João Souza – Andrej Martin

2:0 7:6 (3), 6:1

29.07.2016, 12:14 • Štvrťfinále • Miroslav Kováčik

Tipsport: 1.97 1.66

Dnešný zápas Andrejovi Martinovi vôbec nevyšiel. Bratislavčan nenadviazal na výborné výkony z Davis Cupu, respektíve Umagu. V talianskej Bielle minuloročný titul neobháji, pretože vo štvrťfinále prehral s brazílskym tenistom Joãom Souzom v dvoch setoch. Slovák v zápase zahral množstvo nevynútených chýb a práve kvôli tomu odchádza z kurtu ako porazený. Naopak, João Souza postupuje do semifinále, kde ho čaká lepší z dvojice Enrique Lopez-Perez – Federico Gaio. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (14:23:14)

Koniec zápasu

6:1

Je dobojované! João Souza postupuje v talianskej Bielle do semifinále. V druhom sete mal jasne navrch a slovenskému tenistovi nedal šancu. V zápase víťazí po setoch 7:6 a 6:1.

40-0

Brazílsky tenista má k dispozícii tri mečbaly. Andrej Martin už pôsobí odovzdane a dnešný duel s najväčšou pravdepodobnosťou prehrá.

30-0

Andrej Martin poslal svoj return za základnú čiaru. João Souza je blízko k postupu do semifinále turnaja.

15-0

Pár minút sa nehralo. João Souza sa sťažoval u hlavného rozhodcu, no nevedno na čo. Každopádne po krátkej pauze získava loptičku práve Brazílčan.

5:1

Andrej Martin zrejme definitívne pochoval svoje šance na víťazstvo druhou dvojchybou v zápase! João Souza ide podávať na víťazstvo v dueli.

40-30

João Souza má po chybe slovenského tenistu výhodu brejkbalu. Pokiaľ ho potvrdí, pôjde podávať na víťazstvo v dnešnom zápase.

30-30

Pekným bekhendovým víťazným úderom sa zaskvel Andrej Martin. Vďaka nemu tak vyrovnáva stav šiesteho gemu.

30-15

Tri brejkbaly z toho napokon pre brazílskeho tenistu nebudú. Andrej Martin si totiž pomohol priamym bodom z podania.

30-0

João Souza získava aj druhý bod pri podaní slovenského tenistu. Opäť ťažil z chyby svojho súpera.

15-0

Andrej Martin nezačína najlepšie a svoj forhendový úder posiela len do siete.

4:1

João Souza potvrdil predchádzajúci brejk a v druhom sete sa dostáva do komfortného vedenia. Andrej Martin ale ešte určite bude bojovať.

40-15

Čistá hra z toho napokon nebude. Táto dvojchyba ale brazílskeho hráča príliš mrzieť nemusí.

40-0

Brazílčana predchádzajúca hra výrazne povzbudila a predvádza veľmi dobrú hru. Má tri gembalové šance.

30-0

Od začiatku zápasu má Andrej Martin problém s dĺžkou svojich úderov. Potvrdil to aj teraz, keď return poslal za základnú čiaru.

15-0

João Souza dokázal dobehnúť kratší úder súpera a výmenu zakončil krížnym bekhendovým úderom.

3:1

Tak toto je zlé! Andrej Martin trafil loptičku len rámom rakety a jeho úder skôr pripomínal bajzbalový home run ako tenisový úder. V zápase tak vidíme prvú stratu podania.