Liga majstrov

FC Sevilla – Juventus Turín

1:0

koniec (0:0)

08.12.2015, 20:45 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • 6 • Skupina D • Patrik Saloky

Fortuna: 2.55 3.3 2.8

Zápas v Seville sa skončil. Domáci zvíťazili po góle z 65. minúty, ktorý zaznamenal Llorente a smerujú do Európskej ligy. Juventus mal dnes veľký kus smoly, pretože Dybala trafil v 81. minúte brvno a celkovo mali hostia veľké množstvo čistých gólových šancí. Tie však nepremenili, a tak zo Španielska odchádzajú s prehrou.
To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:39:54)

90+5

90+5

Prebieha posledná minúta dnešného zápasu. Lopta je v strede ihriska, a Juventus sa snaží založiť poslednú akciu.

90+4

Center smerujúci do domácej 16ky bez problémov chytil brankár Rico, a domáci teraz držia loptu ďaleko od svojej brány.

90+3

Tretia minúta nadstaveného času neprináša nič zaujímavé. Lopta je na polovici Juventusu, ktorý sa snaží založiť jednu z posledných akcií.

90+2

90+2.

90+2

Hostia zahrávali rohový kop, ale lopta skončila v rukaviciach brankára Rica. Juventus sa znova dostal na útočnú polovicu, ale tam nevie nič vymyslieť.

90+1

Neuveriteľné čo teraz zahodil Morata! Cuadrado mu v domácej 16ke prihral do čistej šance, ale Morata neprekonal brankára Rica.

90+1

V druhom polčase sa bude nadstavovať 5 minút.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Akciu domáceho tímu ukončil ofsajd, v ktorom bol Vitolo.

89

Brankár Sevilly je už v poriadku a hra pokračuje ďalej. Domáci sa snažia niečo vymyslieť na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva ďaleko od Buffona.

88

Brankár Rico má problémy s nohou a musí byť ošetrovaný na hracej ploche.

87

87.

87

Dybala skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus skončil tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

86

86.

86

Gameiro sa dostal do veľkej príležitosti po tom ako obohral Bonucciho, ale z niekoľkých metrov mieril vedľa ľavej žrde.

85

Pogba to skúšal z veľkého uhla, ale z niekoľkých metrov neprekonal brankára Rica. Obrovská príležitosť Juventusu.

84

Juventus začína novú akciu pomalou rozohrávkou v strede ihriska. Domáci vyčkávajú pred vlastnou 16kou.

83

Lopta končí v sieti Juventusu, ale našťastie pre hostí sa Coke presadil z ofsajdu.

82

82.

82

Do útoku už zamierila Sevilla, ktorá bude zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

81

Skvelá strela Dybalu z 25 metrov, po ktorej zazvonilo brvno domácej brány!

79

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a ani následná strela Krohn-Dehliho z cca 20 metrov nepriniesla úspech. Lopta smerovala vysoko nad bránu, a tak nasleduje odkop brankára Buffona.

78

Po dvoch striedaniach prichádza akcia domáceho tímu, ale nový hráč na ihrisku Gameiro vybojoval ,,iba,, rohový kop.

77

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Llorente, a nahradí ho Gameiro.

76

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Lichtsteiner, a nahradí ho Cuadrado.

75

Akcia Juventusu končí neúspešne, a nasleduje iba odkop brankára Rica.

73

Mariano si v útoku počínal nedovolene, a hráči Juventusu budú zahrávať priamy kop na vlastnej polovici.

72

Morata fauloval Banegu, a domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici. Juventusu sa v posledných minútach nedarí, ale v závere zápasu ešte môže prísť tlak smerujúci k vyrovnaniu.

71

Juventus sa usadil na útočnej polovici, ale zatiaľ si prihráva príliš ďaleko od brány, v ktorej stojí brankár Rico.

70

Llorente sa previnil útočným faulom, a domáci sa musia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

69

Banega sa snažil vystreliť z 20 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Následne zahrávali domáci rohový kop z pravej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť.

68

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Konoplyanka, a nahradí ho Krohn-Dehli.

67

Domáci sa teda dostali do vedenia po góle Llorenteho, ale Juventus má ešte dosť času aby dokázal s nepriaznivým výsledkom niečo spraviť.

65

65. Fernando LLORENTE - 1:0

65

Sevilla dala gól! Po rohovom kope, ktorý zahral Konoplyanka prišla hlavička FERNANDA LLORENTEHO a lopta končí v sieti. Buffon sa iba obzrel, pretože lopta padala do brány príliš vysoko na akýkoľvek zákrok.

64

Sandro si neporadil proti obrancom Sevilly, ale ani rýchly protiútok domáceho tímu nebol úspešný. Nasleduje rohový kop Sevilly z pravej strany.

63

Po chybe Juventusu prišla pekná akcia domáceho tímu, ale Konoplyanka mieril z 12 metrov vysoko nad bránu. Následne sa Konoplyanka dostal k ďalšej strele, ale z uhla netrafil bránu a lopta skončila za postrannou čiarou.

62

Pogba bol faulovaný v strede ihriska, a Juventus tak bude zahrávať priamy kop.

61

61.

61

Konoplyanka poslal do 16ky Juventusu veľmi zlú loptu, ale následná strela Banegu z cca 25 metrov poriadne vystrašila Buffona. Ten musel predviesť skvelý zákrok, a loptu dostal pod kontrolu až na dvakrát.

60

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Chiellini fauloval Vitola, a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 20 metrov.

59

Llorente sa takmer dostal do veľkej príležitosti, ale v 16ke Juventusu si neporadil proti Chiellinimu a o loptu prišiel. Na opačnej strane center Lichtsteinera hľadajúci Moratu zachytil brankár Rico.

58

Llorente sa snažil zakončiť v 16ke Juventusu, ale celá akcia Sevilly končí odkopom brankára Buffona.

57

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Kolodziejczak,a nahradí ho Mariano Fereira.

56

Juventus sa snažil niečo vymyslieť pred domácou 16kou, ale nakoniec z toho bol iba nevydarený center Chielliniho, ktorý bez problémov chytil brankár Rico.

55

Dybala sa nepredral cez dvoch obrancov Sevilly, a domáci získavajú loptu tesne pred vlastnou 16kou. Priaznivci španielskeho tímu už pískajú, pretože ich tím dnes potrebuje vyhrať, a zatiaľ má viac z hry Juventus.

54

Morata sa výborne dostal do domácej 16ky a snažil sa zakončiť, ale tiesnený z veľkého uhla neprekvapil brankára Rica.

53

49%-51% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Ten je naozaj veľmi vyrovnaný, s obrovskými príležitosťami na oboch stranách.

52

Barzagli fauloval v strede ihriska Konoplyanku, a domáci budú zahrávať priamy kop. Medzitým sa na hraciu plochu po ošetrení vrátil Krychowiak.

51

Krychowiak musel s krvavou rukou opustiť hraciu plochu a hra pokračuje ďalej. Domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska, ale loptu okamžite získali hráči Juventusu.

50

Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť Juventusu, a po faule Sturara musí byť Krychowiak ošetrovaný na hracej ploche. Tečie mu krv z ľavej ruky.

49

Sturaro vidí žltú kartu po faule na Krychowiaka.

48

Pogba skúsil strelu z 25 metrov, a jeho výborný pokus smerujúci k pravej žrdi ešte krajším zákrokom vytlačil na rohový kop brankár Rico.

48

48.

48

Morata hľadal v domácej 16ke Lichtsteinera, ale jeho center bol príliš dlhý a lopta končí za čiarou.

47

Juventus stále drží loptu na svojich kopačkách, ale zatiaľ iba v strede ihriska ďaleko od domácej brány.

46

Začal sa druhý polčas zápasu medzi Sevillou a Juventusom Turín. Úvodný výkop patril hráčom Juventusu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

46

Prvý polčas v Seville sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, ale rozhodne to nebola nuda. Oba tímy predvádzajú skvelý futbal, vypracovali si obrovské príležitosti ale zatiaľ čarujú obaja brankári. Buffon a Rico podržali svoje tímy v niekoľkých dôležitých momentoch, a aj vďaka nim je stav stretnutia stále bezgólový. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú hráči domáceho tímu, ktorí sa ešte môžu pokúsiť o jednu akciu.

44

Krychowiak skúsil strelu z 30 metrov, ale jeho pokus smeroval vysoko nad bránu Juventusu. Nasleduje odkop brankára Buffona.

43

43.

43

Na opačnej strane pokus o rýchly protiútok domáceho tímu, ale ten končí iba odkopom brankára Buffona.

42

Dybala pálil z priameho kopu priamo na bránu, ale Rico vytiahol ďalší skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil do bezpečia.

41

41.

41

Krychowiak fauloval Pogbu, a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

40

Blíži sa záver prvého polčasu. Juventus sa usadil pred domácou 16kou, ale zatiaľ bez ohrozenia brankára Rica.

39

Po faule Sandra nasledoval priamy kop domáceho tímu z 40 metrov, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Sevilla však ostáva na útočnej polovici.

38

Sandro vidí žltú kartu po faule na Cokeho.

38

Juventus sa snaží upokojiť hru pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici, ale Sevilla potrebuje vyhrať a tak vysoko napáda.

37

Akcia domáceho tímu sa končí po tom, ako si Coke neporadil v súboji s Pogbom a lopta opustila hraciu plochu. Nasleduje odkop brankára Buffona.

36

Sevilla zahrávala rohový kop z ľavej strany, ale Chiellini poslal loptu hlavou do bezpečia.

35

Na opačnej strane niekoľko centrov do 16ky Juventusu, ale Buffon nemusel zasahovať. Domáci však ostávajú na útočnej polovici.

34

Po peknej akcii Juventusu, najmä dobrej loptovej technike Sandra pálil z 30 metrov Marchisio, ale jeho pokus smeroval do stredu brány kde bol pripravený Rico.

33

Do útoku už zamierili hráči Juventusu, ale proti obrane domáceho tímu si zatiaľ nevedia poradiť. Všetko sa deje ďaleko od brankára Rica.

31

31.

31

Sevilla zahrávala priamy kop z cca 35 metrov a bola z toho veľká príležitosť. Konoplyanka našiel výborným centrom Krychowiaka, ktorý hlavou mieril k ľavej žrdi, ale Buffon jeho pokus skvele vystihol.

30

Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Priamy kop hostí nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože Sturaro si v domácej 16ke počínal nedovolene a hlavný rozhodca odpískal jeho faul.

29

Juventus bude zahrávať priamy kop z cca 35 metrov po faule Kolodziejczaka na Sturara.

28

Ďalší útočný faul Sevilly, tentokrát si nedovolene počínal Kolodziejczak.

27

Llorente fauloval Bonucciho, a tak sa akcia domáceho tímu končí útočným faulom.

26

Sevilla zahrávala priamy kop v strede ihriska, po ktorom prišlo zakončenie Ramiho v 16ke Juventusu, ale lopta končí ďaleko od brány.

25

25.

25

Morata zahodil nemožné! Bonucci našiel dokonalým centrom Dybalu, ktorý hlavou prihral voľnému Moratovi, ale ten z niekoľkých metrov poslal loptu vedľa ľavej žrde domácej brány.

24

Sevilla sa len ťažko dostáva z vlastnej polovice, aj vďaka vysokému napádaniu hráčov Juventusu.

23

Morata hľadal v domácej 16ke Dybalu, ale jeho prihrávka nebola najpresnejšia. Všetko rieši brankár Rico, ktorý má loptu vo svojich rukaviciach.

22

Juventus začína novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú v strede ihriska.

21

Akcia Sevilly končí po nepresnom centri do 16ky Juventusu, a na opačnej strane sa nepresadili Pogba a Morata.

20

Juventus si loptu dlho neužil, pretože domáci ju rýchlo získali a znova smerujú do útoku.

19

19.

19

Na opačnej strane obrovské príležitosti Sevilly a skvelý Buffon. Teraz zachránil brankár Juventusu dva čisté góly. Llorente sa obtočil okolo obrancu hostí a vystrelil z niekoľkých metrov ale Buffon vystihol smer strely a skvele zasiahol.

18

18.

18

Ďalšia obrovská príležitosť Juventusu. Po dobrom centri do domácej 16ky hlavičkoval Sturaro, ale jeho pokus zneškodnil skvelým zákrokom brankár Rico.

17

Dybala skúsil strelu z 20 metrov, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa ľavej žrde domácej brány. Výborný pokus mladého útočníka Juventusu.

16

Chiellini fauloval Vitola, a domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska.

15

Prvá príležitosť domáceho tímu. Po centri Konoplyanku do 16ky Juventusu sa snažil zakončiť Llorente, ale lopta bola príliš prudká a končí za čiarou.

14

Po faule Moratu na Kolodziejczaka zahrávali domáci priamy kop z cca 40 metrov, ale loptu neposlali do 16ky Juventusu.

13

Konoplyanka si neporadil proti obrane Juventusu, a akcia domáceho tímu sa tak skončila 30 metrov od Buffona. Ten do tejto chvíle nemusel vytiahnuť ani jeden zákrok.

12

Sevilla sa snaží presadiť dlhými loptami za obranu Juventusu, ale táto taktika zatiaľ neprináša úspech. Na opačnej strane bol faulovaný Dybala, a Juventus bude zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

11

Juventus si nedokázal vytvoriť žiadnu príležitosť, ale akcia Sevilly skončila rovnako. Všetko sa odohráva v strede ihriska, kde je množstvo súbojov.

10

Juventus bol vytlačený do stredu ihriska, kde sa postupnými prihrávkami snaží založiť novú akciu.

9

Morata sa dostal do 16ky domáceho tímu a snažil sa vystreliť, ale proti dvojici obrancov si neporadil. Po súboji s Konoplyankom spadol a pýtal si pokutový kop, ale ten neprišiel. Juve však ostáva na útočnej polovici.

8

Zdalo sa, že domáci by sa mohli dostať do prvej šance, ale po nepresnej prihrávke skončila lopta za postrannou čiarou a tak sa celá akcia skončila neúspešne.

7

Úvodné minúty patria hráčom Juventusu, ktorí sú veľmi aktívni. Sevilla sa zatiaľ nedostala pred 16ku hostí.

6

6.

6

Znova to skúšal výborný Morata, ale jeho pokus z veľkého uhla smeroval tesne vedľa ľavej žrde domácej brány.

5

Rohový kop hostí nepriniesol žiadnu príležitosť, ale potom si hostia dokázali vypracovať dobrú šancu. Po dobrom centri do 16ky Sevilly sa do vzduchu zavesil Morata, ale jeho pokus smeroval tesne nad bránu.

4

Dobrá práca Moratu, ktorý vybojoval prvý rohový kop Juventusu v dnešnom zápase.

3

Kolodziejczak bol faulovaný vo vlastnej 16ke, a tak sa prvá akcia Juventusu končí útočným faulom. Priamy kop Sevilly rozohrá brankár Rico.

2

Prvá akcia Sevilly sa končí po ofsajde, v ktorom bol Vitolo. Loptu získavajú hráči Juventusu.

1

Zápas medzi FC Sevilla a Juventusom Turín sa začal. Domáci dnes nastúpili v bielych dresoch, a hostia z Talianska v čiernych. Úvodný výkop patrí hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

FC Sevilla: S. Rico – Coke (C), Rami, Kolodziejczak, Trémoulinas – Krychowiak, N'Zonzi – Vitolo, Banega, Konopljanka – F. Llorente.

Náhradníci: Soria – Escudero, Mariano, Krohn-Dehli, Iborra, J. A. Reyes, Gameiro.

Juventus Turín: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Sturaro, Marchisio, P. Pogba, Sandro – Morata, Dybala.

Náhradníci: Neto – Rugani, Vitale, Cuadrado.

Rozhodca: Szymon Marciniak- P.Sokolnicki, T.Listkiewicz.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Ligy majstrov, v ktorom sa stretnú FC Sevilla a Juventus Turín.

FC Sevilla

Domácim táto sezóna v Lige majstrov vôbec nevyšla. Minuloročný víťaz Európskej ligy sa v ťažkej skupine nepresadil, a po 5 zápasoch mu s 3 bodmi patrí posledné miesto v skupine D. Na tretiu Borussiu Mönchengladbach, a teda aj na miesto v Európskej lige stráca Sevilla 2 body, takže ak nechce definitívne opustiť európsku scénu, musí dnes proti Juventusu zvíťaziť. Päť zápasov prinieslo pre Sevillu iba 3 body, a to za víťazstvo v úvodnom zápase proti Borussii Mönchengladbach. Potom už prišli iba prehry, a tak sa nemožno čudovať, že Sevilla zrejme obsadí v ťažkej skupine Ligy majstrov posledné miesto.

Juventus Turín

Do Španielska zavíta Juventus Turín, ktorý si naopak v skupine D počínal veľmi dobre, a môže sa tešiť z postupu do ďalšej fázy. Po 5 zápasoch majú hráči Juventusu na svojom konte 11 bodov, a sú na prvom mieste s dvojbodovým náskokom na druhý Manchester City. Minuloročný finalista tejto prestížnej súťaže v základnej skupine ani raz neprehral, a pripísal si iba dve remízy s Borussiou Mönchengladbach 0-0 a 1-0. V ďalších zápasoch dokázal zvíťaziť, a dnes môže výhrou alebo remízou definitívne potvrdiť prvé miesto v skupine.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville, ktorý má kapacitu 45 500 divákov.