Liga majstrov (predkolá)

FC Santa Coloma – Alaškert Jerevan

0:0

koniec (0:0)

28.06.2016, 20:00 • Estadi Comunal, Andorra la Vella, Andorra • 1. predkolo • Petr Dejnožka cz

Tipsport: 4.55 3.17 1.77

Souboj prvního předkola mezi Santou Colomou a Alaškert branku nepřinesl. Hosté byli sice po většinu času aktivnější, jenže andorský celek se poctivě bránil a mnoho svému soupeři nepovolil. To je pro dnešek všechno, příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka. (22:01:32)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:13.

90+3

90+1

Gjozaljan je potrestán útočným faulem, domácí znovu nasbírají cenný čas mimo vlastní pokutové území.

90

Řádná hrací doba již vypršela, rozhodčí se rozhodl pro nastavení tří minut.

88

Čas do konce zápasu se výrazně přiblížil, hostující Alaškert je nastěhován v blízkosti pokutového území Andořanů.

87

A ani Veranjan nedokázal statistiku vylepšit. Jeho zakončení znovu končí na tribunách za brankou Casalse.

86

Hosté vyslali dnes na soupeře hned dvanáct střeleckých pokusů, jen dva z nich ale mířily mezi tři tyče. Tato bilance je pro Arménce velmi mizivá.

85

Poslední výměna na straně hostí. Gjozaljan nahradí na závěrečných pět minut hry Grigorjana.

84

Chovboša ukončil obléhání branky Santy Colomy útočným faulem, domácí defenzíva si bude moci na několik chvil vydechnout.

82

Vzápětí pálil z volného přímého kopu Dašjan, stejně jako jeho předchůdci ale trefil pouze zeď. Čas se Alaškertu výrazně krátí.

80

80. Šanci hostů zlikvidoval Casals

80

Chovboša mohl na začátku poslední desetiminutovky strhnout vedení na stranu Alaškertu, jeho zakončení si ale gólman Casals dokázal pohlídat.

79

Domácí fotbalisté se zatáhli a vyčkávají, s čím soupeř přijde. Remízový výsledek by pro ně do odvety znamenal naději na historický postup.

76

Edigarjan pro dnešek končí, zlomit nerozhodný stav se pokusí Avagjan.

75

Také Santa Coloma se po dlouhé době odhodlala na soupeřovu polovinu, nevýrazné zakončení Pujola ale nemělo šanci na úspěch.

75

A v ostřelování Casalsovy branky pokračujeme. Manasjanovo zakončení však mezi tři tyče nezamířilo.

74

Dobývání andorské svatyně se začíná rapidně zvyšovat, střela střídajícího Dašjana byla znovu zblokována.

72

Manasjan se z ničeho nic dostal do fantastické střelecké pozice, ideální moment pro zakončení však prováhal a nasměroval ránu pouze do obránce. Santa Coloma znovu přežila a stále drží nadějný výsledek do odvety.

71

Edigarjan pálí ze všech možných pozic, ale štěstí mu nepřeje. Tentokrát však nasměroval své zakončení pouze do nohou bránícího hráče soupeře.

70

Do konce řádné hrací doby zbývá dvacet minut, Alaškert má v současné době o něco navrch. Diváci se ale gólové přestřelky dnes nedočkají.

69

Také arménský lodivod posílá na hrací plochu čerstvou krev. Dašjan střídá Savina.

68

Střídající Conde dostal trochu volného prostoru, zakončení se mu ale příliš nepovedlo. Balon končí úplně mimo branku Alaškertu.

66

Další výměna na straně domácího celku. Agilního Armera nahradí na trávníku Lain.

65

65. Tašič krátce po rohu minul

65

A málem se Alaškert dostal do vedení! Po pětašedesáti minutách hry jsme dočkali obrovské šance arménského týmu, Tašič si naskočil na rohový kop a pouze o kousek minul branku gólmana Casalse! Domácí fandové si nyní výrazně oddychli!

64

Hosté se usadili na polovině svého soupeře a pokusí se Casalsovu branku ohrozit z rohového kopu. Dočkáme se prvního gólu dnešního pohárového střetnutí?

61

Domácí kouč připravil úvodní výměnu. Stahuje ze hry druhou žlutou kartou ohroženého Rebese, na jeho místo se staví Conde.

60

Edigarjanovo zakončení z volného přímého kopu zamířilo pouze do zdi.

57

Přihrávka na Martineze byla přesná, domácí útočník se ale nacházel v ofsajdu.

56

Rychlá akce domácího celku ztroskotala na nepřesné přihrávce, na tahu je pro změnu arménské mužstvo.

53

Úroveň druhého poločasu zatím není vůbec valná, oba celky se jen stěží dostávají do střeleckých pozic.

51

Z následné standardní situace však Alaškert nic nevytěžil. I po padesáti minutách hry tak stále čekáme na úvodní trefu.

49

Následně se však žlutí na andorrské straně. Za další faul je žlutou kartou potrestán Pujol.

47

Jak Santa Coloma první poločas skončila, tak i začala. Akce aktivního Armera končí signalizovaným ofsajdem.

46

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nám branku nenabídla. Od arménského Alaškertu jsme čekali daleko více, Santa Coloma je zatím svému sokovi vyrovnaným soupeřem a její šance na úspěch není nulová. Druhá půlka odstartuje přibližně ve 21:02.

45+3

45+2

Vzápětí se již před chvílí zmíněný Armero dostal k ohrožení soupeřovy svatyně, prudké zakončení ale gólmanovi Kasparovovi nenadělalo sebemenší potíže.

45+1

V samotném závěru se ještě Santa Coloma radovala z možnosti kopat rohový kop, centr z nohy Armera však branku Kasparova neohrozil.

45

Začalo nám nastavení, hlavní rozhodčí Troleis přidá nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

43

Závěr prvního poločasu patří Alaškertu, který se snaží o otevření střeleckého účtu zápasu. Obrana v čele s brankářem Casalsem ale stále odolává.

42

Artak Edigarjan je zatím nejaktivnějším střelcem Alaškertu, ani jeho třetí střelecký pokus se ale mezi tři tyče domácí svatyně nevměstnal.

40

Domácí Rebes zastavil pronikajícího Muradjana nedovoleným způsobem, za což si od rozhodčího vysloužil žlutou kartu.

38

Rodriguez taktickým faulem zastavil postup Alaškertu, hosté tak musí znovu útočit do zformované obrany celku z Andorry.

35

První poločas i nadále postupuje bez výrazných změn ke svému konci. Podle papírových předpokladů jsme čekali výraznější převahu arménského Alaškertu, který zatím zaostává za očekáváními.

32

Domácí se pokusili o rychlou odpověď. Wagner zakončil svůj postup prudkou ranou, která ale postrádala přesnost.

30

Po půlhodině hry zamířil Artak Edigarjan mimo tři tyče domácí klece. Brankář Casals bude rozehrávat z klidu.

26

Postup Savina směrem k brance dlouho nevydržel, mává a píská se ofsajdové postavení.

25

První poločas vstoupil do své druhé poloviny, převaha Alaškertu se začíná postupem času znovu projevovat. Dokáže Santa Coloma uhájit čisté konto?

21

Další rohový kop andorrského celku skončil neúspěchem, obranu Alaškertu odklidila balon do bezpečí.

20

Dvacet minut hry je za námi, Santa Coloma zatím hraje velmi odvážně a je arménskému soupeři více než vyrovnaný soupeřem.

15

Centr od rohového praporku byl velmi zajímavý, nakonec je ale pískán útočný faul Limy.

14

Domácí postupem času přebírají aktivitu, další šanci dostanou z rohového kopu.

12

12. Gonzalez to zkusil z velké dálky, leč bezúspěšně

12

Vzápětí se však jeho kolega z týmu Gonzalez dostal do střelecké příležitosti, jeho pokusu ale chybělo poměrně hodně. Brankář Kasparov cestu balonu pouze zkontroloval očima.

11

První zajímavěji vyhlížející akce Santy Colomy končí odmávaným ofsajdem Martineze Aleja.

7

Obléhání domácí klece pokračuje, Manasjanův centr z volného přímého kopu však našel pouze hlavy obránců Santa Colomy.

6

Z ničeho nic jsme však zaznamenali první obrovskou šanci arménského týmu! Artak Edigarjan se zjevil za obranou domácího týmu, prudkou ránu však brankář Casals dokázal zlikvidovat!

4

Série autového vhazování v podání Alaškertu žádné ohrožení domácí svatyně nepřinesla. Arménci to tak musí zkoušet znovu.

3

Zatím se kombinuje v okolí půlící čáry, ani jeden z týmů se zatím na dostřel soupeřovy branky nedostal.

2

Arménský Alaškert je v zápase velkým favoritem, uvidíme, zda se mu podaří prolomit obranu Santy Colomy. Zajímavostí je, že obě mužstva nastoupila pouze se třemi v obránci, což slibuje útočnou podívanou.

1

Oba celky již nastoupily na hrací plochu, úvodní předkolo může za malou chvilku vypuknout.

FC Santa Coloma: Casals – Ramos, Capdevila, Lima, Wagner – Gonzalez, Pujol, Rebes – Rodriguez, Armero Galindo, Martinez Alejo
Náhradníci: P. Toscano, J. Toscano, Conde, Fite, Lain, Mercade, Ramos

Alaškert FC: Kasparov – Minasjan, Tašič, Poghosjan – Chovboša, Veranjan, Muradjan, Grigorjan, Jedigarjan – Manasjan, Savin
Náhradníci: Hovhannisjan, Avagjan, Dašjan, Ghazarjan, Gjozaljan, Hovsepjan, Voskanjan

Rozhodčí: Troleis – Christiansen, Højgaard (všichni Faerské ostrovy).
Postupující z této dvojice poměří ve 2. předkole síly s gruzínským Dinamem Tbilisi, což bude pro každého z tohoto dua prestižní soupeř.
Naopak Santa Coloma z Andorry je již ostříleným účastníkem prvního předkola, o postup bude totiž bojovat již potřetí v řadě. Rozhodně budou chtít zavzpomínat na rok 2014, kdy dokázali přetlačit tehdejšího arménského mistra Banants Jerevan a vychutnat si následně dva zápasy proti Maccabi Tel-Aviv.
Celek Alaškertu se chystá na svoji premiéru v předkolech Ligy mistrů. Ještě nikdy toto mužstvo nedokázalo vyhrát nejvyšší arménskou soutěž, až do loňské sezóny, díky čemuž si tento arménský tým vystřílel účast v předkole nejprestižnější klubové soutěže starého kontinentu. I přesto bude na hřišti soupeře považován za favorita, od kterého se očekává postup do dalšího předkola.
Milionářská Liga mistrů není pouze o Barceloně, Bayernu Mnichov či bohatých mužstvech Britských ostrovů, do základních skupin mají každý rok šanci proniknout i celky z méně tradičních fotbalových bašt. Jejich šance na projití přes čtyři předkola je nereálná, nicméně ne neuskutečnitelná. Na konci června je na programu první předkolo, ve kterém se o postup utkají andorská Santa Coloma a arménský Alaškert.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.