3:2

koniec po predl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

22.01.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 1.5 4.55 5.95

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:16:18)

Trestné minuty: 2:8
Moc nadplán se nehrálo. Už ve druhé minutě prodloužení přišel výpad domácích ve třech hráčích a na konci akce stál volný David Schlemko a dorážkou do odkryté branky zařídil pro San Jose prémiový bod. Zápas končí výhrou domácích 3:2 po prodloužení.

61:18

61:18 David SCHLEMKO - 3:2

61:18

San Jose právě vstřelilo branku!
Prodloužení nemělo dlouhého trvání. Domácí dokázali na modré přečíslit soupeře, Couture sice na Martina nevyzrál, ale gólman Colorada vyrazil puk pouze na hůl DAVIDA SCHLEMKA a ten dorazil do odkryté části branky. Asistence: Logan Couture, Kevin Labanc.

60:38

Hosté byli v brejku dvou na jednoho, MacKinnon ale prováhal nejlepší okamžik na přihrávku, či střelu.

60:01

Šedesát minut vítěze neurčilo. Ve třetí třetině padl jediný gól, který také zápas nakonec posunul do prodloužení. Tvrdou ranou se o to postaral Francois Beauchemin. Dáme si tak pětiminutový nášup.

59:55

V posledním útoku třetiny se ocitl hostující Nieto, s pukem ovšem skončil mimo střeleckou pozici.

59:03

Martin drží šance hostů na případnou výhru, nyní dobrým povyjetím zneškodnil Braunovu střelu.

58:39

Na druhé straně se o kombinaci pokoušeli Grigorenko a MacKinnon, skončili ale za brankou bez zakončení.

57:45

Pavelski si posunul puk mezi dva obránce a pokoušel se prosmýknout před Martina. Byl ale čistým způsobem odzbrojen.

57:09

Jones si zvládl najít nepříjemné nahození od modré čáry, puk schoval v lapačce.

56:34

Vypadalo to na podražení ze strany hostujícího hráče, rozhodčí se rozhodli nechat pokračovat ve hře.

55:35

Burnsovo nahození bylo tečováno, puk skončil těsně vedle Martinovy branky.

54:56

Hostům se podařilo z vlastního pásma vyhodit tak šikovně, že z toho není ani zakázané uvolnění. Mohou tak v poklidu vystřídat.

53:49

Pavelskiho nahození od modré čáry se zastavilo v hloučku hráčů před Martinem, hosté už jdou do protiakce.

53:29

Teď se hra přesune před Martina, hosté se provinili zakázaným uvolněním.

53:02

MacKinnonův pokus ze střední vzdálenosti vystrašil Jonese, ten opět chvíli hledal puk.

52:33

Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:33

Jones si teď nebyl příliš jistý, kde má puk, objevil jej nakonec ve sv´výstroji a zabránil tak, aby hosté otočili výsledek ve svůj prospěch.

51:36

Opět se hraje a urputně bojuje před Jonesem, Colorado je momentálně na koni.

50:24

50:24 Francois BEAUCHEMIN - 2:2

50:24

Colorado právě vstřelilo branku!
Tlak hostů přinesl své ovoce, je opět srovnáno. Po zavezení puku do pásma se na vrcholu kruhu objevil zcela nekrytý FRANCOIS BEAUCHEMIN a dělovkou doslova propálil bezmocného Jonese. Bez asistence.

49:05

Za Jonesem to teď pěkně zacinkalo, jak vidno, domácí mají i krapet toho štěstí.

48:37

Na druhé straně stál před Jonesem Nieto, gólman domácích rychlou střelu vyrazil.

47:47

San Jose se už už dostávalo do brejku tří na jednoho, Beauchemin ale tuto nepříjemnou situaci zvládl na výbornou a akci přerušil ještě před přihrávkou před Martina.

46:46

Paul Martin měl sice na pravé straně trochu prostoru na případný útočný výpad, byl ale sám a navíc mu klička na střed nevyšla podle představ.

45:56

Za vlastní brankou se hezkým manévrem uvolnil Schlemko a přes Dillona zahájil útočnou akci San Jose.

44:20

A další zákrok domácího brankáře. Z dálky jej prověřil golfákem Gelinas.

43:38

Nyní musel Jones zasahovat trochu poslepu, přesto si s pokusem z levého kruhu poradil a puk vyrazil.

42:23

Na dvě rychlé přihrávky se dostalo Colorado do útočného pásma, Duchene se snažil o svižnou střelu. Jones byl připraven, puk vyrazil.

41:49

Domácí pouze nahodili do pásma Colorada vysoký oblouček a odjeli střídat.

40:52

Colorado přečkalo oslabení a hraje opět v plném počtu.

40:48

Od modré nahazoval Burns, o teč se snažil Bødker, Martin zvládl vyřešit i tento problém.

Hity: 7:17
Je za námi druhá část dnešního duelu a domácí tým stále vede o jednu branku. Nyní ovšem 2:1. Colorado vstoupilo do druhé třetiny s velkým elánem a důrazem a odměnou bylo vyrovnání v 31. minutě, kdy se po MacKinnonově přihrávce trefil zblízka Michajl Grigorenko. San Jose si však dokázalo vzít vedení zpátky, postaral se o to jemnou tečí Melker Karlsson. Výsledek je těsný a stále je tak o co hrát, třetí třetina bude mít jistojistě obrovský náboj.

40:00

39:30

Po kombinaci s Pavelskim střílel Burns, Martin jeho dělovku zvládl vytěsnit.

38:52

Další přesilovka pro San Jose, dvouminutový trest za podražení obdržel Gabriel Landeskog.

38:17

Je to teď přehlídka střeleckých pokusů, od modré pálil Wiercioch, Jones dobře viděl a neměl se zákrokem problémy.

37:38

Z ostrého úhlu to zkusil Labanc, Martin pouze vyrazil do rohu.

37:05

I Martin musel krýt těžkou střelu od modré čáry, projektil na něj vyslal Burns.

36:12

Jones vyrazil tvrdou střelu od modré a San Jose se ihned pokouší přejít do rychlého protiútoku.

35:01

35:01 Melker KARLSSON - 2:1

35:01

Teď už domácím snaha vyšla a opět vedou.Zprava vystřelil Carpenter, před Martinem lehce tečoval MELKER KARLSSON a umístil puk nad gólmanovu lapačku! Asistence: Ryan Carpenter.

34:57

San Jose se pokouší usadit v pásmu, hosté zatím odolávají.

33:53

Ale ani Spencer Martin nemá volno, moc toho teď asi neviděl, přesto si přes chumel hráčů našel střelu Paula Martina od modré čáry.

32:45

Jonese nyní prověřil MacKinnon, křížná střela už mířila na zadní tyčku, když gólman San Jose vytáhl bleskurychlou lapačku.

32:15

Grigorenko byl v další dobré pozici, nyní zakončoval z mezikruží. Jones byl v tomto případě na svém místě a vyrazil.

31:44

Rázem je hostů plné kluziště, jsou teď lepším týmem.

30:30

30:30 Michail GRIGORENKO - 1:1

30:30

A tak přichází trest a vyrovnání. Hosté se dostali do útočného pásma, MacKinnos předvedl pěknou stahovačku, přihrál před branku, kde MICHAJL GRIGORENKO pouze nastavil hůl a zametl puk za brankovou čáru. Pavelski nedokázal přihrávce zabránit a Jones se nestačil přemístit. Asistence: Nathan MacKinnon, Cody Goloubef.

29:59

Domácí tým se snaží, ale ve druhé třetině je to docela střelecké trápení.

28:24

Landeskog je zpátky ve hře, tohle zvládlo Colorado na jedničku.

27:58

Domácím se tato přesilovka nedaří, zatím ještě nepřišla ani jedna střela.

26:58

Couture se snažil rychlou rozehru posunout na modrou čáru, hosté ale tuto myšlenku vystihli a San Jose musí ven z pásma.

26:24

San Jose si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Gabriel Landeskog.

25:43

Martin máchl svou lapačkou a schoval tak svižnou Carpenterovu střelu od modré čáry.

25:20

Na druhé straně prováhal nejlepší okamžik pro střelu Comeau a skončil s pukem takřka v rohu.

24:33

Mezi dva obránce si neohroženě najel Couture, snažil se i o střelu, duo protihráčů jej ale vzalo do kleští a nepovolilo důrazný pokus.

23:56

A další Jonesův zákrok, nyní proti Landeskogovi. Puk jej trefil do masky a rozhodčí pro jistotu přerušil hru.

23:26

Landeskog se parádně uvolnil u mantinelu, všiml si najíždějícího Goloubefa a ten svou pozici využil pro svižnou střelu z pravého kruhu. Jones ránu pokryl a přerušil hru.

22:33

Postavení mimo hru domácího celku, v nepovoleném postavení se ocitl Dillon.

21:48

Trochu divoké střídání domácího týmu, chvíli to vypadalo, že je na ledové ploše příliš mnoho hráčů. Pokračuje se ale bez přerušení.

20:23

Od modré čáry vypálil hostující Zadorov, Jones měl s tímto pokusem docela potíže.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina a domácí tým zatím potvrzuje dle výsledku roli favorita. Už v šesté minutě využilo San Jose přesilovou hru a po pěkné Thorntonově přihrávce se zblízka trefil Joel Ward. Další šance už ale zůstaly nevyužity, gólman Martin při svém debutu v NHL předvádí velice slušný výkon. Na druhé straně se několikrát blýskl i Martin Jones, ten za svá záda zatím puk nepustil San Jose tak po dvaceti minutách hry vede 1:0.

20:00

19:47

Burns si skvěle pokryl puk tělem, rukou si odstavil protihráče a hravě vyjel s pukem do středního pásma.

18:40

Po delší době musel zasahovat i Jones, pohotovým zákrokem vytěsnil puk do rohu.

17:59

Ze středního pásma se do útoku vřítil Tierney, dostal se k odraženému puku a ihned vystřelil. Martinovi puk propadl mezi betony, stačil jej však včas zalehnout.

17:52

Oba potrestaní hráči jsou již zpátky na ledové ploše, hraje se v pěti na obou stranách.

17:30

Prolomil to až Marleau, jeho střelu z pravé strany vyrazil Martin.

16:59

Hra ve čtyřech zatím nepřináší šance, hráči neumí využít více volného prostoru.

15:52

Tak tahle přesilovka neměla dlouhého trvání, Matt Duchene na buly upadl, hrál puk rukou a rozhodčí mu ihned udělili dvouminutový trest za porušení pravidel u vhazování.

15:52

Přesilová hra pro Colorado. Dvě minuty za držení dostal Justin Braun.

15:44

Dillon se na střelu chystal až příliš dlouho, jeho pokus tak byl sražen hned u modré čáry.

14:56

Wingels přijal dlouhý pas, podél pravého mantinelu se vydal do pásma, kde se snažil nahodit před brankoviště, hosté celou akci vystihli a přerušili.

13:57

Hraje se velice rychlý hokej, puk létá z jedné strany na druhou. Moc střel na Jonese a Martina ale nevidíme.

12:23

Thornton vracel puk od mantinelu na modrou čáru, obrana Colorada přihrávku vystihla a kombinace byla přerušena.

11:42

Docela živo teď bylo před Jonesem, z dobré pozice zakončoval Rantanen, puk dokonce olízl brankovou konstrukci.

11:18

Střelou z otočky se prezentoval Wingels, Martin vyrazil puk do rohu.

10:50

Burnsovo nahození na teč bylo sraženo do rohu, San Jose pokračuje v mírném tlaku.

09:28

Oba týmy střídají během hry, Colorado se chystá na další útočný výpad. Začíná se zpoza Martinovy branky.

08:24

Domácí tým se dostal pod menší tlak, vyřešil to jednoduchým způsobem – vyhozením na zakázané uvolnění.

07:37

Jones musel předvést rychlý zákrok proti nepříjemné střele, zprava na něj pálil Landeskog.

06:30

Opět se bude hrát před Martinem, jeho spoluhráči se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

05:36

05:36 Joel WARD - 1:0

05:36

Teď už to ale vyšlo a je to 1:0! Zpoza branky vyjel Thornton, předložil puk najíždějícímu JOELU WARDOVI a ten zblízka překonal přemisťujícího se Martina. Asistence: Joe Thornton, Marc-Edouard Vlasic.

05:24

Do dobré pozice dostal přihrávku Vlasic, pohotovou střelu vyrazil debutant Spencer Martin.

04:57

Domácí tým se sice ihned usadil v pásmu a snažil se o kombinaci, sami hráči San Jose se však nepřesnou kombinací dostali do středního pásma.

04:16

Je tu první přesilovka, zahrají si ji domácí. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Francois Beauchemin.

03:22

Z velké dálky to zkusil Braun, tohle nemohlo gólmana Colorada překvapit.

02:31

Od pravého mantinelu střílel Burns, Martin byl znovu na svém místě a se střelou si poradil.

01:11

Bødkerovu střelu zápěstím lapil připravený Martin.

00:20

San Jose se ihned dostalo do útočného pásma, Marleau zakončoval, jeho ránu zablokoval Ťutin.

00:01

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – Pavelski (C), J. Thornton (A), Marleau – Bødker, Couture (A), Donskoi – J. Ward, Tierney, Labanc – Wingels, Carpenter, M. Karlsson.

Colorado Avalanche: S. Martin (Pickard) – Wiercioch, Ťutin, Goloubef, Zadorov, Gelinas, Beauchemin (A) – Colborne, MacKinnon (A), Rantanen – Nieto, Duchene, Landeskog (C) – Iginla, Söderberg, Comeau – Martinsen, J. Mitchell, Grigorenko.

Rozhodčí: Walsh, Leggo – Wheler, Murphy.
Hráči jsou již na hrací ploše, je za námi i hymna, zápas může začít.
Zápas v SAP Center začne ve 4:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Colorado Avalanche

Hosté jsou jasně nejhorším týmem NHL, když ve 43 zápasech posbírali pouhých 27 bodů. Na Winnipeg, předposlední tým Centrální divize ztrácí 19 bodů a na vedoucí Minnesotu dokonce 36! Do San Jose přijíždí z Anaheimu, kde Colorado prohrálo těsně 2:1. O jedinou branku se postaral Landeskog.

San Jose Sharks

Domácí tým je momentálně na druhém místě Pacifické divize se ziskem 58 bodů z 46 odehraných zápasů a na vedoucí Anaheim ztrácí tři body. Do dnešního duelu jde San Jose s třízápasovou vítěznou šňůrou v zádech, naposledy se o síle týmu přesvědčila Tampa Bay, zápas skončil výsledkem 2:1 pro San Jose. O góly se postarali Ward a Couture.

Calgary – San Jose 3:2
San Jose – St. Louis 0:4
San Jose – Winnipeg 5:2
Los Angeles – San Jose 2:3
San Jose – Tampa Bay 2:1
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

3:2

Góly a asistencie: 6. J. Ward (J. Thornton, Vlasic), 36. M. Karlsson (Carpenter), 62. Schlemko (Couture, Labanc) – 31. Grigorenko (MacKinnon, Goloubef), 51. Beauchemin

Rozhodca: Walsh, Leggo – Wheler, Murphy