17.02.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Tři hvězdy utkání:

1. Sidney Crosby (PIT) 1+2
2. Marc-Andre Fleury (PIT) 44 zák., 3 góly, 93,6%
3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+1 (04:08:33)
Statistiky: Střely na bránu: 39-47; Zablokované střely: 20-14; Vhazování: 52%-48%; Hity: 38-49; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 12-8.
Jevgenij Malkin a Chris Kunitz poslali Pittsburgh po necelých sedmi minutách do dvoubrankového vedení a vše vypadalo tak, jak se očekávalo. Jenže Winnipeg šel herně hodně nahoru a třemi góly v řadě dokázal zápas otočit, když se v jeho dresu postupně prosadili Patrik Laine, Paul Postma a Dustin Byfuglien. Penguins ale dokázali vyrovnat zásluhou Phila Kessela a dramatické prodloužení plné obrovských šancí ukončila v poslední minutě spolupráce mezi Jevgenijem Malkinem a Sidneym Crosbym, který již v první třetině dosáhl hranice 1000 bodů a svůj fantastický výkon korunoval vítězným gólem. Nádhera. Konečný výsledek: Pittsburgh Penguins 4 Winnipeg Jets 3.

64:38

64:38 Sidney CROSBY - 4:3

64:38

Pittsburgh právě vstřelil branku!
SIDNEY CROSBY využil fantastické práce Jevgenije Malkina, který v blízkosti pravé tyče ustál tvrdý osobní souboj a přiťukl puk v tísni ze druhé vlny najíždějícímu kapitánovi Penguins, který z blízkosti zametl puk do prázdné brány a korunoval svůj fantastický výkon! Další skvělý den dvou hvězd! Asistence: Jevgenij Malkin.

64:06

Další přečíslení dva na jednoho v podání Winnipegu a střela Marka Scheifeleho z pravého kruhu pro vhazování, která měla mířit do odkryté brány, skončila ale na boční síti!

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:49

Mark Scheifele se po rychlém přečíslení dva na jednoho zřejmě ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže orazítkoval bližší tyč a prodloužení ještě nekončí!

63:00

63:00 Blake Wheeler trefil masku Marca-Andreho Fleuryho!

63:00

Blake Wheeler si z levého křídla sjel před bránu a bekhendovou střelu trefil masku Marca-Andreho Fleuryho! Další obrovská šance nevyužita.

62:46

62:46 Nikolaj Ehlers a závěr jeho samostatného úniku!

62:46

Nikolaj Ehlers na obranné modré čáře vypíchl puk jednomu z hráčů Pittsburghu a řítil se do samostatného úniku, který chtěl v mezikruží zakončit střelou mířící do pravého horního rohu brány, Marc-Andre Fleury ale předvedl další spektakulární zákrok, když horní hranou lapačky puk vyrazil do vzduchu! Nikojal Ehlers se vzápětí snažil puk zasáhnout golfákem, ale neuspěl.

61:24

Nikolaj Ehlers byl zřejmě hráčem, který pálil z mezikruží a dobře postavený Trevor Daley jeho pokus srazil vedle levé tyče. Marc-Andre Fleury bez zákroku.

60:51

Blake Wheeler se ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže minul bližší horní roh brány.

60:32

Jake Guentzel se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát ale Connora Hellebuycka nepropálil!

60:20

Úvod prodloužení přinesl opatrný start a Jets pouze nahodili puk do útočného pásma, kde Pens v klidu rozehráli.

60:01

4:3

Góly a asistencie: 1. Malkin (S. Wilson, Hörnqvist), 7. Kunitz (Crosby, Letang), 54. Kessel (Letang, Crosby), 65. Crosby (Malkin) – 38. Laine (Perreault, Scheifele), 45. Postma (Lowry), 49. Byfuglien (Scheifele)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Letang, Cole, J. Schultz, Määttä, Daley – Kunitz (A), Crosby (C), Guentzel – S. Wilson, Malkin (A), Hörnqvist – Cullen, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Fehr.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien (A), Morrissey, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Little, Laine – Perreault, Scheifele (A), Wheeler (C) – Matthias, Lowry, Armia – Thorburn, Petan, Stafford.

Rozhodca: Jean Hebert, Marc Joannette. Čároví: Bevan Mills, Derek Amell

Diváci: 18638