NHL

Washington Capitals – Calgary Flames

4:2

koniec (1:1, 2:0, 1:1)

22.03.2017, 00:10 • Verizon Center, Washington (kapacita 18506 míst) • Adam Lacek (@laci_17) cz

Tipsport: 1.85 3.9 3.85

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (02:48:35)

Největší čas na ledě: John Carlson 22:21 – T. J. Brodie 24:12

Branky a nahrávky: 7. Kuzněcov (Burakovsky), 36. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 40. Shattenkirk (Ovečkin, Bäckström), 58. Ovečkin (Shattenkirk, Bäckström) – 11. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 56. Brouwer (Engelland, Versteeg). Diváci: 18506 (vyprodáno). Rozhodčí: Sutherland, Joannette – Brisebois, Barton.
Velmi kvalitní utkání jsme dnes mohli sledovat mezi Washingtonem a Calgary. Souboj dvou ve formě se nacházejících celků nabídl svižný hokej se spoustou šancí na obou stranách.

Skóre zápasu otevřel v 7. minutě Jevgenij Kuzněcov, který proměnil únik po návratu z trestné lavice a přesné přihrávce od Burakovskyho. O pár minut později vyrovnal Sean Monahan, který zase těžil ze spolupráce s Gaudreauem.

Rozhodující se ukázalo druhé dějství a především jeho závěr. V 36. minutě se po krásné kombinaci prvního útoku domácích prosadil T. J. Oshie a pouhé tři vteřiny před sirénou využil přesilovou hru Kevin Shattenkirk, který poslal domácí do vedení 3:1.

Srdnatě bojujícím Flames se ještě podařilo zápas zdramatizovat. Čtyři minuty před koncem se trefil Troy Brouwer. O chvilku později ovšem domácí dostali příležitost přesilové hry, ve které definitivě rozhodl Alexander Ovečkin.

Washington si tak připisuje další výhru na domácím ledě, když porazil Calgary 4:2.

59:43

Po Frolíkově přihrávce zpoza branky střílel v těžké pozici Sam Bennett, ani on nezaměstnal Bradena Holtbyho.

59:20

Až nyní se podařilo Flames ustálit s kotoučem v útočném pásmu, nahození Marka Giordana minulo branku.

58:57

Capitals ovšem výbornou defenzivní hrou nedovolují hostům ani rozestavět se ke kombinaci v útočném pásmu.

58:33

Brian Elliott míří na střídačku, hosté ještě zkusí štěstí v šesti hráčích v poli!

58:09

Michael Frolík se dostal k další střele po přenechání kotouče od Monahana, branku však český útočník netrefil.

57:42

Dougie Hamilton promáchl na útočné modré čáře a do úniku se mohl dostat Justin Williams, u puku byl nakonec dřív brankář Elliott.

57:09

57:09 Alexandr OVEČKIN - 4:2

57:09

Washington právě vstřelil branku!
Domácím se přeci jen podařilo přesilovou hru využít a zřejmě definitivně rozhodnout dnešní zápas! Kevin Shattenkirk přiťukl kotouč ALEXANDRU OVEČKINOVI, jenž z klasické pozice na levém kruhu zavěsil přesně do vzdálenější šibenice! Asistence: Kevin Shattenkirk a Nicklas Bäckström.

56:48

Calgary se při vlastním oslabení brání výborně, rychlým dostupováním nepouští soupeře k téměř žádným šancím.

56:23

Alexander Ovečkin poslal střílenou přihrávku před branku na T. J. Oshieho, jehož teč skončila mimo tři tyče.

56:00

Flames se podařilo hned zkraje početní nevýhody vyhodit, domácí už jsou ale znovu nastěhování v útočném pásmu.

55:36

Po dlouhé domluvě rozhodčích nakonec míří na trestnou lavici hostující kapitán Mark Giordano za zdržování hry.

55:20

A rázem mohlo být vyrovnáno! Do samostatného úniku se dostal Mark Girodano, trefil však jen Holtbyho rameno!

4:2

Góly a asistencie: 7. Kuzněcov (Burakovsky), 36. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 40. Shattenkirk (Ovečkin, Bäckström), 58. Ovečkin (Shattenkirk, Bäckström) – 11. Monahan (J. Gaudreau, Chiasson), 56. Brouwer (Engelland, Versteeg)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Chiasson – S. Bennett, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer (A) – Bouma, F. Hamilton, Lazar.

Rozhodca: Sutherland, Joannette – Brisebois, Barton

Diváci: 18506 (vyprodáno)