1:2 3:6, 6:3, 5:7

28.06.2016, 12:42 • 1. kolo • Vít Schück (@VitSchuck) cz

Tipsport: 1.32 3.1

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:32:25)
Kristýna Plíšková končí na Wimbledonu hned v prvním kole! V prvním setu byla jednoznačně lepší hráčkou Ying-Ying Duan, která mohla zvítězit i větším rozdílem. Druhý set už byl vyrovnanější. Kristýna Plíšková šla do rychlého vedení a to uhlídala až do konce setu. Rozhodující sadu rozehrála lépe Plíšková, která měla brejk k dobru, ale nedokázala dokončit slibně rozehraný zápas. V koncovce měla navrch Ying-Ying Duan, která postupuje do druhého kola.

Ying-Ying Duan se utká ve druhém kole s vítězkou duelu Riskeová – Vinciová.

Konec zápasu

5:7

Je konec! Kristýna Plíšková nezvládla konec zápase a při svém podání nedala ani fiftýn. Na závěr si připsala nevynucenou chybu z forhendu.

0-40

Tři mečboly pro Ying-Ying Duan. Bekhendový úder od čínské hráčky zapadl přesně do rohu kurtu.

0-30

Velmi nadějné vedení pro níže nasazenou hráčku. Plíšková vytvořila chybu z forhendu.

0-15

Kristýna Plíšková znovu museí udržet své podání. A znovu začíná lépe soupeřka.

5:6

Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.

5:6

Následuje přestávka a výměna stran.

5:6

Dlouhá výměna a na jejím konci se raduje Číňanka, která drží i své další podání.

30-40

Kristýna Plíšková má však svoje šance. Nyní jednu takovou proměnila v bod.

15-40

Další vítězný úder z forhendu. Duan je při svém podání ve velkém klidu.

15-30

Čínská tenistka poslala forhend po lajně a ten končí přesně v kurtu.

15-15

Plíšková kontruje povedeným úderem z forhendu a je vyrovnáno.

0-15

Duan zase začíná výborně, když donutila českou tenistku k chybě.

5:5

Další chyba z rakety Duan a je srovnáno na 5:5. O postup se tak bude dále bojovat.

40-30

Kristýna Plíšková v kritické chvíli použila forhend a ukončila výměnu.

30-30

Duan však chybuje z forhendu a zatím si mečbol nevytvořila.

15-30

Ying-Ying Duan je blízko postupu. Plíšková dělá dvojchybu a dává soupeřce šanci.

15-15

Plíšková si vytvořila po podání tlak a donutila soupeřku k úderu do sítě.

0-15

Kristýna Plíšková si musí udržet podání jinak na Wimbledonu končí. Lépe však začíná tento gem čínská hráčka.

4:5

4:5

4:5

Ying-Ying Duan si drží podání i nyní a teď bude na české hráčce jak bude podávat.

30-40

Kristýna Plíšková se ještě nevzdává. Donutila soupeřku k rychlému úderu po malém odskoku a míček končí v síti.

15-40

Duan si však pomáhá přímým bodem z podání a má dva gemboly.

15-30

Plíšková chce také bojovat o tento gem a přidává svůj nechytatelný úder z forhendu.

0-30

Vítězný úder z forhendu a Duan má už dvoubodové vedení.

0-15

Ying-Ying Duan začíná své podání také exkluzivním podáním. Plíšková se jen ohlédla.

4:4

A čistou hru ukončuje chyba čínské hráčky z bekhendu. Jednoduchá hra od české tenistky a je vyrovnáno.

40-0

Navíc přidává také eso na střed kurtu.

30-0

Plíšková si zatím ví rady při svém podání. Nyní zatlačila soupeřku a donutila jí k chybě.

15-0

Kristýna Plíšková podává ve velmi důležitém gemu. První fiftýn jde na konto právě podávající hráčky.

3:4

3:4

3:4

Nyní už česká hráčka chybuje a bude muset dotahovat. Ying-Ying Duan se dostala do pohody v koncovce zápasu.

15-40

Kristýna Plíšková se ještě drží v tomto gemu. Po úderu z forhendu končí míček na lajně.

0-40

Forhendový vítězný úder a Duan má tři gemboly na vedení o jeden gem.

0-30

Duan je naopak ve velkém laufu a vychází jí vše na co sáhne.

0-15

Kristýna Plíšková je nyní v krizi. Přichází další chyba z forhendu.

3:3

Ying-Ying Duan je zpět ve hře o postup. Kristýna Plíšková ztrácí své podání, když dala možnost soupeřce k úderu ze středu kurtu a ta toho využila.

15-40

Dva brejkboly jsou tady! Duan předvedla perfektní vítězný úder z bekhendu.

15-30

Ying-Ying Duan má příležitost k brejkbolům. Její míček končí na lajně a Kristýna se jen těžce natahovala.

15-15

Druhý míček jde již na stranu Číňanky, která vrací úder z bekhendu.

15-0

Kristýna Plíšková začíná své podání vítězným úderem po podání.

3:2

3:2

3:2

Esem ukončuje pátý gem třetího setu. Stále jen však Číňanka o jeden brejk pozadu.

30-40

Ying-Ying Duan však nechce dopustit brejkboly a dává vítězný forhend.

30-30

Nyní zase chybuje čínská tenistka, která byla celou dobu pod tlakem.

15-30

Plíšková neudržela míček v kurtu po returnu. Duan si tak bere jednoduchý bod.

15-15

Dvojchyba čínské tenistky a je vyrovnáno.

0-15

Ying-Ying Duan zatlačila na českou hráčku, která byla daleko za záklandí lajnou a chybuje.

3:1

Kristýna Plíšková si s přehledem drží své podání. Ying-Ying Duan znovu vyrobila chybu z bekhendu a přichází o další gem.

40-15

Duan nemá prostor k útoku, musí se stále bránit a z toho také přicházení chyby.

30-15

Nechytatelný vítězný úder z forhendu a Kristýna je znovu ve vedení.

15-15

Nyní ale přichází také nevynucená chyba ze strany české hráčky.

15-0

Kristýna Plíšková začíná své podání. Duan chybuje z forhendu.

2:1

2:1

2:1

Čistou hrou snižuje Ying-Ying Duan skóre třetího setu. Nyní si pomohla úderem k forhendu do protipohybu Češky.

0-40

Přichází další úder na který nemá česká tenistka nárok.

0-30

Vítězný úder outsiderky dnešního zápasu. Rychlé vedení o dva míčky.

0-15

Duan donutila českou hráčku k úderu jen do autu a je ve vedení.

2:0

Kristýna Plíšková vstupuje do rozhodující sady výborně. Potvrzuje brejk z předešlé hry a je na nejlepší cestě k postupu.

40-30

Forhendový vítězný úder ještě drží čínskou tenistku ve druhém gemu.

40-15

Dva gemboly na potvrzení brejku. Duan měla míček na raketě, ale ten vylétl až za základní lajnu.

30-15

Znovu byla Duan pod tlakem a znovu se neubránila.

15-15

Ale sama vyrábí nepřesný úder, který z forhendu končí mimo dvorec.

15-0

Také Kristýna Plíšková jde podávat ve třetí sadě. Může ihned potvrdit brejk. Začíná výborně, když donutila soupeřku k chybě k bekhendu.

1:0

Čistou hrou získává Kristýna Plíšková podání soupeřky v úvodu třetího setu.

40-0

Tři brejkboly po nevynucené chybě čínské tenistky!

30-0

Dlouhá výměna v úvodu třetího setu. A Kristýna Plíšková má po chybě soupeřky nadějné vedení.

15-0

do třetího setu půjde jako první podávat Ying-Ying Duan. Úvodní bod třetího setu jde na konto přijímající hráčky.

0:0

6:3

Kristýna Plíšková se vrací do zápasu. Po nevynucené chybě soupeřky z bekhendu jde druhý set na konto české tenistky. Rozhodnout bude muset třetí sada.

40-15

Dlouhá výměna jde na konto Češky, která má hned dva setboly!

30-15

Plíšková je dva míčky od druhého setu. Nyní si rozběhala soupeřku ze strany na stranu a ta chybuje.

15-15

Také Duan však bojuje a připisuje si fiftýn v důležitém gemu.

15-0

Kristýna Plíšková nyní může ukončit set při svém podání. A začíná výborně.

5:3

To se jí daří, když trefuje eso do středu kurtu.

15-40

Další bod pro Duan, která je na nejlepší cestě prodloužit set.

15-30

Češka však chybuje z forhendu a dává soupeřce fiftýn.

15-15

Kristýna Plíšková však chce ukončit set již v tomto gemu a po výborném úderu bere bod.

0-15

Ying-Ying Duan bude při svém podání odvracet konec druhého setu. Úvodní fiftýn bere po esu podávající hráčka.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Ying-Ying Duan.

5:2

5:2

Dlouhá výměna a poté se může už radovat Kristýna Plíšková, která je jeden gem o druhého setu. Duan napálila míček jen do autu.

40-30

Nyní ale přichází dvojchyba ze strany Kristýny.

40-15

A další chyba čínské hráčky. Kristýna Plíšková je jeden míček o zisku této důležité hry.

30-15

Kristýna Plíšková otáčí tento gem na svou stranu. Duan se dopouští chyby z forhendu.

15-15

Plíšková však kontruje úderem mimo dosah čínské hráčky a je vyrovnáno.

0-15

Duan začíná na podání soupeřky vítězným úderem.

4:2

Čistá hra pro čínskou tenistku. Ta snižuje na rozdíl dvou gemů, ale stále ztrácí jeden ztracení servis.

0-40

Znovu chtěla Kristýna umístit míček k lajně, ale udeřila ho příliš razantně a končí v autu.

0-30

Duan přidává také vlastní přímý bod z podání a vede již o dva míčky.

0-15

Kristýna Plíšková chybuje z forhendu a dává jednoduchý bod soupeřce.

4:1

4:1

4:1

Vítězný úder z forhendu ukončuje pátý gem druhého setu. Kristýna Plíšková se stále o jeden brejk vpředu.

40-15

Nevynucená chyba z forhendu od čínské hráčky a dva gemboly.

30-15

Již deváté eso pro českou tenistku.

15-15

Také Kristýna ale přichází s chybou a je vyrovnáno.

15-0

Plíšková začíná výborně svůj gem. Donutila soupeřku k chybě k forhendu.

3:1

A další nevynucená chyba české hráčky znamená snížení.

15-40

Duan má dvě možnosti vzít si také jeden gem pro sebe. Kristýna Plíšková chybuje z bekhendu.

15-30

Forhendový úder na lajnu a Kristýna Plíšková se jen ohlédla.

15-15

Nyní ale přichází další povedený úder z rakety české tenistky přesně do kurtu.

0-15

Ying-Ying Duan jde na podání za velmi nepříznivého stavu ve druhém setu. Začíná ho nevynucenou chybou Kristýna Plíšková.

3:0

3:0

3:0

Další eso na stranu české tenistky. Velmi rychlé vedení o tři gemy ve druhém setu.

40-0

Navíc přichází také chyba soupeřky a jsou tu tři gemboly na potvrzení brejku.

30-0

Vítězný úder z bekhendu. Česká tenistka je ve druhém setu jako vyměněná.

15-0

Navíc přidává i přímý bod z podání.

2:0

Druhý už Kristýna Plíšková využívá a jde do vedení o dva gemy. Výborný start do druhého setu.

40-15

První odvrací Duan úderem do protipohybu soupeřky. První bod pro Číňanku v setu.

40-0

Navíc Kristýna Plíšková dává vítězný úder z forhendu a jsou tu tři brejkboly.

30-0

A další chyba. Šestý bod z řadě pro českou tenistku.

15-0

Také Ying-Ying Duan jde poprvé na podání ve druhém setu. Číňanka chybuje z bekhendu a to je další bod pro Kristýnu Plíškovou.

1:0

A je to tak. Esem ukončila Kristýna Plíšková první gem ve druhém setu.

40-0

Vítězný volej z rakety české tenistky. Zatím to vypadá na klidný gem na úvod setu.

30-0

Druhé podání znamená dokonce eso.

15-0

Ve druhém setu jde jako první na podání Kristýna Plíšková. A začíná výborně. Bod jde na českou stranu.

0:0

3:6

Ying-Ying Duan to zvládla skvěle, když proměnila hned první příležitost a velmi překvapivě bere první set pro sebe.

0-40

Další chyba české hráčky. Tři setboly pro Ying-Ying Duan.

0-30

Velmi dlouhá výměna končí radostí Číňanky, která je dva míčky od prvního setu. Kristýna Plíšková chybuje z forhendu.

0-15

Ying-Ying Duan podává na ukončení prvního setu. A začíná výborně, když donutila českou hráčku k chybě od základní lajny.

3:5

Esem ukončuje tento gem Kristýna Plíšková. Nyní však půjde podávat Ying-Ying Duan.

40-15

Výborné podání z rakety české hráčky a dva gemboly.

30-15

Také ale Kristýna Plíšková hraje jen do sítě. Po delší výměně jde fiftýn na čínskou stranu.

30-0

Duan se nemůže dostat do výměny. Nepovedený return končí v síti.

15-0

Kristýna Plíšková podává na udržení se v prvním setu. Ve velmi důležitém gemu bere první bod právě podávající hráčka.

2:5

2:5

2:5

Kristýna Plíšková to nezvládla. Měla v této hře tři brejkboly v řadě, ale ani jeden nevyužila a nyní půjde odvracet konec prvního setu.

40-A

Další nevynucená chyba české hráčky. Ying-Ying Duan má při svém podání gembol na 5:2.

40-40

Nyní ale chybuje také podávající hráčka. Duan poslala úder jen vedle kurtu. Shoda.

40-A

Ying-Ying Duan zcela otáčí vývoj této hry. Kristýna Plíšková dělá další chybu a sama si prohrává tento gem.

40-40

Shoda. Ani třetí brejkbol není využit. Kristýna Plíšková napálila míček z voleje do autu.

40-30

Ani druhý neproměňuje. Kristýna Plíšková znovu neumístila míček do kurtu. Poslední šance v této sérii.

40-15

První ještě nevyužívá, když také poslala míček mimo kurt. Ještě jsou tu dvě možnosti.

40-0

Bekhendová chyba do sítě a tři brejkboly pro Kristýnu Plíškovou.

30-0

Navíc nyní Duan chybuje z forhendu a je tu nadějné vedení pro přijímající hráčku.

15-0

Vítězný úder ze strany Plíškové. Výborný vstup do gemu.

2:4

Nyní ale čínská hráčka chybuje z returnu a gem jde na českou stranu.

40-30

Ying-Ying Duan se již dostala do výměny a to bylo rozhodující. Duan posílá vítězný úder po lajně.

40-15

Druhé eso v řadě pro českou hráčku.

30-15

Kristýna Plíšková si pomáhá esem a jde do vedení.

15-15

Nyní ale chybuje také Plíšková, která se nemůže pořádně dostat do útoku.

15-0

Šestý gem rozehraje na podání Kristýna Plíšková. Úvodní fiftýn bere Češka po úderu soupeřky do autu.

1:4

1:4

1:4

A to také dělá, když Kristýna Plíšková chybuje z bekhendu jen do sítě. Velmi dlouhý gem jde na stranu podávající hráčky.

40-A

Forhendový vítězný úder a nyní má naopak Duan možnost vzít si tento gem na svou stranu.

40-40

Ale Kristýna Plíšková nezvládla míček z returnu poslat zpět do kurtu. Shoda.

A-40

Ještě jedna šance pro českou tenistku. Nyní chybuje také podávající hráčka.

40-40

Ale ani ona nezvládla míček vrátit na polovinu soupeřky. Úder končí jen v koridoru pro čtyřhru.

A-40

Také Kristýna Plíšková má svou šanci na ukončení gemu. Tři brejkbol v této hře.

40-40

Následuje však nevynucená chyba z bekhendu a je tu znovu shoda.

40-A

Eso pro čínskou hráčku.

40-40

Ying-Ying Duan nemůže ukončit gem při svém podání. Nyní vyhodila míček ven z kurtu. Shoda.

40-A

Také Duan se nebojí zariskovat. Její bekhend po lajně končí přesně v rohu kurtu.

40-40

Vítězný úder české tenistky dává pátému gemu prvního setu znovu shodu.

40-A

Nyní ale kazí jednoduchý úder Kristýna, která tak znovu dává soupeřce gembol.

40-40

Shoda. Ying-Ying Duan měla více ze hry, ale finální úder koční mimo kurt.

40-A

Další z dlouhých výměn. A znovu se raduje Duan, která může znovu uniknout o tři gemy.

40-40

Shoda. Ani Číňanka to nemá jednoduché při svém podání.

40-A

Navíc přichází i nevynucená chyba české hráčky a najednou je tu gembol pro podávající tenistku.

40-40

Shoda. Kristýna Plíšková nevyužila ani jeden ze dvou brejkbolů. Nyní jí soupeřka zatlačila servisem a výměnu ukončila bekhendem.

40-30

Duan se brání přímým bodem z podání.

40-15

Velmi dlouhá výměna a po ní má dva brejkboly naopak Kristýna Plíšková, která si došla pro fiftýn po vítězném bekhendu.

30-15

Vítězný úder z forhendu předvedla favoritka utkání.

15-15

Nevynucená chyba přichází také z české strany a je vyrovnáno.

15-0

Navíc nyní Číňanka chybuje po returnu pod nohy. Bod pro českou hráčku.

1:3

Esem ukončuje tento důležitý gem Kristýna Plíšková. Připisuje si první gem na své konto a je stále jen o jeden brejk pozadu.

A-40

Nyní chybuje Duan a to znamená gembol pro Češku.

40-40

Přímý bod z podání proti brejkbolu. Shoda.

40-A

Ying-Ying Duan má další šanci k brejku. Vytvořila si pozici od základní lajny a tu využila bekhendem.

40-40

Ten však čínská tenistka nevyužila, když její return končí jen těsně mimo hrací pole. Shoda.

40-A

Navíc je tu dvojchyba a brejkbol pro Duan.

40-40

Shoda. I při svém druhém podávacím gemu má Plíšková problémy. Nyní vyrobila nevynucenou chybu z forhendu.

40-30

Čínská hráčka ještě bojuje o tento gem. Rozběhla asi soupeřku a donutila jí k chybě.

40-15

Dva gemboly pro českou tenistku. Duan dělá chybu z bekhnedu.

30-15

Kristýna Plíšková bojuje o svůj první gem. Nyní si poradila s forhendem.

15-15

Duan se už už radovala z dalšího fiftýnu, ale z vyložené pozice minula bekhendem kurt.

0-15

Kristýna Plíšková půjde podávat na zisk prvního gemu v zápase. Začíná však dvojchybou!

0:3

0:3

0:3

Ying-Ying Duan potvrzuje brejk z předešlé hry a je ve vedení již o tři gemy. Nyní měla Plíšková míček na bekhnedu, ale její úder vyletěl do autu.

30-40

Ten nepřichází, když i česká hráčka posílá míček jen mimo hrací plochu.

30-30

Také Číňanka ale chybuje a Kristýna Plíšková má šanci na brejkbol.

15-30

Kristýna Plíšková se konečně dostala do hry. Ale Duan si sošla pro kratší úder do středu kurtu a zakončila ho k lajně.

15-15

Nyní ale přichází také dvojchyba. Kristýna Plíšková si ještě nesáhla na míček v tomto gemu.

0-15

Duan začíná potvrzovací gem esem.

0:2

Kristýna Plíšková chybuje k bekhendu do sítě a dává tak soupeřce své první podání. Nepovedený start do zápasu ze strany české tenistky.

40-A

Velmi dlouhá výměna a na jejím konci se raduje Duan, která má po vítězném forhendu první brejkbol.

40-40

Kristýna Plíšková má ihned při svém prvním podání problémy. Je tu shoda.

40-30

Duan ještě prodlužuje úvodní gem Kristýny Plíškové na podání.

40-15

Navíc přidává první eso v zápase.

30-15

Znovu povedené podání z české rakety. Kristýna si jde také za prvním gemem.

15-15

Duan se brání. Její return končí mimo dosah české tenistky.

15-0

Také Kristýna Plíšková jde na své první podání v zápase. A po skvělém servisu také bere bod.

0:1

Ying-Ying Duan však velmi rychle ukončuje první gem při svém servisu a jde bez problémů do vedení.

15-40

Až nyní boduje také Kristýna Plíšková a dostává se tak do prvního gemu v zápase.

0-40

Duan zatím nedává české hráčce šanci na fiftýn, když dává vítězný fohend.

0-30

Také druhé výměna jde na čínskou stranu. Nyní po povedeném prvním servisu.

0-15

Ying-Ying Duan začíná na podání. A připisuje si ihned také první fiftýn na své konto.

0:0

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 15. Po krátké rozehrávce může zápas prvního kola začít. Jako první půjde na podání čínská tenistka.
Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou. V roce 2014 se radovala z postupu do čtvrtfinále turnaje ITF v Soulu Kristýna Plíšková, která porazila Duan 6:4 a 6:2.
Ying-Ying Duan

Čínská tenistka je 123. hráčkou světa. Šestadvacetiletá tenistka se dostala jen ve třech letošních turnajích přes první kolo hlavní fáze soutěže. První kolo dokázala zdolat na turnaji WTA v Kuala Lumpur, kde porazila Nao Hibinaovou z Japonska. Ve druhém zápase jí však ve dvou vyrovnaných setech porazila krajanka Wangová. Po přechodu na trávu se Číňance začala dařit více, když Surbitonu podlehla v osmifinále ve dvou tie-breacích Marině Melnikovové z Ruska. O týden později v Ilkley se však dokázala šestadvacetiletá čínská hráčka probojovat až do čtvrtfinále.

Ying-Ying Duan má za sebou již tři kola kvalifikace. V prvních dvou vždy musela zápas ukončit až ve třetím setu. Zápas o účast v hlavní fázi Wimbledonu Číňanka prohrála s Alexandrou Kruničovou ze Srbska. Na Duan se však usmálo štěstí a do prvního kola se dostala jako šťastná poražená.

V loňském roce se Ying-Ying Duan dokázala probojovat na wimbledonské trávě až do druhého kola. A připsala si skalp vynikající hráčky. V prvním kole si poradila s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou. Nad její síly byla až Tatiana Mariaová z Německa, které podlehla 8:10 ve třetím setu.
Kristýna Plíšková

Kristýna je aktuálně na 107. místě ve světovém žebříčku, ale byla i o čtyřiadvacet míst výše. Čtyřiadvacetiletá tenistka si v letošním roce velmi slušně, když dokonce dokázala vyhrát turnaj ITF v Kreuzlingenu. Skvěle si vedla také na prvním grandslamu sezony v Austrálii, kde přešla kvalifikací a v prvním kole dokázala porazit domácí favoritku Samanthu Stosurovou. Ve druhém kole již byla nad síly české tenistky Monica Puigová z Portorika. Na podniku v Miami došla Kristýna až do třetího kola, v něm však nestačila na Irinu Beguovou z Rumunska. V antukové části roku se české hráčce příliš nevedlo, jen jednou se dostala přes první kolo hlavní fáze soutěže. Na ITF v Trnavě jí zastavila až krajanka Kateřina Siniaková. Na Wimbledon se Kristýna Plíšková připravovala v Birminghamu, kde však nepřešla přes kvalifikační boje.

Kristýna Plíšková si nejlepší výsledek na Wimbledonu připsala minulý rok, když došla až do třetího kola. V něm však nestačila na Monicu Niculescuovou z Rumunska.
Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V rámci prvního kola Wimbledonu se utká Kristýna Plíšková s Ying-Ying Duan z Číny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.