0:1

koniec po predl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

22.01.2017, 18:40 • Joe Louis Arena, Detroit • Aleš Pur (@PurAles) cz

Tipsport: 2.75 3.74 2.3

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:50:18)

Trestné minuty: 8:6
Prodloužení nemělo dlouhého trvání, ve druhé minutě se hosté utrhli do brejku a po Zuccarellově přihrávce vystřelil New Yorku prémiový bod J. T. Miller. Hosté si tak odváží vítězství 1:0 po prodloužení.

61:55

61:55 J. T. Miller - 0:1

61:55

Rangers právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Hosté se dostali do brejku, Zuccarello mohl sám zakončovat, ale nabídl puk najíždějícímu J. T. MILLEROVI a ten překonal marně se přemisťujícího gólmana Detroitu. Asistence: Mats Zuccarello, Brady Skjei.

61:34

Miller se rozjížděl po levé straně, musel ale přibrzdit.

60:35

Zibanejad se nabízel do brejku a skutečně na něj mířila přihrávka. Byla ale příliš prudká a skončila za brankou.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 20:18
Zásahy brankářů: 18:20
Vyhraná vhazování: 36:30
Hity: 16:19
Je za námi základní hrací doba a o vítězi stále není rozhodnuto a navíc jsme neviděli ani jedinou branku. Coreau i Lundqvist pokračují ve skvělých výkonech, přivádí střelce k šílenství a postarali se tak o to, že si dáme pětiminutové nastavení.

60:00

59:21

Od levého mantinelu vystřelil Stepan, jeho rána skončila mimo.

58:57

Tak ne, nakonec bylo tedy vše v rámci pravidel, pokračuje se v pěti na obou stranách.

58:57

Rozhodčí se radí, jestli se bude na straně hostů vylučovat za vyhozený puk.

57:38

Coreau si věří, nemá vůbec problém vyjet z brankoviště a pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.

57:03

Clendeningova střela od modré čáry byla sražena, hůl mu do pokusu vložil Sheahan.

56:32

Trochu riskantně, ale nakonec úspěšně se s pukem ve vlastním pásmu otáčel hostující Klein, nakonec tedy rozehrál.

55:41

Coreau měl na Girardiho střelu od pravého mantinelu skvělý výhled, nedělalo mu tak problémy puk vyrazit do rohu.

54:44

Hostům se podařilo zblokovat střelu od modré čáry a do protiútoku už pospíchá Rick Nash.

54:04

Poslední okamžiky jsou rozkouskovány častými přerušeními, tempo tohoto zápasu se trochu ztrácí.

53:38

Zakázané uvolnění New Yorku, vše se pozvolna stěhuje před Lundqvista.

52:59

Coreau si zajel za vlastní branku a holí uspíšil rozehrávku svého týmu.

51:57

Athanasiou svou střelu přes obránce nezacílil přesně, puk skončil na zadním mantinelu.

51:02

Nashovi moc nescházelo k tomu, aby před Coreauem vybojoval puk a zakončil. Obrana Detroitu jej ale zvládla udržet v nevýhodné pozici.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:43

Coreau si vysloužil potlesk tribun, lapačkou nyní zkrotil prudkou střelu z pravé strany. Oba gólmani dnes předvádí opravdu špičkové výkony.

49:28

Nyní zase tlak Detroitu, Tatar, Helm a Larkin předvedli kolotoč před Lundqvistem, jenže dnes asi není střelcům přáno.

48:19

Dva střelecké pokusy mířily na Coreaua, ten se musel v brankovišti hodně mrskat, ale s pomocí svých spoluhráčů zapeklitou situaci vyřešil. Stále to tak máme 0:0.

47:46

K tvrdé ráně napřáhl Tatar, puk se mu ale svezl po čepeli a vznikla z toho pouze nepovedená a slabá střela.

46:15

Nepřišel si na něj ani Zetterberg, ten byl příliš blízko na to, aby zvládl zvednout puk.

45:53

45:53 Tatarova svižná střela skončila u Lundqvista

45:53

Nebezpečí před Lundqvistem. Z osy hřiště pálil Tatar, gólman hostů toho moc neviděl, přesto si puk našel a dalším povedeným zákrokem drží čisté konto.

45:23

Je po přesilovce, Detroit se ubránil.

44:57

Detroit se velice dobře brání, soupeř si pouze přihrává, ale na Coreaua nejde žádný pokus.

44:12

Domácí se osvobodili, ale New York se velice rychle vrací do útočného pásma.

43:23

Hosté si zahrají přesilovku, na trestné lavici je Jonathan Ericsson s dvouminutovým trestem za hákování.

42:43

42:43 Lundqvist vychytal i Helma

42:43

Po nahození do pásma New Yorku se k odraženému puku dostal Helm a ihned prověřil Lundqvista tvrdou střelou. Švédský gólman stál na správném místě a zákrokem přerušil hru.

41:15

Před Coreauem vznikl menší závar, do zakončení se cpal Klein, obrana Detroitu jej ale zvládla udržet na uzdě, takže netrefil puk podle představ.

40:16

Hned na startu třetiny se o střelu pokusil Sheaha, jeho rána byla zblokována a Lundqvist nemusel zasahovat.

Trestné minuty: 6:6
Čtyřicet minut hry je za námi a my stále čekáme na první vstřelený gól. Oba týmy se snaží, více těžké práce měl tentokrát domácí gólman, ale jak Coreau, tak i Lundqvist stále drží čistá konta. Vypadá to, že o osudu utkání může rozhodnout jediná chyba, jediný gól.

40:00

39:55

A jak vidno, tak Coreau má i trochu štěstí. Nyní jej potrápil nahozený puk, který před jeho brankovištěm nepříjemně poskočil. Nakonec jej zvládl vytěsnit do bezpečí.

39:03

Do sóla se po dlouhé přihrávce dostal Grabner, mířil k tyčce, Coreau je ale k nepřekonání a drží čisté konto.

38:12

I Lundqvist musel ukázat své umění, na brankové čáře se roztáhl a vyrazil Nielsenovo nepříjemné bekhendové nahození.

37:03

Z ostrého úhlu zkusil štěstí Kreider, Coreau má na svém kontě další úspěšný zákrok.

36:22

V brance neskončilo ani McDonaghovo nahození.

36:16

Nash byl u pravého mantinelu dobře bráněn, přesto se dostal k zakončení. Jeho bekhendový pokus skončil u připraveného Coreaua.

35:33

Poslední minuta byla hodně rozháraná, vrcholem bylo zakázané uvolnění hostů.

34:38

Ericsson pomohl svému gólmanovi, ztlumil střelu od modré a Coreau už mohl pouze v klidu přikrýt puk.

32:57

Už se zase hrálo na druhé straně, Zetterberg, ani Mantha ale nedokázali své postavení využít k zakončení.

32:12

Po delší době máme oba týmy zase v plném počtu.

31:55

31:55 Coreaua nepŕekonal ani Kreider

31:55

Na levém křídle dostal přihrávku Kreider, přesprintoval obránce a najednou stál před brankářem. Coreau ale pokryl i tuto střelu.

31:38

Puk letí až k brance hostů, domácí se dobře brání.

31:07

Hosté se vydali z vlastního pásma na útočný výlet, zleva zakončoval Nash, jenže ani on se nemohl radovat z úspěchu, Coreau se zvládl přemístit a střelu chytit.

30:37

New York je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka hostů.

30:12

Je po přesilovce, dvě minuty za vysokou hůl dostal domácí Mike Green.

29:31

Nielsen si počkal na přihrávku zpoza branky a z ostrého úhlu se pokusil překvapit Lundqvista. Jeho pokus se ale na správně místo nevměstnal.

28:37

Detroit bude mít další přesilovku, Pavel Bučněvič si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

28:34

Opět jsme sledovali pasáž, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, zatímco Lundqvist zasahovat nemusel, Coreau vystřihl pěkný zákrok lapačkou.

27:30

Kreider se hezky zbavil bránícího Greena, pokryl si puk a vystřelil po ledě. Puk skončil vedle Coreauovy branky.

26:59

Hraje se v pásmu New Yorku, momentálně probíhá souboj o puk v rohu kluziště.

25:40

Zibanejad se natlačil před Coreaua, zblízka ale nepropasíroval puk za brankovou čáru.

24:53

A je to, Larkin naskočil na ledovou plochu, Detroit hraje v pěti.

24:27

Neuspěl ani Kreider, toho u své tyče vychytal Coreau. A přesilovka se pomalu blíží ke svému konci.

24:02

A znovu je puk mimo útočné pásmo New Yorku. Tahle přesilovka zatím není to pravé ořechové.

23:39

Hosté neudrželi pásmo, Detroit vyhodil až k Lundqvistovi.

22:53

Dlouho nám hra v pěti nevydržela, na trestnou lavici nyní míří domácí Dylan Larkin. Provinil se podražením.

22:45

New York je v plném počtu.

22:35

Hostům se podařilo vyhodit, úspěšným hráčem byl Zuccarello.

22:11

Další střelecké pokusy Detroitu, pálili Abdelkader a Green, branka New Yorku je ale stále zamčená.

21:19

Hezká kombinace domácích byla zakončena sklepnutím Nyquista, puk dokázal gólman Lundqvist udržet před brankovou čárou.

20:45

Detroit si zahraje přesilovku, Kevin Klein se dopustil držení a už je na trestné lavici.

20:21

Puk nám opustil hrací plochu, McDonaghova střela od modré čáry byla sražena.

Trestné minuty: 2:2
Máme za sebou první třetinu a byť se hrál z obou stran velice rychlý a pohledný hokej, branky jsme se nedočkali. Nejblíže úspěchu byl domácí Vanek, jenže zblízka trefil pouze tyčku Lundqvistovy branky. Hosté na podobný okamžik stále čekají, gólmana Coreaua ať takto vážně neohrozili.

20:00

19:59

Po celé akci zůstal na ledě Vanek, vypadá trochu otřeseně, v souboji před brankou schytal tvrdý úder.

19:57

Obrovský tlak domácích před Lundqvistem. Opět u toho byli Vanek a Athanasiou, gólman New Yorku ale i nadále odolává.

19:20

Zuccarellovo nahození skončilo zakázaným uvolněním, hosté musí zapomenout na střídání.

18:28

Detroit začíná přidávat na tempu, obrana hostů má plné ruce a brusle práce.

17:32

17:32 Vanek z dobré pozice trefil pouze tyčku

17:32

Athanasiou našel přihrávkou Vaneka, který si položil Lundqvista, následnou střelu ale opřel pouze o tyčku. Tohle byla zatím největší šance utkání.

16:14

New York se ubránil, Lindberg se vrátil do hry.

15:35

Neuspěl ani DeKeyser, jeho střelecký pokus byl zblokován a k brance se vůbec nedostal.

15:10

Z mezikruží pálil Mantha, Lundqvistovu branku netrefil. Akce Detroitu ale pokračuje.

14:42

Už se schylovalo k brejku hostů, Grabnerovu akci v oslabení zmařil hvizd čárového.

14:14

Bude se vylučovat na straně New Yorku. Oscar Lindberg poslal puk mimo ledovou plochu a dostal dvě minuty za zdržování hry.

13:45

Přes obránce vystřelil hostující Vesey, puk ale skončil vedle branky.

12:37

Larkin nasadil k trháku po levé straně, bleskurychle objel branku a snažil se zasunout. Grabner jej na poslední chvíli zastavil.

12:14

Závod o puk skončil zakázaným uvolněním New Yorku, hráči mohou na chvíli vydechnout.

11:42

Pokračuje hokej v obrovském tempu, oba týmy se předhání v rychlém přistupování k protivníkovi.

10:44

Na branku Detroitu nahazoval puk Klein, obrana srazila puk mimo brankoviště.

10:25

Nechybělo moc a byl tu nájezd domácích ve dvou proti jednomu obránci. Puk ale hráčům Detroitu utekl a bylo z toho zakázané uvolnění.

09:14

Vanek vyjel s pukem zpoza branky a předložil jej najíždějícímu Kronwallovi. Ten pálil z první, Lundqvist se ale zvládl přemístit a gólovou šanci zneškodnit.

08:33

Detroit se po vypršení oslabení natlačil do útoku a na Lundqvista šlo několik nebezpečných střel. I on ale předvádí skvělé zákroky.

07:45

Bučněvič stál sám před Coreauem, ten předvedl výtečný zákrok.

07:29

Hosté se vrátili do útočného pásma, nyní ale probíhá boj o puk u mantinelu.

06:54

Po několika výměnách puku střílel od modré čáry McDonagh, svižný pokus byl domácími sražen do rohu.

06:05

Poprvé se vylučuje, přesilovku si zahrají hosté z New Yorku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mike Green.

05:31

První vážnější okamžik. Helm vybojoval u mantinelu puk, přihrál na Glendeninga a ten ihned střílel. Lundqvist puk přikryl a přerušil hru.

04:45

Skjei si sjel z modré čáry, puk mu ale při střele nepříjemně poskočil a byl z něj pouze neškodný oblouček.

04:23

Oba týmy hrají zodpovědně v obraně, oba brankáři museli čelit pouze jednomu střeleckému pokusu.

03:23

Následovalo ale zakázané uvolnění, vhazování před Coreauem a Nashův pokus z ostrého úhlu. Brankář Detroitu prostor u tyčky pokryl.

03:11

Domácí Green čeká s pukem za vlastní brankou, čeká, až mu spoluhráči vystřídají.

02:40

Zakázané uvolnění hostů, hra tak opět míří před švédského gólmana New Yorku.

01:57

Detroit předvedl rychlý přechod do útoku, Nielsenova střela byla zblokována a Lundqvist nemusel zasahovat.

01:28

Clendening se pokoušel o rozehrávku z bekhendové strany, puk ale skončil na jedné ze střídaček.

00:39

Máme za sebou první výpady z obou stran, ani jeden neznamenal pro gólmany jakékoli ohrožení.

00:01

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – Green, DeKeyser, Ouellet (A), Ericsson, Jensen, Kronwall – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Vanek, Nielsen, Athanasiou – D. Larkin, Sheahan, Tatar – Glendening, Helm, Abdelkader (A).

New York Rangers: Lundqvist (Hellberg) – Girardi (A), McDonagh (C), Klein, Holden, Clendening, Skjei – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Rick Nash, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Pirri, Lindberg, Vesey.

Rozhodčí: Brenk, Pochmara – Alphonso, Racicot.
Zápas začne za pár minutek, rozhodně nikam neodcházejte.
Zápas v Joe Louis Areně začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

New York Rangers

Hosté jsou na tom tabulkově lépe. V Metropolitní divizi jim patří čtvrté místo se ziskem 59 bodů, což znamená ztrátu devět bodů na vedoucí Washington. Do Detroitu přijíždí tým z Toronta, kde uspěl a odvezl si body za výhru 5:2. Góly nasázeli Skjei, Bučněvič, Miller a v poslední třetině se dvakrát trefil Grabner.

Detroit Red Wings

Domácí letos nezažívají zrovna povedenou sezónu a stále se pohybují na chvostu Atlantické divize. Momentálně jsou na osmém místě se ziskem 47 bodů a na vedoucí Montreal ztrácí plných 16 bodů. V posledním utkání se tým představil v Buffalu a odvezl si alespoň bod za prohru 3:2 v prodloužení. O dvě branky se postarali Nielsen a Helm.

Dallas – Detroit 5:2
Detroit – Pittsburgh 6:3
Detroit – Montreal 1:0
Detroit – Boston 6:5 sn
Buffalo – Detroit 3:2 pp
Dobrý večer u dalšího utkání NHL. Společně budeme sledovat utkání mezi týmy Detroit Red Wings a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.