23.01.2017, 17:00 • Arena 2000 • Martin Augustin (@ogy_16) cz

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:16
Jan Kovář (MET) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:08
Tomáš Filippi (MET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:47 (19:24:51)
Střely na branku – 29:38 (9:12, 11:16, 9:10)
Zblokované střely – 10:11
Vyhraná vhazování – 23:32
Trestné minuty – 8:8
Hity – 12:15
Hokejisté Magnitogorsku si třetí třetinu pohlídali. Domácí sice v závěru dostali velkou šanci na zdramatizování v podobě dlouhé přesilovky 5 na 3, ale tu sehráli velmi špatně. Skóre zápasu tak zpečetil 8 sekund před koncem při power-play Lokomotivu Jevgenij Timkin. Magnitogorsk si veze z Jaroslavle vítězství 4:1.

59:52

59:52 Jevgenij TIMKIN - 1:4

59:52

Metallurg právě vstřelil branku!
V úplném závěru zápasu skóruje JEVGENIJ TIMKIN! Puk si ještě dovezl do vlastní branky padající obránce Koledov – 1:4. Bez asistence.

59:30

Nyní už je Metallurg kompletní.

59:09

Opět kotouč končí jen centimetry vedle prázdné klece Jaroslavle! Běží už poslední minuta a hosté jsou ve čtyřech.

58:27

Tommi Santala vyhodil puk těsně vedle opuštěné domácí branky!

58:14

Alexej Murygin zůstává na střídačce. Domácíctoczkoušejí v šesti, bez gólmana!

58:14

Je tu oddechový čas, který si vyžádal domácí kouč Kudašov.

58:14

Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou. Domácí hrají přesilovku 5 na 3 ve velké křeči.

57:48

Domácí se opět neudrželi v útočném pásmu.

57:35

Hosté vyhráli buly a vyhazují!

57:28

Bude z toho dokonce přesilovka 5 na 3! Opět byl faulován Kozun, kterého zahákoval Oskar Osala!

57:08

Domácí budou hrát přesilovku, což je pro ně samozřejmě šance! Jevgenij Birjukov srazil Brandona Kozuna a je vyloučen za krosček.

56:14

Domácí by se potřebovali nastěhovat do útočného pásma, ale to se jim stále nedaří. První formace Magnitky dokonce vyrazila do přečíslení 3 na 2. To úspěchem neskončilo, ale do konce zápasu zase zbývá méně času.

55:36

Kraskovského zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

55:03

Do konce třetí třetiny zbývá pět minut.

54:40

Hráči Magniky navíc strávili střídání v útočném pásmu a ušetřili cennou porci času.

53:37

Pro domácí už rychle utíká čas. Metallurg navíc dobře brání.

52:43

Ljubuškin zachytil hostující vyhození a nabyl Kadějkinovi. Ten trefil jen protihráče.

51:43

51:34

Od modré napřáhl Pavel Koledov, Košečkin puk viděl a vyrazil ho.

50:07

Daniil Apalkov nedokázal skórovat do poloodkryté branky! Košečkin se natáhl a vytěsnil puk pravým betonem!

49:41

Domácí dostávají šanci na snížení. Oskar Osala je vyloučen za podražení Jakuba Nakládala.

49:25

Košečkin pokryl také prudkou ránu ze středního pásma.

49:06

Střela Talbota z osy hřiště končí v lapačce Kšoečkina. Domácí se už musejí tlačit dopředu za každou cenu.

47:58

Je tu první reklamní přestávka třetí třetiny.

47:45

47:22

Nahození spoluhráče tečoval Santala. Murygin se jen ohlédl za pukem, který těsně minul jeho branku.

47:08

Pro ránu Alexandra Sjomina si Murygin sáhl lapačkou.

46:57

Rána Danise Zaripova se neujala. Bude se ale vhazovat před Muryginem.

46:29

Talbot s Ljubuškinem pošetřili v oslabení cenné sekundy v útočném pásmu.

45:44

Hosté budou hrát přesilovku! Unikajícího Jaroslava Kosova sekl Andrej Loktionov.

44:41

Nyní ale mohlo být sníženo! To by však Daniil Apalkov musel zblízka dostat puk za ležícího Vasilije Košečkina!

43:57

Hráči Lokomotivu jsou přístupem soupeře zaskočeni. Zatím se ve třetí části na nic nezmohli.

42:39

Hosté začali třetí třetinu aktivně. Vypadá to, že se řítí heslem, „Nejlepší obrana je útok.“

41:07

Zpoza branky se snažil prosadit Kosov, Murygin si pohlídal prostor u bližší tyčky.

Další třetina začne přibližně v 18:44.
Druhá třetina vyšla mnohem lépe hostujícímu Magnitogorsku, který ji vyhrál 3:1 a stejným skóre vede i celkově. Hosté šli do vedení hned v úvodu periody, kdy Alexandr Sjomin pohotově tečoval Leeovo nahození. Domácí ve 32. minutě srovnali zásluhou Alexandra Kadějkina, ale vzápětí inkasovali hned dvakrát v rozmezí 44 sekund. Nejprve propadla do branky střela Sergeje Těreščenka a poté se prosadil Jan Kovář.

40:00

39:29

Po Leeově nahození dorážel Jan Kovář, Murygin uhájil své království.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé části.

38:38

V oslabení ujel Daniil Apalkov! Zakončením na bližší tyčku Košečkina nepřekvapil.

37:58

Domácí na úvod oslabení vyhazují.

37:40

Nádherná kombinace Mozjakina se Zaripovem! Domácí se ubránili jen za cenu faulu Jakuba Nakládala, který je vyloučen za hákování.

37:08

Zakázané uvolnění hostí.

36:55

Domácí Averin byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru. Je tu další reklamní přestávka.

35:49

Ve druhé třetině padly už čtyři góly. Lépe z této přestřelky vychází lídr Východní konference.

34:57

Také domácí nic nebalí, ale jejich střely končí na výstroji pozorného Košečkina.

33:51

33:51 Jan KOVÁŘ - 1:3

33:51

Hosté zvyšují už na 1:3! Po přihrávce Sergeje Mozjakina se prosadil JAN KOVÁŘ, který tváří v tvář Muryginovi zvolil svižnou forhendovou kličku. Asistence: Vladimir Antipin a Sergej Mozjakin.

32:39

A zase domácí! Dělovku Jakuba Nakládala ale vyrazil povyjetý Košečkin.

32:07

32:07 Sergej TĚREŠČENKO - 1:2

32:07

Hosté bleskově kontrují a opět vedou! Tomáš Filippi nahrál SERGEJOVI TĚREŠČENKOVI, jenž vypálil od levého mantinelu a puk propadl až za záda Murygina, který zřejmě nic neviděl – 1:2. Asistence: Jevgenij Timkin a Tomáš Filippi.

31:43

31:43 Alexandr KADĚJKIN - 1:1

31:43

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Výborně to udělal Pavel Kraskovskij, jenž individuálně projel s kotoučem až mezi kruhy. Jeho střela sice byla zblokována, ale odražený puk si našel ALEXANDR KADĚJKIN, jenž ho dorazil do odkryté klece Magnitogorsku. Bez asistence.

31:07

Domácí nyní narážejí na kvalitní obranu soupeře, který dobře blokuje jejich střelecké pokusy.

29:57

Z ostrého úhlu to zkoušel Brandon Kozun a následně ještě dorážel Maxime Talbot. Košečkin byl bezchybný.

29:44

O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

29:44

Nahození Ljubuškina udržel Košečkin ve výstroji. Hráči v červených dresech tak nemohli dorážet.

29:05

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Košečkina.

28:09

Lokomotiv je v plném počtu.

27:38

Domácím se konečně podařilo vyhodit!

27:16

Hosté hrají přesilovou hru velmi dobře. Lokomotiv je v těžké defenzivě.

26:30

Po ráně Chrise Leeho zaduněly Muryginovy betony.

26:08

Za krosček je vyloučen domácí Petri Kontiola. Hosté si zahrají přesilovku.

25:51

Už se hraje v pěti na obou stranách.

25:42

Gól málem dali hosté! Chris Lee v přečíslení 2 na 1 naservíroval puk Sergejovi Mozjakinovi, jenž nedokázal přehodit natažený levý beton Murygina!

24:35

Domácím zatím vyhovuje větší prostor na ledě více a jsou v této situaci aktivnější.

23:50

Oba hráči dostávají tresty za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

23:50

Šarvátka před domácí brankou. Účty si vyřizovali především Pavel Koledov a Oskar Osala.

23:41

Z otočky zakončoval Alexandr Sjomin. Branku netrefil.

22:28

Domácí nepotrestali špatnou rozehrávku soupeře. Averin nedokázal pořádně vystřelit, ani přihrát.

21:50

Domácí se snažili rychle odpovědět. Puk ale končí pod připraveným Košečkinem.

21:17

21:17 Alexandr SJOMIN - 0:1

21:17

Hosté se ujímají vedení! Nahození Chrise Leeho šikovně tečoval ALEXANDR SJOMIN a Murygin už nestačil adekvátně reagovat. Asistence: Chris Lee.

Hity – 8:5
Po první třetině hraje Jaroslavl s Magnitogorskem bez branek. O trochu nebezpečnější byli domácí hokejisté, kteří se důrazněji tlačili do branky a Jegor Averin trefil dokonce tyčku.

20:00

19:20

Kartajev našel mezi kruhy Daniila Apalkova, který v dobré pozici trefuje jen bránícího hráče!

19:01

Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:41

Obě obrany teď pracují dobře a zastavují útočné snahy soupeřů.

17:17

Košečkin nyní vyjel ze své branky odpálil puk před dotírajícím domácím hráčem.

16:05

Domácí hrají v útoku jednodušeji, než soupeř. Zatímco hráči Lokomotivu se tlačí do branky, hosté hodně kombinují.

14:43

Alexandr Kadějkin se natlačil před hostujícího obránce. Jeho bekhendovou kličku ale pokryl Košečkin!

13:57

Rozhodčí zatím pouštějí hraniční zákroky. Jeden z nich teď předvedl domácí Nakládal, jenž masíroval záda protihráče hokejkou.

13:31

Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní útočí hosté.

12:10

Domácí mohli jít dovedení! Po střele Jegora Averina zachránila Košečkina tyčka.

11:44

Pěknou individuální akci předvedl Daniil Apalkov. Z jeho dobré práce ale nedokázali spoluhráč těžit.

10:57

Kotouč byl sražen ven ze hřiště. Buly bude vhozeno ve středním pásmu.

10:30

Petri Kontiola se připomněl i na druhé straně kluziště. Jeho střelu vyrazil Košečkin.

10:06

Hned po buly vypálil Antipin. Trefil jen finského útočníka Kontiolu.

10:03

Střela Platonova byla sražena do ochranné sítě za domácí brankou.

09:47

Snaze třetí řady Metallurgu scházelo zakončení. Nyní se už domácí ubránili.

08:52

Hra se teď vcelku uklidnila. Odehrává se ve středním pásmu.

07:18

Vylučovat se nebude. Rozhodčí nařídili buly ve středním pásmu.

07:18

Maxime Talbot byl před hostující brankou hodně důrazný a to se nelíbilo obráncům Magnitky. Je z toho hromadná strkanice.

06:50

Od pravého mantinelu střílel Viktor Antipin. Murygin jeho pokus vyráží.

06:18

Jevgenij Timkin se snažil prosadit po objetí domácí branky. Alexej Murygin byl ale na místě. Následuje první reklamní přestávka.

05:46

Murygin nyní kryl nahození ze středního pásma.

04:52

Domácí obránci namazali kotouč Alexandrovi Sjominovi. Někdejší hráč Washingtonu a Caroliny ale tuto chybu nepotrestal. Puk mu při střele sjel z hokejky.

04:10

Sergej Mozjakin se protáhl až do zakončení. S ranou z pravého kruhu si Murygin poradil.

03:25

Obrovský závar před Košečkinem! Kotouč se snažili dotlačit do branky Jakub Nakládal a Maxime Talbot, ale hostující brankář drží čisté konto!

03:01

Hráči Lokomotivu velmi dobře bruslí a napadají a narušují tak rozehrávku soupeře.

02:26

Od začátku se hraje ve vysokém tempu. Zdá se, že tohle bude velmi zajímavý zápas.

00:58

Nahození Pašnina skončilo ve výstroji gólmana Košečkina.

00:56

Obránce Ljubuškin poslal Pavela Kraskovského do samostatného úniku! Domácího forvarda vychytal Košečkin, jenž kotouč vytěsnil vyrážečkou!

00:18

Hosté v prvním náznaku šance. Sergejovi Mozjakinovi střela z první nesedla a Murygin tak mohl zůstat klidu.

00:01

Aktéři utkání nastupují na hrací plochá Arény 2000. Za malou chvíli zazní ruská hymna.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Koledov, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin (A), D. Osipov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Kraskovskij, Kadějkin, Iljenko – E. Galimov, Kartajev, Apalkov – Lugin, Loktionov, Averin – Polunin.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov (A), Lee, Bereglazov, S. Těreščenko, Chabarov, Dronov – Zaripov (A), Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Kosov, Filippi, Timkin – De. Kazionov, Železkov, Platonov – Dm. Kazionov.

Rozhodčí: Gebei, Konc – Šeljanin, Michel.

Jakub Nakládal vstřelil v dresu Lokomotivu již dvě branky! Přidá dnes další?

Lokomotiv Jaroslavl:
Hokejisté Jaroslavle dosud získali 97 bodů a v Západní konferenci jsou v tomto ohledu lepší jen Petrohrad a moskevské CSKA. Lokomotiv je navíc ve výborné formě, když vyhrál posledních pět zápasů. Naposledy hráči tohoto celku zvítězili 3:1 v Nižném Novgorodu.
Metallurg Magnitogorsk:
Metallurgu i v této sezóně potvrzuje, že patří k nejlepším týmům KHL. O tom svědčí i 110 nasbíraných bodů a suverénní pozice lídra tabulky Východní konference. Magnitka těží především ze stabilizovaného kádru, jehož jádro je pohromadě už několik let. Naposledy si hokejisté Magnitogorsku střihli domácí dvojzápas s Omskem, kterému nejprve podlehli 3:5, ale odvetu vyhráli 4:2.
Všechny sportovní fanynky a fanoušky srdečně vítám u sledování on-line přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Lokomotivem Jaroslavl a Metallurgem Magnitogorsk. Půjde o velmi atraktivní mezikonferenční souboj. Lokomotiv je předním týmem na Západě a Magnitka je dokonce suverénním lídrem Východní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:4

Góly a asistencie: 32. Kadejkin – 22. A. Sjomin (Lee), 33. S. Těreščenko (Timkin, Filippi), 34. Jan Kovář (Antipin, Mozjakin), 60. Timkin

Lokomotiv Jaroslavľ: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Koledov, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin (A), D. Osipov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Kraskovskij, Kadejkin, Iljenko – E. Galimov, Kartajev, Apalkov – Lugin, Loktionov, Averin – Polunin.

Rozhodca: Gebei, Konc – Šeljanin, Michel