3:2

koniec (0:1, 1:0, 2:1)

25.01.2018, 17:30 • Minsk Arena, Minsk • Tomáš Lengyel (@TomiLengy)

Tipsport: 2.0 4.0 3.19

Slovan Bratislava ukončil dlhý výjazd po klziskách súperov treťou prehrou v rade, keď podľahol Dinamu Minsk tesne 2:3. Hostia sa paradoxne ujali vedenia v prvej tretine, ktorú hrali najhoršie. V presilovke sa vtedy presadil Marek Hecl. Domáci hokejisti však vytrvalou útočnou snahou otočili skóre vo svoj prospech. V druhom dejstve vyrovnal Jevgenij Kovyršin a v treťom sa k nemu pridali aj Danila Karaban a Quinton Howden. Na dva zlepené góly bieloruského celku dokázal odpovedať Michal Řepík, no na body to opäť nestačilo. (19:52:07)

59:23

Jakub Štěpánek odkorčuľoval na striedačku. Slovan je v útočnom pásme so šiestimi mužmi.

59:00

Vstupujeme do záverečnej minúty tretej tretiny. Slovanisti vrhajú všetko do ofenzívy, ale majú minimum času na vyrovnanie.

58:15

Dinamo Minsk dostalo puk až do obranného pásma Slovana Bratislava. Belasí sa musia prebojovať dopredu.

57:38

Simon Després zakončoval z dobrej pozície na vrchole kruhov, ale dlho váhal a domáci dokázali jeho pokus zblokovať.

56:52

Stepanov a Boychuk sa vrátili späť na ľadovú plochu. Do konca tretej tretiny zostáva niečo viac ako tri minúty.

56:08

Belasí nevyužili tutovku. Juraj Mikúš obral o puk Kovyršina, prihral pred bránu úplne voľnému Marekovi Slobodovi, ale toho vychytal Michail Karnauchov.

55:30

Momentálne je na ľade veľa priestoru, pretože oba tímy majú v hre štyroch korčuliarov. Využívajú to najmä domáci.

54:52

Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Zach Boychuk dostal dve trestné minúty za hákovanie a Andrej Stepanov za filmovanie.

54:24

Slovanu Bratislava sa postupne kráti čas na vyrovnanie. Hostia nedokážu získať puk do svojej moci na dlhšiu dobu.

53:10

Marek Hecl vnikol do útočného pásma, ale jeho prienik po pravom krídle sa skončil nešťastným pošmyknutím.

52:23

Danila Karaban nabral rýchlosť na ľavom krídle a bekhendom sa snažil prekvapiť Štěpánka. Z ostrého uhla však trafil ochrannú sieť.

51:42

Jevgenij Lisovec podporil ofenzívu a vyslal nebezpečnú strelu z ľavého kruhu. Jakub Štěpánek puk vytlačil na zadný mantinel.

50:18

Andrej Šťastný a Dmitrij Korobov zhodili rukavice. Rozhodcovia oboch hráčov nechali, aby sa pobili, no padlo len pár úderov a bolo po zábave. Tresty sú rozdelené rovnomerne, pokračuje sa v hre piatich proti piatim.

49:22

Simon Després posúval puk dopredu Marekovi Heclovi, ale ten jeho úmysel nepochopil a hostia vytvorili zakázané uvoľnenie.

48:35

Strela Justina Fontaina z ľavého kruhu bola zblokovaná. Jakub Štěpánek puk bez problémov skryl v lapačke.

47:38

Obrovská šanca domáceho tímu. Jevgenij Kovyršin stál sám pred odkrytou bránou, ale puk mu preskočil hokejku, a tak nemohol skórovať.

47:07

Plynulosť zápasu bola narušená troma gólmi v rozpätí necelých dvoch minút. Teraz sa hráči opäť dostávajú do tempa.

3:2

Góly a asistencie: 32. Kovyršin (Pavlovič, D. Osipov), 44. Karaban (Šarangovič, Linglet), 45. Q. Howden (Skille) – 11. Hecl (Meszároš), 45. Řepík (Černý, Boychuk)

HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Gragnani (A), D. Osipov, Korobov (A), Šinkevič, Chenkel, Znacharenko – Fontaine, Q. Howden (C), Skille – Kovyršin, Pavlovič, Stepanov – A. Volkov, Kitarov, Drozd – Šarangovič, Linglet, Karaban.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (J. Sedláček) – Hedera, Meszároš (C), Bačík, Després, T. Voráček (A), Černý, Sersen – J. Mikúš, Boychuk, Řepík – A. Šťastný, Skalický, Garbutt – Réway, Šerbatov, Co. Genoway (A) – Hecl, M. Sloboda, Sádecký – Hrnka.