3:1

koniec (2:1)

23.01.2018, 11:00 • Viktor Kalinács

Tipsport: 2.0 3.5 3.07

Senica si aj napriek nepodarenej prvej polhodine spravila chuť a vyhrala nad druholigovou Sereďou 3:1. (12:44:34)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:3.

90+2

90+1

Celé meranie síl sa ukončuje siedmou nepresnou strelou domácich mimo bránu.

90

A ešte jeden roh pre vedúce mužstvo tohto zápasu, víťaz je zrejmý.

89

Senica so štvrtým rohovým kopom stretnutia na začiatku predposlednej minúty riadneho hracieho času.

88

Posledné príležitosti na korekciu skóre, lopta je ďaleko od domácej brány.

86

Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od bránky hostí.

85

Domácim exekúcia priameho kopu nevyšla, je po šanci na zveľadenie náskoku.

84

Sereď prepadla v útoku a razom sa musí brániť priamemu kopu z dobrej vzdialenosti.

83

Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

82

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

81

Čas plynie veľmi rýchlo, na ihrisku sa bojuje o každú loptu.

79

Vhadzovanie pre hostí z ľavej strany na útočnej polovici.

78

Rýchly protiútok domácich nevyšiel, moment prekvapenia je premrhaný.

77

Vidíme množstvo nepresností na oboch stranách, načali sme aj záverečnú štvrťhodinu.

75

Domáci sa aktuálne nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

74

Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

73

Teraz to domáci futbalisti nemysleli zle, keď sa stredom poľa vybrali do útoku. Akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

70

Nebude, zakončenie po centrovanej lopte minulo bránu Milošoviča.

70

Jubilejný desiaty roh ŠKF. Bude z neho kontaktný gól?

69

Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

68

Skvelá práca domácich obrancov. Nacvičená ofsajdová pasca zaklapla, hostia sa chytili do ofsajdu.

67

Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z ľavej strany nebola úspešná.

65

Pre hostí už bude ťažké dostať sa späť do duelu, no ešte nič nie je nemožné.

64

Senica dala gól!
Po hodine hry odskakuje Senica na rozdiel dvoch gólov zásluhou novej posily, ktorou je RONALDO CHACÓN.

62

Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

61

Aj tento center hostia zo Serede zvládli, zápas sa nám preklopil do záverečnej tretiny.

60

A do tretice ešte jedna štandardka spoza rohovej zástavky pre Senicu.

59

Slabá exekúcia rohu, hostia sa ubránili, Senica si roh zopakuje.

58

Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop. Vôbec prvý pre Seničanov.

57

Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

56

Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

55

Domáci sa musia brániť, na svedomí to má aktivita hostí.

53

Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

52

Senica postupne dorovnáva štatistiku držania lopty, aktuálny pomer činí 46% : 54%.

51

Snaha domácich vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

50

Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

49

Domáci futbalista to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

48

Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa hostia nemuseli obávať. Lopta končí za bránou.

44

Hostia druhý gól nepridajú, prvé dejstvo sa čoskoro skončí.

42

Po zákroku Milošoviča vidíme deviaty roh Serede.

41

Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu futbalistu hosťujúceho celku.

40

Píska sa faul hostí na útočnej polovici.

39

Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená nedovolený zákrok a loptu pre hostí.

38

Tomu sa hovorí efektivita. Dve strely na bránu, dva góly. Seničania dali zabudnú na nevydarených tridsať minút z úvodu zápasu.

37

Žltú kartu dostáva doplníme neskôr (ŠKF Sereď).

36

Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

35

Mierne frustrovaní futbalisti Serede teraz nevedia, kde im hlava stojí.

34

Netrvalo to dlho a domáci vedú. Stačili na to iba tri minúty a presný zásah LUKÁŠA LUPTÁKA.

34

Futbalista hostí bol netrpezlivý, postranný rozhodca odmával ofsajd.

32

Akoby som to privolal, Senica vyrovnáva na 1:1, loptu dostal do brány BLAŽEJ VAŠČÁK.

31

Zisk lopty v strede poľa, fortunaligový tím zakladá postupný atak.

30

Polhodina duelu za nami, Senica by sa mala viac tlačiť dopredu.

29

Rýchly brejk domácich, zakončenie bolo podpriemerné, strela šla mimo.

27

Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

25

Senica je jednoznačne horším mužstvom vo všetkých štatistikách, poďme si ich zhrnúť.

24

Druhý z týchto rohových kopov sa končí hlavičkovým zakončením zhruba tri metre mimo brány.

23

Na rad prichádza siedmy a ôsmy roh ŠKF. Domáca Senica stále s nulou na konte v tejto štatistike.

22

Milošovič má plné ruky práce, v tomto momente sú na jeho konte už štyri úspešné zákroky.

20

Domáci sa musia brániť, hostia si pripisujú ďalší strelecký pokus medzi tri žrde.

19

Nasledujúci atak sa buduje až od domácej brány.

18

Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

17

Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

16

Aby toho nebolo málo, domáci sa musia brániť už šiestemu rohu od začatia zápasu. Neskutočné číslo!

15

Senica totálne prespala prvé minúty, niet sa čomu čudovať, že Milošovič hromží na svojich obrancov.

13

Sereď dala gól!
Je tomu tak až teraz, Sereď využíva svoj tlak z úvodnej štvrťhodiny na otvárací gól. Za hostí sa presadil ADAM MORONG.

12

Po štvrtom prišiel aj piaty, gól stále nepadol.

10

Milošovič musel zachraňovať situáciu zákrokom, nasleduje roh číslo štyri pre ŠKF.

9

Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

8

ŠKF je očividne aktívnejšie, hostia s prvým streleckým pokusom mimo.

7

Rohové kopy sú doménou Serede, aspoň v tomto dueli. Ich využívanie je zatiaľ nulové.

6

Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje Senice.

5

4

3

Ofenzívne snaženie Serede slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

2

Domáci sa ubránili nákopu aj po druhýkrát.

1

Rohový kop pre Sereď hneď v prvej minúte sa skončil neúspechom, hostia zahrávajú ešte jeden.

1

FK Senica

Pre Senicu nedopadla jeseň roku 2017 najlepšie. Posledné dvanáste miesto vo Fortuna lige s jedenástimi bodmi nepriaznivým skóre 16:39 futbalistov zo západného Slovenska určite mrzí. Seničania môžu na boj o prvú šestku zabudnúť, na rad prídu záchranárske práce.

Tím opustilo viacero hráčov, medzi inými brankári František Plach a Michal Šulla, svoj prestup do Slovana Bratislava spečatil aj Jurij Medveděv. Na jar už v senickom drese nebudú pokračovať Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Dominik Smékal, Marek Rigo, Filip Ďuriš, Jakub Reľovský a Dominik Malý.

Na západ Slovenska si to namierilo kvarteto legionárov z Južnej Ameriky. Ako prvý prišiel Ronaldo Chacón, nasledoval ho krajan z Venezuely Richard Celis, z Kolumbie prišla aj dvojica Diego Cuadros a Frank Castañeda. Zatiaľ poslednou posilou je Jakub Brašeň, rodák z Banskej Bystrice, ktorý naposledy hrával v maďarskom Mezőkövesd Zsóry FC – účastník najvyššej maďarskej súťaže. S A-tímom trénovali aj odchovanci Dominik Martišiak a Martin Červeňák.
ŠKF Sereď

Futbalisti Serede sa po jesennej časti druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku držia na výbornom druhom mieste. Od prvej Skalice ich delí jediný bod. ŠKF má navyše druhú najlepšiu ofenzívu celej ligy (po rezerve Žiliny), keď súperových brankárov prekonalo dokopy v 41 prípadoch. Aj z tohto pohľadu to môže byť pre Senicu výborný súper v zimnej príprave.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi FK Senica a ŠKF Sereď. Stretnutie sa začne o 11:00.