7:2

koniec (3:0, 1:0, 3:2)

11.12.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • 29. kolo • Dávid Švec

Tipsport: 1.83 4.6 3.09

Zaslúžený potlesk divákov patrí hokejistom Žiliny, ktorí porazili Nové Zámky pomerom 7:2. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (20:16:53)

59:37

Jozef Tibenský sa po buly dostal do streleckej pozície, jeho pokus švihom však minul bránku Tomáša Tomeka.

59:01

Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času a dovolím si napísať, že i celého zápasu.

58:36

Domáci sa napriek jasnému stavu stále tlačia dopredu, diváci ich snahu ocenili mohutným potleskom.

58:01

Do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

57:40

Matúš Matis znovu prichystal palebnú pozíciu pre Mareka Hovorku, delovka žilinského kapitána tesne minula bránku Nových Zámkov.

57:16

Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Nových Zámkov.

56:35

Krásnu individuálnu akciu vykúzlil žilinský obranca Jakub Drábek, ktorý prešiel s pukom celé klzisko, v zakončení však netrafil puk ideálne a Lundström jeho šance zmaril.

56:09

Stále sa hrá v rýchlom tempe, oba tímy striedajú počas hry.

55:36

Obrovská šanca Žiliny, štvrtá formácia Vlkov sa dostala do prečíslenia, Emil Švec doslova nachystal puk pred Patrika Rogoňa na gól, no mladý útočník Žiliny ho zle trafil a minul bránku hostí.

55:01

Do konca tretej tretiny ostáva menej ako 5 minút, o osude dnešného zápasu je pravdepodobne rozhodnuté.

54:17

Prvý útok Žiliny sa snažil o prečíslenie, Handlovský však namiesto prihrávky na Hovorku alebo Matisa volil strelu a jeho pokus Lundström bez väčších problémov zlikvidoval.

53:58

Domáci v plnom počte.

53:11

Domáci sa oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.

52:42

Hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme, snažia sa kombinačne vyšachovať obranu Žiliny.

52:17

Tvrdá rana od modrej čiary v podaní Mareka Drtinu, český obranca hostí však triafa len mantinel za Tomekovou bránkou.

51:58

Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Brejčák – 2 min., narazenie na mantinel).

51:55

Hostia v týchto sekundách držia puk v útočnom pásme a budú hrať presilovú hru.

7:2

Góly a asistencie: 6. Hovorka (Matis, Mikuš), 16. Švihálek (Jurík, Novotný), 19. Stupka (Holovič, Jurík), 25. Jurík (Novotný, Švihálek), 42. Novotný (Jurík), 47. Švec (Gmitter), 47. Konečný (Stupka, Holovič) – 44. Tibenský (Čížek, Hudec), 47. Paulovič (Hudec, Mäkinen)

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Gutwald, Kříž – Handlovský, Hovorka (C), Matis – Jurík, Novotný, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Švec, Gmitter

HC MIKRON Nové Zámky: Škorvánek (19. Lundström) – Drtina, Cardwell, Sandgrén, Čížek, Mäkinen, Chovan – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Hudec, Tibenský – Fábry, Kytnár, Paulovič – Tábi, Rehák Dom., Lelkeš

Rozhodca: Štefík – Kollár, Rojík