Európska liga

Villarreal CF – Bayer Leverkusen

2:0

koniec (1:0)

10.03.2016, 21:05 • Estadio El Madrigal (Villarreal) • Osemfinále • Patrik Saloky

Zápas vo Villarreale sa skončil. Druhý polčas priniesol jeden gól, červenú kartu a niekoľko ďalších zaujímavých situácií. V 56. minúte zvýšil Bakambu na 2-0, a domáci tak majú pred odvetou veľkú šancu na postup. V 95.minúte uvidel Jedvaj po druhej žltej červenú kartu, a tak si v odvetnom zápase nezahrá.
To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (23:00:27)

90+5

90+5

Jedvaj vidí po faule na hráča Villarrealu druhú žltú, a teda červenú kartu.

90+4

90+4. Tin Jedvaj (LEV)

90+4

Domáci zahrávali deviaty rohový kop v dnešnom zápase, ale ten nepriniesol žiadne ohrozenie brány Leverkusenu.

90+3

90+3.

90+3

Baptistão hlavičkoval z cca 6 metrov a brankár Leno predviedol senzačný zákrok, ktorým loptu vyrazil nad bránu.

90+3

Frey sa ocitol v ofsajde, a loptu získavajú hráči domáceho tímu. Do konca zápasu ostávajú už iba 2 minúty.

90+2

Nadstavený čas zatiaľ prináša iba hru v strede ihriska. Hráči Leverkusenu sa nevedia dostať do tlaku. Domáci zvládajú situáciu s prehľadom.

90+1

V druhom polčase sa bude nadstavovať 5 minút.

90

Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Pri lopte sú znova hostia, ktorí sa snažia dostať pred 16ku Villarrealu.

89

Ďalšia neúspešná akcia Leverkusenu, po ktorej lopta končí za čiarou. Nasleduje odkop brankára Aréolu.

88

Hráči Leverkusenu sa znova snažili presadiť v domácej 16ke, ale dnes to zrejme neprinesie ovocie. Lopta končí pri gólmanovi, ktorý ju posiela do stredu ihriska.

87

Kruse sa ocitol v ofsajde, a tak loptu získavajú hráči Villarrealu. Ani táto akcia Leverkusenu nebola úspešná.

86

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bellarabi, a nahradí ho Mehmedi.

85

K lopte sa už dostali hráči Villarrealu, ktorí sa ju snažia držať v strede ihriska.

84

Stále sa hrá na polovici domáceho tímu. Leverkusen sa dostáva do záverečného tlaku, z ktorého by rád vyťažil aspoň jeden gól.

83

Hráči Leverkusenu sa snažia dostať pred domácu 16ku, ale hráči Villarrealu držia hru ďaleko od svojej brány.

82

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Bakambu, a nahradí ho López.

81

Momentálne sa hrá v strede ihriska kde je množstvo súbojov.

80

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Castillejo, a nahradí ho Leiva.

79

Henrichs vypálil z cca 20 metrov, ale lopta smerovala tesne nad domácu bránu.

78

Hráči Leverkusenu obliehajú domácu 16ku, ale zatiaľ bez strely na bránu.

77

Po striedaní pokračuje aktivita Leverkusenu. Zatiaľ sa však všetko odohráva príliš ďaleko od domácej brány.

76

Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Soldado, a nahradí ho Baptistão.

76

Jedvaj vidí žltú kartu po faule na Castilleja.

75

Rohový kop hostí nebol úspešný a hra sa presunula na polovicu Leverkusenu.

74

Po zlej prihrávke Ruiza nasleduje rohový kop Leverkusenu z ľavej strany.

73

Kruse sa snažil zakončiť z veľkého uhla, ale lopta smerovala vedľa ľavej žrde domácej brány. Nasleduje odkop brankára Aréolu.

72

Trigueros vidí žltú kartu po faule na Kruseho.

71

Hostia zahrávali rohový kop z pravej strany, ale Tah si v 16ke Villarrealu počínal nedovolene a loptu získavajú domáci.

69

Soldado bol faulovaný v strede ihriska a domáci získavajú priamy kop.

67

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kießling, a nahradí ho Kruse.

66

Po prerušení tempo hry opadlo. Všetko sa odohráva v strede ihriska.

65

Hra konečne pokračuje a pri lopte sú hráči Villarrealu. Tí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

63

Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kramer, a nahradí ho Frey.

62

Jeden z hráčov domáceho tímu nastrelil loptu priamo do tváre Kramera, ktorý z hracej plochy odchádza na nosidlách.

61

61.

61

Kramer ostáva ležať na hracej ploche a potrebuje ošetrenie.

60

Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry. Pri lopte sú hráči Leverkusenu, ktorí sa snažia dostať na útočnú polovicu.

59

Villarreal sa po zisku lopty presúva pred 16ku Leverkusenu. Tlak hostí nepriniesol zníženie a tak to domáci znova skúšajú v útoku.

58

Hostia sa snažia o rýchlu odpoveď, ale Brandtova strela bola zblokovaná a lopta končí na polovici Leverkusenu.

56

56. Cédric Bakambu (VLR) - 2:0

56

Villarreal dal gól! Domáci už vedú o 2 góly! CÉDRIC BAKAMBU dostal skvelú prihrávku, šprintoval s loptou až do 16ky Leverkusenu a následne prekonal brankára Lena.

55

Leverkusen začína novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Domáci vyčkávajú v strede ihriska.

54

Lopta po rohovom kope končí v rukaviciach brankára Lena. Ten ju posiela do stredu ihriska.

53

Po zblokovanej strele Soldada nasleduje rohový kop Villarrealu z ľavej strany.

52

Ďalšia akcia Leverkusenu, no ani tentokrát to nevyšlo. Rýchly protiútok Villarrealu skončil už v strede ihriska a lopta je za postrannou čiarou.

51

Po neúspešnej akcii končí lopta pri brankárovi Villarrealu, ktorý ju posiela svojim spoluhráčom.

50

Na opačnej strane zakončoval Çalhanoğlu, ale jeho pokus bol veľmi nepresný. Nasleduje odkop brankára Aréolu.

49

Bakambu skúsil strelu z cca 8 metrov, ale lopta smerovala niekoľko metrov vedľa ľavej žrde brány Leverkusenu.

48

Hernández vidí žltú kartu po faule na brankára Aréolu.

47

Po faule na Kießlinga nasleduje priamy kop Leverkusenu z cca 30 metrov.

46

Vo Villarreale sa začal druhý polčas zápasu medzi Villarrealom CF a Bayerom Leverkusen. Úvodný výkop patril hráčom Leverkusenu, ktorí po 45 minútach prehrávajú 0-1.

46

Prvý polčas vo Villarreale sa skončil. O jediný presný zásah sa v 4. minúte postaral Bakambu, ktorý potešil fanúšikov Villarrealu. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45+1

Nadstavený čas prináša iba prihrávky Leverkusenu. Domáci sa držia v strede ihriska.

45+1

V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45

Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Pri lopte sú hráči Leverkusenu, ktorí obliehajú domácu 16ku.

44

Hráči Villarrealu sa snažia v závere prvého polčasu navýšiť svoje tesné vedenie. Momentálne sa presúvajú pred 16ku Leverkusenu.

43

Bellarabi proti brankárovi Aréolovi neuspel, a loptu tak získavajú hráči domáceho tímu.

42

Soldado si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Taha sa musia domáci rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

41

Rohový kop domáceho tímu nepriniesol žiadnu príležitosť, a následne bol Kießling faulovaný v strede ihriska a hostia získavajú priamy kop.

40

Soldado sa po prihrávke od Castilleja dostal do veľkej príležitosti, ale brankár Leno loptu dokázal vyraziť na rohový kop!

39

Kiessling v útoku fauloval Baillyho a loptu získavajú domáci. Posledné minúty prinášajú množstvo faulov na oboch stranách.

38

Soldado si v útoku pomohol nedovoleným spôsobom, a po faule na Jedvaja sa musia domáci rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

37

Po niekoľkých súbojoch v strede ihriska loptu získali domáci, a po faule na Jedvaja na Castilleja získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

36

Priamy kop hosťom nevyšiel, a do útoku už zamierili domáci. Tí sa však tiež nedostali ďaleko a hra sa presunula do stredu ihriska.

35

Po faule na Wendella nasleduje priamy kop Leverkusenu z cca 40 metrov.

34

Wendell ostáva ležať na hracej ploche a bude potrebovať ošetrenie.

33

Domáci sa snažia dostať pred 16ku Leverkusenu, ale zatiaľ sa všetko odohráva v strede ihriska. Leverkusen zlepšil hru, a v posledných minútach je vyrovnaným súperom.

32

Hráči Leverkusenu zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, no ten nepriniesol žiadne ohrozenie domácej brány. Následne sa lopta dostala za čiaru, a tak nasleduje odkop brankára Aréolu.

31

Na opačnejs trane minul bránu Kießling, a tak loptu získavajú hráči domáceho tímu.

30

Domáci zahrávali dva rohové kopy z ľavej strany. Po druhom sa k strele z vnútra 16ky dostal Soldado, ale loptu poslal vysoko nad bránu Leverkusenu.

29

Soldadova strela z cca 25 metrov bola zblokovaná, ale domáci budú zahrávať rohový kop z ľavej strany.

28

Bellarabi sa s loptou dostal až za čiaru, a tak nasleduje odkop brankára Aréolu.

27

Kramer sa skvele dostal do domácej 16ky, ale potom nepresne prihral a k lopte sa dostali domáci. Veľmi pekná akcia, ktorá mohla dopadnúť lepšie.

26

Soldado sa ocitol v ďalšom ofsajde, a loptu znova získavajú hráči Leverkusenu.

25

Na opačnej strane nevydarená akcia domáceho tímu, a tak sa lopta znova dostáva na kopačky hráčov Leverkusenu.

24

Hernández si v útoku nerozumel so spoluhráčmi a lopta končí v rukaviciach brankára Aréolu.

23

Soldado sa ocitol v ofsajde, a tak sa akcia Villarrealu končí neúspešne. Loptu získavajú hráči Leverkusenu.

22

Suárez sa nepredral cez dvoch hráčov Leverkusenu a lopta končí za postrannou čiarou.

21

Po akcii Leverkusenu končí lopta v rukaviciach domáceho gólmana Aréolu, ktorý ju posiela svojim spoluhráčom.

20

Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu. Pri lopte sú momentálne hráči Leverkusenu, ktorí sa snažia založiť novú akciu.

19

Castillejo fauloval Jedvaja a hostia zahrávali priamy kop z cca 35 metrov, ale lopta končí za postrannou čiarou a nasleduje iba odkop brankára Villarrealu.

18

Do útoku už zamierili domáci, ktorí sa rýchlo usadili na útočnej polovici.

17

Hostia sa zatiaľ neúspešne snažia presadiť pred domácou 16kou. Hráči Villarrealu výborne bránia a držia hru ďaleko od svojej brány.

16

Hráči Leverkusenu sa postupne presúvajú pred domácu 16ku.

15

Castillejo sa s loptou dostal za postrannú čiaru, a tak sa útočná aktivita domáceho tímu končí neúspešne. Loptu získavajú hráči Leverkusenu.

14

Tah vidí žltú kartu po faule na Soldada.

13

Papadopoulos si v útoku počínal nedovolene, a po faule na Soldada sa musia hostia rýchlo vrátiť na vlastnú polovicu.

12

Kießling sa dostal do dobrej príležitosti, ale brankár Aréola bol rýchlejší a loptu dokázal vyraziť.

12

Hráči Leverkusenu obliehajú domácu 16ku, ale zatiaľ je to bez strely na bránu.

11

Villarreal začína novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia vyčkávajú v strede ihriska.

10

Kramer skúsil strelu z cca 25 metrov, ale jeho pokus bol zblokovaný. Na opačnej strane musel Leno zachraňovať pred Soldadom.

9

Leverkusen sa snaží dostať na útočnú polovicu, ale zatiaľ bojuje o loptu v strede ihriska. Úvod zápasu vychádza lepšie domácim, ktorí vyhrávajú 1-0 a sú lepším tímom.

8

Castillejo fauloval Jedvaja a hostia získavajú priamy kop z cca 40 metrov.

7

Loptu znova získali hráči Villarrealu, ktorí sa usadili na útočnej polovici.

6

Hostia sa snažia okamžite odpovedať, ale zatiaľ sa márne snažia dostať z vlastnej polovice.

4

4. Cédric Bakambu (VLR) - 1:0

4

4. Roberto Soldado (VLR) - 1:0

4

Villarreal dal gól! Domáci sa dostávajú do vedenia po góle, ktorý zaznamenal CÉDRIC BAKAMBU. Ten dostal od Soldada skvelú prihrávku za obranu Leverkusenu a následne prekonal brankára Lena.

3

Rohový kop Villarrealu nebol úspešný, ale následne sa do obrovskej šance dostal Soldado, ktorý najprv neprekonal brankára Lena a následne namieril vedľa pravej žrde.

2

Po úvodnej akcii domáceho tímu nasleduje prvý rohový kop z ľavej strany.

1

Zápas vo Villarreale sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných žltých dresoch, a hostia z Leverkusenu v čiernych. Úvodný výkop patril hráčom domáceho tímu, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Bailly, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Castillejo, Trigueros, B. Soriano, Denis Suárez – Soldado, Bakambu.

Náhradníci: Asenjo – Pina, Baptistão, Adrián López, Bonera, Leiva, Marín.

Bayer Leverkusen: Leno – Jedvaj, Papadopoulos, Tah, Wendell – Bellarabi, Kramer, Çalhanoğlu, Brandt – J. Hernández, Kießling.

Náhradníci: Krešić – Ramalho, Mehmedi, R. Kruse, V. Jurčenko, Frey, Henrichs.

Rozhodca: Gianluca Rocchi- E.Liberatore, G.Cariolato.
Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi Villarrealom CF a Bayerom Leverkusen.

Villarreal CF

Cesta Villarrealu do osemfinále Európskej ligy začala v skupine E, v ktorej španielsky klub obsadil druhú priečku. Žreb mu vo vyraďovacej fáze pridelil taliansky Neapol, ktorý nebol ľahkým súperom. V prvom zápase však hráči Villarrealu zdolali taliansky klub 1-0, a kedže v Neapole sa zrodila remíza 1-1, do osemfinále putoval Villarreal. V domácej lige patrí hráčom Villarrealu štvrtá priečka so ziskom 53 bodov.

Bayer Leverkusen

Do Villarrealu pricestuje Bayer Leverkusen, ktorého cesta do osemfinále EL sa začala v skupine K. V nej obsadili hráči Leverkusenu druhú priečku, a postúpili do vyraďovacích bojov. Žreb im pridelil portugalský Sporting Lisabon, s ktorým si hráči Leverkusenu poradili v oboch zápasov. V Lisabone zvíťazili 1-0, a doma si pripísali výhru 3-1. V domácej lige sa hráčom Leverkusenu darí o niečo menej. Po 25 kolách maj na svojom konte iba 36 bodov, a v tabuľke im patrí 8. priečka.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Estadio El Madrigal vo Villarreale, ktorý má kapacitu 24 500 divákov.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.