Tipsport extraliga (ČR)

Mountfield HK – HC Kometa Brno

3:4

koniec po predl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)

22.01.2017, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • 41. kolo • Klára Petrásková cz

Tipsport: 1.75 4.55 3.83

63:15

63:15 Marcel HAŠČÁK - 3:4

63:15

Kometa právě vstřelila branku!
V prodloužení tlačili na pilu více domácí, dva body za výhru ale díky proměněnému trestnému střílení berou Brněnští! MARCEL HAŠČÁK si středem najel až před bránu, kde nekompromisní střelou na rozhodl o vítězi dnešního duelu – 3:4p.

63:15

Brněnští šli dopředu v přečíslení a Dragoun zatáhl za záchranou brzdu v podobě podražení, je nařízeno trestné střílení!

63:06

Samostatný únik Dočekala vychytal Rybár!

62:57

Dej nastřelil od modré čáry tyč!

62:24

Dejova nahrávka do volného prostoru před bránu podjela Bednářovi pod holí!

61:10

Bednářovu tvrdou ránu z vrcholu pravého kruhu vyrazil Čiliak vyrážečkou!

59:05

Bednář se obtočil kolem hostující klece, ani on ale svým zakončením skóre nezměnil.

58:45

Dej vymyslel parádní zadovku na Kukumberga, jenž napoprvé Čiliaka neprostřelil. Zpoza brány se však ještě snažil vrátit kotouč za brankovou čáru, rozhodčí ale hru přerušili z důvodu posunuté brány!

55:37

55:37 Bedřich KÖHLER - 3:3

55:37

Hradec právě vstřelil branku!
Necelých pět minut před třetí sirénou je pod Bílou věží VYROVNÁNO! Nejprve sice BEDŘICH KÖHLER nedokázal usměrnit touš do odkryté brány, na další pokus mu to už ale vyšlo. Do Jarůškovy střely od modré vložil svou hůl Köhler a Čiliak nedokázal na změnu směru zareagovat – 3:3.

54:05

54:05 Blaž GREGORC - 2:3

54:05

Je to tak, dvojnásobnou početní výhodu využívají Východočeši i podruhé v zápase! Z levého kruhu nahrál Bednář na modrou čáru BLAŽI GREGORCOVI, který napřáhl propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. Asistence: Jaroslav Bednář.

53:53

Ovšem nyní mají domácí k dispozici 65 vteřin početní výhody 5 na 3, neboť podražením se provinil Ondřej Němec!

52:59

Sekání v podání Filipa Dvořáka znamená, že Hradec bude po komerční přestávce hrát v početní výhodě.

50:45

Čiliak teď vytáhl důležitý zákrok, když zneškodnil Dejův bekhendový blafák!

49:23

49:23 Hynek ZOHORNA - 1:3

49:23

Klobouky dolů, HYNEK ZOHORNA završuje hattrick! Brněnský útočník se ve středním pásmu ujal kotouče, ujel hradeckému bekovi a ocitl se tváří v tvář Rybárovi. Toho si položil na led a poté kolem pravého betonu zasunul bekhendem puk do sítě – 1:3. Bez asistence.

47:21

Káňa zahákoval Štajnocha a odpyká si dvě minuty. Hradečtí mají šanci srovnat skóre z početní výhody.

41:44

Hra v plném počtu vydržela domácím jen pár vteřin, nyní jdou znovu čtyř. Za nedovolené bránění jde totiž pykat Štajnoch.

39:42

Štenclova pumelice od modré prolétla těsně kolem levé tyče!

39:36

Podražením se proti pravidlům provinil Štajnoch, jenž si odpyká dvě minuty u trestoměřičů. Kometa bude hrát přesilovku.

38:57

Už mohlo být několikrát vyrovnáno! Nejprve Kukukumberg zkoušel tečovat střelu od modré, potom z mezikruží pálil Dej. Další střela se pak vznesla vysoko do vzduchu, Čiliakovy dezorientovanosti ale domácí nedokázali využít.

36:55

36:55 Hynek ZOHORNA - 1:2

36:55

Brněnští svou početní výhodu využívají a poprvé v zápase se ujímají vedení! Od modré čáry vypálil Trška a jeho dělovku vyrazil Rybár před sebe. Tam stál dobře postavený HYNEK ZOHORNA, který pohotově dorazil kotouč do brány – 1:2. Asistence: Peter Trška, Marek Kvapil, Vojtěch Němec.

36:23

V brněnském obranném pásmu zasáhl Káňu Gregorc a hradecký bek putuje na trestnou lavici za hrubost. Kometa má k dispozici přesilovku.

34:47

Knotek zachytil rozehrávku a jeho ránu z prostoru mezi kruhem a modrou čárou vyrazil Čiliak před sebe. O dorážku se pokoušeli Kopta a Newton, ani jeden však dostat puk za záda brněnského brankáře dostat nedokázal.

33:54

Dej po nahrávce zpoza brány střílel z první, Čiliak však jeho ránu z mezikruží vytěsnil!

32:55

Přízemní střelou, jež byla mířená na vzdálenější tyč, Newton jen těsně minul!

32:29

Kvapilův pokus z úrovně brankové čáry se proletěl podél brankové konstrukce nad Rybárovou maskou!

28:04

28:04 Hynek ZOHORNA - 1:1

28:04

Z nenápadné akce Brněnští vyrovnávají stav utkání! Kvapil nabil do mezikruží HYNKU ZOHORNOVI, který se s ničím nepáral a ranou z první rozvlnil síť domácí svatyně 1:1. Asistence: Marek Kvapil, Vojtěch Němec.

27:25

Do samostatného úniku mohl jet Kukumberg, než však stihl dojet letící puk, byl u něj Čiliak, jenž svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou z mezikruží.

25:31

Po Jarůškově střele se mezi Picardem a Štenclem strhla mela. Oba aktéři jsou vyloučeni za hrubost, hrát se bude ve čtyřech.

25:08

Série hradeckých šancí! Nejprve byl Dragounův pokus z mezikruží zblokován obranou a poté se o tečování střely pokoušel Jarůšek.

22:12

Rybár teď podržel svůj tým! Nejprve vyrazil nepříjemnou střelu Haščáka, která přilétla z pravé strany. Následně se k dorážce dostal Dočekal, ani on ale svým pokusem neuspěl.

19:38

Blízko vyrovnání byli nyní Brněnští! Leoš Čermák se vytočil zpoza brány a zkoušel zakončení na bližší tyčku, ani on ani spoluhráč dorážející z mezikruží si ale na Hradecké nepřišli.

18:59

Na druhé straně se prosmýkl hostující obraně a jel sám na bránu Dragoun, zakončení na vzdálenější konec brány však minulo horní roh!

08:18

Do přečíslení se ve vlastním oslabení dostala dvojice Brněnských, střeleckou zodpovědnost na sebe nakonec vzal Čermák. Jeho rychlou střelu z levé strany ale Rybár vyrazil.

06:07

V hradeckém obranném pásmu tvrdě sestřelil Pavlíka Roman Dymáček, pro nějž dnešní utkání končí – je mu totiž udělen trest 5+OK za vražení na hrazení. Hradec má tedy k dispozici další, tentokrát pětiminutovou, přesilovku.

03:00

03:00 Jaroslav BEDNÁŘ - 1:0

03:00

Východočeši zamkli svého soupeře ve třetině a poměrně brzy využívají dvojnásobnou početní výhodu! Na úroveň brankové čáry nahrál Gregorc kapitánu JAROSLAVU BEDNÁŘOVI, který mazáckou ranou posílá Hradec do vedení – 1:0. Asistence: Blaž Gregorc.

02:45

A další vyloučení! Malec jde pykat za vysokou hůl a Hradečtí budou 98 vteřin hrát 5 na 3!

02:23

Po menší pěstní potyčce odchází na trestnou lavici hráči obou celků, všichni za hrubost. Trest je udělen domácímu Koptovi, 2 minuty pak obdržel i brněnský Čermák a jeho spoluhráč Gulaši. Mountfield bude hrát dvě minuty v početní výhodě.

3:4

Góly a asistencie: 3. Jaroslav Bednář (Gregorc), 55. Gregorc (Jaroslav Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Jaroslav Bednář) – 29. H. Zohorna (M. Kvapil, V. Němec), 37. H. Zohorna (Trška, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Šalda, Plášil – Köhler, Džerinš, Šimánek (A) – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – R. Pavlík, T. Knotek, Kopta.

HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – O. Němec (A), Štencel, Trška, Gulaši, L. Vágner, Malec, F. Král – Vincour (A), Čermák (C), J. Káňa – H. Zohorna, V. Němec, M. Kvapil – Haščák, Nečas, R. Zohorna – Dostálek, F. Dvořák, Dočekal – Dymáček.

Rozhodca: Úlehla, Bulanov – Bláha, Špůr