koniec (1:0)

08.08.2017, 20:45 • Telekom Aréna, Skopje • Viktor Kalinács

Odo mňa je to na dnes všetko, prajem ešte dobrú noc. (22:59:03)
Kapitán Sergio Ramos prebral trofej pre víťaza Superpohára UEFA.
Pamätné medaily pre rozhodcov, rovnako tak aj pre hráčov Manchestru United, o chvíľu príde na rad aj dekorovanie víťazov.

Real Madrid si pripisuje štvrté víťazstvo vo finále Superpohára UEFA. Po rokoch 2002, 2014 a 2016 prichádza víťazstvo aj v roku 2017!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:17.
Biely balet zdolal v Superpohári UEFA Červených diablov. V prvom polčase bol jasne lepší španielsky tím, po zmene strán sme však videli viac akcie z oboch strán. Skóre otvoril Casemiro, na ktorého nadviazal po peknej kombinácii Isco. Lukaku v 62. minúte znížil na konečných 1:2. Videli sme aj ďalšie veľké šance, či už brvná Casemira a Balea, obrovskú dorážkovú tutovku Lukakua alebo aj súboj Rashforda s Navasom. Horúca európska noc v Skopje je za nami, čaká sa už iba na dekorovanie víťazov.

90+7

90+7

David de Gea vykopáva od brány, sú tu posledné sekundy zápasu.

90+6

Cristiano Ronaldo a jeho priamy pokus bol rovnako zlý ako Rashfordov v druhom polčase, sme v predposlednej minúte.

90+5

Hlavný arbiter teraz píska faul Valenciu na Ronalda, čas hrá v prospech Realu Madrid.

90+4

Paul Pogba má krv na tvári a musí byť ošetrovaný za postrannou čiarou, ďalšia možnosť centru pre United.

90+3

Marcus Rashford takticky zastavuje Lucasa Vázqueza za čo vidí žltú kartu. Všetko to pramenilo z odvrátenej lopty po štandardnej situácii.

90+3

Keylor Navas už pomaly zdržuje, Manchester má ale stále niekoľko minút k dobru. Marco Asensio fauloval v strede poľa, ďalšia štandardka pre United.

90+2

Center Rashforda mal nájsť Lukakua alebo Fellainiho, lopta však skončila za bránkovou čiarou.

90+2

90+2.

90+2

Sergio Ramos opäť raz voľný vo vzduchu, jeho hlavička šla tesne vedľa žrde.

90+1

Lucas Vázquez si urobil z Darmiana a Pogbu tréningové kužele na hranici pokutového územia. Vázquez ďalej prihral na Asensia, ktorého strelu z minimálnej vzdialenosti úžasne chytil de Gea! Roh pre Madrid.

90+1

Nadstavuje sa sedem minút!

2:1

Góly: 24. Casemiro, 52. Isco – 62. R. Lukaku

Karty:   84. Carvajal (REA), 86. Ramos (REA) – 42. Lingard (MAN), 90+3. Rashford (MAN)

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (74. Asensio), Isco (74. L. Vázquez), Benzema (83. Ronaldo).
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Ronaldo, Hernández, L. Vázquez, Asensio, Kovačić.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Lindelöf, Smalling, Darmian – P. Pogba, N. Matić, A. Herrera (56. Fellaini) – Mchitarjan, R. Lukaku, Lingard (46. Rashford).
Náhradníci: Romero – Mata, Martial, Carrick, Blind, Rashford, Fellaini.

Rozhodca: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (všetci Taliansko)