Matěj Vocel (Q) – Radu Albot (2)

0:2 4:6, 3:6

26.07.2016, 10:40 • 1. kolo • Tomáš Kopecký cz

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné prožití slunečného dne. (11:59:03)
Radu Albot tak nakonec potvrdil roli favorita a zaslouženě na pražském challengeru pokračuje, ve druhém kole narazí na dalšího českého zástupce Václava Šafránka. Nová česká tvář v žebříčku ATP se však za svůj dnešní výkon rozhodně nemusí stydět, proti hráči první světové stovky totiž odehrál Matěj Vocel vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly především zkušenosti v závěrech obou setů. Matěj má ještě celou tenisovou kariéru v devatenácti letech před sebou a věřím, že o něm ještě v budoucnu uslyšíme.

Konec zápasu

3:6

První šanci na ukončení zápasu Radu Albot využívá a postupuje do další fáze turnaje!

30-40

Přímý bod z podání, rodák z Kišiněva má k dispozici první mečbol.

30-30

Teď měl Moldavan i trochu štěstí, protože jeho bekhendový čop dopadl přesně na základní čáru, Vocel se pak z bekhendové strany zbytečně vyhodil.

30-15

Albot získává svůj první fiftýn v devátém gemu a hlasitě si ulevil. Stále je však pro něj situace složitá.

30-0

Když se k tomu navíc přidá vítězný stopbal od českého mladíka, je stav už 0:30 a Albot bude mít ještě s ukončením zápasu v tomto gemu co dělat.

15-0

Třetí dvojchyba však nepřichází ve vhodný moment.

3:5

Opět je tu brejk ve zlomovém momentě setu. Vocel se nebál útočit, soupeř však z defensivy vytáhl vítězný prohoz těsně nad sítí a je blízko k ukončení celého zápasu.

40-A

Čtvrtý míček v řadě pro moldavského tenistu, mladý Čech je v těžké situaci, nemůže si dovolit zaváhat.

40-40

Nyní je zde první shoda v průběhu druhého setu, Albot se může dostat k velmi důležitým brejkbolům.

40-30

Gem však ještě nekončí. Vocel nedokázal usměrnit bekhend do kurtu.

40-15

Soupeř však reaguje zvýšenou agresivitou a nakonec výměnu zakončuje bekhendovým-stop volejem.