3:1

koniec (1:1)

02.04.2016, 17:00 • Střelnice • 23. kolo • RR cz

Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou. (18:55:29)
V první půli byl Zlín Jablonci vyrovnaným protivníkem, v té druhé byli však domácí jednoznačně aktivnějším týmem, a tak poměrně zaslouženě vítězí 3:1. Rozhodující, narozeninovou a zároveň premiérovou trefu v kariéře si připsal Ondřej Mihálik.
Synot hráči utkání: Tomáš Holík (ZLN) – Vít Beneš (JAB).

90+1

90+1

V obrovské šanci se ocitl ještě Hybš, ale jeho střelu za téměř překonaného Dostála vytěsnil jeden z obránců mimo zařízení.

90

Dnešní zápas bude nastaven o jednu minutu.

88

Hosté zahrávali po rychlém protiútoku rohový kop, nakonec míč ale znovu letí až k půlící čáře.

87

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Daniel Rossi.

85

Na hřišti to vypadá, jako kdyby oba celky byly smířeny s výsledkem.

83

Masopust vypálil z hranice pokutového území, balón opět zamířil pouze vedle zařízení. Na hřišti je v posledních minutách vidět pouze jeden tým.

82

Zlínská obrana míč posílá mimo nebezpečné území.

81

Masopustův pokus o centr byl zblokován na rohový kop, zahrávat ho bude právě rychlonohý jablonecký záložník.

80

Další velká příležitost zeleno-bílých. Doležal nalezl přesným pasem osamoceného Mihálika. Ten chtěl míč poslat k bližší tyči, nicméně nakonec zacílil pouze mimo.

80

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Lukáš Motal.

79

K hlavičce se dostal Masopust, ale mířil nepřesně.

78

Tecl po rychlém protiútoku upadl v pokutovém území, rozhodčí však ukázal pouze na rohový praporek.

76

Severočeši se však po rozehrávce nakonec sami nepřesností o balón připravili.

75

Masopustova přihrávka byla sražena na další rohový kop-

73

Odražený balón se dostal až k Mihálikovi, jablonecký útočník ostře vypálil, ale zařízení netrefil.

72

Hybš přesným pasem z levé strany nalezl ve vápně osamoceného Tecla. Ten si míč zpracoval a vyslal dělovku k tyči, Stanislav Dostál ale fantastickým zákrokem míč vyrazil na roh, a skóre se tedy nemění.

70

Kapitán Tomáš Poznar byl nachytán v ofsajdové pasti.

68

Hybš si po Mihálikově přihrávce vyběhl s míčem do vápna a vypálil šajtlí, mezi tři tyče ale míč nenasměroval.

66

Mihálikův pokus byl včas zblokován obranou. Dostálovi stačilo míč pohodlně sebrat z trávníku.

65

Bárta si po dlouhém nákopu jednoho z obránců vyskočil v pokutovém území pro míč nejvýše.

64

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Štěpán Koreš, přichází Dame Diop.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vukadin Vukadinovič, přichází Robert Bartolomeu.
Dnešnímu utkání přihlíží na Střelnici 2 210 diváků.

61

Jablonec právě vstřelil branku!
Další krásná branka v dnešním utkání. VÍT BENEŠ zakroutil balón přesně k levé tyči a Jablonec vede již o dvě branky.

60

Trestný kop z velmi nebezpečné vzdálenosti pro Jablonec.

58

Karavajevův pokus zpoza vápna na druhé straně naopak přelétl břevno.

57

Dalekonosná dělovka Jugase zamířila daleko vedle pravé tyče. Vykopávat bude Bárta.

55

Žlutou kartu dostává Marek Kysela (FK Jablonec).

54

A další střela Jablonce. Masopust nakonec ale poslal míč pouze vedle zařízení.

53

Obrovská šance domácích! Ti po příchodu Doležala s Mihálikem značně pookřáli. Druhý jmenovaný teď svou přihrávkou vyslal do stoprocentní šance Tecla s Doležalem. Ani jeden z hráčů v jabloneckém dresu ale nedokázal míč usměrnit z velké blízkosti za záda Dostála.

52

Kubista se po přesném pasu Tecla ocitl osamocený před brankářem Fastavu. Svůj pokus ale nakonec namířil pouze vedle tyče.

50

No tak to je neuvěřitelné. ONDŘEJ MIHÁLIK pobyl na hřišti sotva pět minut a může začít slavit svou narozeninovou trefu. Prudkou střelu mladičkého útočníka nedokázal Dostál ani přes veškerou snahu zachytit.

48

Odpískán útočný faul Jablonce.

47

Ihned zkraje druhého poločasu se ocitl v obrovské šanci nově příchozí Ondřej Mihálik, který dnes shodou okolností slaví narozeniny. Nicméně obránci před ním stihli uklidit míč do zámezí včas. Následný rohový kop žádné nebezpečí pro Dostála nepřinesl.

46

Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Martin Doležal.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Pospíšil, přichází Ondřej Mihálik.

46

V první půli jsme viděli hned dvě branky. Tu první obstaral v šestatřicáté minutě Lukáš Masopust, těsně před koncem vyrovnával výstavní trefou jeho jmenovec Holík. Do druhých pětačtyřiceti minut tak budou oba týmy vstupovat, možná trochu nečekaně, za vyrovnaného stavu.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

42

Zlín právě vstřelil branku!
No tak tohle byla fotbalová paráda! Matějov poslal centr na za vápnem postaveného LUKÁŠE HOLÍKA. Ten si míč zpracoval a neuvěřitelnou bombou do levého horního rohu rozvlnil síť za zády Bárty. Radost zlínských příznivců může být o to větší, že Fastav se prosadil po 537 minutách, a ukončil tak nepříznivou sérii bez vstřelené branky.

41

Rohový kop pro Zlín.

39

Odmáván a následně i odpískán ofsajd Fastavu.

36

Domácí svou aktivitu využívají, a to i přestože už to vypadalo, že akci překombinovali. Kubista obdržel od Masopusta ideální pas, elegantně se zbavil obránce, nicméně při kličce zakopl a přibližujícího se Dostála by zřejmě nepřekonal. Rozhodl se proto pro přihrávku LUKÁŠI MASOPUSTOVI. Ten z hranice vápna ranou pod břevno rozezvučel dnes poprvé tribuny Střelnice.

35

Zeleno-bílí se provinili faulem u půlící čáry. Zlín bude moci rozehrát v klidu.

33

Kysela zkoušel lobem přihrát rozběhnutému Karavajevovi, do přihrávky ale nakonec jablonecký obránce vložil až příliš razance, a domácí tak o míč přišli.

31

Žlutou kartu dostává Michal Trávník (FK Jablonec).

30

Po krásném centru Kubisty zprava se natahoval Trávník. K přesné hlavičce mu zbývalo pouhých několik centimetrů.

28

Oba dva celky se snaží hrát aktivně, ale tempo hry brzdí velmi časté nepřesnosti.

25

Z trestného kopu z levé strany vytěžili žluto-modří roh.

24

Míč se po hlavičce Beneše dostal až k Jugasovi. Ten nad ničím nepřemýšlel a ostře vypálil, rána však byla velmi nepřesná.

23

Uvidíme rohový kop Fastavu.

22

Ostrou přízemní střelu Koreše zblokoval Kysela.

21

Pospíšilův centr nadělal obráncům problémy, nakonec však před Kubistou balón odklidili mimo pokutové území.

20

Kysela byl u půlící čáry faulován Holíkem, zeleno-bílí jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem.

18

Jablonečtí měli k dispozici přímý volný kop. Žádnou příležitost z něj však vytvořit nedokázali. Skóre zůstává stále neměnné.

16

Dalekonosná bomba Beneše zamířila pouze těsně nad břevno!

14

Míč poskakovat v nebezpečném území, nicméně nikdo z hráčů v zelených dresech jej do branky nedopravil.

13

Teclův centr po dalším rychlém protiútoku dokázal usměrnit na rohový kop Hájek.

8

O pár chvil později zkoušel hlavičkovat Beneš, ale pokusu chyběla razance.

8

Trávník poslal svojí nabídku do nebezpečných míst, nicméně nejvýše dokázal vyskočit brankář Dostál.

8

Kubista se snažil protěsnat svůj projektil pod zdí, to se mu však nepodařilo. Následuje rohový kop.

7

Trávník byl faulován, přímý volný kop pro Jablonec zhruba z pětadvaceti metrů.

5

Nechybělo mnoho a Tecl by dosáhl na jeden z dlouhých nákopů přičemž by se řítil sám na zařízení. Zlínský brankář však nakonec vyběhl včas a míč odkopl do bezpečí.

3

Dostál však z první standardní situace zahrávané od rohového kopu ohrožen nebyl.

2

Hybšův tečovaný centr z levé strany obrana Fastavu odvrátila na rohový kop.

2

Zeleno-bílí kombinují na své útočné polovině. Prozatím jsme však žádný náznak střeleckého pokusu nebo finální přihrávky neviděli.

1

Snad letos vůbec poprvé oslňuje tribuny v Jablonci při utkání domácího A-týmu Slunce. Za příznivého počasí vstupují oba celky na hrací plochu. Jablonec odehraje střetnutí v již tradiční zeleno-bílé kombinaci, hosté zvolili dresy žluto-modré.

FK Jablonec: Bárta – M. Kysela, Beneš, Kubista, Karavajev – Hübschman (C) – Trávník, Pospíšil, Hybš, Masopust – Tecl.
Náhradníci: Hrubý – Pernica, Matěj Hanousek, Rossi, Doležal, Mihálik, Romera.

FC Fastav Zlín: Dostál – Jugas, Janíček, Hájek, Matějov – V. Vukadinovič, Holík, Živulić, Koreš – Poznar (C), Fantiš.
Náhradníci: Holý – Malý, Diop, Červenka, Motal, Benčík, Bartolomeu.

FK Jablonec

Jablonečtí na tom nejsou příliš odlišně. Z posledních pěti zápasů vyhráli jediný a zaostávají tak za vysokými ambicemi. Těšit Severočechy ale může postup v poháru, neboť na domácím hřišti přehráli po bezbrankové remíze Duklu 2:1.

Proti Zlínu se zeleno-bílým na Střelnici daří. Prohráli zde z devíti vzájemných duelů pouze jeden, nyní se však budou muset obejít bez Greguše, který bude odpykávat trest za čtyři žluté karty a dvojice Breda-Mingazov. Ti jsou pro změnu dlouhodobě zranění. Za Fastav nebude moci nastoupit vykartovaný Hubáček.
FC Fastav Zlín

Zlínský konec podzimní části byla jedna velká krasojízda. Fastav dokázal v posledních kolech porazit jak Slovácko, tak Příbram i Liberec. V posledním kole si připsal bod za remízu s Jihlavou. Nicméně jaro prozatím svěřencům trenéra Bohumila Páníka příliš nevychází. Po pěti prohrách v řadě přišel první bodový zisk. Před reprezentační přestávkou Moravané hráli s Olomoucí nerozhodně 0:0.

Ještě hrůzněji než pohled na výsledkovou listinu vypadá ta střelecká. Jedinou "jarní branku" vsítil v souboji se Spartou obránce Hájek. Od té doby uběhlo již 495 minut bez vstřeleného gólu.
Dobrý den, vítám Vás u textového přenosu z utkání třiadvacátého kola Synot ligy. Dnes se proti sobě postaví FK Jablonec a FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.