0:1
koniec (0:0)
28.09.2024, 16:00 • City Ground, Nottingham • 6. kolo
•
Matěj Skula
Tipsport: 2.59 3.16 3.08 stavte si na: Tipsport • Predzápasové kurzy: 2.59 - 3.16 - 3.08
Nottingham Forest – Fulham FC
0:1
koniec (0:0)
Góly: 51. Jiménez (pen.)
Karty: 31. Yates (NOT), 50. Murillo (NOT) – 55. Tete (FHM), 58. Lukić (FHM), 84. Leno (FHM), 90. Reed (FHM)
Nepremenená penalta:
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:15.
Nottingham Forest:
Sels – Aina, Milenković, Murillo, Moreno (84. N. Williams) – Domínguez (57. Hudson-Odoi), Yates (C), Ward-Prowse (75. Sosa), Anderson (57. J. Silva) – Awoniyi (46. Elanga), C. Wood.
Náhradníci: Miguel – Morato, Toffolo, Boly.
Tréner: Nuno Espírito Santo
Fulham FC:
Leno (C) – Tete, Andersen, Bassey, Robinson – A. Pereira (69. Berge), Lukić (83. Reed) – A. Traoré (69. R. Nelson), Smith Rowe (88. Diop), Iwobi – Jiménez (83. Muniz).
Náhradníci: Benda – Castagne, H. Wilson, Cairney.
Tréner: Marco Silva
Rozhodca: Smith – Davies, Mainwaring
Diváci: 30 139
V prvním poločase jsme tolik šancí neviděli, za zmínku však stojí zakončení Awoniyiho, který ale z akrobatické pozice střílel nad branku. V 26. minutě sice Woodovu hlavičku zastavil brankář Leno až za brankovou čarou, jenže australský útočník se nacházel v době přihrávky v ofsajdu a branka tak neplatila.
Vstup do druhé části hry vyšel lépe Fulhamu, neboť domácí obránce Murillo fauloval v pokutovém území Pereiru a po invervenci videorozhodčího se kopala penalta. K její exekuci se postavil mexický útočník Raúl Jiménez a i když si gólman Sels vybral správnou stranu, na dostatečně prudké zakončení nedosáhnul. Forest mohl vyrovnat asi po další čtvrthodině hry, jenže nebezpečná rána střídajícího Hudsona-Odoie jen proletěla nad břevnem Lena. V závěru základní hrací doby pak měl po rohovém kopu odboru příležitost také Jota Silva, avšak svou hlavičku poslal jen nad zařízení a protože osmiminutové nastavení Fulham dobře ubránil, odchází Nottingham z tohoto zápasu s prohrou 0:1. (18:11:12)
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:15.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 11:15.
Nottingham Forest – Fulham Live Score
90+9
90+9
90+8
90+8
90+7
90+6
90+5
90+4
90+3
90+2
90+1
90
90
90
89
88
88
ze hřiště odchází Emile Smith Rowe, přichází Issa Diop.
87
87
86
85
84
84
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Neco Williams.
84
83
ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Rodrigo Muniz,
ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Harrison Reed.
82
81
80
79
78
77
76
75
ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Ramon Sosa.
74
73
71
70
69
ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Sander Berge.
69
68
67
66
65
65
64
63
62
61
60
59
58
57
ze hřiště odchází Elliot Anderson, přichází Jota Silva,
ze hřiště odchází Nicolás Domínguez, přichází Callum Hudson-Odoi.
56
55
54
53
52
51
A hosté se z penalty dostávají do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil RAÚL JIMÉNEZ a i když si brankář Sels vybral správnou stranu, ránu mexického útočníka vyrazit nedokázal – 0:1!
50
50
49
48
47
46
46
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Anthony Elanga.
46
Na stadionu City Ground jsme zatím sledovali vyrovnaný zápas, avšak šancí bylo k vidění jenom pár. Jako první výrazněji zahrozili domácí, když Yates prodloužil míč po dlouhém autu za sebe na Awoniyiho, který ale z akrobatické pozice netrefil zařízení. V 26. minutě asi zastavil brankář Leno Woodovu hlavičku pár centimetrů za brankovou čarou, jenže ani tady se skóre neměnilo, neboť si domácí útočník nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd. Rozhodnutí pomezního rozhodčího poté potvrdilo i video. Až ke konci nebezpečně zaútočili i hosté, avšak rána Smitha Rowea neprošla a Tete střílel těsně mimo Selsovu svatyni.
45+3
45+3
45+2
45+1
45
45
44
43
42
41
40
39
39
38
37
36
35
34
33
32
31
30
29
28
27
26
25
25
24
23
22
21
20
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
3
2
1
1
1
Nottingham Forest: Sels – Aina, Milenković, Murillo, Moreno – Domínguez, Yates (C), Ward-Prowse, Anderson – Awoniyi, C. Wood.
Náhradníci: Miguel – Morato, N. Williams, Toffolo, Boly, Hudson-Odoi, J. Silva, Elanga, Sosa.
Trenér: Nuno Espírito Santo
Fulham FC: Leno (C) – Tete, Andersen, Bassey, Robinson – A. Pereira, Lukić – A. Traoré, Smith Rowe, Iwobi – Jiménez.
Náhradníci: Benda – Castagne, Diop, Reed, H. Wilson, Cairney, Berge, Muniz, R. Nelson.
Trenér: Marco Silva
Rozhodčí: J. Smith – N. Davies, J. Mainwaring.
Tento fotbalový celek, který hraje své domácí zápasy na stadionu Craven Cottage v Londýně, získal z úvodních pěti utkání nové sezony osm bodů a nachází se na deváté příčce tabulky, tedy o jedno místo za Nottinghamem. Fulham se dvakrát radoval z výhry, dvakrát remizoval a prohrál jen s Manchesterem United hned v prvním kole.
V rámci pátého kola odehráli „Cottagers“ zápas na domácí půdě, kam přijel tým Newcastlu United. Ani v tomto utkání se na první gól dlouho nečekalo, neboť hned v páté minutě Traoré našel Raúla Jiméneze a mexický útočník otevřel skóre – 1:0. Ve 22. minutě to poté bylo už o dvě branky, když rána Smitha Rowea propadla brankáři Popeovi nešťastně až do sítě. Straky se probraly až v kabině, avšak po návratu na trávník dokázaly snížit, a to když Barnes snížil přesnou ranou k vzdálenější tyči a bylo to už jen o gól. Newcastle se poté pokusil o srovnání, to ale nevyšlo a v závěru pojistil výhru Fulhamu střídající Reiss Nelson a upravil na konečných 3:1 pro domácí.
Fotbalový klub z hrabství Nottinghamshire se po pěti kolech nachází na solidní osmé příčce tabulky. Z dosavadních pěti zápasů získali svěřenci trenéra Nuna Espírita Santa devět bodů, a to za dvě výhry a tři remízy. Za zmínku stojí určitě vítězství nad Liverpoolem 1:0 z poloviny měsíce září.
V posledním utkání zajížděli fotbalisté Nottinghamu na půdu Brightonu. Na první branku utkání nemuseli diváci na Amex Stadium čekat dlouho, neboť hned ve 13. minutě proměnil pokutový kop hostující útočník Chris Wood a poslal Forest do vedení. Domácí odpověděli na konci poločasu dvěma brankami a otočili skóre na poločasových 1:2 z pohledu hostů. Ve druhé půli sice drželi míč daleko více hráči Brightonu, ale na druhé straně srovnal na 2:2 střídající Ramon Sosa. V dalším průběhu utkání už góly nepadly, ale hlavní rozhodčí Robert Jones ještě udělil tři červené karty. Do sprch předčasně zamířil po druhé žluté kartě hostující Gibbs-White, za následnou strkanici mezi oběma lavičkami pak byli vyloučeni oba trenéři. Nottingham si tedy odvezl z Brightonu bod za remízu 2:2, ale v dnešním utkání se bude muset obejít bez klíčového středopolaře Gibbse-Whitea.