22.10.2016, 15:09 • Finále • Jan Havlovic (@jeanhavlovic) cz

Je konec! Niculescuová vítězí na turnaji v Lucemburku!

V závěrečné výměně Kvitová opět předvedla nevynucenou chybu, když poslala míček za základní čáru!

Niculescuová má k dispozici první mečbol tohoto zápasu!

40-40

Kvitová brejkbol nevyužívá! Niculescuová totiž vytáhla další povedený kraťas!

40-30

A rázem je zde brejkbol! Rodačka z Bílovce šla opět do útoku, vypracovala si útočnou pozici a z forhendu výměnu ukončila!

15-15

0:1; 0:5; 15-15 - Monica Niculescuová

15-15

Niculescuová se dokázala udržet dlouho ve výměně a následně vytáhla parádní kraťas, kterému musela zatleskat i sama Petra!

0:5

Obě hráčky svedly dlouho výměnu, na jejímž konci byla nevynucená chyba české tenistky, která tak potřetí ve druhém setu přichází o své podání!

30-40

I další brejkbol dokázala česká hráčka odvrátit!

0-40

0:1; 0:4; 0-40 - Monica Niculescuová

0-40

Rumunská tenistka poslala čopovaný return přímo na "téčko", což Kvitová nečekala a nepodařilo se jí míček poslat na stranu své soupeřky.

0:3

Nicuelescuová využívá hned první brejkbol tohoto gemu a podruhé v tomto setu bere své soupeřce podání!

15-40

I tentokrát se Kvitové nedařilo na síť, když opět poslala míček do sítě a Niculescuová má k dispozici dva brejkboly!

0:2

Niculescuová opět deptala Petru čopovanými údery. Česká tenistka se dlouho držela ve výměně, avšak nakonec poslala míček do sítě!

40-40

Situace se opakovala i tentokrát, a tak Niculescuová dokázala odvrátit i třetí brejkbol své soupeřky!

40-15

První brejkbol však Niculescuová dokázala odvrátit poté, co si pomohla kraťasem a následně poslala míček do otevřené poloviny dvorce.

40-0

Tři brejkboly pro Kvitovou!

0:1

Bohužel, Niculescuová vstupuje i do druhého setu velmi dobře, když své soupeřce bere hned v úvodním gemu podání!

30-40

První brejkbol však česká tenistka odvrací! Niculescuová opět předvedla defenzivní hru, avšak Kvitová si po dobrém náběhu na síť bere fiftýn!

15-40

Česká dvojka šla hned po podání na síť, avšak po ostrém returnu soupeřky poslala míček za základní čáru.

4:6

A první sada je u konce! Niculescuová doběhla další kraťas a poté vyhrála přetahovanou na síťi!

15-30

0:0; 4:5; 15-30 - Monica Niculescuová

15-30

Kvitová nyní proháněla svou soupeřku po kurtu, ta však předvedla parádní obranou hru a po nepovedeném voleji své soupeřky také výměnu ukončila!

4:5

0:0; 4:5 - Petra Kvitová

4:5

Skvěle! Petra si pomohla prvním podáním a následně předvedla povedený volej, kterým ukončuje devátý gem prvního setu!

A-40

Třetí fiftýn v řadě a Kvitová má rázem k dispozici výhodu!

40-40

I druhý setbol odvrácen! Kvitová zvládla situaci na síťi, míček skončil pravděpodobně přesně na čáře!

30-40

První setbol však Petra odvrací po dobrém náběhu na síť a povedeném voleji!

15-40

0:0; 3:5; 15-40 - Monica Niculescuová

15-40

Rumunka předvedla velmi dobrou obranu a dokázala zareagovat i na kraťas Petry, který byl bohužel hodně čitelný, a tak má Nicuelescuová k dispozici dva setboly!

40-0

Petra se dostává do té správné provozní teploty a po přesném forhendu má k dispozici čtyři gemboly!

30-0

0:0; 2:4; 30-0 - Petra Kvitová

30-0

Nyní předvedla česká tenistka povedený přechod na síť s následným stop-volejem.

40-0

Tři brejkboly i na straně české tenisty, která vybojovala výměnu po přesně umístěném bekhendu do forhendové strany rumunské tenistky!

30-0

Česká tenistka nyní vytáhla ze svého repertoáru krásný kraťas a navyšuje své vedení!

1:4

0:0; 1:4 - Monica Niculescuová

1:4

Niculescuová bere podruhé v tomto zápase Petře podání a dostává se do vedení 4:1!

0-40

Rumunská tenistka má k dispozici tři brejkboly poté, co se Petry forhend nevešel do dvorce a míček dopadl těsně za základní čáru!

0:1

Česká dvojka nezvládla vstup do finálového zápasu a hned v prvním gemu ztrácí své podání!