová

0:1

Lob Bouzkové neměl potřebnou výšku a Taylor Townsendová ho smečí přes hlavu odpálila.

15-40

Townsendová svou chybu napravila přímým fiftýnem.

15-30

Po čopech z obou stran přitvrdila Townsendová, avšak jen do sítě.

0-30

Přímý bod 28leté rodačky z Chicaga.

0-15

Úvodní výměnu druhé sady rozhodla Američanka vítězným forhendem hned po podání.

0:0

Vítězné míče 8:12
Nevynucené chyby 13:21

7:5

1:0; 7:5 - Marie Bouzková

7:5

Důrazným bekhendem po čáře urvala Marie Bouzková úvodní set!

A-40

Townsendová returnuje do sítě a setbol je na světě.

40-40

Češka musela přes druhé podání, ale dokázala vyslat výborný forhend ven z kurtu, který soupeřka vrací jen do sítě.

30-40

Místo setbolu přichází první brejkbol! Opět hned po podání napálila Bouzková forhendem pásku.

30-30

Taylor Townsendová přešla do protiútoku a nabíhaný bekhendový volej sekla do strany mimo dosah Bouzkové.

30-15

Přímý bod pro českou tenistku.

15-15

Sérii devíti vyhraných výměn ukončila Bouzková forhendem do sítě hned po podání.

15-0

Několikametrový výhoz předvedla Townsendová.

6:5

Taylor Townsendová při podání po řadě dobrých gemů zcela selhala, vyhazuje forhend a naopak servis čistou hrou vůbec poprvé ztrácí.

40-0

0:0; 5:5; 40-0 - Marie Bouzková

40-0

V jasně nejkrásnější výměně zápasu Bouzková útočila z náběhu k síti, její následný volej ale Američanka zázračně vybrala lobem do růžku. Češku čekal další náběh pro její stopvolej a prostřelila ji z bezprostřední blízkosti.

30-0

Townsendová útočila bekhendem po čáře, míček byl však příliš dlouhý.

15-0

Nádherně oběhala Bouzková celý kurt a proti křížnému kraťasu vypálila vítězný forhend.

5:5

Bouzková zahrála vymazlený kraťas hned po podání a oplácí čistou hru.

40-0

Umístěný úder do rohu kurtu vytahuje Američanka vytočeným zápěstím jen do sítě.

30-0

Přímý bod pro Češku.

15-0

Marie Bouzková se po dlouhé době vydala dobrovolně k síti a po tvrdém forhendu naklopila raketu k pěknému účinnému stopvoleji.

4:5

Přímý bod na závěr. Townsendová od druhého brejkbolu české tenistky vyhrála 15 z 16 výměn na svém podání.

0-40

Po bekhendu Bouzkové do sítě je Američanka blízko čisté hře.

0-30

Z náběhu k síti se snad Bouzková vůbec nepodívala a místo do volné strany nalila soupeřce na pěkný lob.

0-15

Jestřábí oko ukazuje mimořádně smolný aut Marie Bouzkové, která po maratónské rozehře minula úderem po čáře singlové hřiště doslova o milimetr.

4:4

0:0; 4:4 - Marie Bouzková

4:4

Pokus domácí hráčky o přechod do útoku tvrdým bekhendem zastavuje páska. Bouzková podruhé za sebou otáčí z 0:30, tentokrát rovnou čtyřmi fiftýny v řadě.

40-30

Esem otáčí pražská rodačka vývoj gemu.

30-30

Dlouhou přestřelku ze zadních pozic tentokrát kazí těsným autem z bekhendu Townsendová.

15-30

Nevynucená chyba Townsendové do sítě.

0-30

0:0; 3:4; 0-30 - Taylor Townsendová

0-30

Bouzková musela na síť, počínala si tam dvakrát docela slušně, jenže na závěrečný prohoz neměla nárok.

0-15

Premiérová dvojchyba české tenistky.

3:4

Přímý bod Townsendové uzavírá čistou hru.

0-40

Taylor Townsendová se blýskla esem z druhého podání!

0-30

0:0; 3:3; 0-30 - Taylor Townsendová

0-30

Naopak americká hráčka se k síti navzdory rozličným zkušenostem nebojí a teď se jí náběh vyplatil, závěrečný bekhendový volej byl třešničkou na dortu.

0-15

Příliš dlouhý bekhend Bouzkové od základní čáry, kde je Češka víceméně zabydlená.

3:3

Marie Bouzková dotáhla gem přes skóre 0:30 do vítězného konce přímým bodem.

A-40

Townsendová mířila do rohu kurtu, ale trefuje deblový pás.

40-40

Taylor Townsendová Češku přestřílela od základní čáry – shoda.

40-30

Skvělý křížný prohoz zůstal nabíhající Townsendové na raketě.

30-30

0:0; 2:3; 30-30 - Marie Bouzková

30-30

Townsendová se vydala odvážně na síť, první stopvolej se celkem vydařil, jenže Bouzková míček vyškrábla a následovala opět chyba americké hráčky.

15-30

Townsendová vyrobila lacinou nevynucenou chybu z bekhendu do sítě.

0-30

Nepříjemnost pro Češku po příliš dlouhém forhendu od základní čáry.

0-15

Delší rozehru po druhém podání Bouzkové rozhodla americká tenistka vítězným forhendem ven z kurtu.

2:3

Townsendová na síti správně pouští míček přes hlavu do zámezí, na rozdíl od minulého gemu také neměla na servisu potíže.

15-40

Bouzková převzala otěže do rukou a nabíhaným vítězným forhendem po čáře odmítá čistou hru.

0-40

0:0; 2:2; 0-40 - Taylor Townsendová

0-40

Marie Bouzková ještě vyškrábla kraťas, ovšem Townsendová přes rameno vytáhla ve velmi složité pozici skvělý rozhodující volej.

0-30

I po druhém podání si Townsendová vychutnala vítězný forhend, tentokrát po čáře.

0-15

Po podání vypálila Američanka vítězný forhendový volej do odkryté strany.

2:2

Přímý bod na závěr další hladké hry podávající tenistky.

40-15

Eso přináší dva gemboly.

30-15

0:0; 1:2; 30-15 - Marie Bouzková

30-15

Po dobrém podání stačilo české reprezentantce na síti jen tak zlehka doklepnout.

15-15

Townsendová soupeřku zahnala zcela mimo těžiště hry, loženou pozici však trestuhodně zahazuje volejem do sítě.

0-15

Marie Bouzková vyhazuje forhendem míček do deblového koridoru a ztrácí první fiftýn na svém podání.

1:2

Taylor Townsendové pomohlo při forhendu ven z kurtu ještě prasátko, poté již měla na síti snadnou práci s volejem do opačné strany a přes dva brejkboly si podržela podání.

40-A

0:0; 1:1; 40-A - Taylor Townsendová

40-A

V takovýchto rozehrách Američanka dominuje, i teď si počkala a vypálila vítězný forhend přesně na podélnou čáru.

40-40

V dlouhé výměně zpoza základních čar nakonec neudržela přesnou ruku Bouzková a ztrácí druhý brejkbol.

A-40

Druhý brejkbol bez práce po druhé dvojchybě.

40-40

Taylor Townsendová smazala hrozbu přímým bodem.

40-30

Ovšem jeden brejkbol se urodil po nabíhaném bekhendu Townsendové do pásky.

30-30

Náběh na síť podpořila wimbledonská vítězka ve čtyřhře brilantním stopvolejem.

30-15

0:0; 1:1; 30-15 - Taylor Townsendová

30-15

Bouzková udržovala pomocí topspinů soupeřku hluboko za základní čarou, ale Townsendová dokázala přejít do protiútoku vítězným bekhendem.

30-0

Dvojchyba americké hráčky.

15-0

Taylor Townsendová spáchala hned po podání nevynucenou chybu.

1:1

0:0; 1:1 - Marie Bouzková

1:1

Čistá hra pro Bouzkovou, která po podání propálila soupeřku forhendem do rohu dvorce.

40-0

Přímý bod české tenistky.

30-0

Bouzková sází eso ven z kurtu.

15-0

Forhend robustní Američanky přeletěl základní čáru.

0:1

Třetí bod přímo z podání znamená zisk úvodního gemu pro Townsendovou.

15-40

Delší výměnu po druhém podání Townsendová zakončuje bekhendem do deblového pásu.

0-40

Bouzková se dostala do výměny, ale po krátké chvíli ji ztrácí.

0-30

Také další podání vrací Marie Bouzková do sítě.

0-15

Taylor Townsendová zahajuje přímým bodem.

0:0

Tenistky nastupují za polojasného a velmi horkého pozdního odpoledne na kurt k rozehrávce, zápas začne okolo 23:40. Teploměr ukazuje 34°C, postupem večera se snad ochladí.
V prvním kole turnaje Bouzková přehrála ve třech setech McCartney Kesslerovou. Townsendová zase přešla jednoznačně přes Anastasiji Potapovovou a ukončila černou šňůru osmi porážek.

Bouzková jde do zápasu jako mírný favorit, ale rozhodně to nebude mít jednoduché. Bouzková po prvním podání uhraje 64% výměn, Townsendová zvládne necelých 68% míčků po prvním servisu.

Rodačka z Prahy má na tvrdém povrchu zápornou bilanci 6:8. Její soupeřka je na tom výrazně lépe (11:7), přestože celkovou statistiku mají obě hráčky obdobnou a liší se jen o dvě výhry za rok. Američanka se ovšem soustředí především na čtyřhru, v níž je sedmou hráčkou světového žebříčku a po boku Kateřiny Siniakové úřadující wimbledonskou vítězkou.
Osmifinále turnaje WTA v americkém Washingtonu dnes pokračuje a poté, co Karolína Plíšková ve třech sadách podlehla Číňance Wang, už v turnaji z Češek zůstává pouze Marie Bouzková (WTA 43.). Tu čeká nelehká zkouška proti domácí Taylor Townsendové (WTA 78.).

Jediný vzájemný zápas tenistky odehrály již v roce 2016 na turnaji ITF také na americké půdě a Bouzková uspěla po dlouhé třísetové bitvě. Američanka s Češkami nehraje ráda – prohrála s nimi posledních pět zápasů, ať už se jednalo o Strýcovou, Siniakovou, Vondroušovou, Noskovou nebo Brendu Fruhvirtovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.