Hertha BSC – FC Augsburg

0:0

koniec (0:0)

23.01.2016, 15:30 • Olympiastadion (Berlín) • 18. kolo • Patrik Saloky

Zápas v Berlíne sa skončil. Ani v druhom polčase sme gól nevideli, a tak sa dnešný duel končí bezgólovou remízou. Oba tímy mali niekoľko dobrých šancí ale nedokázali ich využiť, a tak si z dnešného zápasu odnesú 1 bod.
To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:25:39)

90+1

90+1

V druhom polčase sa bude nadstavovať iba 1 minúta.

90

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bobadilla, a nahradí ho Matavž.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Oba tímy predsa len ešte využili striedania, a tak nás čaká ešte pár minút nadstaveného času.

90

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Esswein, a nahradí ho Feulner.

89

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Darida, a nahradí ho Stark.

89

Haraguchi si proti Verhaeghovi pomohol faulom, a domáci sa musia vrátiť na vlastnú polovicu.

88

Lavičky nechystajú žiadne striedanie, a tak sa zrejme budú nadstavovať maximálne 2 minúty. Pri lopte sú stále domáci, ale novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

87

Blíži sa úplný záver dnešného zápasu. Oba tímy majú k dispozícii ešte 2 striedania. Pri lopte sú momentálne domáci, ktorí sa usadili na útočnej polovici.

86

Morávek si neporadil proti domácej obrane, a lopta končí v rukaviciach brankára Jarsteina. V dnešnom zápase sa zrejme gólu nedočkáme.

85

Haraguchi skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde. Nasleduje odkop brankára Hitza.

84

Oba tímy kazia nádejné akcie, a lopta smeruje z jednej strany ihriska na druhú. Záver zápasu je dosť nervózny.

83

Znova sa hrá v strede ihriska kde je množstvo súbojov. Hráči oboch tímov bojujú o každý centimeter ihriska.

82

Hostia sa po zisku lopty snažia dostať na útočnú polovicu, ale zatiaľ sa im to príliš nedarí. Oba tímy podávajú v obrane veľmi dobré výkony.

81

Loptu už získali hráči Herthy, ktorí sa usadili na útočnej polovici. Hostia však bránia výborne, a nepúšťajú ich do žiadnych príležitostí.

80

Pred nami je posledných 10 minút dnešného zápasu. Pri lopte sú hráči Augsburgu, ktorí smerujú pred domácu 16ku.

79

Hostia zahrávali rohový kop z ľavej strany. Baier poslal do domácej 16ky dobrú loptu, ale hlavička Caiubyho nebola najlepšia a lopta končí v rukaviciach brankára Jarsteina.

78

Ibišević si proti Hongovi počínal nedovolene, a domáci sa musia vrátiť na vlastnú polovicu. Priamy kop rozohrá brankár Hitz.

77

Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov a nepresných prihrávok.

76

Po faule na Kaloua zahrávali domáci priamy kop v strede ihriska. Loptu si však posunuli len smerom dozadu, takže novú akciu musia začínať úplne odznova.

75

Verhaegh vidí žltú kartu po faule na Kaloua.

74

Pri lopte sú znova hráči Augsburgu, ktorí sa usadili na útočnej polovici. V druhom polčase predvádzajú dobrý výkon, a sú vyrovnaným súper domácej Herthe BSC.

73

Caiuby si v domácej 16ke počínal nedovolene, a hráči Herthy tak získavajú priamy kop. K lopte smeruje brankár Jarstein.

72

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Dong-Won Ji, a nahradí ho Morávek.

72

Ibišević zakončoval v 16ke Augsburgu, ale lopta smerovala vedľa ľavej žrde.

71

Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko deje ďaleko od brány Augsburgu.

70

Do konca dnešného zápasu ostáva už iba 20 minút. V Berlíne stále čakáme na prvý gól.

69

Pri lopte sú hráči Herthy BSC, ktorí začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia vyčkávajú v strede ihriska.

68

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Lustenberger, a nahradí ho Baumjohann.

67

Lopta lieta z jednej strany ihriska na druhú. Oba tímy predvádzajú množstvo nepresných prihrávok, a tak sa akcie končia bez zakončenia.

66

Druhý rohový kop Herthy nepriniesol žiadnu príležitosť, a tak nasleduje iba odkop brankára Hitza.

65

Hráči Herthy zahrávali rohový kop z pravej strany. Darida poslal do 16ky Augsburgu dobrú loptu, ku ktorej sa dostal Kalou, ale jeho strela bola zblokovaná. Nasleduje ďalší rohový kop domáceho tímu.

64

Brankár Augsburgu je už v poriadku a hra pokračuje ďalej. Na lavičke Herthy Berlín sa už rozcvičuje niekoľko hráčov, a tak sa bude v nasledujúcich minútach určite striedať.

63

Brankár Hitz sa pri zákroku zrazil s Ibiševićom, a bude potrebovať ošetrenie.

62

Caiuby si proti Langkampovi pomohol faulom, a domáci získavajú priamy kop v strede ihriska.

61

Priamy kop Augsburgu nepriniesol žiadnu príležitosť. Dong-won Ji sa k lopte nedostal a tá končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Jarsteina.

60

Ibišević fauloval v strede ihriska Kohra, a hostia budú zahrávať priamy kop.

59

Kalou si v útoku pomohol nedovoleným spôsobom, a hostia získavajú priamy kop na vlastnej polovici. K lopte smeruje brankár Hitz.

58

Následne bol faulovaný Brooks a domáci získavajú ďalší priamy kop. Tentokrát z cca 35 metrov.

57

Weiser bol faulovaný v strede ihriska, a domáci budú zahrávať priamy kop.

56

Po peknej akcii Augsburgu zakončoval hlavou v domácej 16ke Baier, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde.

55

Esswein si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule na Plattenhardta získavajú domáci priamy kop pred vlastnou 16kou.

54

Domáci získali loptu v strede ihriska a postupne smerujú pred 16ku Augsburgu.

53

Pri lopte sú znova hráči Augsburgu, ktorí začali druhý polčas lepšie ako domáci. Zatiaľ majú viac z hry, a v útoku sú nebezpečnejší.

52

Bobadilla zahodil obrovskú príležitosť. Útočník Augsburgu dostal výbornú prihrávku za domácu obranu, dostal sa do 16ky a zasekol si obrancu Brooksa, ale loptu nakoniec poslal tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

51

51.

51

Verhaegh sa snažil poslať loptu pred domácu bránu, ale po jeho nevydarenom pokuse končí lopta za čiarou a nasleduje odkop brankára Jarsteina.

50

Darida zakončoval z cca 20 metrov, ale jeho nevydarený pokus smeroval vedľa pravej žrde.

49

Hráči Herthy Berlín začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia napádajú s dvomi hráčmi.

48

Domáci získali loptu v strede ihriska, a snažia sa dostať pred 16ku Augsburgu.

47

Po útočnom faule Caiubyho získavajú loptu hráči Herthy BSC. Tí mali v prvom dejstve jasnú prevahu, ale presadiť sa nedokázali.

46

V Berlíne sa začal druhý polčas zápasu medzi Herthou BSC a Augsburgom. Úvodný výkop patril hráčom Augsburgu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

46

Prvý polčas v Berlíne sa skončil. Počas 45 minút sme gól nevideli, hoci oba tímy mali niekoľko veľkých príležitostí. Záver prvého dejstva bol dosť rušný, ale nakoniec sa domáci nedokázali presadiť. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+3

45+3

Po priamom kope nasleduje ešte kop rohový. Tentokrát z pravej strany.

45+2

Prvý polčas ukončí priamy kop Herthy BSC z cca 20 metrov.

45+1

Caiuby vidí žltú kartu za nešportové správanie.

45+1

Brooks vidí žltú kartu za nešportové správanie.

45+1

Prebieha už prvá minúta nadstaveného času. Po faule Caiubyho na Lustenbergera budú domáci zahrávať priamy kop z 20 metrov.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Herthy BSC, ktorí budú po faule na Haraguchiho zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

44

Záverečné minúty prvého dejstva prinášajú iba nevydarené akcie na oboch stranách. Pri lopte sú momentálne domáci, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Augsburgu.

43

Domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska, ale loptu si iba posunuli smerom dozadu. Novú akciu tak začínajú na vlastnej polovici.

42

Max vidí žltú kartu po faule na hráča Herthy BSC.

41

Max centroval do domácej 16ky, ale lopta končí v rukaviciach brankára Jarsteina. Rozhodcovia navyše videli v ofsajde niektorého z hráčov Augsburgu, a tak je hra prerušená.

40

Prvý rohový kop v dnešnom zápase hosťom vôbec nevyšiel. Lopta končí v rukaviciach domáceho gólmana, ktorý ju posiela ju do stredu ihriska.

39

Na opačnej strane sa snažia niečo vymyslieť aj hráči Augsburgu, ale zatiaľ sa im príliš nedarí. V závere prvého polčasu budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.

38

38.

38

Kalou sa dostal do veľkej príležitosti, ale z 14 metrov namieril priamo do miesta kde bol pripravený Hitz. Následne ukončil domácu akciu ofsajd Ibiševića.

37

Hráči Augsburgu sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ je to bez ohrozenia domácej brány. 67%-33% to je držanie lopty v prvom polčase.

36

Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov.

35

Esswein si v útoku počínal nedovolene, a po jeho faule budú domáci zahrávať priamy kop pred vlastnou 16kou.

34

Ďalší faul domácich v strede ihriska. Tentokrát sa previnil Skjelbred. Hostia sa však nedokážu dostať pred domácu 16ku.

33

Caiuby bol faulovaný v strede ihriska, a hostia získavajú priamy kop. Previnil sa Weiser.

32

Po prihrávke od Caiubyho pálil z cca 30 metrov Baier, ale jeho pokus smeroval tesne nad domácu bránu. Nasleduje odkop brankára Jarsteina.

31

Baier fauloval v strede ihriska Daridu, a domáci budú zahrávať priamy kop.

30

Pred nami je posledných 15 minút prvého polčasu. Rohový kop Herthy nebol úspešný, a loptu už majú na kopačkách hráči Augsburgu.

29

Po nádejnej akcii Herthy nasleduje rohový kop z ľavej strany. Domáci mohli z tejto akcie rozhodne vyťažiť viac.

28

Baier strieľal z cca 30 metrov, ale lopta po jeho pokuse smerovala vysoko nad domácu bránu. Nasleduje odkop brankára Jarsteina.

27

Domáci zahrávali priamy kop z cca 30 metrov, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány Augsburgu.

26

Domáci sa outovými vhadzovaniami postupne presúvajú pred 16ku Augsburgu.

25

Ibišević vidí žltú kartu po faule na Klavana.

24

Caiuby sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale z niekoľkých metrov hlavou neprekonal brankára Jarsteina. Ten nohou vyrazil loptu do bezpečia.

23

Priamy kop nepriniesol žiadnu príležitosť, pretože v 16ke Augsburgu si nedovolene počínal Brook a hlavný rozhodca odpískal útočnú faul.

22

Po faule Maxa na Haraguchiho budú domáci zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

21

Ibišević zakončoval v 16ke Augsburgu, ale bol v ofsajde a tak by prípadný gól nemohol platiť. Lopta aj tak smerovala vedľa pravej žrde.

20

Po priamom kope prišlo zakončenie hlavou od Bobadillu, ale lopta smerovala presne do miesta kde bol pripravený brankár Jarstein. Ten má loptu vo svojich rukaviciach a posiela ju do stredu ihriska.

19

Do útoku už zamierili hráči Augsburgu, ktorí budú zahrávať priamy kop z cca 35 metrov.

18

Hráči Herthy Berlín zahrávali rohový kop z ľavej strany, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Následne pálil z 20 metrov Plattenhardt, ale lopta smerovala vedľa ľavej žrde.

16

76%-24% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Pri lopte sú aj v tejto chvíli hráči Herthy, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Augsburgu.

15

Na opačnej strane akcia Augsburgu, ale Bobadilla bol v ofsajde a tak už nemohol zakončiť.

14

Ďalšia dobrá akcia domáceho tímu. Haraguchi poslal do 16ky Augsburgu výbornú loptu, ale Ibišević mieril hlavou tesne nad bránu.

13

Po veľmi dobrej akcii Herthy prišlo zakončenie Kaloua z cca 14 metrov, ale jeho pokus končí v rukaviciach brankára Hitza.

12

Hostia získali loptu a snažia sa prejsť na útočnú polovicu, ale zatiaľ sa im to nedarí. Domáci výborne bránia už v strede ihriska.

11

Hráči oboch tímov predvádzajú množstvo nepresných prihrávok, a hra tak ostáva v strede ihriska.

10

Domáci začínajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hráči Augsburgu sa snažia ich rozohrávku napádať, no zatiaľ neúspešne.

9

Ibišević sa snažil zakončiť z hranice 16ky, ale jeho nevydarený pokus nemohol spôsobiť brankárovi Hitzovi žiadne problémy.

8

Haraguchi centroval do 16ky Augsburgu, ale tam nenašiel žiadneho spoluhráča. Domáci však ostávajú na útočnej polovici.

7

Pekná akcia hostí, po ktorej zakončoval z niekoľkých metrov Kohr, ale znova iba do stredu brány kde bol pripravený Jarstein.

6

Na opačnej strane nevydarená akcia Herthy Berlín a outové vhadzovanie pre Augsburg.

5

Dong-won Ji hľadal za domácou obranou Bobadillu, ale jeho prihrávka bola príliš rýchla a lopta končí pri brankárovi Jarsteinovi.

4

Po rohovom zasahoval brankár Augsburgu a následne pálil z hranice 16ky Weiser, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa ľavej žrde.

3

Na opačnej strane akcia Herthy, po ktorej nasleduje prvý rohový kop v dnešnom zápase.

2

Prvá veľká príležitosť Augsburgu. Po centri od Essweina zakončoval hlavou v domácej 16ke Caiuby, ale jeho pokus smeroval do stredu brány kde bol pripravený Jarstein.

1

Zápas v Berlíne sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných modro-bielych dresoch, a hostia z Augsburgu v červených. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger, Skjelbred – Haraguči, Darida, Kalou – Ibišević.

Náhradníci: Körber – Pekarík, Stark, Baumjohann, Hegeler, van den Bergh, Stocker.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Hong Čong-ho, Klavan, Max – Baier – Esswein, Kohr, Či Tong-won, Caiuby – Bobadilla.

Náhradníci: Manninger – Altintop, Feulner, Morávek, Trochowski, Matavž, Gouweleeuw.

Rozhodca: Tobias Stieler- P.Ittrich, S.Thielert.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Herthou BSC a FC Augsburg.

Hertha BSC

Po mesačnej prestávke sa rozbieha aj nemecká Bundesliga. Domácej Herthe Berlín sa v doterajšom priebehu sezóny darí veľmi dobre, a s 32 bodmi je na treťom mieste v tabuľke najvyššej nemeckej súťaže. V minulej sezóne sa klub z hlavného mesta Nemecka len s ťažkosťami vyhol zostupu, no teraz sa zdá, že do Berlína zavíta Liga majstrov alebo Európska liga. Z posledných štyroch zápasov si hráči Herthy BSC odniesli 9 bodov za tri výhry a jednu prehru. V poslednom stretnutí zdolali Mainz 2-0.

FC Augsburg

Do Berlína zavíta Augsburg, ktorému začiatok sezóny príliš nevyšiel, ale v posledných zápasoch ukazuje zlepšenú formu. Po 17 kolách majú hráči Augsburgu na svojom konte 19 bodov, a v tabuľke im patrí 12. miesto. Okrem domácej ligy si v jari zahrajú aj v Európskej lige, kedže v jesennej skupinovej fáze skončili v skupine L na druhom-postupovom mieste. Z posledných štyroch zápasov si hráči Augsburgu odniesli 10 bodov za tri výhry a jednu remízu. V poslednom stretnutí zdolali Hamburger SV 1-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Olympiastadion v Berlíne, ktorý má kapacitu 74 400 divákov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

0:0

Karty:   25. Ibišević (HER), 45+1. Brooks (HER) – 42. Max (AUG), 45+1. Caiuby (AUG), 75. Verhaegh (AUG)

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Brooks, Plattenhardt – Lustenberger (68. Baumjohann), Skjelbred – Haraguči, Darida (89. Stark), Kalou – Ibišević.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Hong Čong-ho, Klavan, Max – Baier, Kohr – Esswein (90. Feulner), Či Tong-won, Caiuby – Bobadilla (90. Matavž).

Rozhodca: Tobias Stieler- P.Ittrich, S.Thielert