13. Zlatan Ibrahimović
14. Paul Pogba, Arturo Vidal
16. Robert Lewandowski
17. Toni Kroos, Luka Modrič, Dimitri Payet (22:25:07)
Poznáme už všetky výsledky tohtoročného podujatia Zlatá lopta 2016. Zopakujem, že víťazom sa stal Cristiano Ronaldo. Ďakujem za pozornosť, dovidenia.
Podľa očakávania druhé miesto obsadil Lionel Messi (FC Barcelona), ktorý získal 316 hlasov.
Bronzové, tretie miesto si pripísal do svojho "rodného listu" Antoine Griezmann (Atletico Madrid). Ten dostal od delegovaných osôb 198 hlasov.
Štvrté miesto obsadil Luiz Suárez (FC Barcelona). Uruguajsky futbalista má 29 rokov. Kariéru začal vo svojej rodnej krajine v klube Nacional Montevideo s ktorým sa stal v roku 2006 majstrom Uruguaja. Suárezovi na prvú trojku nestačili úspechy, ktoré si vybojoval počas roka. Stal sa so svojím tímom majstrom Španielska, víťazom Španielskeho pohára i superpohára a dal 40 gólov v La lige.
Na 5. mieste sa umiestnil Neymar (FC Barcelona). Neymar da Silva Santos Júnior je brazilský futbalista. Je známy svojím zrýchlením, rychlosťou, kľučkovaním, zakončením a technickými schopnosťami. Vďaka svojmu hernému prejavu je kritikmi, médiami a fanúšikmi porovnávaný s Lionelom Messim a brazílskou legendou Pelém, ktorý sám označil Neymara za "nejlepšieho futbalistu na svete". Neymar oproti minulému roku klesol o dve priečky. K dobrému umiestneniu mu dopomohlo víťazstvo na Olympijských hrách, titul v Španielsku a víťazstvo v Španielskom pohári.
O ďalšom poradí na 2. až 5. mieste sa zrejme dozvieme v priebehu večera. Isté však je, že na 2. mieste skončil Lionel Messi. Podľa našich informácií sa veľmi vysoko sa umiestnili aj Neymar a Luis Suarez a to vďaka hlasom z Južnej a Strednej Ameriky.
Tento ročník bol vyhlásený veľmi netradične – neformálnym spôsobom. Zlatá lopta za rok 2016 nemala žiaden galavečer. Svoju štvrtú zlatú loptu v kariére získal hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo, ktorý si ju prevzal na Santiagu Bernabeu. Hviezda "bieleho baletu" má za sebou úspešný rok nielen v klube, ale aj v reprezentácii a tak toto ocenenie vyhral absolútne zaslúžene, keď zatienil aj svojho veľkého rivala Lionela Messiho.
11. miesto získal Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund)
Na 9. mieste sa umiestnila dvojica hráčov Gianluigi Buffon (Juventus Turín) a Pepe (Real Madrid)
8. miesto patrí Jamiemu Vardymu (Leicester City)
Na 7. miesto vystúpal Riyad Mahrez (Leicester City).
Výbornú 6. priečku si vyslúžil Gareth Bale (Real Madrid)
Na 12. mieste sa umiestnil Rui Patrício zo Sportingu Lisabon.
13. miesto patrí legendárnemu Zlatanovi Ibrahimovićovi (Manchester Utd.). Od
Na priečke číslo 14. skončili dvaja hráči: Paul Pogba (Manchester Utd.) a Arturo Vidal (Bayern Mnichov). Obaja futbalisti získali po 4 hlasy.
Na 16. mieste skončil s troma hlasmi Robert Lewandowski (Bayern Mníchov).
Poľský futbalista zaznamenal ústup zo svojich pozícií. Vlani skončil tesne pod vrcholom a napriek tomu, že získal Bundesligový titul, vyhral nemecký pohár a superpohár a nastrieľal 30 gólov mu na lepšiu ako túto pozíciu nestačilo.
Na 17. mieste sa umiestnili traja futbalisti, ktorí dostali po jednom hlase a to: Toni Kroos (Real Madrid), Luka Modrić (Real Madrid) a Dimitri Payet (West Ham)
Celý program nie je len o jednom hráčovi. Organizátori akcie vyhlasujú aj ďalších vynikajúcich hráčov, ktorí sa dostali do záverečného boja o Zlatú loptu. Poďme sa pozrieť na nižšie priečky.