NHL

Los Angeles Kings – Ottawa Senators

4:1

koniec (2:0, 1:1, 1:0)

10.12.2016, 22:10 • Staples Center, Los Angeles • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny) cz

Tipsport: 1.95 3.84 3.5

S konstatováním, že dnešní utkání ve Staples Center v Los Angeles sledovalo 18 230 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (00:56:33)

3. Derek Forbort (LAK) 0+1
Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si připisují domácí hokejisté. Ti sice zápas neovládli střelecky, ale v úvodu první třetiny se díky pětiminutovému vyloučení Borowieckiho dostali do vedení a v osmé minutě to bylo záhy 2:0.

S odpovědí sice ve 22. minutě přišel Pageau, nicméně dvě vteřiny před koncem druhé části se prosadil Trevor Lewis a Králové měli znovu dvougólové vedení. Ve třetí části se pak trefil už jen Marián Gáborík, jenž tak trefou z 53. minuty stanovil skóre zápasu.

Střely na bránu

Los Angeles Kings – 19 (8, 5, 6)
Ottawa Senators – 20 (8, 9, 3)

59:57

Ještě jednou se bude vhazovat před bránou slovenského gólmana domácího celku. Poslední tři vteřiny zápasu se ale dohrají už jen z povinnosti.

59:39

Kelly se ještě v útočném pásmu pokusil vymyslet zajímavější přihrávku. Před Budajem byl ale zcela osamocen.

59:20

Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a stoprocentně i celého zápasu. Po icingu Kings se sice hra vrátí před Budaje, avšak 40 vteřin je na vstřelení tří branek velmi málo.

57:58

Znovu je puk až u Budaje, ale stále jsou u něj hokejisté Los Angeles. Senátoři se již několik desítek vteřin neprodrali do útočného pásma.

57:34

Domácí teď opravdu naprosto v klidu kontrolují situaci. Rozvážnou kombinací soupeře nabádají k forčekingu, nicméně ten vůbec nepřichází.

56:50

Až nyní si další zákrok připsal Budaj, avšak stalo se tak po velmi slabém nahození ze středního pásma.

55:56

Ottawa se v posledních minutách vůbec nedostává do útočného pásma. Doácí naprosto v pohodě kontrolují svůj tříbrankový náskok.

55:18

Utkání se přehouplo do poslední pětiminutovky. Osmnáct vteřin poté se Senátoři dopustili zakázaného uvolnění.

54:56

Aktivní Lewis teď kotouč bleskově přenesl ke Condonovi a pokusil se vymyslet zajímavou přihrávku do brankoviště. Zpoza brány však puk před bránu Senátorů neprošel.

54:17

Zákrok si navíc připsal Mike Condon, který likvidoval Gravelovu střelu po rychlém přechodu do útočného pásma.

53:48

Po Gáboríkově trefě se sice hosté snaží prodrat do útočného pásma, ale zatím se domácím daří bezpečně kontrolovat hru soupeře a včas vracet puk do neutrální zóny.

52:39

52:39 Marián GÁBORÍK - 4:1

52:39

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Početní výhoda domácích sice nebyla zrovna ideální, ale přesto přichází zřejmě rozhodující branka. Po dobré práci Lewise totiž kotouč získal MARIÁN GÁBORÍK, který si vyjel na vrchol pravého kruhu a nechytatelnou střelou puk poslal do horního rohu Condonovy brány. Asistence: Trevor Lewis

51:58

Stále jsou Kings před Condonem, ale pořád hostující brankář nemusel zasahovat. Poměrně nevýrazná přesilová hra Králů.

51:17

Domácí se sice drží v útočném pásmu, ale zatím jejich kombinace postrádá jakékoliv zakončení. Condon je tedy zcela v klidu.

50:46

Při bránění Pearssonovy akce se Erik Karlsson (OTT) dopustil držení. Je tady dvouminutová přesilová hra ve prospěch domácího celku.

50:37

Jeden z hostů se dopustil nedovoleného zákroku. Kings tak zatím hrají v ponechané výhodě.

49:55

Z vrcholu pravého kruhu nyní vypálil Andreoff a jeho svižná rána se zastavila až o břevno Condonovy brány.

48:46

Carter se sice po návratu z trestní lavice pokusil zapojit do útoku, ale jeden z domácích předtím zahrál vysokou holí.

48:38

47:53

Senátoři se ne a ne vrátit zpátky do útočného pásma. Po Stoneově šanci je kombinace Ottawy hodně nepovedená.

47:14

Tak to byla obrovská šance Marka Stona! Po krásné kombinaci totiž hostující útočník dostal přihrávku, ale zakončením z levé strany úplně minul odkrytou část brány.

46:57

Úvod oslabení se domácím vydařil. Puk se totiž svěřencům trenéra Suttera podařilo vyvézt až k útočné modré čáře.

46:38

Králové se sice drali do šance, ale celou nadějnou kombinaci pokazil nedovolený zákrok Jeffa Cartera (LAK), jenž je potrestán za hrubost vůči Bobbymu Ryanovi.

46:05

Jake Muzzin vypálil od modré čáry, nicméně střela byla ještě před Condonem sražena. Hostující brankář tak nemusel zasahovat.

45:58

Velmi záhy po ofsajdu domácího celku je hostů odpískáno zakázané uvolnění. V rukou čárového rozhodčího se puk znovu stěhuje před Condona.

45:44

Ani jednomu z celků se stále nedaří získat trvalou kontrolu nad kotoučem. Hra je z obou stran plná nepřesností.

44:52

Kotouč se dostal mezi střídačky, ale za zmínku stojí střela Martineze, jene z levého kruhu trefil Condonovo rameno!

44:23

Zakázané uvolnění v podání Senátorů. Vhazovat se bude samozřejmě až u Condona.

44:07

Až teď se Ottawě podařilo obsadit útočné pásmo. Methot si od modré čáry sjel k levému kruhu, avšak střílenou přihrávkou našel jen Budajovu lapačku.

43:20

42:57

A znovu je puk až u Condona. Vyloučený Greene se navíc zanedlouho vrátí na led.

42:39

Podruhé během několika málo vteřin se domácím hokejistům podařilo vyhodit puk přes všechny čáry. Tuto přesilovou hru si Sens nedají za rámeček.

41:52

Ottawa sice chvíli kombinovala před Budajem, ale teď musel být naopak připraven Condon, jenž čelil střele z levého kruhu.

41:20

Poněkud zbytečným faulem se ale nyní provinil Matt Greene (LAK). Domácí bek dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

40:53

Senátoři se zatím vůbec nemohou dostat ke kotouči. Kings samotný úvod třetí třetiny bezpečně kontrolují.

40:24

Pageau teď rukavicí ve vzduchu zastavil vyhození v podání soupeře, avšak v pásmu LA puk získávají právě domácí hokejisté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 0:03.
Také druhá třetina je minulostí a i po ní jsou ve vedení domácí. Ti neměli nějaký závratný vstup do periody a Jean-Gabriel Pageau Ottawu dostal na rozdíl jediné branky, avšak také druhá část skončila jejich dvoubrankovým vedením. Dlouho se zdálo, že druhou část vyhrají Senátoři, ale dvě vteřiny před zaznění sirény se puk dostal na čepel Trevora Lewise, jenž zničehonic skóroval do odkryté části brány. Domácí tak utkání mají ve svých rukou.

39:58

Tak toto může být velmi důležitý moment utkání. Především díky Brownovi teď domácí udrželi útočné pásmo, tečované nahození od modré čáry se odrazilo přesně k osamocenému TREVORU LEWISOVI a ten už byl v jednoduché pozici. Střela do odkryté brány přináší dvougólové vedení Králů! Asistence: Derek Forbort, Dustin Brown

39:21

Před chvílí byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Na obou stranách jsme byli svědky nepřesných kombinací a nakonec vše uzavřel až ofsajd Ottawy.

38:26

Až teď se Králové dostali do blízkosti brankoviště. Celou situaci si však defenzíva Senátorů v pohodě pohlídala a poté byl domácím odpískán ofsajd.

37:38

Hned po vhazování v pásmu domácích Methot neuspěl a nyní už je kotouč v neutrální zóně. Z pohledu Kings to ale nevypadá na nějaký zběsilý útok.

37:04

Peter Budaj v pohodě přikryl puk klouzající do jeho brankoviště. Následuje komerční přestávka.

36:54

Další neúspěšná souhra domácích hokejistů. V této části zatím svěřenci kouče Suttera nevymysleli nic moc zajímavého.

36:27

Setoguchi se za bránou soupeře pokusil prodrat až k finální přihrávce, nicméně Senátoři puk získali a poslali ho do středního pásma.

35:57

Králové hru uklidňují kombinací ve vlastním pásmu. Oba týmy mezitím na led posílají čerstvé síly.

34:51

Ani nadějná souhra v hloubi útočného pásma nyní neznamenala výraznější ohrožení Budajovy brány. Hosté jsou sice aktivnější, ale nějaká vyložená šance stále nepřichází.

34:33

Mark Stone si to zleva namířil rovnou do brány. Těsně před Budajem mu ale zakončení znemožnil jeden z domácích beků.

33:57

Od modré čáry šel na Budaje ještě jeden pokus, avšak ten byl výrazně nepřesný a puk podél mantinelu doklouzal do středního pásma.

33:25

Nyní se ranou z pravého stranu prezentoval Turris. Také útočník Senátorů se do potřebného prostoru netrefil.

32:54

Jedovatá střela z hokejky Codyho Ceciho nevypadala špatně, nicméně nakonec si to tvrdý pokus od modré čáry namířil vedle brány.

32:51

Tečovaná rozehrávka Králů si to namířila mezi diváky. Hra je zase a znovu přerušena.

32:32

Podruhé během pár vteřin je hra přerušena vinou ofsajdu domácího celku. Znovu je tady buly v neutrální zóně.

31:57

Poměrně záhy po buly se domácím podařilo obsadit útočné pásmo. Ani jeden jediný pokus Králů však neletěl mezi tři tyče.

31:24

Znovu byl kotouč při akci hostujícího celku sražen do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat u Budaje.

30:51

V posledních minutách je hra plná nepřesností. Ani jednomu z celků se vůbec nedaří obsadit pásmo soupeře.

29:58

Své štěstí zřejmě poprvé v utkání vyzkoušel Setoguchi. Nahození domácího brankáře šlo z pravé strany poměrně výrazně mimo vzdálenější tyč Condonovy brány.

29:29

Nepřesná rozehrávka Senátorů sice letěla přes všechny čáry, ale zřejmě byl puk ve středním pásmu tečován a proto se nepíská zakázané uvolnění.

28:57

Po delší době se v útočném pásmu představili hosté. Nic zajímavého však vymyslet nedokázali a po akci podél mantinelu se rychle vracejí mezi modré čáry.

28:05

Hra je v posledních vteřinách poměrně často přerušována. Záhy po icingu domácího celku je pískán přestupek Senátorů a vhazovat se bude ve středním pásmu.

26:57

Opět se domácí dopustili výrazně nepřesné přihrávky. Zakázané uvolnění znamená znovu buly před Budajem.

26:22

S další nadějnější akcí Ottawy přispěchal Kyle Turris. Hostující útočník si našel místo na levém kruhu, avšak Budaj si s jeho svižným pokusem poradil.

25:51

Teď se ale Kings dopustili zakázaného uvolnění. Po pěkné, leč neúspěšné, akci Widemana se hra vrací před Budaje.

24:56

Sice nejsou zrovna aktivní, ale Králové po inkasované brance docela kontrolují situaci. Každá další akce Senátorů bylo bezpečně zastavena.

24:35

Pořád jsou hosté aktivnější a neustále se snaží obsadit útočné pásmo. Nyní se zajímavější akci pokusil rozjet Karlsson, nicméně jeho přihrávka byla sražena.

23:45

Další snaha Senátorů znamenala ofsajd, ale následné nahození Budaje donutilo k zákroku. Kings jsou v úvodu třetiny trochu zaskočeni.

23:19

Hosté pokračují v aktivitě, avšak Brassardovo nahození podél mantinelu se vyvezlo až do ochranné sítě. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

22:00

22:00 Zack SMITH - 2:1

22:00

Ottawa právě vstřelila branku!
A Senátoři zničehonic snižují. Rozehrávka domácích byla zastavena už na modré čáře, puk se zjevil na holi Pyatta, který na nic moc nečekal a okamžitě přihrával před Budaje. Tam se přes Muzzina prosadil ZACK SMITH a právě od jeho hokejky si to puk namířil do protipohybu domácího gólmana. Asistence: Tom Pyatt, Kyle Turris

21:11

Hosté se snaží o aktivní napadání. Buly sice nevyhráli, avšak díky rychlému přístupu k soupeři puk bleskově vrací za Budaje.

20:57

Úvod druhé třetiny je zatím poměrně nevýrazný. Na obou stranách jsme zaregistrovali pár nepřesností a hru přerušil až Budaj, jenž zastavil nahození ze středního pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 23:09.
Úvodní třetina zápasu je u konce a zatím jsou spokojenější domácí. Úvodních dvacet minut bylo poměrně nevýrazných, ale Kings měli v úvodu pětiminutovou přesilovou hru a ta ve čtvrté minutě přinesla úvodní branku Jeffa Cartera. Druhá půle početní výhody byla poměrně nepovedená, avšak po střele Aleca Martineze se kotouč z výšky snesl do brány a LA získalo dvou brankové vedení. Do dalších šancí se v závěru dostali hosté, nicméně Budaj je zatím stoprocentní.

Střely na bránu po 1. třetině

Los Angeles Kings – 8
Ottawa Senators – 8

20:00

19:57

Cody Ceci si v útočném pásmu sjel k pravému kruhu a vypálil hned po obdržení křížné přihrávky. Budaj zasáhl pravým betonem!

19:34

Kings sice ještě chvíli hráli u Condona, avšak k dalšímu zakončení nedošlo a nyní už je puk až za Budajem.

18:59

Hodně tvrdou střelu teď pro změnu musel zlikvidovat Condon, kterého prověřil Drew Doughty. Hostující brankář si připisuje teprve šestý úspěšný zákrok.

18:31

S návratem vyloučeného Toffoliho to zkusil Ceci, avšak jeho plachtící střela si to namířila jen do lapačky domácího gólmana.

17:57

Hra byla přerušena dalším zákrokem Petera Budaje a hned po vhazování domácí vyhodili kotouč až ke Condonovi.

17:12

Skvělý Budaje se dokázal bleskově přesunout od tyče k tyči a zastavuje tvrdou Hoffmanovu střelu od modré čáry. Zatím nejtěžší zákrok slovenského gólmana.

16:52

Hned po buly sice domácí kotouč vyhodili přes všechny čáry, ale nyní už Karlsson zastavuje puk na útočné modré čáře a Sens jsou nastěhováni před Budajem.

16:31

Tyler Toffoli (LAK) si odpyká dvouminutový trest. Za Condonovou bránou se totiž provinil držením hole.

16:04

Robinson se sice snažil seč mohl, avšak kotouč již před brankovou čárou nestihl a odpískáno je tedy zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Budajem.

15:47

Senátoři se na chvíli usadili v útočném pásmu. Jediná střela od modré čáry ale byla sražena mezi tři tyče a posléze sudí odpískali přihrávku ruku.

15:08

Krátce po odpískání ofsajdu teď jeden z hostů trefil soupeře. Tentokrát z toho ale nebylo nic vážného a vylučovat se proto nebude.

14:49

Teď navíc přišlo nepřesné zakončení v podání Dzingela. Kotouč je v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

14:28

Senátoři se snažili obsadit útočné pásmo, nicméně kombinace nebyla zrovna nejpřesnější a domácí hru v pohodě vrátili do neutrální zóny.

13:51

V posledních vteřinách se hraje především ve středním pásmu. Kromě přesilové hry domácích Králů sledujeme poměrně neatraktivní podívanou.

12:58

Senátoři šli do přečíslení, nicméně výhoda tří hráčů proti dvěma nebyla až tak výrazná a útok středem skončil neúspěchem.

12:34

Do útočného pásma se po delší době pokoušeli prodrat domácí. Sice to nebyla zrovna marná snaha, ale přesto se kotouč záhy dostal zpět mezi modré čáry.

11:59

Během pouhé minuty je hra přerušena již počtvrté. Nyní se však provinili hosté, kteří se dopustili postavení mimo hru.

11:49

Okamžitě po úspěšném vhazování to zkusil jeden z hostů. Byl to Cody Ceci, jenž vypálil od modré čáry, ale tvrdým projektilem trefil jen Budajovu lapačku.

11:46

Potřetí v řadě se přerušuje vinu domácích hokejistů. Zakázané uvolnění puk vrací k Budajovi.

11:36

Další nepovedená mezihra domácích. Tentokrát je z toho ale icing a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

11:20

Nepřesná rozehrávka v podání Kings. Je z toho icing a hra se tedy stěhuje před bránu Petera Budaje.

10:53

Tak dnes se nám hodně jiskří. Jordan Nolan (LAK) se dostal do křížku s ottawským rebelem Chrisem Neilem (OTT) a byla z toho zajímavá rvačka. Více měl právě Neil, jenž dnes hraje 1000. zápas v dresu Senátorů. Oba samozřejmě dostávají pětiminutový trest.

10:23

09:58

Hosté předvedli opravdu velmi dobrý tlak do brankoviště. Budaj sice celou situaci ustál, ale Senátoři jsou stále nastěhováni v útočném pásmu.

09:16

Hoffman se sice dostal do zajímavé střelecká pozice, avšak pokusem z pravého kruhu pálil pouze do přesunujícího se Budaje.

08:56

Senátoři se až nyní usazují v útočném pásmu. Zatím je to ale bez zakončení.

08:23

Teď si ale přesilovou hru zahrají pro změnu hosté. Andy Andreoff (LAK) je penalizován za hrubost.

08:14

Tak tohle bylo velmi pěkné. Hned po buly po icingu domácích se do sebe pustila dvojice Matt Greene – Mark Borowiecki. Rychlá pěstní výměna znamená pro oba pět trestných minut.

07:22

07:22 Alec MARTINEZ - 2:0

07:22

Zničehonic přichází druhý přesilovkový gól domácích hokejistů. Ke střele od modré natáhl ALEC MARTINEZ, který sice trefil jen Condonovo rameno, ale poté se puk pomalu snesl na záda hostujícího brankáře a zamířil za brankovou čáru. Pro Sens je to opravdu velmi smolný gól. Asistence: Tanner Pearson, Kevin Gravel.

06:31

Druhá polovina přesilové hry se Los Angeles zatím nedaří. Budaj však na druhé straně nemusel zasahovat, neboť zakončení od mantinelu letělo vedle brány.

05:59

Registrujeme další nepřesnou střelu z hole jednoho z domácích beků. Puk je zpátky ve středním pásmu a hosté mohou střídat.

05:28

Slabší nahození od modré čáry bylo lehce tečováno, ale nakonec si to namířilo vedle Condonovy brány. Záhy poté jde puk do středního pásma.

04:57

Nyní to navíc nadějně vypadalo pro hosty. Rozjetý Pageau ale přihrávku z levé strany nezpracoval a ze samostatného úniku nic nebylo.

04:16

Po úvodní brance zápasu se Los Angeles zatím ne a ne vrátit do útočného pásma. Určitě ale musíme zmínit, že Kings stále pokračují v přesilové hře.

03:10

03:10 Jeff CARTER - 1:0

03:10

A domácí přesilovou hru rychle využívají. Celou akci rozjel Doughty, který přihrál k mantinelu a Kings následně kotouč se štěstím prostrkali k JEFFU CARTEROVI. Ten se zničehonic zjevil před hostujícím gólmanem a střelou z mezikruží touš poslal pod břevno. Asistence: Drew Doughty, Peter Budaj

02:38

Mark Borowiecki (OTT) svému týmu rozhodně nepomohl. Za tvrdý zákrok vůči Toffolimu totiž dostává hned pětiminutový trest.

02:38

Borowiecki u mantinelu tvrdě atakoval Toffoliho, jenž na ledě zůstal otřesen a následně byla k vidění krátká šarvátka. Určitě se bude vylučovat.

02:26

Teď už sice Condon musel zasahovat, ale slabý bekhendový pokus šel po mantinelu přesně do betonů.

01:59

Hra se sice vrátila do neutrální zóny, avšak následný výpad v podání Doughtyho přinesl jen nepřesné nahození z pravé strany. Gólmani zatím zasahovat nemuseli.

01:29

Anže Kopitar se kolem mantinelu dobře prodral do útočného pásma a nakonec Kings navíc vyhráli souboj za Condonovou bránou.

00:52

Nyní už ale Ottawa rozjela další akci. Turris hru přenesl přes šíří útočného pásma, nicméně Ceciho bekhendové nahození letělo mimo tři tyče.

00:16

Hosté se sice okamžitě dostal ke kotouči, nicméně po nahození podél mantinelu se puku ujímají hokejisté Los Angeles.

00:01

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Andreoff, Setoguchi – King, N. Shore, Nolan.

Ottawa Senators: Condon (Hammond) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris, B. Ryan – Z. Smith, Pageau, Pyatt – B. Robinson, Kelly, Neil.

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Justin St. Pierre – Vaughan Rody, Shane Heyer.
ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Peter Budaj
Marián Gáborík

Ottawa Senators

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

OTTAWA SENATORS

Tým z hlavního města Kanady by se měl i letos pohybovat někde na hranici postupu do playoff a zatím si vede poměrně dobře. Po 27 odehraných zápasech má Ottawa 34 bodů a ve velmi vyrovnané tabulce Východní konference se nachází na sedmém místě. V minulosti byli hosté velmi produktivní, avšak letos Sens spoléhají především na precizní defenzívu. Ta dosud inkasovala jen 69 branek a plně tak kompenzuje pouhých 68 přesných zásahů.

LOS ANGELES KINGS

Domácí hokejisté i letos patří do širšího okruhu favoritů, ale po slabším začátku se zatím ne a ne dostat mezi nejlepší. Kings sice díky dobře chytajícímu Budajovi skvěle nahradili zraněného Quicka a mají jednu z nejlepších defenzív ligy, ale v útoku to zatím není ono. Aktuálně devátý celek Západní konference dosud vstřelil jen 67 gólů a to je na Západě pátý nejnižší počet. Los Angeles navíc prohrálo tři z posledních čtyř utkání a na domácím ledě prohráli třikrát v řadě.

9.12.2016 Los Angeles – Carolina 1:3
4.12.2016 Los Angeles – Montreal 4:5 sn.
2.12.2016 Arizona – Los Angeles 3:4
1.12.2016 Los Angeles – San Jose 1:4
27.11.2016 Los Angeles – Chicago 2:1 pp.

Jeff Carter 21 (11+10)
Tyler Toffoli 15 (5+10)
Drew Doughty 14 (5+9)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

4:1

Góly a asistencie: 4. J. Carter (Doughty, Budaj), 8. Martinez (Pearson, Gravel), 40. Lewis (Forbort, D. Brown), 53. Gáborík (Lewis) – 22. Z. Smith (Pyatt, Turris)

Rozhodca: Francois St. Laurent, Justin St. Pierre – Vaughan Rody, Shane Heyer

Diváci: 18 230