3:4

po s.n. (2:4) (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

11.12.2016, 16:40 • Arena Riga • Finále • Týna Zíková (@tyn_zikova) cz

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost! Přeji krásný zbytek nedělního večera. Na shledanou! (19:37:14)
Finále Mistrovství světa ve florbale nabídlo velmi vyrovnané utkání. Na počátku první třetiny se do dvougólového vedení dostalo Švédsko. To si ale jeho finský soupeř nenechal líbit a srovnal stav na 2:2. Druhá i třetí třetina byla ještě vyrovnanější, to jsme se ale dočkali pouze jedné branky na každé straně. Základní hrací doba tak nenastínila vítěze a přišla řada na prodloužení. Oba celky se dostaly do skvělých a nadějných šancí, žádnou z nich ale neproměnily. Musely tak rozhodovat až samostatné nájezdy. V těch bylo úspěšnější Finsko, když rozhodující branku vstřelil Mika Kohonen.

Předaní pohárů pro nové mistry

MISTREM SVĚTA VE FLORBALE SE STÁVÁ FINSKO!

Radost finských hráčů, smutek Švédů

70:00

70:00 KOHONEN - autor rozhodující branky

70:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.