17.02.2017, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • Tomáš Reiner (@ReinyTom) cz

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:11
Peter Budaj (LAK) 17 zák., 4 góly, 81,0%
Martin Hanzal (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:08
Radim Vrbata (ARI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 14:13 (07:56:38)
Tři hvězdy utkání:

1. Brendan Perlini (ARI) 2+0
2. Dustin Brown (LAK) 1+1
3. Alex Goligoski (ARI) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 44-22; Zablokované střely: 7-19; Vhazování: 55%-45%; Hity: 28-21; Přesilové hry: 1/3-1/3; Trestné minuty: 8-8.
Arizona ve Staples Center dlouho vedla o dvě branky a Mike Smith ji držel skvělými zákroky nad vodou, v závěrečné třetí třetině se ale rozpoutala obrovská přestřelka, během které skóroval jeden tým a vzápětí hned druhý. Coyotes ale dramatický závěr ustáli, a to především zásluhou Jordana Martinooka, který vstřelil dva góly. Nádherný zápas, během něhož se debutující útočník Kings Adrian Kempe i přes dobrý výkon a jeden samostatný únik neprosadil. Konečný výsledek: Los Angeles Kings 3 Arizona Coyotes 5.

59:37

59:37 Tanner PEARSON - 3:5

59:37

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Anže Kopitar poslal mezi kruhy pro vhazování zpoza brány krásnou zpětnou přihrávku a TANNER PEARSON tvrdou střelou s příklepem bez přípravy zamířil nad lapačkou Mikea Smithe v přesilové hře do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Třetí třetina přinesla šest gólů! Asistence: Anže Kopitar a Jake Muzzin.

59:20

Kapitán Arizony Shane Doan dostal menší trest za vysokou hůl a Kings dohrají zápas zřejmě v přesilové hře.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:35

58:35 Jordan MARTINOOK - 2:5

58:35

Arizona právě vstřelila branku!
Josh Jooris vyhodil puk z pravé strany obranného pásma o mantinel do neutrální zóny, kde se ho zmocnil Christian Dvorak a místo střely ho přenesl doleva na JORDANA MARTINOOKA, který od modré čáry zamířil táhlou střelou zápěstím do prázdné brány. Asistence: Christian Dvorak a Josh Jooris.

58:27

Drew Doughty krásně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Mike Smith ale puk vyrazil pravým betonem a připsal si další fantastický zákrok!

58:03

Peter Budaj před vhazováním v útočném pásmu naskočil na střídačku a Kings to zkouší při hře bez brankáře!

58:03

Paul LaDue na pravé straně napřáhl od mantinelu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Mike Smith ukryl v náručí v době, kdy se vyloučený Christian Dvorak vracel na led.

57:31

Anže Kopitar na pravém křídle vypálil z kruhu pro vhazování, Alex Goligoski ale jeho pokus skvěle zablokoval. Obránce Arizony dnes hraje skvěle.

56:32

Drew Doughty na pravém křídle vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

56:03

Christian Dvorak dostal menší trest za sekání a Los Angeles Kings má k dispozici další přesilovou hru.

3:5

Góly a asistencie: 49. Pearson (J. Carter, D. Brown), 52. D. Brown (Pearson), 60. Pearson (Kopitar, Muzzin) – 5. Perlini (Vrbata, Ekman-Larsson), 6. Rieder (Martinook, Goligoski), 50. Perlini (Goligoski), 55. Martinook, 59. Martinook (Dvorak, Jooris)

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Martinez, McNabb, LaDue – Kempe, Kopitar (C), Toffoli – Pearson, J. Carter (A), D. Brown – Clifford, Dowd, Gáborík – King, N. Shore, Lewis.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson (A), Schenn, Goligoski, Stone, Connauton, C. Murphy – Domi, Hanzal (A), Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan (C) – Rieder, Burmistrov, Jooris – Martinook, Holland, White.

Rozhodca: Dan O'Rourke, Brad Meier. Čároví: Trent Knorr, Shane Heyer

Diváci: 18230