NHL

Calgary Flames – Edmonton Oilers

3:7

koniec (0:3, 1:3, 2:1)

22.01.2017, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Tipsport: 2.12 3.8 3.1

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+1, 5 střel, čas na ledě 17:06
Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:51 (07:10:09)
Tři hvězdy utkání:

1. Laurent Brossoit (EDM) 38 zák., 3 góly, 92,7%
2. Jordan Eberle (EDM) 2+2
3. Oscar Klefbom (EDM) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 41-31; Zablokované střely: 5-19; Vhazování: 56%-44%; Hity: 19-19; Přesilové hry: 1/3-1/5; Trestné minuty: 29-15.
Edmonton znovu porazil Calgary a v letošní sezóně NHL vyhrál všechny čtyři vzájemné souboje o Albertu. Skvělý výkon podal brankář Laurent Brossoit, který letos nastoupil k prvnímu utkání a hned vítěznému. Rozhodující gól vstřelil na začátku druhé třetiny kapitán hostujícího Edmontonu Connor McDavid. Konečný výsledek: Calgary Flames 3 Edmonton Oilers 7.

59:25

59:25 Ryan NUGENT-HOPKINS - 3:7

59:25

Edmonton právě vstřelil branku!
RYAN NUGENT-HOPKINS využil zachycení rozehrávky Calgary Flames v podání Jordana Eberleho u hrazení rukavicí a po jeho přihrávce ze středního pásma poslal puk střelou zápěstím do prázdné brány. Asistence: Jordan Eberle.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:00

Flames mají obrovský tlak, zatím se jim ale skórovat nepodařilo. Oilers dobře brání.

56:42

Brian Elliott naskočil na střídačku a Flames to necelé čtyři minuty před koncem zkouší při hře bez brankáře!

55:49

Matt Stajan se v rohu ledové plochy pustil do potyčky s Andrejem Sekerou a oba dva byli vyloučeni za hrubost.

55:49

55:49 Lance BOUMA - 3:6

55:49

Calgary právě vstřelilo branku!
TJ Brodie z levého křídla nahodil puk před bránu, kde LANCE BOUMA předvedl skvělou teč a puk se po odrazu od ledu odrazil ke vzdálenější pravé tyči. Laurent Brossoit se nedokázal včas přesunout a potřetí inkasoval. Asistence: TJ Brodie a Dennis Wideman.

55:13

Hra byla po deseti sekundách přerušena znovu. Oilers podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

55:03

Johnny Gaudreau na pravém křídle z ostrého úhlu vypálil bekhendem a Laurent Brossoit po snadném zákroku přerušil hru. Následuje krátká reklamní přestávka.

55:01

Vyloučený Andrej Sekera se vrátil z trestné lavice zpět na led a Calgary zůstává stále u jedné využité přesilové hry.

54:04

TJ Brodie napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele s příklepem a po zákroku Laurenta Brossoita se snažil v blízkosti levé tyče dostat k dorážce Sean Monahan. Brankář Edmontonu ale situaci vyřešil a přerušil hru.

53:01

Micheal Ferland si z pravého křídla sjížděl nebezpečně před bránu a zezadu byl zahákován Andrejem Sekerou.

3:7

Góly a asistencie: 36. Tkachuk (D. Hamilton, Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma (Brodie, D. Wideman) – 2. Slepyšev (Caggiula), 6. Letestu (Kassian, Klefbom), 6. Eberle (B. Pouliot, A. Larsson), 24. McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 33. Eberle (Benning, B. Pouliot), 37. Klefbom (Nugent-Hopkins, Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Eberle)

Calgary Flames: Ch. Johnson (6. Elliott) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – Versteeg, Monahan (A), Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – J. Gaudreau, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland.

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Sekera, Russell, Klefbom, A. Larsson, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Lucic (A), Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian.

Rozhodca: Chris Lee, Dave Lewis. Čároví: Brian Mach, Brad Kovachik

Diváci: 19289