1:3

koniec (1:3)

28.07.2016, 01:30 • Ohio Stadium (USA) • Petr Bílek cz

Fortuna: 3.2 3.65 2.1

Je tu konec zápasu v rámci International Champions Cup. V americkém Ohiu jsme byli svědky zajímavého utkání, po kterém budou spokojenější rozhodně hráči PSG. Ti totiž vyhráli nad Realem Madrid 3:1, když všechny branky padly v prvním poločase. Po změně stran oba celky značně prostřídaly a hrálo se v průměrném tempu. (03:31:44)

90

90

Zatímco první poločas se nastavoval o tři minuty, zdá se, že druhý poločas se nastavovat nebude.

89

Komec zápasu se kvapem blíží, hrají se poslední desítky vteřin.

87

Na pas do vápna si naběhl Mariano, jenže v tísni se k zakončení nakonec nedostal.

86

Hráči PSG nyní přeci jen mladíky Realu zatlačili, na zakončení ale stále čekáme.

84

Tým PSG chce očividně zápas dotáhnout do cenného vítězství 3:1. Svěřenci kouče Emeryho se nyní nikam neženou a kombinují v okolí půlící čáry.

82

Po delší době se hráči PSG nastěhovali na polovinu Realu, zatím jsme ale nebezpečné zakončení neviděli.

80

Zápas pomalu spěje do finále. Kvůli velkému množství střídání už nesledujeme tak poutavé utkání jako v prvním poločase.

79

Stambouli nyní za faul na vlastní polovině dostal žlutou kartu.

78

Pařížané jsou navíc hodně pasivní, což se fanouškům v Ohiu vůbec nelíbí a z tribun se ozývá pískot.

77

Bílý balet hodně vysunul presink a tým PSG má co dělat, aby se vůbec přiblížil k půlící čáře.

76

Ángel di Marína na polovině hřiště fauloval Odegaarda a balon zůstane v moci Realu Madrid.

74

Mariano nyní dohrál souboj s brankářem Trappem, kterému se příliš aktivní počínání mladíky bílého baletu vůbec nelíbilo. Vše se ale nakonec obešlo bez karet.

72

Čas rychle plyne a do konce zápasu chybí něco okolo dvaceti minut. Na první gólovou akci ve druhém poločase zatím čekáme.

69

Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Maxwell.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Alec Georgen.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Christopher Nkunku.

69

Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Hatem Ben Arfa.

68

68. Střela Cavaniho šla mimo

68

Dobrý pas do vápna dostal nyní Cavani, svou ránu ale poslal jen mimo.

66

Další střelecký pokus si připisuje aktivní Asencio, který tentokrát levačkou zpoza vápna zamířil nad bránu.

65

Po následném rohovém kopu se snažil individuálně prosadit di María, přes dva bránící hráče se ve vápně ale prosadit nedokázal.

64

Do vápna Realu nyní centroval nebezpečně Kuezawa a obránce Tejero měl co dělat, aby si při skluzu a odkopu neposlal míč do vlastní brány.

62

Cavani sice nyní dopravil míč do brány, bylo to ale již velmi dlouho po odmávání a odpískání ofsajdu.

62

Po sérii šancí Realu se hra opět trochu zklidnila. Hraje se ve středu pole.

60

Hráči Realu hrají velmi důrazně a tým PSG to zatím nemá po změně stran vůbec jednoduché.

59

Mladíci bílého baletu kopali rohový kop, pařížský celek se dokázal ubránit.

57

A znovu to byl Asencio, který se dostal až k zakončení. Jeho zajímavá rána mířila pod břevno a gólman Trapp míč raději vyrazil.

56

56. Střela Asencia šla mimo

56

Na hranici vápna se balon odrazil k Asenciovi, jehož střela prolétla jen kousek mimo.

55

Po faulu na Asencia budou u míče hráči Realu Madrid.

54

PSG začíná mít převahu, nyní musel opět zasahovat brankář bílého baletu.

52

Di María dlouhým pasem na střed hřiště vyzval ke skórování Cavaniho, ten lehkým dotekem zkoušel překonat brankáře Yáñeze, ten byl ale pozorný.

50

Opticky sledujeme zatím vyrovnaný fotbal. Zatím se ale nehraje v takovém tempu jako v první půli.

48

Uvidíme, jak bude po změně stran vypadat hra Realu. Zatímco PSG vyměnilo jen dva hráče, na straně bílého baletu hrají výhradně mladíci. Jediným zkušeným hráčem na hřišti je Dani Carvajal.

46

Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Jonathan Ikone, přichází Ángel di María.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Benjamin Stambouli.

46

Sestava Realu pro druhý poločas: Rubén Yáñez – Carvajal, Lienhart, Hakimi, Tejero – Llorente, Odegaard, Asensio – Enzo Zidane, Mariano, Febas.

46

Na straně PSG se v sestavě objevuje například Ángel di María.

46

Real poslal do druhého poločasu naprosto odlišnou jedenáctku. Šanci nyní dostanou především mladíci.

46

Máme za sebou v prvním poločase velmi zajímavou podívanou. K vidění byly hned čtyři góly a spokojenější budou hráči PSG, kteří vstřelili hned tři z nich. PSG vedlo již dokonce 3:0, těsně před odchodem do kabin snížil z penalty na 1:3 Marcelo.

45+3

45+3

Ještě to nyní zkoušel individuálně Ikone, přes zhuštěnou obranu se ale do zakončení nedostal.

45+3

Hráči PSG již nikam nespěchají a chtějí poločas dohrát v klidu.

45+2

Fotbalisté bílého baletu mají v závěru poločasu tlak, zatím se jim ale nedaří dostat se do další šance.

45

První poločas se bude nastavovat o tři minuty.

44

44. MARCELO - 1:3

44

Real právě vstřelil branku!
Gólman Trapp si sice na ránu MARCELA z pokutového kopu sáhl, z prostoru mezi třemi tyčemi ji ale vytěsnit nedokázal – 1:3.

43

Aurier zahrál ve vápně rukou a je tu penalta pro Real!

42

Real se snaží jakkoliv odpovědět, zatím se mu to ale vůbec nedaří. K zakončení se dostával Isco, gól ale nedal.

40

40. Thomas MEUNIER - 0:3

40

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Po další chybě defenzivy Realu chtěl nyní THOMAS MEUNIER přihrávat před bránu volnému Cavanimu. Jenže trefil Varaneho, od kterého se mu míč vrátil přesně k nohám, a tak raději rovnou zakončil do odkryté brány – 0:3!

39

Real Madrid stále tahá za kratší konec provazu. Útočníci Jesé s Moratou se stále nemohou vůbec dostat k míči, protože se hraje spíše na polovině Realu.

37

Další rodící se šanci PSG zastavil dobrým skluzem Marcelo. Hráči madridského klubu ale rychle o míč zase přišli.

35

35. Thomas MEUNIER - 0:2

35

THOMAS MEUNIER nyní zachytil velmi špatnou rozehrávku defenzivy Realu a ranou pod břevno překonal brankáře Casillu!

35

Hráči PSG nyní předvedli na levé straně hřiště velmi pohlednou akci, až k zakončení se ale nakonec nedostali.

33

Již se opět pokračuje ve hře. Od brány bude odkopávat gólman Trapp.

32

Následuje pauza na občerstvení.

31

Jenže po rozehrávce nakrátko se Lucasovi centr do vápna vůbec nepovedl, balon skončil v zámezí.

30

Další žlutou kartu nyní v rukou rozhodčího uviděl Kurzawa, který u lajny ostře poslal k zemi Lucase.

29

29. Cavani se k zakončení těsně nedostal

29

Meunier z pravé strany vyzval přízemním pasem ke skórování Cavaniho, před ním ale povedeným skluzem výborně zasáhl Varane.

27

Opět se k balonu dostával Cavani, ani tentokrát ale neměl šanci na Casillu vyzrát.

25

To hned potvrdili hráči PSG, když se po centru z pravé strany zkoušel do míče položit Cavani, jeho pokus o akrobatické zakončení ale nevyšel a míč bránu Casilly neohrozil.

24

Stále se hraje ve velmi vysokém tempu, týmy jsou na tom technicky velmi dobře a je jasné, že se budeme dočkávat zajímavých šancí.

22

Přestože jsou oba týmy teprve na začátku přípravy, sledujeme velmi zajímavou podívanou. Obě mužstva hrají velmi aktivně.

21

Jesé zkoušel při rychlém protiútoku najít Moratu, ten byl ale dobře pokrytý.

18

18. Střela Kovačiče skončila na tyči

18

Blízko k vyrovnání byl nyní Mateo Kovačič, který se dostal po snaze Marcela ke střele z hranice vápna. Zamířil hodně nebezpečně, avšak Trapp jeho ránu vyrazil konečky prstů na tyč, od které se mu balon odrazil přímo do náruče.

17

Trochu se přiostřuje. Nyní zůstal po dalším ostrém souboji na hřišti Lucas, balon pro Real.

16

Přibližně na polovině hřiště teď pro změnu fauloval Casemiro a rozehrávat budou fotbalisté PSG.

15

Serge Aurier na levé straně poslal k zemi Moratu a je tu další žlutá karta pro hráče pařížského klubu.

14

Rychle musel z brankové čáry vystartovat Kiko Casilla, aby před nabíhajícím protihráčem zastavil rodící se šanci.

12

Přímý kop Realu kopal z levé strany Marcelo, centr do vápna se mu ale vůbec nepovedl, protože balon skončil v zámezí, aniž by se k němu kdokoliv dostal. Následuje odkop od brány.

11

Nepříjemnost pro pařížský celek. Thiago Silva nemůže pokračovat ve hře a vystřídat ho musí Thomas Meunier.

10

Do vápna PSG dobře vnikl z levé strany Morata, místo centru ale vyprodukoval nepovedený oblouček, který skončil jen na boční síti.

8

Na trávníku zůstal po souboji s Jesém stoper Thiago Silva. Nic to ale nemění na tom, že právě on fauloval a dostává dokonce žlutou kartu.

7

Uvnitř vápna PSG se snažil něco vymyslet Morata. Byl ale důrazně střežený a o balon přišel.

6

Na pravé straně zkoušel něco vymyslet Lucas, balon mu ale utekl do zámezí a následovat bude odkop od Trappovy brány.

5

Real Madrid má nyní více balon ve své moci a postupným útokem se blíží k bráně soupeře.

3

Hned po rozehrávce se ke střele dostal na druhé straně Isco, bránu soupeře svým přízemním pokusem ale netrefil.

2

2. Jonathan IKONE - 0:1

2

Jako nůž máslem prošel i s trochou štěstí celou defenzivou Realu osmnáctiletý mladíček JONATHAN IKONE, který sám před Casillou nezaváhal a otevřel skóre zápasu!

2

Hráči PSG začali náporem a hned po výkopu se tlačí do útoku.

1

Vše je již nachystáno, výkop budou mít hráči PSG.
O evropský fotbal je v USA velký zájem a není tak náhodou, že je stadion v Ohiu, který má více než stotisícovou kapacitu, zaplněný prakticky do posledního místa!
Vše se již pomalu chystá k úvodu zápasu. Hráči obou mužstev nyní za doprovodu rozhodčích nastoupili na hrací plochu.

Real Madrid CF: Casilla – Danilo, Varane, Nacho, Marcelo – Kovačič, Casemiro, Isco – Lucas, Morata, Jesé
Náhradníci: Navas, L. Zidane – Carvajal, Ramos, James, Modrič, Odegard, Llorente, Asencio, E. Zidane

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier, Silva, Kimpembe, Kurzawa – Callegari, Rabiot – Lucas, Pastore, Ikone – Cavani
Náhradníci: Areola – Georgen, Meunier, Maswell, Ben Arfa, Nkunku, Di María, Stambouli, Edouard.
Hezký pozdní večer všem fanouškům fotbalu, kteří nešli spát a rozhodli se sledovat online reportáž ze zápasu International Champions Cup mezi španělským Realem Madrid a francouzským Paris Saint-Germain. Oba velkokluby se vydaly na americké turné, kde se v rámci mezinárodního turnaje utkají na hřišti v Ohiou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

1:3

Góly: 44. Marcelo (pen.) – 2. Ikone, 35. Meunier, 40. Meunier

Karty:   8. Thiago Silva (PSG), 15. Aurier (PSG), 30. Kurzawa (PSG), 79. Stambouli (PSG)

Real Madrid: Casilla – Danilo, Varane, Nacho, Marcelo – Kovačič, Casemiro, Isco – Lucas, Morata, Jesé. 2. poločas: Rubén Yáñez – Carvajal, Lienhart, Hakimi, Tejero – Llorente, Odegaard, Asensio – Enzo Zidane, Mariano, Febas.

Paríž Saint-Germain: Trapp – Aurier, Thiago Silva (11. Meunier), Kimpembe, Kurzawa (69. Maxwell) – Callegari, Rabiot (69. Nkunku) – Lucas (69. Georgen), Pastore (46. Stambouli), Ikone (46. di María) – Cavani (69. Ben Arfa)

Rozhodca: Grajeda