Tenis

OH - dvojhra muži (antuka)

Novak Djokovič (1) – Carlos Alcaraz (2)

2:0 7:6 (3), 7:6 (2)

04.08.2024, 14:11 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • Finále • Filip Kosnáč

Tipsport: 3.56 1.33

Novak Djokovič to dokázal a stal sa najstarším olympijským šampiónom, takže k 24 grandslamovým titulom pridáva aj olympijské zlato z Paríža 2024. Carlos Alcaraz dnes nezvládol dve vyrovnané koncovky setov v tajbrejkoch, keď jednoducho pri dôležitých bodoch zlyhal a nenadviazal tak na wimbledonský triumf spred troch týždňov, kde Djokoviča jednoznačne zdolal. Celé Srbsko tak môže oslavovať zlato a striebro putuje do Španielska. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa! (17:07:20)

Koniec zápasu

7:6

2:0; 7:6 - Novak Djokovič

7:6

Novak Djokovič zakončil zápas víťazným forhendom po čiare a Carlosa Alcaraza vo finále olympijského turnaja vo dvojhre zdolal po setoch 7:6(3) a 7:6(2) a získava tak vytúžené zlato na zrejme posledný pokus, ktoré mu do zbierky tak veľmi dlho chýbalo!

6-2

Alcaraz napálil ďalší bekhend do siete a Djokovič má štyri mečbaly!

5-2

Alcaraz trafil krížny forhend do siete a Djokovič už má mečbaly na dosah.

4-2

Djokovič po forhende k základnej čiare presne zasmečoval a vedie 4:2 v tajbrejku pri zmene strán.

3-2

Djokovič však vytiahol víťazný krížny forhend s neuveriteľnou rýchlosťou a má opäť minibrejk.

2-2

Alcaraz po podaní von z kurtu zakončil víťazným forhendom po čiare.

2-1

Alcaraz sa napokon dočkal v dlhej výmene forhendovej chyby Djokoviča.

2-0

Djokovič sa skvelým spôsobom ubránil a napokon Alcaraz trafil forhend do siete.

1-0

Djokovič zahral víťazný krížny forhend z defenzívy a má minibrejk.

6:6

Napokon bekhendový return Alcaraza zastavila sieť a aj druhý set sa rozhodne až v tajbrejku.

40-0

Djokovič trafil víťazný krížny forhend a má tiež šancu na čistú hru.

30-0

Djokovič doviedol útok do víťazného konca forhendovým volejom.

15-0

Forhendový return Alcaraz poslal do siete.

5:6

Koniec prestávky, podávať bude Novak Djokovič.

5:6

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:6

Djokovičov bekhend po čiare nepadol do kurtu a Alcaraz vedie 6:5 v druhom sete.

0-40

Bekhendový return Djokoviča skončil za základnou čiarou.

0-30

Priamy bod pre Alcaraza.

0-15

Po dobrom podaní Alcaraz zakončil víťazným forhendovým drive volejom.

5:5

Alcaraz sa v tejto výmene už neubránil, keď jeho lob dopadol ďaleko za základnú čiaru a Djokovič vyrovnáva na 5:5 v druhom sete.

40-30

Alcaraz trafil víťazný bekhend po čiare a ešte sa v tomto geme nevzdáva.

40-15

Opäť priamy bod pre Djokoviča, ktorý má dva gembaly.

30-15

Djokovič dobehol skrátenie Alcaraza a zahral krátky forhend, ktorý už Alcaraz nevrátil do kurtu.

15-15

Následne však Djokovičov pokus o skrátenie neprešiel cez sieť.

15-0

Priamy bod pre Djokoviča.

4:5

4:5

4:5

Alcaraz si síce výrazne tento gem skomplikoval, ale po forhende po čiare zakončil presným smečom a vedie 5:4 v druhom sete.

40-A

1:0; 4:4; 40-A - Carlos Alcaraz

40-A

Djokovič dal do tejto výmeny úplne všetko, dokonca ešte vrátil vynikajúce skrátenie Alcaraza, ktorý však napokon zakončil víťazným forhendom po čiare.

40-40

Alcaraz síce vrátil skrátenie Djokoviča, ktorý však následne zahral víťazný krížny bekhend a dotiahol gem na zhodu.

30-40

Djokovič naďalej bojuje, keď si forhendovým útokom vynútil bekhendovú chybu Alcaraza.

15-40

Ale Alcarazovi nevyšiel pokus o skrátenie, ktoré zastavila sieť.

0-40

Ďalší bod z podania pre Alcaraza, ktorý má šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Alcaraz napokon zakončil možno najlepšiu výmenu zápasu na sieti po skvelom lobe krátkym víťazným forhendovým volejom.

4:4

1:0; 4:4 - Novak Djokovič

4:4

Djokovič zakončil gem priamym bodom a vyrovnáva na 4:4 v druhom sete.

A-40

Djokovič zahral šikovne do protipohybu Alcaraza a má výhodu.

40-40

Djokovičov bekhend bol dlhý, takže je tu zhoda.

40-30

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý má gembal.

30-30

Alcaraz zaútočil krížnym forhendom, po ktorom zakončil presným forhendovým drive volejom.

30-15

15-15

Alcaraz sa v tejto výmene ubránil s pomocou pásky, keď forhend Djokoviča sa od nej odrazil za základnú čiaru.

15-0

Druhý bekhend Alcaraz poslal do siete.

3:4

3:4

1:0; 3:4 - Carlos Alcaraz

3:4

Vzápätí ďalší bod z podania pre Alcaraza, ktorý vedie 4:3 v druhom sete.

15-40

Priamy bod pre Alcaraza, ktorý má dva gembaly.

15-30

Alcaraz po dobrom podaní zahral víťazný forhend.

15-15

Djokovič po skvelej obrane prešiel na sieť, ale pokazil bekhendový volej.

15-0

Alcarazov krížny forhend bol príliš dlhý.

3:3

1:0; 3:3 - Novak Djokovič

3:3

Alcaraz bol v tejto výmene aktívnejším, ale nezvládol forhendový volej a Djokovič vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.

40-15

Djokovič trafil prvé eso v zápase na stred.

30-15

15-15

Krížny bekhendový return Alcaraza nepadol do kurtu.

0-15

Alcaraz dobehol skrátenie Djokoviča a ešte zahral víťazný forhend po čiare.

2:3

2:3

2:3

Napokon ďalší bod z podania pre Alcaraza, ktorý vedie 3:2 v druhom sete.

40-A

Priamy bod pre Alcaraza, ktorý má výhodu.

40-40

Alcaraz sa neubránil a jeho forhend z defenzívy doletel za základnú čiaru.

30-40

Alcaraz zvládol náročnú dlhú výmenu, ktorú zakončil víťazným forhendom po čiare a má gembal.

30-30

1:0; 2:2; 30-30 - Carlos Alcaraz

30-30

Djokovič bol včas pri skrátení Alcaraza, ktoré sa mu podarilo vrátiť krížnym forhendom, ale španielsky tenista odpovedal rovnakým spôsobom a jeho úder bol víťazný.

30-15

Djokovič si útočným forhendom k základnej čiare vynútil bekhendovú chybu Alcaraza.

15-15

15-0

Alcaraz výrazne prestrelil forhend.

2:2

Djokovič zakončil ďalšiu čistú hru priamym bodom a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

40-0

Víťazný forhend po čiare pre Djokoviča po dobrom podaní.

30-0

Djokovič uspel v dlhšej výmene, keď ju Alcaraz zakončil nečisto trafeným forhendom.

15-0

Djokovič si úspešným forhendovým útokom vynútil chybu Alcaraza.

1:2

1:2

1:2

1:0; 1:2 - Carlos Alcaraz

1:2

Priamy bod pre Alcaraza, ktorý sa povzbudzuje a po odvrátení brejkbalu vedie 2:1 v druhom sete.

40-A

Alcaraz s ďalším víťazným forhendom po čiare a má výhodu.

40-40

Alcaraz však v kritickej chvíli trafil víťazný krížny forhend.

40-30

Alcarazov nečisto trafený forhend znamená brejkbal pre Djokoviča!

30-30

Následne si Alcaraz pripisuje svoju prvú dvojchybu v zápase.

15-30

Ale aj Alcaraz vyhodil hneď po podaní krížny bekhend.

0-30

Djokovičov bekhend v sklze skončil v sieti.

0-15

Priamy bod z druhého podania pre Alcaraza.

1:1

Djokovič zahral víťazné forhendové obhodenie po čiare pri nepripravenom nábehu Alcaraza, takže po čistej hre vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

40-0

30-0

Djokovič útok zakončil víťazným forhendom po čiare.

15-0

Alcarazov krížny bekhend bol nepresný.

0:1

1:0; 0:1 - Carlos Alcaraz

0:1

Napokon dlhý bekhend Djokoviča, takže Alcaraz si s problémami podržal podanie a vedie 1:0 v druhom sete.

40-A

Alcaraz odpovedá vydareným útokom, ktorý zakončil smečom a má výhodu.

40-40

Djokovič však vytiahol vynikajúci víťazný forhend po čiare a opäť sa dostáva na zhodu.

40-A

Alcaraz po tvrdom forhende po čiare zakončil víťazným krátkym forhendomvým volejom a má výhodu.

40-40

Djokovič po skvelom bekhendovom returne zahral ďalší po čiare a vynútil si chybu Alcaraza.

30-40

Navyše ani pokus o skrátenie Alcaraza neprešiel cez sieť, hoci sa Djokovič pošmykol.

15-40

Alcaraz však nezvládol ťažký forhendový volej.

0-40

Priamy bod pre Alcaraza, ktorý útočí na čistú hru.

0-30

Djokovičov bekhend po čiare bol výrazne nepresný.

0-15

Alcaraz otvára druhý set víťazným forhendom k pravej čiare.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Carlos Alcaraz.

0:0

7:6

1:0; 7:6 - Novak Djokovič

7:6

Djokovič vrátil skrátenie Alcaraza, následne zahral presný forhendový volej na sieti a tajbrejk vyrovnaného prvého setu vyhral 7:3, takže sa približuje k zlatu!

6-3

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý má ďalšie tri setbaly!

5-3

Alcarazov bekhend bol dlhý a Djokovič sa približuje k setbalom.

4-3

Djokovič trafil víťazný krížny forhendový return a má výhodu minibrejku.

3-3

Priamy bod pre Alcaraza, takže strany sa v tajbrejku menia za stavu 3:3.

3-2

Djokovič po krížnom bekhende prešiel na sieť, kde zakončil víťazným fohrhendovým volejom.

2-2

Alcaraz prestrelil bekhend po čiare.

1-2

Následne Alcaraz trafil aj víťazný krížny bekhend hneď z druhého úderu.

1-1

Alcaraz predviedol drvivý útok z forhendovej strany, ktorý zakončil víťazným úderom po čiare.

1-0

Alcaraz tentokrát už nezvládol pokus o skrátenie z ťažkej pozície.

6:6

Napokon priamy bod pre Alcaraza, ktorý odvrátil setbal a dotiahol prvý set do tajbrejku.

40-A

Alcaraz ihneď zaútočil krížnym bekhendom a vynútil si chybu Djokoviča, takže má výhodu.

40-40

0:0; 6:5; 40-40 - Carlos Alcaraz

40-40

Ale Alcaraz ho odvrátil víťazným krížnym forhendom po dobrom podaní.

40-30

Alcaraz prešiel na sieť, ale pokazil forhendový volej a Djokovič má setbal!

30-30

Djokovič zaútočil do bekhendovej strany Alcaraza, čím sa vynútil jeho pokazený slajzovaný úder.

15-30

Následne Alcaraz zahral ďalší víťazný dropshot.

15-15

Djokovič zaútočil vynikajúcim krížnym bekhendom, ale Alcaraz odpovedal fantastickým víťazným bekhendovým obhodením po čiare.

15-0

Djokovič vo forhendovej výmene pretlačil Alcaraza a vynútil si jeho chybu.

6:5

6:5

6:5

0:0; 6:5 - Novak Djokovič

6:5

Djokovič tentokrát už vrátil skrátenie Alcaraza, ktorý následne zahral len dlhý lob a srbský tenista vedie 6:5 v prvom sete.

40-30

30-30

Djokovič vyhodil hneď po podaní krížny forhend.

30-15

Alcaraz poslal forhendový return do siete.

15-15

Djokovič odpovedá vydareným útokom, ktorý dokončil smečom.

0-15

Alcaraz vykúzlil víťazný dropshot z forhendovej strany.

5:5

0:0; 5:5 - Carlos Alcaraz

5:5

Alcaraz po dobrom podaní von z kurtu zakončil víťazným forhendom po čiare a vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.

30-40

Alcaraz bol úspešný v bekhendovej výmene, keď si počkal na chybu Djokoviča.

30-30

Djokovičove vydarené skrátenie Alcaraz síce dobehol, ale jeho krížny forhend bol nepresný.

15-30

Alcaraz si forhendom po čiare vynútil bekhendovú chybu Djokoviča.

15-15

Alcaraz musel cúvať a forhend poslal do jasného autu.

0-15

Djokovič mal dobre rozohranú výmenu, ale zakončil ju len forhendom do siete.

5:4

5:4

5:4

0:0; 5:4 - Novak Djokovič

5:4

Bekhendový return Alcaraza zastavila sieť a Djokovič vedie 5:4 v prvom sete.

A-40

Alcarazov krížny forhend skončil v sieti a Djokovič má ďalšiu výhodu.

40-40

Alcaraz však bojuje a teraz vymyslel víťazné bekhendové obhodenie Djokoviča na sieti.

A-40

Priamy bod pre Djokoviča, ktorý má konečne výhodu.

40-40

Djokovič však prešiel na sieť, kde zakončil víťazným krátkym forhendovým volejom.

40-A

Tentokrát však Alcaraz trafil dokonalý víťazný bekhend po čiare a má už piaty brejkbal v tomto geme!

40-40

Alcaraz však nie je schopný využiť ani túto šancu, keď bekhend po čiare poslal do siete.

40-A

Djokovičov forhend spomalila páska a Alcaraz si všimol jeho postavenie ďaleko za základnou čiarou, takže zahral úspešný dropshot a má ďalší brejkbal!

40-40

Krížny bekhendový return Alcaraza nebol presný pri nábehu Djokoviča na sieť.

40-A

Djokovič vyhodil krížny bekhend a je tu ďalší brejkbal pre Alcaraza!

40-40

Alcaraz dostal šancu po nedôraznom smeči Djokoviča, ale napokon forhendové obhodenie poslal do siete.

40-A

Alcaraz si pritiahol Djokoviča skrátením na sieť a následne zakončil víťazným bekhendom po čiare, ktorý mu priniesol ďalší brejkbal!

40-40

0:0; 4:4; 40-40 - Novak Djokovič

40-40

Djokovič na sieti ťažkú situáciu ustál a napokon zahral úspešný forhendový volej.

30-40

Svetová defenzíva Alcaraza, ktorý vrátil smeč Djokoviča od základnej čiary a ten následne poslal forhend do pásky, od ktorej sa odrazil mimo a bude čeliť brejkbalu!

30-30

Alcaraz bol včas pri skrátení Djokoviča, ale forhend po čiare pokazil.

15-30

Ale teraz sa mu podarilo zakončiť víťazným forhendom po čiare, keď podaním vyhnal Alcaraza.

0-30

Djokovič si pripisuje druhú dvojchybu v zápase.

0-15

Djokovičov hneď druhý úder z forhendu skončil za základnou čiarou.

4:4

0:0; 4:4 - Carlos Alcaraz

4:4

Djokovičov útočný forhend skončil v sieti a Alcaraz po čistej hre vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

0-40

Alcaraz zahral zázračný bekhend zo vzduchu po vynikajúcom forhendovom returne Djokoviča a následne srbský tenista nedostal bekhend cez sieť.

0-30

0-15

Alcaraz na podaní začína víťazným forhendom po čiare.

4:3

4:3

4:3

Lenže potom prišiel ďalší priamy bod pre Djokoviča, ktorý vedie 4:3 v prvom sete.

40-15

Ale Djokovič zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.

40-0

Konečne sa Alcaraz dostal do výmeny, ale napokon bekhend poslal do siete a Djokovič má šancu na čistú hru.

30-0

Následne Alcaraz trafil forhendový return iba rámom rakety.

15-0

Alcarazov forhendový return letel za základnú čiaru.

3:3

Napokon priamy bod pre Alcaraza, ktorý vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.

15-40

Djokovič sa vydal na sieť po nie príliš dobrom bekhende po čiare, takže Alcaraz to využil na víťazné krížne forhendové obhodenie.

15-30

Následne však hneď druhý úder z forhendu Alcaraz napálil do siete.

0-30

Vynikajúci dropshot vymyslel Alcaraz ihneď po podaní.

0-15

3:2

3:2

3:2

0:0; 3:2 - Novak Djokovič

3:2

Djokovič po kvalitnom podaní tentokrát už presne zasmečoval a tiež musel odvrátiť tri brejkbaly, čo však tiež zvládol a vedie 3:2 v prvom sete.

A-40

Nečisto trafený forhendový return Alcaraza skončil za základnou čiarou a Djokovič má výhodu.

40-40

Ale aj tentokrát Djokovič odvrátil priamym bodom.

40-A

Alcaraz tentokrát rozhodol výmenu tvrdým forhendom po čiare, ktorým si vynútil chybu Djokoviča a má aj tretí brejkbal!

40-40

Bekhendový return Alcaraza nepustila páska na druhú stranu.

40-A

Následne však Djokovič bol neistý v postavení pri krížnom forhende, ktorý letel do siete a Alcaraz má druhý brejkbal!

40-40

Ale Djokovič ho vymazal priamym bodom.

30-40

Alcaraz bol v tejto výmene jasne aktívnejší a napokon ju zakončil víťazným forhendom na istotu do stredu kurtu, takže má prvý brejkbal v zápase!

30-30

Tentokrát bol Djokovičov dropshot takmer dokonalý, ale Alcaraz ukázal opäť neuveriteľnú rýchlosť a ešte zakončil víťazným bekhendom po čiare.

30-15

Djokovič si po útočnom bekhende po čiare pripravil pozíciu na jednoduchý víťazný forhend na sieti.

15-15

Djokovičov pokus o dropshot neprešiel cez sieť

15-0

Alcarazov forhendový return po čiare nepadol do kurtu.

2:2

Alcaraz po krížnom forhende prešiel na sieť, kde zahral víťazný krátky forhendový volej a predviedol skvelý obrat, keď odvrátil ďalšie tri brejkbaly Djokoviča a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.

40-A

Alcaraz trafil eso na téčko, vôbec prvé v zápase.

40-40

Lenže tentokrát už krížny forhend Alcaraza letel mimo a je tu ďalšia zhoda.

40-A

Následne Alcaraz trafil víťazný krížny forhend a má výhodu.

40-40

Alcaraza zachránilo kvalitné druhé podanie, keďže krížny bekhendový return Djokoviča bol nepresný.

40-30

Následne prišiel aj bekhendový útok Alcaraza, ktorým si vynútil chybu Djokoviča.

40-15

Alcaraz odvrátil prvý z nich, keď po dobrom podaní zakončil víťazným forhendom do otvoreného kurtu.

40-0

Djokovič trafil víťazný forhendový return po čiare a má ďalšie tri brejkbaly!

30-0

Djokovič prečítal skrátenie Alcaraza a pohodlne zakončil víťazným forhendom po čiare.

15-0

Alcaraz bol neskoro pri forhendovom údere, ktorý poslal za základnú čiaru.

2:1

2:1

2:1

0:0; 2:1 - Novak Djokovič

2:1

Napokon nečisto trafený forhend Alcaraza, takže Djokovič vedie 2:1 v prvom sete.

40-30

Djokovič po krížnom bekhende prešiel na sieť, kde už nemusel hrať, keďže bekhendové obhodenie Alcaraza nebolo úspešné.

30-30

Alcaraz bol opäť zbrklý pri útoku a forhend po čiare vyhodil.

15-30

Alcaraz chcel zaútočiť krížnym forhendom, ale prestrelil.

0-30

Djokovič si pripravil vynikajúcu pozíciu na smeč, ktorý však prekvapivo poslal za základnú čiaru.

0-15

Djokovič hneď druhý úder z forhendu bol výrazne dlhý.

1:1

0:0; 1:1 - Carlos Alcaraz

1:1

Druhý tvrdý forhend Alcaraza už Djokovič nevrátil do kurtu a španielsky tenista po odvrátení jedného brejkbalu nakoniec vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.

40-A

Alcaraz trafil víťazný krížny bekhend presne na základnú čiaru a má výhodu.

40-40

Alcaraz dobehol skrátenie Djokoviča, lenže z blízkosti už nedostal loptičku cez sieť.

40-A

Priamy bod pre Alcaraza, ktorý už má výhodu.

40-40

Alcaraz však dôležitú výmenu zvládol zakončiť parádny dropshotom, ktorý Djokovič nemal šancu dobehnúť.

A-40

Hneď druhý úder z bekhendu Alcaraz namieril do siete a Djokovič má prvý brejkbal v zápase!

40-40

Djokovič sa v dlhšej výmene úspešne bránil a Alcaraz nakoniec poslal bekhend do siete.

30-40

Alcaraz v dôležitej situácii vytiahol priamy bod iba z druhého podania.

30-30

Alcarazov nábehový úder na sieť bol slabý a Djokovič zahral delové forhendové obhodenie.

15-30

Opäť vynikajúce podanie Alcaraza, po ktorom mal na sieti len jednoduché forhendové zakončenie.

15-15

Teraz však po kvalitnom podaní Alcaraz zakončil víťazným forhendom po čiare.

15-0

Alcaraz na podaní začína len nepresným forhendom.

1:0

0:0; 1:0 - Novak Djokovič

1:0

Napokon však priamy bod pre Djokoviča, ktorý si na úvod podržal podanie a vedie 1:0 v prvom sete.

40-30

V tejto výmene si už Alcaraz tvrdým forhendom vynútil chybu Djokoviča.

40-15

Djokovič vyskúšal po prvýkrát skrátenie, ale Alcaraz ukázal svoju rýchlosť a na sieti zakončil krátkym forhendovým úderom.

40-0

Aj do tretice rýchly chyba Alcaraza, ktorý trafil forhend do siete.

30-0

Alcarazov bekhendový return skončil v sieti.

15-0

V úvodnej forhendovej výmene uspel Djokovič, keďže Alcarazov úder bol príliš dlhý.

0:0

Djokovič a Alcaraz sa už rozohrávajú, pričom zápas na podaní začne srbský tenista.
Novak Djokovič a Carlos Alcaraz už prichádzajú na centrálny kurt Philippa Chatriera, takže všetko sa pripravuje na začiatok veľkolepého očakávaného olympijského finále vo dvojhre mužov, v ktorom sa bude prepisovať história. Buď Djokovič konečne vybojuje olympijské zlato zrejme pri svojom poslednom pokuse, čím by pridal definitívnu bodku k statusu najúspešnejšieho tenistu v histórii a stal by sa najstarším olympijským šampiónom alebo ho opäť zastaví Alcaraz, ktorý to dokázal v posledných dvoch wimbledonských finále, čím by sa naopak stal najmladším olympijským šampiónom.
Novak Djoković
Djoković má samozřejmě s olympiádou mnohem větší zkušenosti, ale byť se to nemusí zdát, tak na jeho poměry na ni nikdy nebyl moc úspěšný. Získal jedinou medaili, a sice v Pekingu 2008. V Londýně a v Tokiu pokaždé prohrál souboj o bronz. Přitom hlavně před třemi lety byl hlavním adeptem na zlato, ale v semifinále neudržel náskok o set a brejk proti Zverevovi a poté podlehl Carreňovi. Tou dobou přitom vyhrál tři grandslamy a útočil i na zlatý grandslam. Nicméně na Andreho Aggasiho nenavázal. Před osmi lety v Riu pro změnu obrečel porážku z prvního kola proti Del Potrovi.
Dnes tak Djoković absolvuje své první olympijské finále a v sedmatřiceti letech podle všeho také poslední. Na rozdíl od některých jiných tenistů má k olympiádě vztah a několikrát přiznal, že touží po zlaté medaili. Té podřídil v Paříži úplně všechno, jelikož nestartoval v mixu, ani ve čtyřhře.
Carlos Alcaraz
Španělsko může mít prvního olympijského vítěze ve dvouhře od Pekingu 2008, kdy triumfoval Rafael Nadal. Již nyní má Alcaraz jistou první olympijskou medaili. Čtyřnásobný grandslamový šampion bude chtít navázat na nedávné vítězství z Roland Garros a vyšponovat už tak svou skvělou sezonu. Jeho dosavadní bilance činí 39:6. Na své první olympiádě se představil i ve čtyřhře právě s o sedmnáct let starším Nadalem. Ve čtvrtfinále ale vypadl španělský pár s americkou dvojicí Krajicek/Ram celkem jednoznačně 2:6, 4:6. Do olympijského finále vstupuje světová trojka v pozici favorita. Drží šňůru dvanácti vyhraných singlových duelů za sebou.
Vzájemné zápasy 3:4
Oba tenisté se naposledy střetli před necelým měsícem ve finále Wimbledonu, kde Alcaraz stejně jako loni porazil Djokoviće. Tentokráte ve třech setech. V areálu Rolanda Garrose se utkali loni, kdy se radoval Djoković ve čtyřech setech. Za stavu 1:1 chytly Alcaraze křeče a ve zbytku duelu uhrál dva gamy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.