10.12.2016, 12:30 • Ufa Arena • Jan Volf cz

Tipsport: 1.57 4.8 4.58

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště na počtenou! Mějte pěkný víkend. (15:02:23)
Československá stopa

Amur Chabarovsk

Jan Kolář – Čech, 0+0, 1 střela na branku, 2 trestné minuty, 1 bodyček, čas na ledě 22:51.

Tomáš Zohorna
– Čech, 0+0, 1 střela na branku, 4 trestné minuty, 5 vyhraných buly, čas na ledě: 17:17.
Statistiky zápasu

Střely na branku: 41:33

Vyloučení: 3:6 (14:20 v minutách)

Vyhraná vhazování: 26:22

Bodyčeky: 9:9

Góly v přesilovce: 2:0
Zápas končí. Ufa tak zvládla otočit zápas za nepříznivého stavu 1:3. Ve třetí třetině srovnala na 3:3. V prodloužení jí pak pomohlo vyloučení Zohorny a následná přesilovka. Přesilovku využila a vyhrála 4:3: Rozhodující branku dal IGOR GRIGORENKO.

60:24

60:24 Igor GRIGORENKO - 4:3

60:24

Ufa právě vstřelila branku!
Využitá přesilovka. Střela od modré, teč před gólmanem, který nemohl na ránu vidět a vítězství 4:3 v prodloužení. Autorem branky je IGOR GRIGORENKO. Asistence: Sami Lepistö, Linus Omark.

60:01

Salavat ve třetí třetině zařadil vyšší rychlostní stupeň a ukázal proč patří mezi nejlepší kluby KHL, když mu teklo do bot, dokázal zabrat a ze šlamastyky se dostat. Za Ufu skórovali Omark a Kuljaš za Amur Litovčenko. Za stavu 3:3 tak uvidíme prodloužení

60:00

59:58

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., podražení).

59:43

Ještě s pukem kouzlil Omark a pak hledal spoluhráče před brankou, nevyšlo to.

59:02

Gavrilov zneškodnil velmi nebezpečnou situaci.

57:55

Tvrdý hit schytal hráč Ufy při přechodu do útoku. Amur se ubránil.

56:56

Metsola chytá další šanci domácích.

56:15

Amur vyhrál důležitou buly ve svém pásmu. Může tak v klidu rozehrát.

54:55

Ufa zase v útoku a zkouší pozornost Metsoly.

Dnešní utkání sleduje 6781 diváků.

54:00

Domácí diváci se taky probudili a ženou svůj tým k dalšímu gólu.

52:25

52:25 Denis KULJAŠ - 3:3

52:25

Krásná akce! Salavat vjel ladně do pásma Amuru a útočnou fázi zvládl bravurně. Kuljaš dostal nabito a pěknou ranou nad lapačku, do šibenice, vyrovnal zápas na 3:3. Autorem branky je DENIS KULJAŠ. Asistence: Maxim Gončarov, Dmitrij Makarov.

51:10

Ljutov trefil Gavrilova do masky. Sudí hru ale nepřerušili. Gólman je v pořádku.

48:35

48:35 Linus OMARK - 2:3

48:35

Omark viděl, že Metsola není připraven a tak objel rychle branku zasunul kotouč u první tyče. Metsola se nestihl přesunout a inkasoval. Autorem branky je LINUS OMARK. Využití přesilové hry. Asistence: Sami Lepistö, Teemu Hartikainen.

47:54

Ufa si zahraje dvojnásobnou přesilovku. Udeří a dá kontaktní gól?

47:54

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

47:07

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vladimir Malevič – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

46:23

Ufa je zaskočena, naopak Amur jako polit živou vodou. Tato hra mu vyhovuje.

45:50

Litovčenko tvoří svým pohybem další příležitosti hostů. Jeho sebevědomí vzrostlo a dovoluje si více než před svým gólem.

43:15

43:15 Vjačeslav LITOVČENKO - 1:3

43:15

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Výborně Chabarovští! Skvělá individuální akce Vjačeslava Litovčenka. Ten nabral rychlost a projel až mezi kruhy, odkud pálil a puk prošel někde pod lapačkou Gavrilova. Pěkná akce. Autorem branky je VJAČELSAV LITOVČENKO. Asistence:

42:18

Hosté se mohli dostat do dvougólového trháku, ale situaci nezvládli.

40:28

Dopředu se dral Amur, než ho zastavili obránci Salavatu.

40:01

Úvodní buly pro Ufu.

40:01

Chabarovsk trápí favorita. Druhou třetinu zvládl dobře. Sice inkasoval, ale netrvalo dlouho a vytvořil si opět jednobrankové vedení. Po druhé části tak vede 2:1. Ufa hodně střílí, ale není to nic platné, pokud nedá gól. Domácí mají na to s výsledkem něco udělat ještě jednu dvacetiminutovku. Podaří se jim vyrovnat či dokonce vyhrát? Uvidíme.
Další třetina začne přibližně v 14:07.

40:00

39:08

A Amur hraje znovu to co potřebuje, drží soupeře daleko od branky, hraje velice dobře pozičně. Těžko se přes něj přechází.

38:37

38:36

Amur zahrál početní výhodu skvěle, pěkně kombinoval, rozdal dobré puky, ale v branku šance nepřetavil.

37:38

Ramstedt pálil po výměně puku s Kondratěvem. Rána byla zblokována.

36:37

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Enver Lisin – 2 min., podražení).

35:21

Ufa při početní výhodě několikrát ohrozila branku Metsoly. Ten zůstává nepřekonán.

34:30

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexej Byvalcev – 2 min., hákování ).

34:25

34:25 Vladislav UŠENIN - 1:2

34:25

Nedáš dostaneš! Toto pravidlo v hokeji občas platí. Autorem branky je VLADISLAV UŠENIN. Malevič z rohu vyhledal volného Ušenina, který vymetl prostor nad lapačkou Gavrilova. Asistence: Vladimír Malevič, Teemu Ramstedt.

33:12

Ufa vyhrála buly a hned vyslala puk na branku Metsoly. To gólem neskončilo, avšak poté měl velikou možnost Lisin, který si položil Metsolu, udělal blafák a chtěl zasunout puk do prázdně branky, byl ale moc v úhlu a úmysl mu nevyšel. Chabarovsk přežil akci s velkým štěstím.

32:18

Hartikainenova střela přes beka. Nenašla cíl.

28:55

28:55 Enver LISIN - 1:1

28:55

Tak se to přece jen povedlo. Autorem branky je ENVER LISIN. Korotkov poslal puk z levé strany před branku přesně tam, kde stál Lisin, ten už jen zametl puk do poloodkryté klece. Asistence: Jevgenij Korotkov.

28:13

Chabarovsk si vytvořil tlak a zavřel soupeře v jeho třetině.

26:59

Li byl sice sražen k zemi, ale Amur pokračoval v akci a dvakrát dorážel. Gavrilov udržel s pomocí obránců puk před brankovou čarou.

25:02

Loginov nahodil na branku, střela mířila mezi betony, Metsola vyrazil a stále není puk v bezpečí.

22:53

22:16

Rána z mezikruží nad branku Metsoly.

21:54

Útočník Salavatu se obtočil kolem branky a chtěl zasunout puk u první tyče. Metsola si opět věděl rady.

21:12

Střela z vrcholu pravého kruhu, Metsola si poradil. Přesilová hra pokračuje.

20:53

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Tomáš Zohorna – 2 min., sekání).

20:29

Šance Ufy, Metsola na místě.

20:19

Amur zkoušel dlouhý pas, avšak přihrávka nenašla adresáta a tak se pískal Icing.

20:01

První perioda je u konce a trochu překvapivě vedou hosté z Chabarovsku 1:0. Ufa je aktivnější, měla převahu a víc gólových šancí, avšak Amur hraje trpělivě, rychle se vrací a znepříjemňuje soupeři hru. Pokud Ufa vydrží s tlakem, tak určitě skóruje, Amur je až příliš zatažený a to může lehce přejít v pasivitu. Ufě by mohli pomoci i přesilové hry, pokud nějaké přijdou. Druhá třetina začne přibližně ve 13:20. Buďte s námi.

20:00

19:34

Omark dnes není disciplinovaný, už je podruhé na trestné lavici.

19:00

Poslední minuta první části.

19:00

Salavat to má těžké, hraje do plných, musí překonávat val, který hráči Chabarovsku tvoří ve střeední mpásmu.

17:59

Taktika Amuru je jasná a zřetelná, hrát poctivě dozadu a zkoušet brejky, čekat na chyby, naopak Ufa bude tlačit a tvořit útočné akce.

17:14

Pasáž hry, kdy dominují defenzívy, obránci úspěšně odebírají kotouče.

15:49

Loginov se dostal nyní ke střele od modré. Vypálil, avšak Metsola vytasil zákrok lapačkou.

14:25

Amur úporně brání a nepouští protivníka do šancí.

13:22

Po zákroku Gavrilova se před ním vytvořil hlouček hráčů, kteří do sebe šli pěstmi. Rozhodčí tento hlouček včas rozpustil.

13:10

zohorna úspěšný na buly v obranném pásmu.

11:13

11:13 Vitalij POPOV - 0:1

11:13

Pozor, skóre otevírá outsider. Autorem branky je VITALIJ POPOV. Popov obdržel krásný pas před branku z pravého rohu a zakončil po ledě. Asistence: Li O., Jurij Nazarov.

10:39

Pěkný přechod útočné modré čáry Amuru.

10:15

První řada Salavatu tlačí protivníka. Vytvořila si i šanci po dlouhém obležení.

08:58

08:58 Dobrá šance hostů

08:58

Na druhé straně šance Amuru. Malevič se zjevil před Gavrilovem. Gavrilov nastavil lapačku a zlikvidoval tento nebezpečný projektil.

08:19

Metsola zasáhl nejistě proti nahození od modré, puk mu vypadl a válel se po brankovišti, Metsola ho poté našel a rozehrál.

07:21

Buly v obranné třetině vyhráli domácí a díky tomu mohou rozvinout novou útočnou akci.

05:39

Lepistö nahrál na levé křídlo. Ufa se probojovala do pásma soupeře.

04:28

04:28 Skvělý zákrok brankáře

04:28

Metsola měl hodně práce, aby neinkasoval, podržel svůj tým. Výborně zasáhl tento finský fantom.

04:05

Kuuselovi ujel puk a dopředu jde Ufa.

03:18

Hartikainen nahrál Krysanovovi. Oba zavezli kotouč do útoku, ke střele se nedostali.

02:35

01:55

Gavrilov vyrazil a hráč Ufy vyhodil přes všechny čáry.

01:27

Amur už zase kombinuje v pásmu Ufy. Početní výhoda pokračuje.

00:59

Pěkná rána Kondratěva po nabití od spoluhráče.

00:35

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., hákování).

- Katsuba, Vj. Ušenin

Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Loginov, Lepistö, Kuljaš, Gončarov, S. Garejev, Arzamascev, D. Vorobjov, Kornějev – Hartikainen, Omark, I. Grigorenko – D. Makarov, A. Lazarev, Lisin – Něstěrov, Chripunov, Malcev – Korotkov, Paršin, M. Majorov.

Rozhodčí:
Akuzovskij, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov

Trenér: Zacharkin

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – J. Kolář, Kondratěv, Aťušov, Malevič, Kosmačjov, Ljutov, Jelesin – Vl. Ušenin, Kuusela, T. Zohorna – Litovčenko, Krysanov, Kapustin – Ramstedt, Byvalcev, Orlovič – Grudkov – O. Li, V. Popov, Nazarov..

Trenér: Fachrutdinov

Celek z dalekého východu Ruska, musí létat dlouhé vzdálenosti k zápasům KHL. Nikdy KHL nevyhrál. Navíc patří mezi dlouhodobě nejhorší kluby. Letos mu patří 13. příčka ve Východní konferenci a na play off ztrácí 9 bodů. To se dá stáhnout, avšak v této konferenci má možnost hrát play off hodně týmů a pravděpodobnost, že to bude zrovna Chabarovsk není vysoká. Hrají tu dva Češi útočník Tomáš Zohorna (11+14) a obránce jan Kolář (7+3). Určitě tu nedělají ostudu naopak patří k nejlepším hráčům týmu. Nejproduktivnějším hráčem Amuru je právě Zohorna. Druhý je Fin Teemu Ramstedt (6+14) a třetí další Fin Kristian Kuusela (6+12). Kolář je mezi beky druhý nejproduktivnější, za Kondratěvem.

Forma týmu
Z posledních 5 zápasů pak Amur vyhrál jediný, s Čerepovcem, nestačil na Astanu, CSKA Moskva, Petrohrad a Čeljabinsk. Omluvou může být jen fakt, že měl těžký los.
Salavat Julajev Ufa

Ufa je celek, který útočí na nejvyšší příčky každým rokem, letošní rok není výjimkou. Letos zatím figuruje na 4. místě tabulky Východní konference. Aktuálně prohrála 3 z posledních 5 utkání. Nad její síly byli Jaroslavl, Jokerit Helsinky a také nováček a jediný tým z Číny Kunlun. Naopak 2 výhry zaznamenala proti Minsku a Rize. Za 40 zápasů vybojovala 69 bodů. Na třetí Kazaň ale ztrácí propastných 13 bodů. Nevadí, ze 4. místa lze také postoupit do play off a začínat na domácím ledě. Nejprodutkivnějším hráčem týmu je švédský šikula Linus Omark (8+30). Druhý je Fin Hartikainen
(17+15) a třetí místo obsadil Kirill Kaprizov (15+15).

Vzájemné zápasy

17.10.16 Chabarovsk – Ufa 4:5 SN
6.1.16 Chabarovsk – Ufa 5:4 PP
22.9.15 Ufa – Chabarovsk 1:4
10.10.14 Ufa – Chabarovsk 7:2
Hezkou sobotu přeji, dnes se hraje mimo jiné opět KHL a my budeme u toho. Já Vám zprostředkuji zápas mezi Ufou a Chabarovskem. je to souboj v rámci Východní konference. Tyto celky na sebe narazí letos podruhé. První utkání vyhrála Ufa až v nájezdech 5:4. Pro oba týmy to bude 41. zápas sezóny. Play off se blíží a začíná se ukazovat, kdo na něj má a kdo zůstane za jeho branami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

4:3

Góly a asistencie: 29. Lisin (Korotkov), 49. Omark (Lepistö, Hartikainen), 53. Kuljaš (Gončarov, D. Makarov), 61. I. Grigorenko (Lepistö, Omark) – 12. V. Popov (O. Li, Nazarov), 35. Vl. Ušenin (Malevič, Ramstedt), 44. Litovčenko

HC Salavat Julajev Ufa: Gavrilov (Svedberg) – Loginov, Lepistö, Kuljaš, Gončarov, S. Garejev, Arzamascev, D. Vorobjov, Kornějev – Hartikainen, Omark, I. Grigorenko – D. Makarov, A. Lazarev, Lisin – Něstěrov, Chripunov, Maľcev – Korotkov, Paršin, M. Majorov.

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – J. Kolář, Kondratěv, Aťušov, Malevič, Kosmačjov, Ljutov, Jelesin – Vl. Ušenin, Kuusela, T. Zohorna – Litovčenko, Krysanov, Kapustin – Ramstedt, Byvalcev, Orlovič - Grudkov – O. Li, V. Popov, Nazarov.

Rozhodca: Akuzovskij, Bondar – Zacharenkov, Sadovnikov