09.12.2016, 13:00 • Metallurgs Sports Palace • Jan Prošek cz

Tipsport: 6.0 5.5 1.4

Československá stopa v zápase
Dominik Furch (OMS) 65 minut, 24 střel, 22 zákroků;
Vladimír Sobotka (OMS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 21:02. (15:35:05)
Hostující celek vyslal na domácí branku celkem 54 střeleckých pokusů. Andrej Karejev si připsal dvaapadesát zákroků. V nájezdové loterii vyhráli hostující hokejisté, když proměnili všechny nájezdy.

Nikolaj LEMŤUGOV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je NIKOLAJ LEMŤUGOV.

3. séria 1:3

Maxim PESTUŠKO proměňuje.

2. séria 1:2

Jevgenij SOLOVJOV proměňuje.

2. séria 0:2

Nikolaj LEMŤUGOV proměňuje. Tvrdá střela k tyčce.

1. séria 0:1

Kirill SEMJONOV neproměňuje. Branku trefit nedokázal.

Vladimír SOBOTKA proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

O atmosféru se starají také cheerleaders.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:21

Domácí fanoušci velmi hlasitě podporují své oblíbence.

63:36

Dva domácí hokejisté mířili na jediného obránce. Přihrávka se však nepovedla podle představ.

63:20

Anton Burdasov vystřelil od modré, ale minul.

62:40

Vše napovídá tomu, že uvidíme nájezdy. Ani jeden celek si totiž šance nevytváří.

61:54

Avangard se nastěhoval do útočného pásma, ale zakončit se nepodařilo.

60:50

Omsk má v prodloužení více ze hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím marně, neboť Andrej Karejev kryje kotouč.

60:01

21:52, tak vypadá statistika střel. Omsku dvaapadesát střel stačilo na dvě branky, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:43

Už se pravděpodobně nic nestane.

59:00

Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:31

Více ze hry mají nyní hostující hokejisté, kteří se snaží vstřelit rozdílovou branku.

58:09

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

57:34

Alexandr Osipov se dostal do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

56:44

Nikita Ljamkin se ve vlastním obranném pásmu, jeho chybu nedokázal protihráč využít.

56:00

Dostáváme se do finální části třetí třetiny, šancí na vstřelení branky je k vidění minimum.

55:16

Valentin Pjanov to zkoušel z velké dálky, s jeho pokusem neměl domácí brankář výraznější problémy.

53:09

Jevgenij Solovjov nikam nespěchal, čekal na dostřídání spoluhráčů. Následně mizí na střídačce o in.

52:26

Omsk je nyní lepším týmem, ale Andrej Karejev mnoho práce nemá. Domácí beci se snaží střely soupeře blokovat.

51:33

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidný hokej.

50:31

Alexandr Komaristyj se probojoval před branku soupeře, ale do zakončení se už nedostal. Velmi dobře zapracoval Erik Gustafsson.

49:51

Avangard Omsk má kotouč za svou brankou, nemůže se probojovat do útočného pásma. Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence.

49:23

Timur Fatkullin zahajoval akci od své branky, ale puk vybojovali hosté, a tak se směr hry otáčí.

49:01

Hraje se ve středním pásmu, pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

48:30

Maxim Pestuško se probojoval k ráně od modré čáry, ale kotouč končí mimo branku.

47:36

Alexandr Titov se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

47:04

Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

46:43

Střelecké pozice k vidění nejsou, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

44:20

Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Domácí hokejisté mají zápas pod kontrolou, Omsku nedávají mnoho prostoru pro útočnou hru.

43:27

Domácí v plném počtu. Výborně oslabení odehrála bránící se čtveřice hráčů.

42:14

Metallurg velmi dobře brání, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru. Omsku nelze odepřít snahu, ale zatím však marně.

41:40

Přesilovou hru mají k dispozici hokejisté Omsku. Ti se také dostali do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Ovšem do střelecké pozice se ne a ne probojovat.

41:27

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Razumov – 2 min., držení protihráče).

40:01

Hned čtyři branky přinesla druhá třetina. Na jejím konci je stav zápasu vyrovnaný. Dvakrát se prosadili domácí, dvakrát hosté. Sledujeme atraktivní hokejovou podívanou a jsem moc zvědavý, jak bude hra vypadat ve třetí třetině.

40:00

38:43

Avangard právě vstřelil branku!
Bleskově hosté odpovídají. Valentin Pjanov našel před brankou volného spoluhráče, tím byl ILJA MICHEJEV. Jeho rychlé zakončení nedokázal domácí brankář zastavit. Asistence: Valentin Pjanov.

38:43

38:43 Ilja MICHEJEV - 2:2

38:30

V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, nyní jsou hosté v útočném pásmu.

37:30

37:30 Ignat ZEMČENKO - 2:1

37:30

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Díky proměněné přesilové hře se domácí dostávají do vedení. IGNAT ZEMČENKO usměrnil za záda brankáře střelecký pokus Marka Skutara. Asistence: Mark Skutar.

36:45

Domácí hokejisté mají k dispozici početní výhodu, snaží se vstřelit rozdílovou branku, ale zatím si obrana Omsku počíná zodpovědně.

36:27

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dominik Furch – 2 min., podražení).

36:15

Hostující celek si pomohl faulem, bude následovat přesilovka domácích.
Dnešní utkání sleduje 2 869 diváků.

35:01

Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stav zápasu je nyní vyrovnaný a oba týmy mají stejně daleko či blízko k výhře.

34:50

Sledujeme rychlý hokej, momentálně mají více ze hry hosté, který se snaží vstřelit další branku. Proti je pochopitelně domácí defenziva.

32:58

32:58 Maxim PESTUŠKO - 1:1

32:58

Hostující celek je za svou aktivitu odměněný vyrovnávací brankou, po přihrávce Vladimíra Sobotky se do kotouče opřel MAXIM PESTUŠKO. Asistence: Vladimír Sobotka.

32:10

Valentin Pjanov se dostal do zakončení, brankář Metallrgu byl pozorný a nenechal se zaskočit.

31:40

Domácí mají kotouč za svou brankou a snaží se něco vymyslet, ale dlouhá přihrávka na útočnou modrou postrádala přesnost a i smysl.

31:18

Omsk nedokázal přesilovou hru proměnit, navíc si ani nevypracoval žádnou vyloženou střeleckou pozici.

30:11

Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Nyní mají hosté přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji propracovat do útočného pásma.

29:24

Domácí hokejisté se musí bránit tlaku soupeře. Omsk se snaží vyrovnat, zatím ale marně.

29:18

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Karejev – 2 min., podražení).

28:50

Dominik Furch si připisuje úspěšný zákrok po střele domácího Alexeje Vasilčenka.

28:43

27:50

Metallurg Novokuzněck hraje dobře v přesilové hře, probojoval se do útočného pásma, ale do vyložené pozice se nemůže probojovat.

27:15

Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na ledové ploše.

27:00

Přesilovou hru mají nyní k dispozici domácí hokejisté, kteří se pokouší vstřelit další branku.

26:43

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexandr Osipov – 2 min., sekání).

26:17

Omsk se snaží vyrovnat co nejrychleji.

25:05

25:05 Kirill SEMJONOV - 1:0

25:05

Krásná akce znamená úvodní branku zápasu. K samostatné akce se odhodlal KIRILL SEMJONOV, který si vybruslil před branku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Dominik Furch neměl nárok.

24:47

24:14

Metallurg posílá kotouč znovu přes všechny čáry až za branku Dominika Furcha.

23:43

Avangard se znovu nastěhoval do útočného pásma, ke střele se dostal Alexandr Osipov. Andrej Karejev má kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

23:16

Anton Burdasov čekal před brankou na přihrávku, ta se k němu ale nedostala, neboť domácí vyhodili přes všechny čáry.

23:07

Sledujeme přesilovou hru hostujícího týmu a Omsk se hned dostal do útočného pásma. S pokusem Alexandra Pěrežogina si poradil domácí brankář.

22:47

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Titov – 2 min., hrubost).

21:30

Anton Burdasov se probojoval do zakončení, s jeho ránou z pravé strany neměl domácí brankář Andrej Karejev problém.

20:59

Aktivní hra hostujícího celku pokračuje i na začátku druhé třetiny.

20:01

8:17 vedou střelecky hosté, nicméně na úvodní braku zápasu se stále čeká. Po dvaceti minutách platí bezbrankový stav.

20:00

19:45

Už se nic nestane.

19:00

Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry.

18:30

K vidění není mnoho zajímavých momentů, třetina se v poklidném tempu dohrává.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:24

Domácí hokejisté se nyní musí znovu bránit tlaku soupeře. Sledujeme rychlý hokej.

16:45

Po dlouhé době se domácí dostali do útočného pásma, ale zakončit se Novokuzněcku nepodařilo.

16:25

Následovat bude reklamní přestávka.

16:24

Domácí se tak tak brání a momentálně jsou horším týmem. Andrej Karejev má mnoho práce. Avangard je nyní aktivnějším týmem.

15:58

Valentin Pjanov byl před brankou zcela volný, ale přihrávka na něho nebyla přesná.

14:30

Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části první třetiny, sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nepřináší.

13:40

Omsk se pokouší skórovat, ale domácí obranné formace hrají zodpovědně.

12:25

Andrej Karejev musel zasahovat po tvrdé střele od modré čáry.

12:10

Alexandr Pěrežogin se nedokázal probojovat přes střední do útočného pásma.

11:33

Sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Hraje se zejména ve středním pásmu.

09:49

Domácí v plném počtu. Ani jednou se nedostali hráči Omsku do střelecké pozice, velmi dobře fungovala obranná hra.

09:30

Hostující hokejisté se nemohou dostat do střelecké pozice. V útočném pásmu se zabydleli, ale k zakončení se ne a ne propracovat.

07:49

Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., nedovolené bránění).

07:31

Avangard Omsk má ponechanou výhodu, kombinuje v útočném pásmu. Střelba zatím chybí.

06:55

Nikita Nikitin se propracoval do střelecké pozice. Jeho nahození na branku bylo tečované a domácí brankář měl plné ruce práce.

06:27

Pjotr Chochrjakov v útočném pásmu bojuje o puk, ale proti přesile domácích hráčů mnoho šancí neměl.

05:44

Dominik Furch kryje kotouč po střele Alexandra Titova od modré čáry.

05:21

Omsk znovu vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí od své branky, Kirill Zinovjev zakládá další pokud o získání útočného pásma.

04:52

Domácí hokejisté se nemohou stabilněji propracovat do útočného pásma, obrana Omsku působí velmi koncentrovaně.

04:04

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., krosček).

03:20

Omsk se snaží vstřelit první branku zápasu, ale domácí brankář je pozorný. Mnoho práce nemá, neboť mnoho střel zblokují obránci.

02:27

Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce chybovat.

01:48

Jegor Martynov jako správný obránce nahazoval na branku s myšlenkou možné teče. Jeho spoluhráči však byli obsazení. Domácí beci otáčejí směr hry.

01:22

Nikita Jazkov zakončoval rychlou akci domácích hokejistů, výborně zasáhl český brankář ve službách Avangardu.

01:02

Dominik Furch kryje střelu jednoho z domácích hráčů, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Novokuzněcku.

00:30

Vladimír Sobotka se probojoval do útočného pásma, jeho přihrávka na střed hrací plochy, kde byl volný jeho spoluhráč, nebyla přesná.

00:01

Vladimír Sobotka z Omsku vyhrává úvodní vhazování zápasu. Hosté do vrací do obranného pásma, odkud nahazují do útočného.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Skutar, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Arbuzov, Vasilčenko, Titov, Akišin – Zemčenko, Solovjov, Komaristyj – K. Semjonov, R. Berdnikov, Taratuchin – Zinovjev, Jazkov, Poliščuk – Razumov, Jemec, A. Michejev.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Nikitin, A. Osipov, Gustafsson, Ahnelöv, Nazarkin – Sobotka, Pestuško, Pěrežogin – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – I. Michejev, Pjanov, Fajzullin – Juňkov, Lemťugov, Fiščenko..
Z posledních pěti zápasů je domácím nejproduktivnějším hráčem Ignat Zemčenko se čtyřmi body (1+3) a na druhé straně je to Anton Burdasov s pěti body (2+3).
V tabulce Východní konference jsou hosté na druhém místě (22-4-3-10; 77 bodů) a domácí na patnáctém místě (7-3-2-27; 29 bodů).
Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Ladou 3:2, Záhřebem 3:2, na nájezdy s Bratislavou 5:4 a Novosibirskem 2:1. Nestačil pouze na Kazaň 1:2.
Avangard Omsk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si se Záhřebem 4:1, Bratislavou 5:3 a Novosibirskem 3:1. Nestačil na Nižněkamsk 1:3 a v prodloužení podlehl Kazani 2:3.
Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům hokeje co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck – Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

2:3

Góly a asistencie: 26. Semionov, 38. Zemčenko (Skutar) – 33. Pestuško (Sobotka), 39. Michejev (Pjanov), rozh. náj. Lemťugov