Majstrovstvá sveta mužov

Švajčiarsko – Česko

8:5

koniec (3:2, 2:1, 3:2)

11.12.2016, 13:45 • Arena Riga, Riga, Lotyško (kapacita: 10 300 míst) • Johan Čáp (@CAPJohanCZ) cz

Obhajoba se nekoná. Češi nevyužili šanci poprvé v historii obhájit bronzovou medaili a po snížení na 5:6 ve třetí třetině se český tým v závěru nevyrovnal se švýcarským tlakem a inkasoval dvě branky. Zajímavé složený a sehraný kádr tak bude nakonec bez medaile, Švýcaři naopak po čtyřech letech vybojovali znovu bronz. Trenérský tým Radima Cepka má před sebou ale ještě větší úkol, domácí šampionát v roce 2018 bude pro většinu dnešních reprezentantů asi vrcholem kariéry, tudíž se od něj dá čekat zajímavé výsledky. Z mistrovství světa je to ode mě vše, přeji hezký zbytek dne.
Hráči utkání: Pascal Meier (SUI) – Patrik Suchánek (CZE) (16:06:54)

59:30

Jan Jelínek jde na závěr ještě na trestnou lavici za sekání.

58:56

Radim Cepek si bere oddechový čas a pokusí se ještě něco vymyslet. Český tým má něco málo přes minutu, aby dorovnal tříbrankový náskok.

58:34

Tokoš jen tak tak vytěsnil střelu Berryho na prázdnou branku, Češi hrají už dost chaoticky a často chybují.

58:09

Češi jdou risku! Souček přibíhá na lavičku a český tým bude hrát power-play.

57:47

57:47 MAURER - 8:5

57:47

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Podle všeho je už o majitelích bronzu jasno. MANUEL MAURER završuje svůj hattrick parádní brankou, když se dostal do krásného breaku a završil ji kličkou do backehnedu. Souček byl bezmocný. Asistence: Christoph Meier.

57:06

57:06 RÜGER - 7:5

57:06

Ovšem švýcarský tým nakonec jde znovu do dvoubrankového náskoku! JÖL RÜGER se po vyjetí z rohu dostal nikým nebráněn před bránu a prostřelil Součka přesně mezi paži a tělo. Asistence: Tim Braillard.

56:36

Graf lehce podklouzl, ale sprintující Curney ho nakonec o balónek neobral. Švýcaři se tak snaží o rychlé přenesení hry směrem dopředu.

55:55

Tokoš po rychlém objetí branky Matějčíka pálí těsně nad! Drama tak může pokračovat dál.

55:39

55:39 JENDRIŠÁK - 6:5

55:39

Česko právě vstřelilo branku!
A Češi svou početní výhodu bleskově využili! Po Curneyho střele se Meierovi podařilo vyrazit míček jen k čepeli MATĚJE JENDRIŠÁKA, který tak dává jednoduše kontaktní branku. Asistence: Jiří Curney.

55:15

Češi dostávají možnost přesilovky! Nicola Bischofberger je vyloučen na 2 minuty za hru rukou.

54:01

Souček znovu v akci, tentokrát proti Buchlimu! Následně ještě uklidňuje hru po nepřehledné situaci.

53:13

Curney trefuje znovu tyč! Dnes má tento český forvard velkou smůlu v zakončení.

8:5

Góly a asistencie: 1. Meier (Antener), 6. Braillard (Buchli), 12. Camenisch, 35. Maurer (Antener), 38. Meier (Antener), 50. Maurer (Hofbauer), 58. Rüger (Braillard), 58. Maurer (Meier) – 1. Curney (Šebek), 4. Ondrušek (Beneš), 29. Jendrišák (Šebek), 47. Tokoš (Veltšmíd), 56. Jendrišák (Curney)

Švajčiarsko: Meier P. (Wolf) – Camenisch, Zurcher, Kuchen, Bischofberger, Berrry, Graf, Hofbauer Ch. – Rüger, Hofbauer M., Scalvinoni – Maurer, Meier Ch., Antener – Buchli, Braillard, Läly – Engel, Mendelin

Česko: Kafka (12. Souček) – Němeček, Jelínek, Suchánek, Veltšmíd, Šešulka, Kološ, Sýkora – Curney, Šebek, Jendrišák – Tokoš, Tomašík, Sladký – Beneš, Dóža, Ondrušek – Koutný, Matějčík

Rozhodca: Thomas Andersson, Rickard Wissman (oba Švédsko)