09.12.2016, 15:30 • Arena Jugra • Martin Dvořák cz

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:57:18)

Jugra Chanty-Mansijsk: 28

Barys Astana: 32.
Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.
Utkání končí vítězstvím Barysu Astana, který o svém triumfu rozhodl ve třetí třetině, kdy soupeři nasázel tři góly. Utkání bylo vyrovnanější, než by se podle výsledku mohlo zdát, ale domácím se dnes tak úplně nedařilo v koncovce a na to nakonec Jugra doplatila ztrátou všech bodů.

59:37

59:37 Nigel DAWES - 2:4

59:37

Astana právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto, NIGEL DAWES trefuje prázdnou bránu po chybě jednoho z domácích obránců. Bez asistence.

59:25

Nejde to, Jugra se nedokáže dostat do třetiny soupeře, nyní to domácí zkouší bez gólmana v šesti.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny, puk míří ze třetiny Barysu a není to zakázané uvolnění.

58:26

58:10

Nyní se Jugře podařilo vybojovat pásmo, ale nakonec se domácí vlastní chybou o pásmo připravují.

57:45

Necelou minutu mají ještě domácí na to, aby využili přesilovou hru.

57:05

Tak možná nyní se domácí udrží ve třetině Barysu, je to tak.

56:35

Šance pro Jugru na vyrovnání, ale hostům se nyní podařilo dostat puk ze třetiny.

56:26

Oddechový čas pro hosty.

56:26

Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., nedovolené bránění).

55:20

Puk ve třetině Barysu, ale Ivan Kučin ho nabral na hůl a takticky vyhodil do střední třetiny.

54:00

Barys rychle střídá, chce to stále čerstvé síly na ledě, puk za brankou Šaryčenkova, to hostům vyhovuje.

53:33

Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, Barys se již soustředí na urputnou defenzivu.

51:00

Diváci pískají, Jugra se nedokáže dostat do útočného pásma, Barys dobře hlídá modrou čáru.

50:35

Konstantin Sokolov vyzkoušel pozornost Karlssona, ten jeho střelu zneškodnil a raději přerušil hru.

49:35

Souboj o puk za brankou Jugry, hosté se dostávají k puku.

48:02

48:02 Alexandr LIPIN - 2:3

48:02

Nedáš – dostaneš! Střela ALEXANDRA LIPINA, od modré, prošla nad levým ramenem Šaryčenka do branky Jugry a hosté opět vedou. Bez asistence.

47:35

Konstantin Sokolov dostal přesnou přihrávku a měl před sebou odkrytou branku, ale přesouvající se Henrik Karlsson dokázal puk vyrazit.

46:50

Poměr sil na ledě vyrovnán, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

46:38

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jevgenij Lapenkov – 2 min., hákování).

46:04

Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., hákování).

45:15

Za vyrovnaného stavu tak vstupuje do poslední čtvrthodiny poslední třetiny, půjde zápas do prodloužení?

44:45

44:45 Pavel VARFOLOMEJEV - 2:2

44:45

Jugra právě vstřelila branku!
Henrik Karlsson si nepohlídal prostor u pravé tyčky, kde nechal, po přesunu z druhé strany, trochu místa a přijíždějící Denis Gorbunov dokázal poslat puk za jeho záda, ale ještě ho tečoval PAVEL VARFOLOMEJEV, kterému je gól připsán. Vše ještě zkoumali rozhodčí na videozáznamu. Asistence: Oleg Pogorišnyj a Denis Gorbunov.

43:55

Alexandr Ugolnikov vyslal dělovku od modré a puk orazítkoval brankovou konstrukci!

43:39

Vyloučení v týmu Barys Astana (Vjačeslav Trjasunov – 2 min., vysoká hůl).

43:20

43:20 Nursultan BELGIBAJEV - 1:2

43:20

Domácí sice přečkali dvojnásobné oslabení, ale poté inkasují, Oleg Pogorišnyj neuhlídal u branky NURSULTANA BELGIBAJEVA, který doklepl za záda Šaryčenkova odražený puk. Asistence: Konstantin Puškarjov a Corey Trivino.

42:19

A nyní jsou již domácí v plném počtu, přečkala Jugra to nejhorší v dnešním zápase?

41:59

Domácí jsou již ve čtyřech, Barys měl velkou příležitost jít do vedení, to se mu ale nepodařilo.

41:40

Ne, Barysu se nedaří ani při dvojnásobné přesilové hře.

41:22

To již neplatí, nepřesnou přihrávku zachytil bránící hráč Jugry a vyhodil puk ze třetiny.

41:11

I po vhazování se hosté drží v útočném pásmu.

41:00

Nigel Dawes zkoušel z pravé strany překvapit Šaryčenkova, ale ten s ledovým klidem chytá puk do lapačky.

40:45

Nyní jsou již hosté v útočném pásmu.

40:30

Jakov Selezňov dokázal vyvézt puk až k útočné modré, pak odešel střídat.

40:20

Těžký úvod pro domácí Jugru, která se bude muset bránit pouze ve třech!

40:18

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Oleg Pogorišnyj – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:10

Hosté mají v úvodu třetí třetiny téměř celou dobu přesilovou hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:12.
Druhá třetina nepřinesla pohledný hokej, byla to spíše bitva ve středním pásmu, kterou lépe zvládli domácí. Ti totiž, díky proměněnému brejku Lapenkova, dokázali vyrovnat na 1:1 a za tohoto stavu tak oba týmy vstoupí do poslední třetiny utkání.

40:00

39:59

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Anton Kurjanov – 2 min., podražení).

39:48

A ještě se bude vylučovat, Henrik Karlsson spěchá na střídačku.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:36

Barys nyní v útočném pásmu, Alexandr Šaryčenkov zneškodnil střelu od modré a poté nedovolil Bochenskimu dorážet.

37:38

Puk ve středním pásmu, domácí ho nahazují do třetiny soupeře, hraje ale Barys.

37:07

36:56

V závěru přesilové hry se dostal Brandon Bochenski do zakončení, jeho střela z levé strany ale nenašla cestu za záda Šaryčenkova.

36:00

Téměř minuta uplynula z přesilové hry Barysu, která ale hostům vůbec nevychází podle představ.

35:36

Poslední pětiminutovka druhé třetiny, která zatím lépe vychází domácím, ti dokázali v této části vyrovnat.

35:07

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Oleg Pogorišnyj – 2 min., hákování).

35:01

Alexandr Šaryčenkov má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, střela Šalapova, od modré, nebyla vůbec špatná.

34:25

Puk zůstal na okamžik před brankou Karlssona, jako první si ho všiml Konstantin Puškarjov.

33:43

Tempo hry trochu opadlo, Roman Savčenko vybojoval puk za vlastní brankou, ale Barysu se nedaří rozehrávka.

32:16

Puk míří za branku Jugry, hrají ale domácí, hosté se k němu nedostali.

31:51

Jakov Selezňov trochu pohrál na nervy divákům, když před dvojicí napadajících hráčů Barysu udělal kličku před vlastní brankou, naštěstí pro domácí to zvládl.

30:40

Ale skórovat se domácím nepodařilo, nyní jsou již hosté opět v plném počtu.

30:30

Jugře se přesilová hra daří, téměř celou dobu se domácí drží v útočném pásmu.

29:27

Jugra drží útočné pásmo, ale zatím je to bez střel.

28:49

Jugra získává další přesilovou hru, domácí mohou zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch.

28:40

Vyloučení v týmu Barys Astana (Madijar Ibrajbekov – 2 min., podražení).

27:58

Nahozený puk za branku Karlssona, který se zapojuje do rozehrávky.

27:18

A Jevgenij Lapenkov je znovu před Karlssonem, ale tentokrát na něho nevyzrál, gólman Astany vyráží nad branku.

26:52

26:05

Byť hrají hosté přesilovou hru, zatím to na ledě tak moc nevypadá, domácí získali nový náboj po vyrovnání.

25:01

Hosté ztrácejí útočné pásmo, domácí jdou ve třech dopředu, ale vše končí střelou Sokolova od levého mantinelu, kterou Karlsson vyráží.

24:52

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Andrej Ankudinov – 2 min., nedovolené bránění).

23:45

23:45 Jevgenij LAPENKOV - 1:1

23:45

JEVGENIJ LAPENKOV se dostal do úniku, z pravé strany si nabruslil před Karlssona, kterého překonal střelou mezi betony. Asistence: Nikita Chlystov.

23:20

Domácí nahazují puk za branku Karlssona, ten zastavuje puk a pomáhá svým obráncům s rozehrávkou.

22:40

Ofsajd Ankudinova na útočné modré, hra přerušena.

21:33

20:50

V úvodu druhé třetině se hosté ještě musí bránit při vyloučení Boyda.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:21.
Hosté dohráli první dvacetiminutovku v oslabení, ale přesto odchází do kabin spokojenější, nad Jugrou totiž vedou 1:0. Barys byl lepší v první části této třetiny, v níž se mu podařilo i skórovat při přesilové hře. Jugra se vrátila do zápasu ve druhé půli první dvacetiminutovky, ale byť si vypracovala minimálně dvě dobré šance, ani jednou se domácím skórovat nepodařilo.

20:00

19:31

Vyloučení v týmu Barys Astana (Dustin Boyd – 2 min., podražení).

19:12

Brandon Bochenski ztrácí puk za brankou Šaryčenkova a domácí rozehrávají.

19:00

Poslední minuta první třetiny, hraje se ve třetině Jugry.

18:42

Zblokovaný puk končí vysoko nad brankou, po střele Bochenskiho z levé strany, vhazovat se tak bude po pravici Šaryčenkova.

18:01

A pozor, další šance domácích, Pavel Varfolomejev prošel mezi dvěma obránci a dostal se do zakončení, ale branku trestuhodně minul...

17:42

Puk za brankou Šaryčenkova, hosté napadají rozehrávku Jugry.

17:15

Konstantin Sokolov v gólové šanci, na levé straně, ale Karlsson skvěle zasáhl a puk vyrazil.

16:27

Díky přesilové hře se Jugra dostala do zápasu, dočkají se domácí vyrovnávacího gólu ještě do přestávky?

15:58

Chyba v rozehrávce Jugry, ale Maxim Chudjakov toho nedokázal využít.

15:11

14:45

Hosté se osvobozují, puk míří až za branku Šaryčenkova.

14:27

Pavel Varfolomejev na konci celé akce Jugry, jeho pokus ale skončil ve výstroji Karlssona.

14:01

Střela od modré zablokována, ale domácí i nadále drží útočné pásmo.

13:44

Domácí nezačali vůbec špatně, stále se drží v útočném pásmu.

13:11

Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., hákování).

11:57

Domácí musí ven z útočného pásma, Vjačeslav Trjasunov dokázal došťourat puk za modrou.

11:25

V počtu střel hosté jasně vedou 9:3, domácím se nic nedaří.

10:50

Hosté nahazují puk do útočného pásma, hrají domácí.

10:20

Elitní formace Barysu si znovu vytvořila tlak, nyní po střele Dawese zasahuje Šaryčenkov.

09:20

Barys má převahu, domácí jsou pod tlakem.

08:54

Hosté šli do brejku, ale z levé strany se nedokázali prosadit, hra přerušena.

08:01

Arťom Buljanskij rozehrává z vlastní třetiny, domácí se dostávají do útočného pásma.

06:40

Jugra konečně v plném počtu, domácí se nyní mohou pokusit o vyrovnání.

06:13

05:19

Přesilová hra Barysu se pomalu chýlí ke svému konci, hosté nyní ve své třetině.

04:47

Dustin Boyd padá za brankou Šaryčenkova a obránce Jugry vyhazuje puk ze třetiny.

04:27

Pokračuje přesilová hra Barysu, který je opět zformován v útočném pásmu.

03:56

03:56 Nigel DAWES - 0:1

03:56

Vypadá to, že poslední tečoval puk před Šaryčenkovem Dustin Boyd, který tak ve svém jubilejním třístém zápase v KHL mohl skórovat, ale gól je nakonec připsán NIGELU DAWESOVI. Asistence: Kevin Dallman a Martin St. Pierre.

03:47

Alexandr Šaryčenkov má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

03:29

Do útočného pásma se nyní dokázali dostat bránící se domácí, tím získávají cenné sekundy z vlastního oslabení.

02:58

Barys získává útočné pásmo, domácí se formují do obranné čtveřice.

02:40

Domácí nyní vytlačili svého soupeře ze třetiny.

02:20

Dlouhá přesilová hra Barysu začíná střelou Starčenka od modré, puk končí pouze na zadním mantinelu.

02:13

Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Arťom Buljanskij – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

01:50

Puk v rohu třetiny Barysu, Corey Trivino ho dostal nakonec do středního pásma, ale to bylo všechno.

01:20

Denis Gorbunov se blýskl parádním sólem, kdy se ze středního pásma dostal z pravého křídla až před Karlssona, na kterého ale nevyzrál.

00:54

Hosté se dostávají do útočného pásma, Maxim Chudjakov bojuje o puk u mantinelu.

00:01

Utkání za malý okamžik začne.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Pogorišnyj, Želdakov, Selezňov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, S. Gusev – Gorbunov, Varfolomejev, Lapenkov – Koroljov, Panov, P. Medveděv – Kurjanov, Sokolov, Akmaldinov – K. Majorov, Buljanskij, Ankudinov.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov, Ibrajbekov – Boyd, Dawes, Bochenski – St. Pierre, R. Starčenko, Rymarev – Kučin, Chudjakov, Markelov – Puškarjov, Grenc, Belgibajev – Trivino.

Rozhodčí: Bukin, Sergejev – Lazarov, Šichanov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

2:4

Góly a asistencie: 24. Lapenkov (N. Chlystov), 45. Varfolomejev (Pogorišný, Gorbunov) – 4. Dawes (Dallman, St. Pierre), 44. Belgibajev (Puškarjov, Trivino), 49. Lipin, 60. Dawes

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Pogorišný, Želdakov, Selezňov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, S. Gusev – Gorbunov, Varfolomejev, Lapenkov – Koroljov, Panov, Medvedev – Kurianov, Sokolov, Akmaldinov – K. Majorov, Buľanskij, Ankudinov.

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov, Ibrajbekov – Boyd, Dawes, Bochenski – St. Pierre, R. Starčenko, Rymarev – Kučin, Chuďakov, Markelov – Puškarjov, Grents, Belgibajev – Trivino.

Rozhodca: Bukin, Sergejev – Lazarov, Šichanov

Priebeh zápasu
1. tretina
02:13 JUG 2+2 Buľanskij, nebezpečná hra vysokou hokejkou+nebezpečná hra vysokou hokejkou
03:56 AST 0:1 Dawes (Dallman, St. Pierre)
13:11 AST 2 M. Semjonov, hákovanie
19:31 AST 2 Boyd, podrazenie