Crazy girls FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

4:5

koniec (1:2, 2:0, 1:3)

21.01.2017, 19:00 • SH ZŠ Dobiášova • 18. kolo • Týna Zíková (@tyn_zikova) cz

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek sobotního večera a těším se u dalšího zápasu. Na shledanou! (21:04:02)
Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání od počátku až do konce. Po druhé třetině se lépe vedlo domácím a do poslední části se vstupovalo za stavu 3:2. Pak ale přišlo rychlé otočení ze strany Ostravy. I když domácí dokázaly v poslední dvouminutovce snížit, tři body berou hostí poměrem 4:5.

59:57

Liberec se ze všech sil snaží tlačit do posledních vteřin.

59:36

Hubáčková napálila míček směrem k brance, bohužel pro domácí se ozvala pouze tyčka.

59:26

Ke střele z dobré pozice se dostala Koníčková, ale opět přestřeluje.

59:02

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Andrea Pastušková – 2 minuty, Vysoká hůl).

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:46

Liberec právě vstřelil branku!
Střelu Leierové zastavila ostravská obrana, avšak pohotová MARTINA DOSTALÍKOVÁ dorazila balónek za záda Tomšové. Asistence: Klára Leierová

58:10

Liberec uzavírá hostí na jejich polovině.

57:59

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Veronika Káčová – 2 minuty, hra rukou).

57:22

Pekárkové nesedla přihrávka a míček jí sjel z florbalky.

56:30

Domácí zkouší hru v šesti.

56:05

Crazyny kombinují na útočné polovině, Ostrava je však stále aktivně a úspěšně napadá.

55:57

Oddechový čas pro domácí.

55:54

Dalším pěkným zákrokem podržela domácí tým Vokatá.

54:45

54:31

Další pěkná střela Hubáčkové, opět mimo.

53:39

Několik velkých šancí Liberce skvělými zákroky zastavila gólmanka Tomšová.

53:00

Tvrdou ránu vyslala Leierová, bohužel pro Liberec neúspěšně.

52:45

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Nela Kapcová – 2 minuty, Bránění ve hře).

52:13

Hubáčková se ocitla ve skvělé příležitosti, avšak přestřeluje.

51:03

Ostrava právě vstřelila branku!
Ostravské ženy rychle otáčejí vývoj utkání a zásluhou DENISY KOTZUROVÉ jdou do vedení. Asistence: Nela Kapcová

49:54

Káčová skvěle našla připravenou DENISU KOTZUROVOU, která neměla problém zakončit do poloodkryté branky. Asistence: Veronika Káčová

49:20

Po přihrávce Škopkové šla MARKÉTA VRLÍKOVÁ do samostatné akce a bekhendem zakončila těsně k tyčce. Asistence: Nikol Škopková

48:02

Vavrečková zachránila svůj tým, když zastavila nebezpečnou střelu Plíškové.

47:36

Koníčková skvěle našla Veidlovou před brankou, ta ale přestřeluje.

46:30

Vokatá si připisuje další skvělý zákrok.

46:04

46:02

Káčová si teď povodila míček obloukem přes celé hřiště.

45:58

Crazyny uzamkly Ostravu na malém prostoru, ale nic z toho nevytěžily.

44:36

Pekárkové střela příliš nesedla, skóre se tak nemění.

44:04

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Barbora Lichnová – 2 minuty, Špatné střídání).

43:27

Ostrava je stále velmi aktivní.

42:50

Štěstí zkouší i Hubáčková, ale i ona je bezúspěšná.

42:39

Nabíhající Šamaninová zkusila prostřelit ostravskou obranu i Tomšovou. Balónek ale šel těsně vedle vzdálenější tyčky.

42:21

Kapcová sama před Vokatou! Ta těsně minula.

41:47

Ze standardní situace se ke střele dostala Šuranyiová, její rána jde těsně nad břevno.

40:20

Crazyny na nic nečekají. Před brankou dorážela Dostalíková, ale Tomšová se nadala.

39:38

Veškeré pokusy hráček hostí končí u Vokaté či za mantinelem.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:54

Liberec zatím úspěšně brání další oslabení.

37:58

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Nikol Pekárková – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

36:54

Střelu jedné z ostravských útočnic zablokovala Dlouhá.

36:20

Hosté uzamykají domácí na jejich půdě. Veškeré jejich šance ale skončí u Vokaté či liberecké obrany.

35:42

Ostrava se nyní více dostává do hry.

34:50

Na zemi zůstává ležet další z ostravských hráček. Tentokrát je to Vavrečková po souboji s Pekárkovou. Vypadá to ale, že je v pořádku.

33:31

Ostrava těží hlavně z častého napadání a důrazu v soubojích.

32:48

Utkání je dnes plné soubojů. Ani jeden tým nechce dát tomu druhému nic zadarmo. Ovšem začínají se objevovat individuální chyby.

31:11

Další tyč Koníčkové!

30:03

Ostrava nyní zahrozila tvrdou střelou, ta šla těsně mimo zařízení.

29:32

Střelu Šamaninové vyrazila Tomšová. Před ní se s dorážkou ocitla ještě Dostalíková, ale ani té nepřálo štěstí.

28:08

Koníčková zřejmě nemá svůj den, další její rána jde naprosto mimo.

27:50

Hraje se velmi tvrdě. Škopková po střetu s Leierovou zůstává ležet. Doufáme, že kromě nepěkného zážitku se nic vážného nestalo.

26:39

Další pěkný zákrok si připisuje gólmanka Tomšová.

25:40

Veidlová překazila rozehrávku hostí a zvládla ještě ohrozit branku. Její střela šla mimo.

24:37

U míčku stále Liberec, Ostrava ovšem furt napadá a to vysoko na domácí půdě.

24:01

Skvělá souhra Leierové, která našla OXANU ŠAMANINOVOU. Ta posílá svůj tým do vedení. Asistence: Klára Leierová

23:40

Další velká šance domácích! Ke střele se dostala Koníčková, ale zazvonila pouze tyč.

22:35

Do samostaného úniku se dostala Hubáčková. Tomšová byla však připravena a svou nohou zneškodnila šanci Crazyn.

22:13

Vrlíková se řídila na domácí branku, Loudová ji však svým zákrokem zastavila.

21:35

A je opět srovnáno! U míčku nyní domácí, ale Ostrava aktivně napadá.

20:35

Domácí využívají přesilovou hru! Po chybě ostravské obrany se míčku ujala HANA KONÍČKOVÁ, která z levé strany mířila na vzdálenější tyčku. Bez asistence

18:50

Vyloučení v týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (Zuzana Šuranyiová – 2 minuty, Bránění ve hře).

17:58

Liberec zatím úspěšně brání oslabení.

17:37

Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Klára Leierová – 2 minuty, Bránění ve hře).

16:20

Ostravě se srovnání stavu nelíbilo a tak KARIN VAVREČKOVÁ zakončila za Vokatou. Asistence: Nikol Škopková

16:10

Koníčková zkouší svou střelu, balónek jde ale mimo.

14:27

A je srovnáno. KLÁRA LEIEROVÁ si vyjela na střed a prudkou ránou zakončila za Tomšovou. Asistence: Martina Dostalíková

14:12

Káčová nyní zkusila štěstí, míček ale neprošel přes obránkyni Loudovou.

13:49

Hra je velmi aktivní, hráčky se nebojí chodit do osobních soubojů.

11:29

Hubáčková našla před brankou Veidlovou, která její lob trefila ze vzduchu těsně vedle branky.

10:23

Ostravské hráčky aktivně napadají rozehrávku domácích.

08:57

Pastušková se dostala ke střele, ale trefila pouze boční síťku.

08:20

Po rozehrávce z útočného rohu přišla nabídka Hubáčkové na střed. Té ale rána nesedla a balónek šel mimo.

07:22

Do větších šancí se zatím dostávají Crazyny, ale i Ostrava umí nebezpečně ohrozit Vokatou a její branku.

06:45

Do samostatného úniku se dostala Veidlová, Tomšová proti ní ale skvěle zakročila a nedala jí šanci.

05:32

Další šance domácích. Dostalíková rychle našla Šamaninovou, ovšem Tomšová bez problémů jistí.

05:07

Obrovská šance domácích! Míček poskakoval před Tomšovou, kde se objevila i Šamaninová. Ale ani jedna z dorážek neprošla až do zařízení.

04:31

Utkání začíná nabírat na agresivitě.

03:42

Hostí po lehkém zaváhání domácí obrany Liberec trestají gólem. Vrlíková přiťukla volné NIKOL ŠKOPKOVÉ a ta neměla problém umístit balónek do odkryté branky. Asistence: Markéta Vrlíková

02:30

Skvělá souhra Leierové a Šamaninové po tvou šancích neskončila prvním gólem.

01:34

Ale i domácí hráčky o míček přišly a Ostrava kombinuje.

00:38

Při přechodu do útoku ale o balónek Ostrava přišla a nyní mohou dopředu postupovat domácí.

00:05

První buly získávají hosté.

00:01

Zahajovací sestavy obou družstev již nabíhají na hřiště a připravují se na úvodní buly.
Oba celky se již rozcvičují na hrací ploše.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Štěpánová) – Hubáčková, Koníčková, Dlouhá, Klánová, Loudová, Kabeláková – Dostalíková, Veidlová, Leierová – Pekárková, Kronychová, Plíšková – Horáková, Šamaninová.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Tomšová – Kahánková, Vavrečková, Kotzurová, Skácelová, Jurečková, Kajfoszová – Vrlíková, Šuranyiová, Šablaturová – Nikol Škopková, Pastušková, Lichnová – Káčová, Kapcová.

Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga.
Tyto dva celky se utkaly již v 7. kole Extraligy žen. Ostrava na domácí půdě dominovala a jasně porazila Liberec poměrem 11:5. Vstupuje tak do dnešního utkání jako favorit.
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

Ostravský celek se s třiatřiceti body nachází na pátém místě nejvyšší ženské soutěže. Na čtvrté klokanky ztrácí osm bodů.

V posledních třech zápasech se Ostravě dařilo a připsalo si všechna tři vítězství. Před Vánoci tým z Otravy porazil poslední Vinohrady poměrem 11:6 a v 16. kole Panthers 11:2. Minulý víkend si taktéž připsal výhru 7:1 a to nad Židenicemi.

Statistiku hráček vede se třiceti body Nela Kapcová. Pět bodů na ni ztrácí Andra Pastušková a trojici uzavírá Romana Skácelová s jednadvaceti body.
Crazy girls FBC Liberec

Severočeský celek se nachází na sedmém místě tabulky. Na šestý Jičín ztrácí pouze jediný bod.

V posledních třech utkáních se Liberci podařilo vybojovat dvě vítězství. V posledním zápase roku 2016 si poradil s Panthers poměrem 10:3. V 16. kole svedl velmi vyrovnaný souboj se Židenicemi, který ve třetí třetině rozhodla Martina Dostalíková. Crazyny tak udolaly výhru poměrem 4:3. Minulý víkend se ale nezadařilo a na domácí půdě padly Herbadentu poměrem 3:7.

Tabulku hráček vede Oxana Šamaninová s dvaadvaceti body. Za ní se nachází Kláre Leierová s body 18. Trojici uzavírá s šestnácti bodyHana Koníčková.
Krásný sobotní podvečer všem fanouškům ženského florbalu! Dnes je na programu 18. kolo Extraligy žen. V tomto utkání na své palubovce přivítá domácí Crazy girls FBC Liberec severovýchodní FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Celým textovým přenosem vás provede Týna Zíková.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

4:5

Góly a asistencie: 15. Leierová (Dostalíková), 21. Koníčková, 25. Šamaninová (Leierová), 59. Dostalíková (Leierová) – 4. Nikol Škopková (Vrlíková), 17. Vavrečková (Nikol Škopková), 50. Vrlíková (Nikol Škopková), 50. Kotzurová (Káčová), 52. Kotzurová (Kapcová)

Rozhodca: Přemysl Bališ, Peter Varga