2:0 7:6 (3), 6:1

29.07.2016, 12:14 • Štvrťfinále • Miroslav Kováčik

Tipsport: 1.97 1.66

6:1

Je dobojované! João Souza postupuje v talianskej Bielle do semifinále. V druhom sete mal jasne navrch a slovenskému tenistovi nedal šancu. V zápase víťazí po setoch 7:6 a 6:1.

5:1

Andrej Martin zrejme definitívne pochoval svoje šance na víťazstvo druhou dvojchybou v zápase! João Souza ide podávať na víťazstvo v dueli.

4:1

João Souza potvrdil predchádzajúci brejk a v druhom sete sa dostáva do komfortného vedenia. Andrej Martin ale ešte určite bude bojovať.

3:1

Tak toto je zlé! Andrej Martin trafil loptičku len rámom rakety a jeho úder skôr pripomínal bajzbalový home run ako tenisový úder. V zápase tak vidíme prvú stratu podania.

2:1

Brazílsky tenista drží svoje podanie. Tretí gem ukončuje svojim piatym esom v zápase. Zatiaľ to skutočne nie je reklama na tenis, no João Souza môže byť oveľa spokojnejší.

1:1

Poriadne odfláknutý gem zo strany brazílskeho hráča. Verme, že čistá hra nakopne Andreja Martina k obratu v dnešnom dueli.

1:0

Prvá hra je skončená. João Souza si pomohol kvalitným servisom a dostáva sa do tesného vedenia. Andrej Martin je poriadne frustrovaný.

7:6

Prvý set je minulosťou. Andrej Martin doplatil na vysoký počet nevynútených chýb, nevyužil ani jeden z trojice brejkbalov a úvodný set napokon prehráva v skrátenej hre.

6:6

Nepodarilo sa, tiebreak je realitou! Andrej Martin poslal loptičku len do outu, a tak o osude prvého dejstva rozhodne až skrátená hra.

5:6

João Souza skrátil hru, no jeho úmysel slovenský tenista dokonale prečítal a ukončuje jedenástu hru prvého setu. Brazílčan opäť bude podávať na udržanie.

5:5

Je vyrovnané! João Souza zvládol náročnú situáciu, odvrátil jeden setbal nášho tenistu a získava piaty gem v prvom sete.

4:5

Andrej Martin aj piatykrát v zápase drží svoje podanie. Bude to teda João Souza, kto bude musieť podávať na udržanie v prvom sete.

4:4

João Souza ustál náročnú situáciu a drží svoje podanie aj po štvrtýkrát v dnešnom zápase. Andrej Martin mal dve šance na brejk, ale nevyužil ich.

3:4

Podarilo sa. Andrej Martin čistou hrou drží svoje podanie a opäť ide do vedenia. Do koncovky prvého setu tak vstupuje v lepšej pozícii.

3:3

Taktika servis-volej priniesla brazílskemu tenistovi úspech. Ten tak vyrovnáva stav prvého setu na 3:3. O malú chvíľu pôjde podávať Andrej Martin.

2:3

Andrej Martin opäť drží svoje podanie. V závere gemu mu k tomu výrazne pomohol João Souza, ktorý dvakrát za sebou poslal jednoduchý úder do siete.

2:2

Čistá hra je na svete. Andrej Martin dnes bojuje nielen proti svojmu súperovi, ale aj s dĺžkou svojich úderov. Loptička opäť skončila v oute.

1:2

João Souza sa snažil prelobovať nášho tenistu, no z jeho rakety skončila loptička tesne za základnou čiarou. Andrej Martin si tak udržal podanie a opäť ide do vedenia.

1:1

João Souza takisto zvládol ťažký gem pri svojom podaní. Druhú hru nakoniec ukončil svojim premiérovým esom v dnešnom zápase.

0:1

Andrej Martin nakoniec získava úvodnú hru dnešného zápasu. V poslednej výmene si pomohol priamym bodom z podania a dostáva sa do tesného vedenia.