HC Frýdek-Místek – HC Benátky nad Jizerou

7:3

koniec (1:1, 3:1, 3:1)

10.12.2016, 17:00 • Hala Polárka • 33. kolo • Monika Návratová (@monaatko) cz

Tipsport: 2.2 4.05 2.55

Frýdecko-místečtí fanoušci se zapojili do Charitativního týdne WSM ligy a při děkovačce vhodili na led několik desítek plyšáků! (19:22:59)
Frýdecko-místečtí ovládli tento zápas a potvrdili, že v duelu mezi Frýdkem-Místkem a Benátkami nad Jizerou vítězí vždy domácí tým!

59:18

Domácí poslali puk do bezpečí, teď už se asi hostům nepodaří ani upravit skóre.

58:34

Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Hosté zkoušeli hru bez brankáře, která jim ovšem vůbec nevyšla. Udělali chybu při střídání, které dokázal využít MAREK RŮŽIČKA, jenž vstřelil puk do prázdné brány! Asistence: Antonín Pechanec, Jakub Kania.

58:02

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Bohumil Jank – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Tadeáš Jaroš.

57:42

Střela Janka byla sražena až mimo hrací plochu.

56:37

Růžička střílel do skoro odkryté klece, Novotný však teď předvedl parádní zákrok, když se bleskově stihl přesunout.

56:21

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Adam Dlouhý – 2 min., hrubost).

56:04

Zakázané uvolnění domácích.

55:14

Růžička našel Kováře, který se dostal až ke střele, Novotného však nepřekonal. Domácí evidentně nechtějí nic vypustit a hrají stále ve stejném tempu.

54:36

Domácí zavezli puk do útočného pásma a odjíždějí střídat,

53:39

53:29

Domácí se prosazují dokonce ve vlastním oslabení! Frýdecko-místečtí se dostali do přečíslení, nejprve střílel Rufer, jehož střelu Novotný vyrazil pouze k LUKÁŠI JAŠKOVI, který odklidil puk do odkryté klece! Asistence: Adam Rufer.

53:08

Nepřehledná situace teď vznikla před brankou domácích, ani jeden z hostů ale nedokázal správně trefit puk a tak z toho nic nebylo.

52:21

Růžička se dostal ke střele ve vlastním oslabení, bránu ale minul.

52:09

Další zákrok domácího gólmana, tentokrát zastavil střelu Havlína.

52:03

Proti střele Vrbaty vytáhl Šimboch parádní zákrok lapačkou.

51:39

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Bohumil Jank – 2 min., krosček).

51:15

Kočí střílel z mezikruží a měl nebezpečnou šanci, poté byl faulován a hosté si zahrají další přesilovku.

50:58

Zakázané uvolnění hostů.

50:46

Chmielewski krásně našel Růžičku před brankou, ten sice vystřelil, ale Novotného nepřekonal.

49:17

Jašek v přečíslení přihrál Michalovi Kovařčíkovi, ten ale z těžké pozice nezpracoval puk a nedokázal pohodlně zakončit.

48:48

Hosté jsou teď aktivní a nepříjemně kombinují v útočném pásmu.

48:08

Wiencek pálil z mezikruží, jeho střeli ještě mohl dorážet Havel, ten ale na puk nedosáhl.

47:30

47:08

Hrníčko mohl střílet do odkryté brány, prudkou přihrávku ale nezachytil podle svých představ a puk nezpracoval.

46:21

Benátečtí už hrají přesilovku, domácí však zatím dobře brání a vyhazují puky do bezpečí.

45:51

45:30

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marek Růžička – 2 min., hákování).

45:07

Hosté se osvobozují a vyhazují puk do bezpečí.

44:41

Klimša pálil z otočky, bránu ale těsně minul.

44:30

Po střele Janka skončil puk v moci Novotného, následuje vhazování po jeho pravici.

43:51

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Víšek – 2 min., hákování).

43:32

Hosté hráli vysokou holí a hra je tak přerušena.
Dnešní utkání sleduje 1499 diváků.

42:48

Tak to byla krásná akce! Kania našel úplně volného ARONA CHMIELEWSKÉHO, který poslal puk do úplně odkryté klece. Asistence: Jakub Kania, Antonín Pechanec.

42:06

Střela Růžičky byla sražena až do ochranné sítě, následuje vhazování.

40:43

Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
Hosté využívají přesilovku a snižují na rozdíl jediné branky! Vrbata přihrál zpoza branky JANU VÍŠKOVI, který prostřelil Šimbocha a přidává svůj druhý gól v tomto utkání! Asistence: David Vrbata, Lukáš Volf.

40:01

Ve druhé třetině jsme se rozhodně nenudili, padly totiž celkem čtyři branky! Tři z nich vstřelili domácí, kterým se podařilo otočit stav utkání na svoji stranu a vedou už o dvě branky. Nejprve se trefil Marek Růžička, poté vyrovnal Jan Víšek. Následně však vrátil vedené svému týmu Ondřej Kovařčík a zvyšoval Adam Rufer.
Další třetina začne přibližně v 18:44.

40:00

39:45

Domácí gólman předvedl další povedené zákroky, nejprve vychytal střelu Víška a poté Volfa.

39:00

Dlouhý teď mohl dorážet puk do odkryté klece, v tom mu ale v poslední chvíli zabránil Šimbochův beton, který se stihl velmi rychle přesunout.

38:51

Šimboch raději přikryl nahozený puk a přerušil hru. Následuje vhazování po jeho levici.

38:37

Domácí se osvobozují a vyhazují puky do bezpečí.

37:58

Střela Víška skončila v lapačce Šimbocha, který přerušuje hru.

37:43

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Matyáš – 2 + 2 min., vysoká hůl).

36:49

Rufer dostal puk do útočného pásma, přihrál Ciencialovi, který pálil z mezikruží, Novotného ale nepřekonal.

36:08

Vrbata střílel od modré, střela však byla sražena. U puku už jsou domácí.

35:15

Domácí využívají přesilovku a opět odskakují do dvoubrankového vedení! Frýdecko-místečtí byli v přečíslení tři na dva, Růžička našel ADAMA RUFERA, který přesnou ranou propálil Novotného. Asistence: Marek Růžička, Antonín Pechanec.

34:25

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Víšek – 2 min., podražení).

34:25

Střela Klimši skončila v lapačce Novotnéno.

34:02

33:51

Tlak domácích pokračuje, Jank teď několikrát tvrdě vypálil od modré a zaměstnal tak hostujícího gólmana.

33:20

Střelu Janka tečoval Ondřej Kovařčík, tentokrát ale puk za zda Novotného nedostal.

32:44

Hosté snižují ve vlastním oslabení! Po chybách v domácí obraně se dostali Benátečtí do přečíslení dva na jednoho a JAN VÍŠEK překonal Šimbocha. Asistence: Lukáš Volf.

32:02

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., nedovolené bránění).

31:20

Kania pálil od modré čáry, jeho střela byla však zblokována. Hosté se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

29:36

Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! „Já na bráchu, brácha na mě“ – tohle byla opět naprosto parádní sourozenecká spolupráce! V přečíslení přihrál Michal Kovařčík svému bratrovi ONDŘEJI KOVAŘČÍKOVI a ten přesně zakončil do odkryté brány! Asistence: Michal Kovařčík, Lukáš Jašek.

27:57

Domácí se snaží dostat do útočného pásma, hosté jej však nechtějí pustit přes modrou čáru.

26:54

Domácí se ujímají vedení! Puk se odrazil k MARKU RŮŽIČKOVI, který si jej rukou sklepl na led a z první prostřelil Novotného! Asistence: Antonín Pechanec, Aron Chmielewski.

26:37

Hra s přesouvá ze strany na stranu. nejprve byl v šanci Chmielewski, jeho rána ale přes beky neprošla, hosté se vzápětí dostali do protiútoku. Hrníčko však vstřelil kotouč pouze do ochranné sítě.

26:19

Vrbata pálil z mezikruží, jeho rána však byla tečována až do ochranné sítě.

25:49

24:55

Michal Kovařčík s Jaškem se dostali do útočného pásma, přihrávka jim ale nevyšla a tak o něj zase rychle přišli.

24:03

Chmielewski se snažil dorážet odražený puk, Novotný si ale svou levou tyč pohlídal.

23:44

Jáchymova střela se odrazila od zadního mantinelu až před branku, kde chtěl dorážet Klimša, neměl však dostatek prostoru.

23:01

Puk skončil na střídačce hostů a bude se tak znovu vhazovat.

22:19

Jašek se ocitl před brankou a dostal se až ke střele, Novotný puk jen vyrazil před sebe, tak už ale nebyl nikdo z domácích, kdo by mohl dorážet.

22:04

Domácí se teď usadili v útočném pásmu a vyslali na Novotného hned několik střel. Puk nakonec ale po střele Matyáše skončil až v ochranné síti a hra je přerušena.

21:26

Pastor střílel z pravého kruhu, Šimboch však vyrazil puk do bezpečí. Domácí se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:00

20:34

Rozhodčí ztratil puk z dohledu, když o něj hráči bojovali u mantinelu a hra je tak přerušena.

20:01

První třetina nám přinesla velmi vyrovnanou a svižnou hru. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil hostující Petr Kolmann. Poté měly oba týmy několik šancí, prosadil se však až minutu a půl před koncem třetiny Aron Chmielewski, který tak srovnal stav!

20:00

19:35

Hosté se sami připravili o pásmo a poté jim dokonce bylo odpískáno zakázané uvolnění.

19:00

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Cienciala – 2 min., hákování).

18:22

Pár minut před koncem třetiny domácí vyrovnávají! Růžička našel před brankou úplně volného ARONA CHMILEWSKÉHO, který už měl lehkou práci a nastavením hole nasměroval puk do odkryté klece! Asistence: Marek Růžička, Antonín Pechanec.

17:57

17:34

Tržický střílel z osy hřiště, Šimboch však opět úspěšně zasáhl.

16:50

Mikliš střílel z pravého kruhu, puk je opět v moci frýdecko-místeckého gólmana.

16:43

Šimboch vyjel až do mezikruží a zalehl puk před dojíždějícím Víškem. hra je tedy přerušena.

16:23

Střela Matyáše od modré byla zblokována, Cienciala se pak ještě pokoušel střílet z mezikruží, ani to mu ale nevyšlo.

15:47

Růžička se pokoušel najít Chmielewského, ten však na dlouhou přihrávku nedosáhl a puk v jízdě nezpracoval.

15:10

Hrníčko se dostal do samostatného úniku, Šimboch však dobře odhadl, co má v plánu a jeho pokus vychytal.

14:39

Matyáš rozehrává zpoza vlastní brány, domácí mohli v klidu vystřídat.

13:34

Jašek tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů, Novotný byl však pozorný.

12:35

Dlouhý si vytvořil nebezpečnou šanci před brankou a pokoušel se i dorážet, Šimboch chvíli nevěděl, kde má puk. Nakonec se mu jej však podařilo zkrotit a přerušit hru.

11:32

Volf mířil na bránu, jeho střela ale byla zblokována jedním z domácích beků. hra se teď přesouvá ze strany na stranu.

10:51

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Novotného bránu.

09:41

Mikyskova střela skončila v lapačce domácího gólmana, hra je přerušena.

09:20

09:02

Havel se teď dostal do samostatného nájezdu ve vlastním oslabení po chybě jednoho z domácích beků. Naštěstí pro domácí mu to nevyšlo a Šimbocha nepřekonal.

08:25

Nyní už se však hosté dokázali osvobodit, kotouč skončil až v ochranné síti za zády Šimbocha.

07:52

Chmielewského střela skončila v náruči hostujícího brankáře, který přerušuje hru. Domácí pokračují v tlaku na bránu.

07:20

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Josef Mikyska – 2 min., podražení).

06:53

Meidl teď našel před brankou Franka, který mohl zakončit do skoro odkryté klece, to se mu však nakonec nepodařilo.

06:17

Vrbata byl v obrovské šanci, když se ocitl sám v pravém kruhu, branku ale těsně minul.

05:46

Růžička přihrával do Jízd Pechancovi, ten však neměl dostatečný prostor ke střele.

05:04

Hosté se usadili v pásmu, ke střele z mezikruží se dostal Volf, tentokrát byl však Šimboch pozorný.

03:29

Hosté na rozdíl od domácích rychle využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Vrbata našel PATRA KOLMANNA, který zpoza pravého kruhu přesnou trefou propálil Šimbocha! Asistence: David Vrbata, Jan Víšek.

03:05

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Radek Meidl – 2 min., držení protihráče).

02:23

01:13

Hosté se na chvilku osvobodili, domácí už se však znovu usazují v útočném pásmu.

00:28

Michal Kovařčík vystřelil krátce po vhazování, kotouč skončil v moci Novotného, který přerušuje hru.

00:23

Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Pastor – 2 min., krosček).

00:01

HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – L. Kovář, Kania, Matyáš, Jeník, M. Jáchym, Jank – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Klimša, Cienciala, Rufer – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, R. Meidl.

HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Havlín, Kolmann, Tržický, Pastor, Bednář – A. Dlouhý, J. Mikyska, Hrníčko – Prokeš, Volf, Wiencek – Ďurač, Hrabík, J. Havel – Da. Svoboda, Vrbata.

Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Poprvé se tito dva soupeři utkali v 7. kole a Frýdek-Místek se rychle ujal vedení. Již ve druhé minutě prostřelil Filipa Novotného David Klimša. Jan Ordoš ale v 11. minutě vyrovnal a tento smírný stav trval do konce druhé třetiny, kdy poslal Benátecké do vedení Tomáš Havlín. Rysové se ale nevzdali a David Klimša vyrovnal. Utkání dospělo až do rozhodujících nájezdů, v nichž se radoval Frýdek-Místek, který slavil výhru 3:2sn.

I druhý vzájemný zápas na ledě Benátek byl velmi vyrovnaný. Skóre se neustále měnilo, Frýdek-Místek dokonce dokázal otočit z 2:1 na 2:4. Třetí třetina však patřila domácím, kteří přidali ještě tři branky a nakonec vyhráli 5:4.
HC Benátky nad Jizerou
Benátky nad Jizerou se drží ve středu tabulky WSM ligy, se 49 body jim patří 7. místo. Mají stejný počet bodů jako 6. Prostějov a o bod víc jako 8. Ústí nad Labem. Celkové skóre Benáteckých je skoro vyrovnané 85:84. Naposledy porazili Kadaň 4:2 a mohli tak po delší době slavit výhru.

Nejproduktivnějším hráčem je Josef Mikyska (11+13), z řad obránců se bodově nejvíce daří Filipu Pyrochtovi. V brance Benátek už se vystřídalo celkem 6 gólmanů, nejčastěji nastupuje Filip Novotný (94,17 %).
HC Frýdek-Místek
Frýdek-Místek je momentálně na 11. místě tabulky WSM ligy. Má 41 bod a jeho celkové skóre je 80:93.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Aron Chmielewski (7+11) a Ondřej Kovařčík (6+12). Brankářskou jedničkou je Juraj Šimboch (91,63 %), záda mu kryje Lukáš Daneček (89,67 %).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

7:3

Góly a asistencie: 19. Chmielewski (Marek Růžička, Pechanec), 27. Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski), 30. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 36. Rufer (Marek Růžička, Pechanec), 43. Chmielewski (Kania, Pechanec), 54. Jašek (Rufer), 59. Marek Růžička (Pechanec, Kania) – 4. Kolmann (Vrbata, Víšek), 33. Víšek (Volf), 41. Víšek (Vrbata, Volf)

HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Hosnedl) – Mikliš, Kočí, Havlín, Kolmann, Tržický, Pastor, Bednář – A. Dlouhý, J. Mikyska, Hrníčko – Prokeš, Volf, Wiencek – Ďurač, Hrabík, J. Havel – Da. Svoboda, Vrbata, Víšek.

07:20 BEN 2 J. Mikyska, podrazenie
18:22 FRM 1:1 Chmielewski (Marek Růžička, Pechanec)
19:00 FRM 2 Cienciala, hákovanie
Po 1. tretine
2. tretina
26:54 FRM 2:1 Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski)
29:36 FRM 3:1 O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek)
32:02 BEN 2 Kolmann, nedovolené bránenie
32:44 BEN 3:2 Víšek (Volf)
34:25 BEN 2 Víšek, podrazenie
35:15 FRM 4:2 Rufer (Marek Růžička, Pechanec)
37:43 FRM 2+2 Matyáš, nebezpečná hra vysokou hokejkou+nebezpečná hra vysokou hokejkou